Ana Sayfa | Hakkımızda | Reklam | Yardım ve Destek
Oyun sunucularımızda 19.706 ve sitemizi gezen 848 üyemiz bulunmaktadır.
  Rumuzunuz
  Şifreniz
Şifremi Unuttum
Ücretsiz Üyelik
Yardım
28.01.16 11:33
Mevsimler, İnsanlar ...
Mevsimleri düşünüyorum. Hangisi, içinde barındırdıkları ile hayalimde canlansa ya da o mevsimle ilgi...
25.01.16 05:55
Özgürlük & özgürlüğü...
Büyük şehirlerde yaşayan insanların birçoğu hayatlarında en az bir kez olsun, bir sahil kasabasında ...
Blog Portal
Bugün Şanslıyım
Oyunları bilgisayarınıza indirin!
Güncel Java Çalıştırıcısı
Kastet kazandırıyor!
Karizma detayınız Oyun ve Puanlarınız bölümünde!
Aktivasyon maili ve diğer maillerdeki sorunlar
Siteye girişin ya da özellere tıklandığında işlemin bloke olması
Sorunlarınız için öncelikle yardım bölümüne gözatınız.
Sitemizin kuralları
Elit Eğlence
Silver Üyelik
Çalınan Rumuzlar
Java yüklenmesi
<< Kullanıcının diğer blog'ları Polyphony_Digital
29.06.13 Cumartesi 15:10
ZAMANIN ÖNEMİ
sizlere zamanın ne kadar önemli olduğunu anlatmaya çalışacağım...
Bundan 18 sene önce başımdan geçen bir hadiseyi anlatmak istiyorum
bir pazar sabahı uyanmamıştım daha bir ses bir çığlık bir cam sesleri duydum dedim kalkayım bir bakayım nedir bu hadise panik heyecan sesler nedir? kalkıp dışarı bir baktım ki!benim bulunduğum kat 11 kat   4 katta dumanlar çıkıyor hemen koştum kapıya kapıyı açar açmaz evin içi duman oldu hemen kapadım kapıyı sonra balkona koştum imdat imdat yanıyoruz diye seslendim sonrasında düşündüm banyoya koşup havlu aldım ağzımı kapatıp kapıya gittim tekrar kapıyı açar açmaz yine siyah bir bulut girdi içeriye öle bir duman ki ömrüm boyunca görmedim sonra tekrar nefes aldım yine kapıyı açtım asansör çalışıyodu  asansöre bineyim dedim çağırdım asansörü geldi katıma girdim içine !tam bastım durdu sn kala yani biraz geç girsem içine belkide şu an yaşamış olamıycaktım bugünleri !yani o an zamanın önemini çok iyi anladım ve yangın olduğu zaman asansörün önemini çok iyi anladım kesinlikle asansörü kullanmayın yangında ben yaşadım o acıyı iç unutmuyorum   devam edeyim sonuna geldim ! geçtim balkona hemen tekrar bekliyorum yangın dursun kurtulayım allahtan itfaiye geldi sonrasında ne duman kaldı nede yangın  ama nasıl kalbim atıyo o an  şöle düşünün bir serçeyi ölümü bekliyor kalbi nasıl atar yerinden fırlıycak gibi aynen öle bir durumda kaldım iç unutmuyorum bu yaşadığım korkuyu şöle sıralayım size
 ölümü ensemde hissettim
korkuyu yüreğimde yaşadım
zamanın ne kadar önemli olduğunu anladım  o an !
yangında asansörü asla kullanmayın !
Yorum ekle |  Bu blog 655 kez okundu
06ZeYNoCAN [29.06.13, 15:58 Cumartesi]

     Merhaba Değerli Polyphony_Digital

     Öncelikle geçmiş olsun diliyorum.Gerçekten çok ciddi bir tehlikeyi çok ucuz atlatmışsınız..Ve diliyorum ki şansınız her zaman böylesi güzelliklerle yanınızda olsun…

     Ne yazık ki benzer bir olayı yaşayan çok yakın bir arkadaşım sizin kadar şanslı olamamış ve kendisini kaybetmiştim…Yazınız ile bu acı anımı hatırladım ve sevgili dostumu tabi…Ve inanıyorum ki sizin gibi şanslı olanlar kadar,dostum gibi şansız olanlarda fazlası ile mevcuttur..Gidenler için yapılabilecek bir şeyler olmasa da, halen hayatta olan başkalarının canlarının yanmamasına belki büyük bir katkı sağlayacak bu uyarı niteliğindeki yazınız..en azından ben bunu diliyorum…

     Kanımca çok önemli bir konuyu gündeme taşımışsınız..Evet belki bazılarımıza “yeter gına geldi” dedirtse de bence sürekli gündemde tutulması gereken önemli uyarılar bunlar…Bir ilave de ben eklemek istedim yazınıza izninizle.Malum deprem kuşağında bir ülkeyiz ve tarihimiz acı deprem faciaları içermekte..Keza deprem durumlarında da asansörler tercihimiz olmasın lütfen!!

     Son olarak tüm kalbim ile dilerim ki;bu yazınız Gamyun sakinlerinin büyük kısmına ulaşsın.Önemli bir konuyu nasihatsal, sıkıcı bir dil yerine bir anı ile çok güzel gündeme getirmişsiniz..

      Yüreğinize ve kaleminize sağlık..Teşekkürler..

agrsif [29.06.13, 16:17 Cumartesi]
4. kattaki yangın için bu kadar panik yapıp ölümü ensende korkuyu da ne ilginçtir ki yüreğinde hissettiysen senin zamanın öneminden önce 11 ile 4 arasında ki 7 kat farkın önemini anlaman gerekiyor.
Kelimeleri katletmenden ise hiç bahsetmek istemiyorum.O konuya girersem cümlemin sonunda o asansöre keşke erken binseymişin derim diye korkuyorum.
coupable_ [29.06.13, 22:39 Cumartesi]
agresif arkadaşın yorumuna takıldığımdan ,blog yorumumu atlayacağım. Bloger arkadaş zaten panik demiş,daha niye alay eder gibi yazdınız ki.Anlaşılan siz korkusuz birisiniz,cesursunuz,bu güzel bir özellik ama herkesten aynı cesareti beklemeyiz.Ben kendim de biraz panik biri olduğum için blog yazarının yaşadığı paniği anlayabiliyorum.Hele uykudan gürültüyle,korkuyla uyanmak ,yaşanan olayı ikiye katlar.ben de bir sabah  çalar saatin sesiyle kalkıp , uykulu gözlerimi  açamadan ,terliklerimi bulmak için şöyle ayağımı yerde dolaştırayım derken ,ayağım cup diye suya batıverdi,inanamadım öbür ayağımı da diğerinin yanına koyayım dedim yine cup!Evim ikinci katta,alt katta babamlar...Açılmamış uykumla bir an alt katı su bastı,hatta üst katı basıyorken ben uyandım,çocuklarım yan odada boğulmuş olabilir-i beynim yazıvermiş olmalı ki,1 saniye içinde deli gibi ağlamaya başladım,Ama ne ağlama resmen böğürüyorum,ölüyorum,sanırısınız etimden et kopmuş...Eşim feryadıma uyandı,alt kattan babamlar koştu.Meğer kesik su gece gelmiş, çok tazyikli gelmiş balkon gideri akıtmaya yetmemiş,evi tabi su basmış ama,öyle öldürecek kadar değil,topu topu üç-dört parmak su basmış.Ama bende ki korkusu sanki 3-4- m su basmış gibiydi. Yani işte böyle ...Paniği yaşamanın insanlara göre değişim göstermesinin nedeni çocuklukta yaşanan, görülen duyulan acı bir felaketin ,beyinde tekrar canlanması olabilir.Şehrimizde baraj yapılmadan önce ,çocukluğumda bir kaç defa maddi zararlı sel felaketi yaşamıştık,şimdi çok şükür yok ama ,iki parmak su görünce uyku sersemi, beyin eskiye dönüyor demek ki.Bloger arkadaşında bence büyük ihtimal çocukluğunda yaşadığı büyük bir yangın görmüş,duymuş olması muhtemeldir.Bir uyku sersemi sesler duyunca,paniği iki kat fazla yaşamış olabilir benim gibi.Ben yazınızı çok samimi içten ,hatta birazda kendimden buldum ,beğendim.

baybanko [29.06.13, 23:04 Cumartesi]
çok kötüsün agresif........:))
4ikk4 [29.06.13, 23:08 Cumartesi]
agresif yazıyı paylaşan arkadaşı tanıyormusun yoksa gerçek düşüncelerinmi bunlar. eğer gerçek düşüncelerinse bu yazıdan daha çok senin durumunun vahimliğidir yazık çok yazık ne tuhaf toplum haline geldik
illa_ahu [30.06.13, 01:08 Pazar]
   Daima negatif yaklaşımlar,hep eleştirel bir bakış ve hatta küçümseyiş....Ne oluyor Allah aşkına?  Neyin çabası bu? Bir korkusunu,bir acısını ya da mutluluğunu,kısacası herhangi bir duygusunu düşüncesini anlatmış olan herkese yapılan bu saldırının nedeni veya amacı nedir?
   Birini yüreklendirmek,düşüncelerinde onun korkusunu paylaşmak,destek olmak çok mu zordur?Kimilerinin hayatında ters giden hiç bir şey yok mudur da empati kurmaktan bu derece uzaktır?Ne yazım yanlışına takılıyorum bu yazıda ne de ifade ediliş şekline.Mühim olan paylaşım şu anda.
   Umarım bundan sonrasında kötü hiç bir deneyim yaşamazsınız...Umarım hiç birimiz yaşamayız...Sevgilerimle...
MASK_MAN [30.06.13, 02:55 Pazar]
       Öncelikle çok geçmiş olsun. Demek ki bu dünya da hala alacağınız nefes, yiyeceğiniz yemek,gezeceğiniz yerler, yapacağınız işler varmış. Şükür edip ölümün her an ensemizde olduğunu hatırlayıp ona göre yaşamaya gayret sarfetme zamanı gelmiş demek ki.( Yanlış anlaşılmasın siz öyle değilsiniz demek istemiyorum )
      Bir çok insan ölümün kıyısından sönmüştür. 10-11 yaşlarında iken hafif kumlu bir asfaltın üstünde futbol oynarken topun üzerine basıp iki ayağımın da yerden kesilip paralel olarak sırt üstü düşen ve etrafımdaki arkadaşların gülüşleri arasında HAKK'ın rahmetine kavuşmaya az kalmışken , nefes alamıyorum diyememek  oldukça ürkütücüydü...            Gamyunda yorum yazmak, veya blog yazmak oldukça korkutucu olabiliyor... Seneler önce bir kişinin Sinemaya gitmediğim için beni kültürsüzlükle suçladığını hatırladım birden, Her insan aynı değildir. Her insanın doğruları ve yanlışları vardır. Yanlışları uyarmak, Suç değildir. İnsanların güzelliği farklı oluşlarıdır. Farklı düşünmeyen farklı yazmayan ya da farklı olmayan kişilerle konuşabilecek bir şey bulamayız. Siz her söylediğinizi onaylayan birisi ile kaç gün konuşabilirsiniz ki(Tabi eGO sahibi değilseniz..) Agresif'in düşüncesine de Saygı duymak gerekiyor. Yanlış bir şey de yazdığını düşünmüyorum.Sadece biraz Sert olmuş.
 Ama diğer taraftan da blog sahibi arkadaşın yada blog yazarların , blog yazmak için bazı kuralları mı var ki o kurallara uymak gerekiyor.Her insanın kağıda yazması farklıdır. kimisi harfleri çok güzel yazar kimileri de okunamayacak şekilde yazarlar. Bu insanların yazı yazmasını bilmediklerini göstermez. Eğer öyle olsaydı Bi çok doktor ilkokul seviyesindeki bir öğrenciden daha kötü yazmaları onların ilkokul seviyesinde olduklarını göstermediği gibi, kişilerin imla hatalarının olması ve anlatımdaki yanlışlıkları kişilerin yazı yazamayacağı veya paylaşamayacağı anlamlarına gelmez...Fakat eleştirilme ve ya uyarılmaması gerçekliğini de değiştirmez. Zira eleştirileri yapıcı olarak algılayıp bundan sonraki yazılarında daha dikkatli olması yönünde bir adım atmış olur..

CeZbE [30.06.13, 03:50 Pazar]
 
       Bazı insanların ukala olmakta haklı yanları olabilir, üzerlerine  yakışır bu kibir... ama öyle bazıları vardır ki senin gibi Agresif, ne kadar komik olduklarının farkında bile değildirler. Senin imla hatası yapmadığın tek yazına rastlamadım ben -bu yazdığın yorum da dahil-. Sanıyorum ki; dilbilgisini sadece şahsının vakıf olduklarından ibaret sanıyorsun ve çok yanılıyorsun. Tanımadığın -ki tanıdığın olsa dahi- bir insanın, hatalı yazımından dolayı ölmesini dilemeyi düşünebilecek kadar seni hasta eden şey her ne ise çözümünü de bulman gerek acilen. 


D0RTYOL [30.06.13, 10:54 Pazar]
ZAMAN DEĞERLİ GERÇEKTEN FAKAT SİYAHLA BEYAZI KARIŞTIRMAYALIM 
erguvan3406 [30.06.13, 13:01 Pazar]
bence agresife çok yükleniyorsunuz..imla dil bilgisi  neyse de.  kaldı ki.kimse  kompozisyon  yarışmasın da değil... ama  yani  biraz samimiyet.. mesajın doğru ve yerinde algılanması için...o zaman bende "şöle""öle" gibi saçmalıklar silsilesi bu internet kısaltmaları denilen "şey"lere takılmayıp o samimi anlatımı hissedip vay bee diyebilirdim...      neyse tabiiki geçmiş olsun....
Duk45 [30.06.13, 15:16 Pazar]
 1995'te Türkiye'de  o yıllarda göktelenimsi denebilecek bir binanın 11. katındasın 7 kat altında bir ev yanıyor. Seslere kalkayımda bir bakayım diyerek evham etmeden uyanıyorsun.
 Sonra 11. kata çıkıp kimse görmemiş ve duyacaklarmış gibi imdat diye bağırıyorsun. Lost' taki gibi kara bir duman var. Büyük ihtimalle günümüz asansörleri gibi olmayan parmaklıklı ve katlanarak kapısı açılan asansörde kalmaktan kıl payı kurtuluyorsun. 
İkiz kulelerde ki uçak saldırısında yaşanan buna benzer bir hikaye duymuştum.Yaklaşık olarak 35-40 metre kolonlu ve duvarlı set halinde ki 7 katlık bir mesafeden zarar göreceğimi mantığım kabullenmiyor. Keşke bu kadar korkmasaydınız. 
Son kısımda ki Ramazan manisi gibi öğüdünüze ve yabancı bir rumuz alıp doğru düzgün yazmanızı ama buna nazaran Türkçe kelimeleri tam olarak yazamamanızı görmezden geliyorum.
Saygılarımı sunarım.

ħǻċΐ [30.06.13, 20:06 Pazar]
O değil de erguvan3406 Necati Şaşmaz olabilir. 
NuRFrieden [30.06.13, 22:50 Pazar]
Rabbim felaketlerden, kazalardan ve agresifin yorumlarindan sakinsin tüm Blog severleri ..Gecmis olsun, ki zaten gecmis ..Umarim bundan sonra yazilarinizi 3-5 kez daha okuyarak ve imla hatalarinizi en aza indirgeyerek yazarsiniz arkadasim ..Yoksa malum beddua almak bile kacinilmaz boyutta ! Ama sakin vaz gecmeyin yazmaktan ve okumaktan ..Saygi ile..
yyhh [30.06.13, 23:58 Pazar]
bir insanın ruhunu kelimelerle yaralamak-hüzne boğmak, yanlış Türkçe kullanıp, yani sizin deyiminizle ''kelimelere hüzün katmak''tan çok daha can yakıcıdır agresif.
çünkü İNSAN ruhu  blogunuzun konusu olan ''KELAMIN RUHUNDAN'' kat kat değerlidir..

blog yazan arkadaşa geçmiş olsun. tekrarını ve benzerlerini bir daha yaşamamasını dilerim.umarım kötü kelamlardaki ve kelam sahibindeki ruhsuzluğa takılıp canını sıkmaz..
Elpidios [01.07.13, 00:10 Pazartesi]
CeZbE  yorumunda bahsini ettiğin ukala tamlamasının uyduğu insan tiplemeleri için bence önce aynaya bak .. Yorum ve yazılarını takip ettiğim biri olarak bunu samimiyetle istiyorum.
Hoş burada kim kimin ne olduğunu bilir 3-5 yandaş ( kendi gibi ) bulan kendini BİRŞEY sanmaya devam ediyor :)
Baltalıİlah [01.07.13, 10:13 Pazartesi]
Çeşit çeşit insan vardır,bir insan tanıdım yolda araba çarpmış bir sokak köpeğini kucağına alarak veterinere yetiştirip,  ne olur bu hayvanı kurtar diye yalvararak kolundaki altın bileziği bozdurup o köpeğin yaşaması  için elinden geleni yapan.....Bir insan gördüm tanıdım demiyorum çunki böyle insanlar hep uzağımda kalmıştır,bastonlu bitkin yaşlı bir teyze düştüğünde,hahaha  teyzenin bacaklar carrtttt diye ayrıldı deyip yanından gülerek geçen.insan vardır böcek öldüremez ,insan vardır çok kolay katil olabilir.insan vardır,hiç tanımadığı bir insanın ölmesini dileyecek kadar ruhsuz .....agresif in üzerine çok gitmeyin bence oda toplumda var olan bir insan çeşidi, biz cocuklarımıza  bırak o böceği günahtır kanadı kopar uçamaz derken kimi insan vardır çocuğuna, öldür şu kediyi at bir tarafa diyen.Bu bir alt yapı meselesidir yetiştirilme tarzı, çokta fazla derinlere inmeyeyim uzar gider:)YUFKA YÜREKLİ İNSANLAR YADA RUHSUZ ACIMASIZ İNSANLAR HAYATIMIZDA HER ZAMAN VAR OLACAKTIR SAYGI VE SEVGİLERİMLE..
Seякaη [01.07.13, 10:13 Pazartesi]
agresif..:))                                                                                  
CeZbE [02.07.13, 05:08 Salı]

      Elpidios sen de kimsin...sürpriz yumurta falan mı? Böyle bir yorum yazarak neyi amaçladın? Agresif'i mi koruyorsun yoksa beni yermeye mi geldin? Yorum ve yazılarımı takip eden biriysen eğer, Türkçe ile alakalı gayet ukala olabilecek kadar dile hakim olduğumu da bilmen gerekir... ki buna rağmen ukalalık etmem o konuda. Ama ukala da olabilirim... değil mi ki böyle değerlendirmişsin. Eğer savunduğun Agresif ise, o ve sen dahil böyle Türkçe bilmeyen arkadaşlarınız varsa  toplu olarak ders verebilirim size Türkçe konusunda. Bak istersen yazmış olduğun yorumu bir geçelim, hem bir faydam olmuş olur sana;

      Efendim ne buyurmuşsunuz; "ukala tamlaması" Türkçe'de böyle bir ifade olmaz. Tamlama değil de "tanımlama" demen gerekirdi. "BİRŞEY" beraber yazılmaz "bir şey" olmalıydı. Nokta noktayla bitirebilmek için cümleleri bazı şartlar vardır. O sonunu noktaladığın -ki üç nokta konur iki değil- cümle nokta noktayla bitmez.

      Ne idügü belirsiz iki üç cümle kurmuşsun, onu da doğru dürüst yazamamışsın. Yazılarımı takip etmeye devam et, belki biraz öğrenirsin Türkçe'yi. Evet ukalalık böyle yapılır işte.   
Yorum yapabilmek için sol taraftaki menüyü kullanarak kullanıcı girişi yapmalısınız.

Üyeliğiniz yok ise ücretsiz üyelik için tıklayınız.
Gamyun.net üzerinde yayımlanan blog yazılarının içeriğinden tamamı ile üye sorumludur. Yazılanların doğruluğundan veya telif haklarından Gamyun.net sorumlu tutulamaz. Site kurallarına aykırı bloglar, şikayet edilmeleri veya yöneticilerin karşılaşmaları durumunda üyeye haber vermeksizin silinecek ve gerekli görüldüğü durumlarda üyenin Gamyun.net servislerinden faydalanma hakkı iptal edilecektir.
Ana Sayfa | Hakkımızda | Yardım ve Destek | Gamyun'a Reklam verin! | Türkiye'nin En İyi Oyun Sitesi
Okey | Banko | 101 | Kastet | Batak | King | İhale | Satranç | Dama | Bilardo | 3 Top | Tavla | Briç | Kelime Oyunu | Kelime Kule | Oyun