gamyun.net'i doğru görüntüleyebilmek için tarayıcını güncellemelisin, güncelleyemiyorsan başka bir tarayıcıyı ücretsiz yükleyebilirsin.

YARDIM

Tüm Yardım Başlıkları >
 

Nick Kaybolmaları, Çalınmaları ile ilgili

Sitemizdeki rumuz kayıpları ve rumuzların başkaları tarafından çalınması üzerine üyelerimizin dikkat etmesi gerekenler hakkında bilgi verilmeye çalışılacaktır.

  • İlk olarak üyelik bilgilerinizi ne kadar yakınınız olursa olsun hiç kimseye vermeyin.
  • Üyelik bilgilerinizdeki tüm alanları eksiksiz ve gerçek bilgiler ile doldurun ve bunları not ederek unutmayın. Bu sayede rumuzlarınızın kaybolması durumunda daha önceden girdiğiniz bilgileri kullanarak rumuzlarınızı bulabiliriz.
  • Rumuzunuzu girerken türkçe veya özel karakterlere dikkat edin, genelde ingilizce alfabe karakterlerini kullanmaya özen gösterin.
  • Şifrelerinizi belirlerken en az 5-6 karakter olmasınaa arkadaşlarınız tarafından bilinen bir özelliğiniz veya bilginiz olmamasına dikkat ediniz.
  • Sitede tanıştığınız veya konuştuğunuz bayan/bay üyelerin size ilettikleri resim veya benzeri hiç bir dosyayı kontrol etmeden veya bilgisayar konusunda bilgisi olan birinin kontrolü olmadan açmayınız. Bu tarz dosyalar genellikle bilgisayarınızdaki tüm bilgileri bu kişilerin ele geçirmesine neden olan programlardır.
  • MSN, ICQ veya aol benzeri programlar üzerinden görüşen kişiler içinde bir üstte belirttiğimiz açıklamaya dikkat etmelidirler.Yaşanan bazı komik olaylar;

Site içerisinde bayan rumuzları ile girerek bay üyelerimiz ile muhabbet ederek msn veya icq benzeri bilgileri isteniyor, sonrasında resim gönderiyorum bahanesi ile kendilerine zarar verici program iletiliyor ve bilgisayarlarındaki tüm bilgileri ele geçiriyorlar. Sonrasında rumuzlarınız, msn adresiniz ve tüm bilgileriniz bu kişilerin ele geçiyor. Bu nedenle tanımadığınız kişilerden hiç bir türlü dosya/resim kabul etmeyiniz, bilgisayar bilgisi olmayan birilerinin yanında bu tarz programları kabul etmeyiniz.

Rumuzu kaybolan veya rumuzunu çaldıran üyeler ne yapmalı?

Öncelikle eski bilgilerini not etmiş olmalı, önceden bu rumuz için kayıtlı e-mailleri ve şifreleri sırası ile bize iletmelidir. Bunların hiç biri yok ise biz herhangi bir kontrol yapamaz ve gerekli bilgilere ulaşamayız.

Çalınan rumuzlar, imkanlar ölçüsünde, elit üyelere öncelik tanınacak şekilde asıl sahibine iade edilmeye çalışılacaktır.

Gamyun.Net Cep aboneleri, abonelikleri aktif olmasa dahi, 2899'a SIFRE yazıp yollayarak kayıtlı üyeliklerinin bilgilerini öğrenebilirler.

Girdiğiniz bilgilerin doğruluğu ve bunları not ederek daha sonra hatırlamanız çok önemlidir. Aksi halde size bu konuda asla yardımcı olamayız.