gamyun.net'i doğru görüntüleyebilmek için tarayıcını güncellemelisin, güncelleyemiyorsan başka bir tarayıcıyı ücretsiz yükleyebilirsin.

BLOG

-KOKTEYL GÜNLÜKLERİ-

09 Ağustos 2016, 22.05
A- A+

Kabul ediyorum, ben acayibim ve işin suyunu sonuna kadar çıkarmaya meraklıyım :) Doğru kelime Meraklıyım! Bütün icatların başı değil mi zaten merak, birde tabi insanın başına ne gelirse meraktan gelir de demişler, varsın gelsin korkunun ecele faydası yok ki.

Her şeyin çoğu zarardan mütevellit bence azı da faydalıdır. Zira faydası olmayan şeyin bu dünyada yeri yoktur. Zehrin bile düşük dozları tedavilerde kullanılmıyor mu? Ben de bu noktada o faydayı sonuna kadar zorlamayı seviyorum işte, Haz insanıyım!  Bu girişi niye yaptım malum anlaşılmıştır, anlaşılmadıysa da bunu dillendiremem onay almaz : )

Uçlarda yaşamak güzeldir, ya uçarsın ya düşersin, uçuşu muhteşem olur düşüşü de pek olur. Ben bu muhteşemliği tatmak uğruna dibine kadar düşmeye razıyım… Aşk için ateşte yanmak gerekse hiç kuşkusuz yananlardanım…

Dünyanın tüm renklerini sunmak, sunulan bütün Güzellikleri de tören zarafetinde kabul etmek isterim. Hayatımın içine aldığım insanlar da böyledir. Rengarenk ve Yenilikçi. Bizi canlı ve genç tutan şey sürekli yenilenmemiz değil mi? Gençliğin bir iksiri varsa iksir tam da bu!

İşte bu zihniyetle yola çıktık Mimar dostum ve Ben.. Biz varsak, bizim olduğumuz yerde farkındalık, farkındalığın olduğu yerde de farklılık vardır.  Soft rock müzik varsa bizim de soft kokteyllerimiz neden olmasın?

Alışılmıştık kötü bir şey, zincirleri kırmak zor olan. Sirk fillerini küçükken zincirle direğe bağlarlarmış büyüyünce zincirin direkteki ucunu çözerlermiş ama malesef özgürlüğe bu kadar yakınken hiçbir fil kaçmazmış, hafızaya kazınmış bir kere!  İşte küçük fil misali benimde Votka ve kokteyler hafızama kazınmış. Ne zaman kokteyl içsem beni çarpmış, yerden arkadaşlarım kazımıştır… Kokteyl= maymuna dönmüş ben :) dokunuyor deyip 2-3 kere bu dokunmalar yıkılır mı diye test etmelerim de sonuç vermeyince kokteyl ile arama mesafe koydum. Aynı şey Votka içinde geçerli Votka-vişne, Votka-limon bunların ağır bedelleri olunca, hem temizleyene hem taşıyana eziyet olunca benim için uzak durulası içkilere dönüştü.

Oysa ki tek kelime fark vardı güzellikle - betlik arasında, bu sihirli kelime = AZ!  Niyeydi acaba barmene az Votka bol vişne demedim? Ya da az alkol bol meyve suyu demedim? Barmen ne yaptıysa onu doğru bildim, belki bir Erkek için makbuldü bol alkol ama ben bayanım ve benim bünyem hassas niye şimdiye kadar kendimi tanımadım! Niye herkesin ana fikri Votka iken, benimkinin meyve suyu oluşunu fark edemedim! Küçük fil misali : ) Farklılığın farkına varmak maharet ister, farklılıkları kabullenmekte hoşgörü ! 

Gençken amacımız sarhoş olmaktı malum o yüzden Az votka kimsenin aklına gelmedi :) Şimdilerse ise amaç keyife doğru evrimleşti. İşte bugün ben ve dostum Votkadan ilk defa büyük bir keyif aldık, daha önce hiç bilmediğim yeni bir tatla tanıştım ve bugün 1 yaş daha gençleştim… Ve bugün ilerde belki miras bırakırım diye kokteyl günlüklerini yazmaya başladım… Geliş amacımız olan bilgi aktarımını hatırlayarak!

Tarih : 09-08-2016
not: İsveç dilinde : Fläder bloom , İngilizce : Elderflower Türkçe: Mürver çiçeği

-2 küp buz
-Mürver çiçeği Aromalı bir Votka (Hallands Fläder) 25 ml
http://www.nordictemptations.com/products.html?id=6809/74155

- 1 parmak kadar kızılcık suyu şerbeti
-Mandalinalı soda ½
Yorum: Aromalı, hafif, yumuşak, serinleten muhteşem bir karışım…10 üzerinden 10 : )

YORUMLAR

09 Ağustos 2016, 23.17
En sondaki tavsiyeyi bi deniyek. Havalar az daha serinlesin olmazsa. E napim demokratik havamı kaybetmekten korkuyom. 2 dubleyle kamyon çarpmışa dönüyom.
09 Ağustos 2016, 23.55
güzell bir blog yazısı....teşekkürler
Yorum yapabilmek için ÜYE GİRİŞİ yapmalısın