gamyun.net'i doğru görüntüleyebilmek için tarayıcını güncellemelisin, güncelleyemiyorsan başka bir tarayıcıyı ücretsiz yükleyebilirsin.

BLOG

ABİM!!

12 Mart 2012, 19.05
A- A+
  Bugün öylesine karmaşık öylesine tarif edilmez bir durumdayımki duygularımı yazmak içimi dökmek istedim bugün çok sevdiğim  ağabeyimin doğum günü malesef abim yanımda yok bir dahada hiç olmayacak ...
  Bundan 5 yıl önce abimin ellerinde titreme,göz bebeklerinde büyüme,kendini kısa bir süre bilmeme durumu vardı.. kendiside bizde durumun ciddiyetinden haberdar değildik;strest'den olduğunu düşünüp psikiyatri'ye gitme kararı aldı ..Doktor hiç bir test yapmadan bir kaç antidepresan verip yollamıştı;ilaçlarını düzenli kullandı durumu dahada ciddi boyut almaya başlamıştı, daha sonra özel bir hastanenin ;beyin cerrahi bölümüne gitti film sonucunda herhangi birşey çıkmamıştı ..hepimiz rahatlamıştık!! doktor nöroloji uzmanına yönlendirdi  bizi hemen gittik bir çok test'den sonra nöroloji uzmanı teşhisi koydu epilepsi (SARA)olduğunu, 4 yıl boyunca ilaçlarını düzenli kullanması gerektiğini ,her ay kontrole gelmesi gerektiğini söyledi doktor; dünya başımıza yıkılmıstı!! konduramıyorduk bu hastalığı abime inanılmaz üzülmüştük!!derdini veren mevlam dermanınıda verir herşey ALLAH tan diye diye telkin ettik kendimizi.. ilaçlarını düzenli kullanmasına rağmen malesef nöbetleri dahada şiddetli geçirmeye başlamıstı.. abim her kontrole gidişinde doktor ilaçların dozunu dahada arttırıyordu..İçine kapanık; toplum arasına karışmayan ,anti sosyal birisi  olmuştu abim insanların onu nöbet geçirirken görmesini istemezdi ... yaklaşık 2 yıl bu şekilde ilaçlarını kullanmaya devam etti daha sonra ciddi bir araştırmayla bu işte uzman bir profesör bulduk hemen gittik 4 gün kameralı bir odada EEG  makinesine bağlı hastanede yattı nöbetlerini takip edip tanı koydular teşhis doğruydu fakat kullandığı ilaçlar onun hastalığı için değilmiş inanamıyorduk!! diğer gittiğimiz doktorda uzmandı !!yanılmıs olamazdı!!! tamam teşhisi o koydu; fakat hastalığın ilacını bulamadı.. bunca zaman yalnış tedaviyle durumu daha ciddi bir hal oldu !nasıl isyan etmezki insan bu durumda neyseki bundan sonraki tedavisi onu tamamen iyileştirecek diye rahatlamaya çalıştık.. yeni ilaçlarını kullanmaya başladığı ilk günlerde arkadaşlarıyla zar zorda olsa deniz kenarına gitmişti o esnada çok ciddi nöbet geçirip düşmüş düştüğü esnada başını kayaya çarpmış ambulansta can vermiş.. insan böyle bir acıya nasıl dayanabilir canım ,kanım,herşeyim,tek kardeşim beni bırakıp gitmişti yaşayamam artık nefes alamam sandım inanılmaz  tarif edilemez haldeydim uzun süre kendimi bilmeden yaşadım odasına giremedim, eşyalarına dokunamadım, çok severdik birbirimizi çok kızdırırdı beni kavgada ederdik ama her zaman sahip çıkar benimle övünürdü,  bugün onun doğum günü malesef yanımda yok malesef öpüp sarılamıyorum insanın başına gelebilecek en kötü durum canım abim seni çok seviyorum.....

YORUMLAR

12 Mart 2012, 22.10
İnanın çok üzüldüm Başınız sağ olsun İnsanın sevdiğini kaybetmesini iyi bilirim bende çok genç yaşta babamı kaybettim
O yüzden sizi anlayabiliyorum.
Umarım bundan sonra yaşamınızda sevdiklerinizle sağlıklı ve uzun bir yaşam geçirirsiniz
12 Mart 2012, 22.13
Öncelikle ALLAH yardımcınız olsun başınız sağolsun ..zor durum bol bol dua edin onun dua ya ihtiyacı var .
12 Mart 2012, 22.29

Allahtan rahmet, sizlere sabırlar diliyorum. Keşke doktorlarımız daha dikkatli ve kendini yetiştirmiş olabilse. 

Elbette üzülmekte haklısınız. Ancak isyan etmek kula yakışmaz. Metanetli olmayı, hayrın ve şerin bir sebebi olduğunu düşünmeyi denemenizi tavsiye edeceğim. Bunu yazmak veya tavsiye etmek kolay değil, sonuçta insanız ama doğru olanı budur.

Allah daha büyük acılar göstermesin inşaallah. Saygılarımla..

12 Mart 2012, 22.35
Allah rahmet etsin, sizlere de sabırlar versin. ne kadar içten anlatmışsınız, tıptaki saçmalıkları bir kez daha gördüm sayenizde. aynı zamanda bu hastalık hakkında bilgilendim. teşekkür ederim. allah yar, ve yardımcınız olsun
12 Mart 2012, 22.41
        İçim burkuldu...Başın sağolsun,aslında bu konuda yazılacak çok şey var ya da sözün bittiği yer hiçbirşey yok...
12 Mart 2012, 22.42
Çok acı bir durum,  başınız sağolsun. Yanlış tedavinin zaman kaybettirdiğinin canlı şahidi olmak çok vahim. belki... diyesi geliyor insanın . Kadere inancımız bizi isyan etmekten alıkoyuyor.Allah rahmet eylesin, sevgiyle kalın.
12 Mart 2012, 22.56
Trapper' in dediği gibi söyleyecek bir şey yok malesef... İnşallah cennettedir ve çektiği acılara bedel  mükafat görüyordur. Allah acınızı hafifletsin.
12 Mart 2012, 23.03
allah sabır versin diyorum..çok üzüldüm ve sizi çok iyi anlıyorum bende sevdiğim bi insanı kaybettim zaman zaman deniyor ya acıların hafifleyeceğeni sanıyoruz.aslında hafiflemiyor sadece zaman önümüzde bir ilaç ve sabır yine sabır..
12 Mart 2012, 23.12
Rabbim sizlere sabir abinize ve tum olmuslere rahmet yagdirsin.
12 Mart 2012, 23.34
ALLAH razı olsun sizlerden Mevlam  sevdiği kulunu  yanına erken alırmış..Abim ölmeden önce  bütün organlarını bağışlamıştı her ne kadar ailem karşı çıksada şimdi onun organlarında can bulan insanlar var onların dualarıyla sabır dilekleriyle yaşama tutunduk..
13 Mart 2012, 01.57
söyleyecek çok şey var aslında... kader kader de bir yere kadar insanlar mesleklerini sevmeden yapıncalar böyle oluyor işte insanların hayatlarıyla basit bir oyun gibi oynayabiliyorlar o diplomaları nerde alıyorlar? yemin ederken ayaklarını kaldırıyorlar mı acaba?
bu ve benzer hikayeler duyduğumda sinirleniyorum  kendimi bildim bileli duyarım ama hala alışamadım.alışamıcam da. belki yine aynı netice başka şekilde olacaktı ama yaşadığı süreyi daha kaliteli geçirebilirdi. belki ne desek artık boş galiba...13 Mart 2012, 08.06
Allah sabir vesin basiniz sagolsun ama unutmayin ölen ölmez unutulmadikca ins mekani cennet olur..
13 Mart 2012, 08.50
ßaşınız sağolsun arkadaşım..okurken tüylerim diken diken oldu valla :( allah mekanını cennet toprağını bol etsin dua edin abiniz içinde 
14 Mart 2012, 01.41
Abinize ALLAH ' tan rahmet Sizlere Sabır diliyorum Sevdiğini kaybetmek nedir bilirim bende 3 sene önce 24 yasında eşimi kaybettim ALLAH genc ölümü vermesin acısı bir başka oluyor :((( MEKANLARI CENNET OLSUN  ..!!!
15 Mart 2012, 03.53
kelimeler zannedilği gibi bazı durmları acıklayamıyor sadece kalbinde hissdiyorsun.isyan,göz yaşı,merhamet ,inaç,hepsi okadar içice..o sizleri eminim görüyodur.o hala yanınıada başta annene sonra sana ve babana sonsuz sabırlar diliyorum.
15 Mart 2012, 19.26
Teşekkür ederim arkadaşlar sabır dilekleriniz için  ! ℂ✰ &  çok üzüldüm ALLAH size sabırlar versin mekanı cennet olsun inşallah..
28 Ağustos 2012, 02.24

SLM Edalı kız bilmiyorum  senin için bişey ifade edermi ama gözlerim doldu  çok üzüldüm  Abiciğine Allahtan rahmet diliyorum  sevdiği birini kaybetme hikayesi  bu kadar güze yazılabilirl   ,bir süre önce bende annemi kaybettim, acını anlıyorum  ama hayat böle bişey işte

Yazın inan çok etkiledi içimde hissettim acın ,ı keşke senin için birşey yapabilsem Abinede fatiha okuyacam yatmadan elimden gelen bu ..

En içten sevgilerimle ..

 

12 Eylül 2012, 03.38
Başın sağolsun  eross_eross  Rabbim sabırlar versin inanın çok üzüldüm :(
Yorum yapabilmek için ÜYE GİRİŞİ yapmalısın