Ana Sayfa | Hakkımızda | Reklam | Yardım ve Destek
Oyun sunucularımızda 12.907 ve sitemizi gezen 475 üyemiz bulunmaktadır.
  Rumuzunuz
  Şifreniz
Şifremi Unuttum
Ücretsiz Üyelik
Yardım
06.02.16 05:57
ESKİDEN TEKNOLOJİ Mİ...
ESKİDEN TEKNOLOJİ Mİ VARDI ? Gümümüzde hayatımız...
06.02.16 01:11
REKLAM MI DEDİNİZ???...
Hayatımızı sürdürebilmek için bazı gereksinimlerimizi karşılamak zorundayız şüphesiz ki. Bu gereks...
28.01.16 11:33
Mevsimler, İnsanlar ...
Mevsimleri düşünüyorum. Hangisi, içinde barındırdıkları ile hayalimde canlansa ya da o mevsimle ilgi...
Blog Portal
Bugün Şanslıyım
Oyunları bilgisayarınıza indirin!
Güncel Java Çalıştırıcısı
Kastet kazandırıyor!
Karizma detayınız Oyun ve Puanlarınız bölümünde!
Aktivasyon maili ve diğer maillerdeki sorunlar
Siteye girişin ya da özellere tıklandığında işlemin bloke olması
Sorunlarınız için öncelikle yardım bölümüne gözatınız.
Sitemizin kuralları
Elit Eğlence
Silver Üyelik
Çalınan Rumuzlar
Java yüklenmesi
<< Kullanıcının diğer blog'ları 34_MURATTT
17.04.13 Çarşamba 15:49
GEYŞA OLMAK MI?

Geçen gün tv de Müşerref Akay boşanma nedeni olarak eşinin kendinden yemek yapmasını, kahvaltı hazırlamasını beklemesini geyşalık olarak nitelendirip, buna katlanamadığını söyledi. Haklı yada haksız o kısmı kendilerini ilgilendirir, ama bunları duyunca aklımdan geçen düşünceleri dile getirmek istedim. Annelerimiz geyşalık mı yapıyorlar acaba diye düşünmeden edemedim.

 

Geyşalık genel anlamda hizmet eden hatta içinde seks köleliğini de barındırdığı düşünülen bir deyim olarak kullanılır dilimizde. Gerçekte Japon kültüründe çok saygın kişilerdir ve asla seks işçiliği denebilecek işler yapmazlar. Bu kısa notun ardından asıl söze geçeyim.

 

Kadınları anlamak hususunda Pakize Suda’nın bir benzetmesi var. Diyor ki; bir hamamböceğinin davranışını çözdüğünüzde kadınları da çözmüş olursunuz. Hamamböcekleri bir yöne doğru giderken ve ortada hiçbir sebep yokken aniden başka bir yöne giderler… :)

Çok kabaca bir benzetmeyle kadınların anlaşılamayacağını söylemeye çalışmış olsa da, aslında biraz çabayla kadınları da erkleri de  mutlu etmek kolaydır.

 

Kadınlar ne ister yada erkekler ne bekler sorularının cevapları kişiye göre değişim gösterse de genelde bilinen şeylerdir. Kadınların isteklerini onlar yazıp söylesin ben erkeklerinkini söyleyeyim. :) 

Erkeklerin istek ve beklentileri çok daha basittir çünkü erkek basit düşünüp basit yaşamayı sever.

( bakınız Cem Yılmaz esprileri)

http://www.youtube.com/watch?v=DyBX6yoTBvc

 

Güzel bir yemek, tertipli ve düzenli  bir ev, dışarıda mahcup ve utangaç ama evde (yatakta) çılgın bir kadınla fazlasıyla mutlu olurlar, oluruz. Ama asıl nokta bunların karşılığında kadınları mutlu etmek için kendilerinden bir şey beklenmesin de isterler. İşte iplerin koptuğu, zurnanın zırt dediği olay orada ortaya çıkmaktadır zaten.

 

Aşk  yada sevgi, evlilik yada flört yada adı her ne olursa olsun bir ilişki için, mutluluk için karşılıklı beklentilerin yerine gelmesi gerekir. Bu aynı zamanda kişinin kendi mutluluğu için de gerekli şarttır. Bir şeyler vermeden (adı fedakarlık bile olsa) karşılığını alamazsınız! Beklentiler çakıştığında, vererek de mutlu olabildiğiniz zaman, tadından yenmez bir ilişki mümkün olacaktır.


Samimi olunsa, olmayacak yada karşındakini ikna etmek  amacıyla vaatlerde bulunmanın, içinizden geleni değil de duyulmasının beklendiği sözleri söylemenin, kısaca olmadığınız gibi davranmanın her zaman hayal kırıklığı yaratacağı unutuluyor.  Köprüyü geçene kadar ayıya dayı demenin, ileride çok daha fazla sorun çıkartacağını herkes bilir halbuki. Yine de günlük yaşar bir haldeyiz nedense!

 

Boşanmaların arttığı, ilişkilerin kısa vadeli olduğu bir zaman dilimini yaşıyoruz. Artık kapris, naz çekmek gibi kavramlar hayallerde kalmak üzere. Çabuk ve boşa tüketiyoruz; hem zamanı hem hayatımızı. Yorum ekle |  Bu blog 965 kez okundu
siyahorkidee [17.04.13, 16:17 Çarşamba]
Ben bir GEYŞAYIM.
Ruhum da var :)
Ne ne olmuş yani kötü bir şey mi alla alla.
İnsanlara karşı kolayca geyşa olabilirim.Bir erkeğe geyşa olabilmem için o erkeğinde bana itaat etmesi lazım.Yoksa çok ters olurum o da avucunu yalar oturur valla.
Ya Murat bu konuyla ilgili ben yazayım diye düşünüyordum ama her zaman ki gibi ne düşünsem benden önce bir yazan çıkıyor.Erken kalkan yol alır diye boşuna dememişler.Sen yazdın iyi yaptın.
Benim şahsi fikrim geyşalık iyidir iyidir.Ben mutluyum.

HILDAA [17.04.13, 16:26 Çarşamba]
ARKADAŞIM EVLİLİK MÜESSESESİ ÇÖKELİ ÇOK OLDU.MÜŞERREF HANIM ZATEN REKLAM EVLİLİĞİ YAPMIŞTI. İZLEYENLER VARSA SEDA SAYANIN PROGRAMINDA EVLENME TEKLİFİ VE NİŞAN YAPILMIŞTI.ADAMCAĞIZDA ÇOK ZENGİN BİR İŞ ADAMI DİYE TANITILMIŞTI. GERİSİ "GEYŞALIK FALAN " TEFERRUAT.NE DESEYDİ YANİ....))))))))
Sat_Agraha [17.04.13, 16:51 Çarşamba]
:))))))
Erkekler için, "Güzel bir yemek, tertipli ve düzenli  bir ev, dışarıda mahcup ve utangaç ama evde (yatakta) çılgın bir kadınla fazlasıyla mutlu olurlar" demişsiniz Murat.
Şimdi,haydi diyelim adam(lar(ın tercihi bu, arayan bulur:) ya da aramaya devam eder de şu "dışarıda mahcup ve utangaç" kısmına takıldım ben.:))))
Neden mahcup olup utanıyor bu hanımlarya da utanmaları isteniyor? Bir yaramaz iş mi ediyorlar veya öyle potansiyelleri mi var?
Çok güldüm buna yaa.:)))))
Allah da sizi güldürsün.
"dışarıda mahcup ve utangaç" he?:))))
Mebrur [17.04.13, 16:55 Çarşamba]

ben geyşa istemem. şöyle doğru düzgün bi kavga bile edemedikten sonra neye yarar.

 

siyahorkidee [17.04.13, 17:11 Çarşamba]
:))) Şimdi ben de güldüm.Hemde kahkaha ile.
Ne hoş yahu her bir insandan bişeyler kapıyoruz.
Gözümden kaçmış orası Neyse ki Sat Agraha dikkatli.
Şeyyy Murat sen orda dışarda hanfendi olsun oturmasını kalkmasını bilsin  yırtık olmasın gibi şeylerimi kastettin ki.
Mebrur o kavgalar ilişkilerin başında güzeldir ve eğlencelidir.Sonra kaçmak için delik arar çiftler.
Vallaha ben erkek olsam kaprisli cadaloz kavgacı birini istemezdim.Başlarda iyide sonra çekilmez be.Bu şekilde davranarak kendini şirin gösteren kızlara da hastayım .Büyük başarı.Ben kavga edince şirin olamıyorum bunamış ya da koca karı gibi oluyorum :)))) Son 2 ay da 2 farklı erkekden bunu duyduğum için yazayım dedim.varmıdır püf noktası bunun bana da öğretsinler.
Duk45 [17.04.13, 17:21 Çarşamba]
Bende bazen yemek yapıp, kahvaltı hazırlıyorum o halde bende bir geyşayım :)

Ya da değilim, şuanda son 2 harfin kaldırılmasının iyi sonuçlar doğurmayacağı kanısına vardım.


"...tertipli ve düzenli  bir ev, dışarıda mahcup ve utangaç ama evde (yatakta) çılgın bir kadınla..."  Şu cümle beni de güldürdü hatta hahahah 

Evden, yemekten ve millet ne derden taviz vermiyorsun. Hemde fantezi peşindesin ;)

! λℓє√ ツ [17.04.13, 17:29 Çarşamba]
herkes kendıne göre  Geyşa'da ...   erkekler  aç :)
Sat_Agraha [17.04.13, 17:31 Çarşamba]
Ne eğlenceli blog oldu yaa.:)))

Mebrur, sen hele az ötede dur kardeş, zira uzun vadede -önümüzdeki 100 yıl kadar:Pp- senin herhangi bir şey beğeneceğine dair umut yok ki hanım beğenesin.:)))

Orkide'cim, bu arkadaşlara elini versen kolunu, kolunu versen bacağını isterler, sen en iyisi bildiğini yap; tekmelere devam...:)))

Duk, sen de bir geyşasın he?:))))))))))) Offf karnım ağrıdı, uymadı kardeş kimono sana.:)))
Çok yaşayın çoookk.:)))
estide_geldimki [17.04.13, 18:03 Çarşamba]
Geyşaların hayatlarını bilmeyenler için farklı anlamlar yüklenebilir ben bir geyşanın anıları kitabını okudum ilgilenenler duyurulur pekte keyif aldım. Haaaa hanımlar her babayiğidin harcı değil geyşa olmak söyleyeyim :)
Elinize sağlık keyifle okudum ama sanki yorumlar yazının önüne geçmiş :) yapmayın arkadaşlar :) bukadar gülmek bazen bünyeye fazla geliyor. Sat_Agraha arkadaşın takıldığı detaya ben de takıldım :) Ama yazıdan da yorumlardan da keyif aldım güzeldi güzel :)
Ataya [17.04.13, 19:31 Çarşamba]
Bir Müşerref derdini eksik anlatmış bize attığı taşı çıkarmak kalmış burada:))
Adamın tek derdi ona yemek yapmam, kendisine kahvaltı hazırlamamdı çekemedim boşandım, deseydi de diyecek şey bulurduk gerçi:) İşin ne, yapsan ölür müsün:) Geyşalık değil ki bu. 
Muratti , erkekler mutlu olur demiş, daha doğrusu mutlu oluruz demiş. Neye? Kendi sözü;
Güzel bir yemek, tertipli ve düzenli  bir ev, dışarıda mahcup ve utangaç ama evde (yatakta) çılgın bir kadınla fazlasıyla mutlu olurlar, oluruz.,
Allah hiç kimseyi, hele de bir kadını mahçup etmesin dışarda:)) Başımız hep dik olsun, yemek işi kolay, tertip düzen de, boş verin bunları:))) Yok sokakta şöyle, oturma odasında böyle kısmını geçiyorum, hiç bi kadından duydunuz mu siz, evde kaplan, dışarda pısırık  bi adam olsun, diye:))
Şey, ben bir şey yaptım, daha önce de bir yazısı vardı arkadaşın neydi bi okuyayım, dedim de. Kullanıcının  günlüğüne bakarken bi özlü söz buldum hakkında kısmında Muratti'nin. Sırrı bulmuşsun, bize söylemiyorsun Muratti, çok kötüsün:))
''Herkes için keşfedilmeyi bekleyen bir hazine muhakkak vardır... mesele bulabilmekte.' diyor.

'Ne güzel bir söz. Dilerim herkes hazineyi bulsun ve çok mutlu olsun. Sevgiler ve teşekkürler yazı için...
NuRFrieden [17.04.13, 19:49 Çarşamba]
 Sözüm meclisten bayağı bir dışarda arkadaşlar....
 Yahu sen önce bir SAMURAY ol gel karşıma dikil...Onurlu , asil , korkusuz , beni her daim ıçerde dışarda , yatakta ormanda koru kolla ..Asaletinin gölgesinde serinlerken ....Geyşanda olurummm ..Hanımefendinde ...
 Gerçi ben sevmem başka kültürlerin en , en lerini..Aslında ben bu koruma kollama işinede karşıyım ya ...Offf üzerımde bir Feministlik , bir huysuzluk yıne ...Samurayım gelsede azıcık geyşalık yapsam .PPpP  ( yemek , yemek hemen pis pis sırıtmayın )
TCemektarpadisah [17.04.13, 20:25 Çarşamba]
erkeğe de görev düşüyor. her ne kadar erkeklerin beyinleri kadınların beyinlerinden kütle olarak ağır yaratılmış olsa da erkeklere de büyük görevler düşüyor. para kazanmayı her şey sanan bir cins olmaktan çıkarmalıyız kendimizi.evlatlarımızın yetişmesinde bire bir etkenliği olan kadınların ruh sağlığını korumak birinci ilkemiz olamıyor. italya da kadınlara şiddet uygulayanları vatandaşlıktan çıkarma yasası çıkmış. darısı ülkemizin başına. 
leokadia [17.04.13, 20:43 Çarşamba]
Berrakkkk,  gülmekten öldürdünüz beni :)))).  Şimdiye kadar okuduğum en eğlenceli blog yazılarından biri...
yarenxx [17.04.13, 22:32 Çarşamba]
Arkadaslar,mutlu bır evlılık ıcın neden ıllede bırılerı bırseyler olmalı anlamadım.Kımse bırsey olmasın ,herkes kendısı olsun ,kendısı gıbı davransın yeter bence.Hep erkekler bırseyler beklıyorlar ,yahu erkekler kendılerını ne kadar ozel bır yerlere koyuyorlar.Ne bır adım onde ,ne bır adım arkada yan yana  olunuz efendım.Geyşa falan hıkaye,ı.ıçinızden geldıği gibi davranın.Kendinizi koruma ,kollama görevini de kimselere vermeyiniz:)Buradakı tüm bayanlar kendilerini koruyacak kadar güçlü gürünüyorlar:)Geyşalıkta ibeklenti olduğu için değil,renk olsun diye düşünüllebilinir:)
bilgegunes [17.04.13, 23:12 Çarşamba]
Aklıma lisedeki coğrafya öğretmenim geldi. Adam sürekli hayat dersi(hayat hikayesini anlatırdı desem daha doğru adamın ders işlediğini hiç hatırlamıyorum) verirdi bize. Bir gün bu adam erkekleri dışarı çıkardı sınıfta sadece kızlar kaldık. başladı iyi bir kadın olmanın ölçülerini saymaya...hatırladığım tek şey "dışarda hanımefendi olacaksınız, evde fa...." Şimdi anlıyorum ki o da geyşalığı kastetmiş ama kıt aklıyla öyle demiş.Sonra biz çıktık erkekler girdi. Onlara ne anlattığını hiç öğrenemedik :)

Valla kim ne isterse yapsın da ben bu yemek konusunda düz mantık yürütüyorum. Misal su, elektirik tesisatçılarının hemen hemen hepsi erkektir, evde bu onarım işlerini kim yapar? Erkek. Ahçıların büyük bir yüzdesi hangi cinse aittir? Erkek. O zaman yemeği de erkek yapacak...Hem de güzel yapacak, işte o kadar! eli değmişken yemeğin pişme aşamasında altını kısıp ütü yapacak, bulaşık yıkayacak, evi toplayacak!  Ben çalışır bakarım ona. Canım sıkılırsa da geyşalık istemem, geçsin karşıma, boş zamanlarında öğrendiği wushu tekniklerini sergilesin, aralarda içeceklerimi tazelesin, meyve de getirsin. Ara sıra bana kitap okusun, öğrendiği bir müzik aletini(tercihen piyano, arp, saz) çalsın.
 
EYSHAN_ [17.04.13, 23:45 Çarşamba]
Yahu ne geysasi ne samurayi oturun oturdugunuz yerde .Ay hic cekemem o kadar kiyafetiiiii saclar baslar gunun yarisi gider valla.Hele o anlamsiz cay seremonisi .Kelime etmeden cay doldur fincani cevir dur ufffs.Samuray da  lahana gibi kat kat giyinmis saclar tepeden topuz iyyk.Canim babam ya cekerdi cizikli picamasini anecigim sarmalari sarmis ohhh kebap valla .ne mutluyduk.Ha bu arada babamin dislerini goreceeediniz ki Kirac'in sari dislerine rahmet okuturdu baska bir karizmasi var yaprak sarmali dislerin yesil yesil:))))hadi hep birlikte soyleyelim ''hayaaaaaaaaaaaaaaaaat !kadere inatttttt seni sil bastannnnn yasayacagimmmmm....
CeZbE [18.04.13, 01:12 Perşembe]
        Hmmmmmmmmm :) Mevzuya bak..güzelmiş Murat tebrikler :) 

        E şimdi geyşalık müessesesini ticarı bağından kurtarırsak, evli veya sevgilisi olan her kadın geyşa, eşi veya sevgilisi de onun dannasıdır. Bi defa herkes geyşalar gibi donanımlı olsa, mutsuz erkek veya kadın da kalmazdı sanki .pppppp Sevdiği erkeği veya kadını mutlu etmek kadar güzel bi şey var mı? Sıkıntı yok yani geyşa olmakta bence de :) Her kadın nerde ve hangi konuda geyşa olucanı bilmeli ! .pPp 

        Bu arada eğer geyşa kavramına  "her türlü şeye kayıtsız itaat" anlamı yüklüyosak Mebrur a tamamen katıldığımı da söyliim ben. Süreklilik arzeden hemfikirlikten sıkıcı bi şey de yoktur yani :) 
I__J3JK__I [18.04.13, 01:30 Perşembe]
Blog yanlıs Ülkeden geldi herhalde :D burası TÜRKİYE  ne geyşası  ne Japonyası  :D
Bu arada koptum yazdıklarınıza
fikrimin_ince_gulu [18.04.13, 04:02 Perşembe]
bende bir geysanin anilari adli kitabi okumustum cok begenmistim.oyle kolay is deyil haaa cok evrelerden geciyor.metini yazan arkadasda super yazmis yorumlarda harikaydi zevkle okudum .emeginize saglik...
Cx_JaGuAr_41 [18.04.13, 04:56 Perşembe]
Çabuk ve boşa tüketiyoruz; hem zamanı hem hayatımızı. hani bir laf ancak bukadar güzel olur Gevşanın Anıları Misali Tebrikler paylasım içinde Teşekkürler...
|͇̿C͇̿¤̿ ͇̿|QӨBЯΛ# ★ [18.04.13, 05:05 Perşembe]
:)))  blogdan  çok  berrak  ın     yourmuna  güldüm  aslında  berrak  seni  tebrık  ederım ..feminst  de  olsan  cevap  güzeldi   arkadaş  :))  
xxozgurxxx [18.04.13, 08:56 Perşembe]
bilgegüneşe katılıyorum,hem de tüm mantığımla...zamanımızda erkekler bir garip oldu:))).
ɠยl๒คђςєรเ [18.04.13, 15:16 Perşembe]
Önce erkeklerimiz tam olabilseler, bence hanımlarda hiç sorun olmaz. Birini kendine karşı bağımlı, mahcup ve sadık yapacaksan önce sen onları uygulayacaksın. Bir
 eşya alıyoruz garantisi kaç yıl diye araştırıyoruz. özelliklerine bakıyoruz. Hayatımızı bağladığımız insanın inanın ne özelliğini nede garantisini araştırıyoruz.Bence erkek çocuğu olan anneler
Oğlunun kullanma kılavuzunu yazmalılar.NEDİR NASIL, NELERDEN HOŞLANIR ,PÜF NOKTASI .HAYLAZLIĞI VS uzatılabilir.Alanda ona göre bilir bakar kabul eder.Başta dünyanın en kibar ve düzgünü olup, çocuk doğduktan sonra değişmeler, artık bu taplumun kadınları bunu kaldıramıyor.Lütfen anneler
 oğullarınızın kullanma kılavuzunu yayınlayın. herkese TEŞEKKÜRLER.


Ataya [18.04.13, 15:39 Perşembe]
Gülbahçesi Gülbahçesiii:))) çok yaşa çok:)Hayatımızı bağladığımız insanın özelliğini araştırmak, garantisine bakmak mı :)))Deseler ki evlendiğin dakika doluyor garanti maranti yok, n'apıcaz:)) Alırken bozuk değildi, nasıl hor kullanmışsanız, artık böyle idare edeceksiniz, derler. Oğluma kullanma kılavuzu yazmak, şöyle olabilir; Bak kızım, bu çocuğu sen parayla almadın, ama bi hatası olursa bana yolla, yedek parçası var mı diye de arama. Oğluma da; gel çocuummm gel, pis kız ne bilecek senin kıymetini:))Filan...
BirAdamYaratamamak [18.04.13, 16:29 Perşembe]
Geyşa kelimesinin kökü "gei"dir ve gei de "sanat" demektir. Buradan çıkışla geyşa da sanat insanı, sanatla yaşayan kişi anlamına geliyor. İlk geyşalar erkeklerden oluşurken -17. yüzyılda-, sonradan buna kadınlar dahil olmuştur. Daha fazla ansiklopedik bilgi verip çoğu kişinin eğlendiğini düşündüğüm blogu baltalamayayım ama şu kısmı da söylemeden geçemeyeceğim: erkeklerin genel -bu genel kısmı çok önemli- algısı eşyayı, nesneyi ve dahi kadınları cinsel obje olarak görmekten geçtiği için geyşayı da salt seks objesi olarak görüyor. İşin tuhaf kısmı kadınların da bunu düşünüyor olması. [Benzer düşünce Osmanlı içindeki "harem kültürü" için de vardır] Bir geyşanın en başat özellikleri zeki, bilgili ve sanatsever [şamisen çal(a)mayan geyşa olamaz mesela] olmasıdır. 62'den tavşan yapmak, bayatlamış ekmeğin kullanım alanlarını bilmek, youtube ya da sair müzik/video sitelerinden Ebru Gündeş'in "sen yoluna ben yoluma" parçasını birilerine dinlettirmek, "suskunluğum asaletimdendir" gibi kalıp sözler kullanarak erkeklere atarlanmak bla bla bla ve sonra da "ben geyşa ruhluyum" demek, olsa olsa geyşalık ile "eğreti gelin"liği karıştırmaktır :)
34_MURATTT [18.04.13, 17:04 Perşembe]
tüm yorumcu arkadaşlara teşekkür ederim.. ben ne anlatırsam anlatayım sonuçta anlaşıldığım kadarını anlatmış olabileceğimi fark ettirdiğiniz için mutluyum :)eğlenceli blog oldu o kesin :) tekrar teşekkürler


siyahorkidee [18.04.13, 17:08 Perşembe]
İyi ya işte ben geyşa ruhluymuşum madem geyşalık demek sanat insanı demek.
Bir fotoğraf sanatçısı ya da bir ressam ya da bir sanat yönetmeni olmak sanattan sayılıyorsa bende sanatçıyım o zaman.SANATÇIYSAM GEYŞA RUHLUYUM DİYEBİLİRİM ÖYLE DEĞİLMİ.
Rahatladım valla bir an eğreti gelinim sandıydım.
katreixmatem [18.04.13, 17:26 Perşembe]
ANLATMAK İSTEDİĞİN ... İKİ KELİME SADECE KALP GÜZELLİĞİ AKIL VE SAMİMİYET BUNLAR  OLURSA ZATEN SEN SENSİNDİR VE MUTLUSUNDUR
Özdür [18.04.13, 18:35 Perşembe]
:)

anka1453 [18.04.13, 22:34 Perşembe]
Bazen bir yorum o bloğun önüne geçebiliyor.Bir adam yaratamamak ,ne güzel yorum yapmışsınız.Yazılarınızı zaten çok beğenerek okuyorum. Her yazınız bana  bir çok şeyi sorgulamak,düşünmek,araştırmak duygusu veriyor.Tşkler .iyiki yazıyorsunuz.
timewarner [18.04.13, 23:25 Perşembe]
Selam .. Yazınızdan dolayı sizi  tebrik ederim ; Kuyuya bir taş attınız , herkes o taşı bulmak için   kuyuya  atladı ve bu sayede  Geyşa ne demek   iyice ve de  güselce  anlamış olduk :D:D .Türk kadını olduğumuzu unutmayalım  Geyşalık bizim neyimize .!!
GURCU_KIZI [19.04.13, 02:01 Cuma]

ha ha haha  hepiniz cok yasayin    supersiniz  gamyunu ve gamyunculari seviyorum yaa:)

yureginize saglik.

34_MURATTT [19.04.13, 15:17 Cuma]
en kısa zamanda tekrar yazma duygusu oluşturdu bu yorumlar.. eylemlerim devam edecek :))


Yorum yapabilmek için sol taraftaki menüyü kullanarak kullanıcı girişi yapmalısınız.

Üyeliğiniz yok ise ücretsiz üyelik için tıklayınız.
Gamyun.net üzerinde yayımlanan blog yazılarının içeriğinden tamamı ile üye sorumludur. Yazılanların doğruluğundan veya telif haklarından Gamyun.net sorumlu tutulamaz. Site kurallarına aykırı bloglar, şikayet edilmeleri veya yöneticilerin karşılaşmaları durumunda üyeye haber vermeksizin silinecek ve gerekli görüldüğü durumlarda üyenin Gamyun.net servislerinden faydalanma hakkı iptal edilecektir.
Ana Sayfa | Hakkımızda | Yardım ve Destek | Gamyun'a Reklam verin! | Türkiye'nin En İyi Oyun Sitesi
Okey | Banko | 101 | Kastet | Batak | King | İhale | Satranç | Dama | Bilardo | 3 Top | Tavla | Briç | Kelime Oyunu | Kelime Kule | Oyun