Ana Sayfa | Hakkımızda | Reklam | Yardım ve Destek
Oyun sunucularımızda 3.541 ve sitemizi gezen 73 üyemiz bulunmaktadır.
  Rumuzunuz
  Şifreniz
Şifremi Unuttum
Ücretsiz Üyelik
Yardım
09.02.16 05:04
Yeni Bir Hayat Nasıl...
Herkese Merhabalar… Uzun zaman olmuş gamyuna girmeyeli.. hatta son girişim 2014 tarihliymiş.:) bu uz...
06.02.16 05:57
ESKİDEN TEKNOLOJİ Mİ...
ESKİDEN TEKNOLOJİ Mİ VARDI ? Gümümüzde hayatımız...
06.02.16 01:11
REKLAM MI DEDİNİZ???...
Hayatımızı sürdürebilmek için bazı gereksinimlerimizi karşılamak zorundayız şüphesiz ki. Bu gereks...
Blog Portal
Bugün Şanslıyım
Oyunları bilgisayarınıza indirin!
Güncel Java Çalıştırıcısı
Kastet kazandırıyor!
Karizma detayınız Oyun ve Puanlarınız bölümünde!
Aktivasyon maili ve diğer maillerdeki sorunlar
Siteye girişin ya da özellere tıklandığında işlemin bloke olması
Sorunlarınız için öncelikle yardım bölümüne gözatınız.
Sitemizin kuralları
Elit Eğlence
Silver Üyelik
Çalınan Rumuzlar
Java yüklenmesi
Kullanıcı ve üyelerimizden gelen problemler ve sorulardan oluşan soru cevap şeklinde hazırlanmış bir yardım bölümümüz bulunmaktadır. Bu sayede sorun ve problemlere cevap olacak başlıklar dahil edilerek üyelerimizin kendi sorunlarına hızlı çözüm bulabilmeleri sağlanmaktadır.
Okey Nasıl Oynanır?

 Oyun oynayabilmek için öncelikle sitenin sol taraftaki bölümünden giriş yapmalısınız.Oyun oynayabilmeniz ve sitedeki işlevleri kullanabilmek için sisteminizde java ve
Gamyun Güvenlik Kalkanı yüklü olması gerekmektedir.

Yukarıdaki resimdeki gibi uyarılar alıyorsanız ;
Java yükleme rehberi için : TIKLAYIN

Gamyun Güvenlik Uygulaması yükleme rehberi için : TIKLAYIN

Not : Eğer bu bileşenleri daha önce yüklediyseniz bu adımı dikkate almayınız..

Sol tarafta üyelikle ilgili bilgilerinizi görebilir, yönetebilirsiniz.
Oyuna girmek için "OKEY" yazan logoya tıklıyınız.

4

Ekrana gelen daha önce açılmış okey salonlarında kendinize bir masa bulabilirsiniz. Bunun için istediğiniz
okey salonunun üstüne tıklayınız. Ayrı bir pencere açılarak oyun oynayabileceğiniz masalar ekrana gelecektir.

Okey salonlarının karşısında yer alan "Proxy" kısmı ise bazı portları yasaklı olan şirketlerdeki üyelerimizin giriş yapabilmesi için oluşturulmuştur. Eğer girişte bir problem yaşıyorsanız "proxy" linkine tıklayarak giriş yapmayı deneyebilirsiniz.

5

Ekrana gelen masalarda "OYNA" yazılı butonlara tıklayarak o masaya oturabilirsiniz. Dört taraftada "OYNA" yazılı masalar boş masalardır. Dilerseniz bunlardan birine oturabilir ve karşınıza gelecek rakibleri bekleyebilirsiniz. Sistem masaya oturduğunuzda otomatikman davet yollayacak ve masaya oyuncu çağıracaktır. Dilerseniz "İZLE" isimli butonlara tıklayarakta bir masaya izleyici olarak katılıp oyunları izleyebilirsiniz.

Sağ köşedeki "AYARLAR" kısmına tıklayarak oyunlarla ilgili ayarlarınızı belirleyebilrisiniz. Dilerseniz buradan davetleri kapatabilir,özel mesajları almayabilir, sesleri kapatabilir veya birbaşkasının size titreşim göndermesini engelleyebilirsiniz.

6

Oyun oynamak için gelen davetlerden birini kabul ederekte o masada oyuna başlamak için hazır konuma gelebilirsiniz. "KABUL ET" butonuna tıklayarak daveti kabul edip masaya oturabilirsiniz. Dilerseniz "DAVETLERİ KAPAT" butonuna tıklayarak davetleri engelleyebilirsiniz.

7

Bir masaya geçtikten sonra oyuna başlamanız için sizden OYUNA BAŞLA butonuna tıklamanız istenecektir. Masa yöneticisi pencere çubuğunda Yönetici : **** olarak gözükecektir. Masaya ilk gelen masanın yöneticisi olmaktadır ve masa ilgili ayarları yapabilmektedir.Eğer yönetici iseniz masa ile ilgili ayarları yapabilirsiniz.

8

Oyun ayarlarını görmek veya yönetici olarak değiştirmek isterseniz sağ köşedeki "AYARLAR" butonuna tıklayınız. Ekrana gelen pencerede oynun hangi puandan aşağıya doğru düşeceğini, puanların renkli/renksiz olarak ayarlanabilmesini ve oyunda bir oynuncunun hamle yapması için 60 saniyelik bir süre belirleyebilirsiniz. Masa ayarları kısmında oyuna katılabilecek oyuncuların seviyesini belirleyebilir, masayı seyircilere kapatabilir ve sohbetleri engelleyebilirsiniz. Yönetici değil iseniz o masanın oyun ayarlarını öğrenmek için yine bu ayarlara bakabilirsiniz.

9

"Oyuna Başla" dedikten sonra oyun başlar ve 4 oyuncununda kullanıcı adı ekranda belirir. Masada oturuş sırasına göre kullanıcı adları masada yer alır. Buna göre ;
1) Oyun sırası kimde ise o kişinin kullanıcı adı turuncu yanacaktır. Oyundaki oyuncuların puanları kullanıcı adının yanında yazacaktır.
2) Sol taraftaki oyuncudan taşı bu bölgeden alabilirsiniz. Taşı oradan almak için önce taşa farenin sol tuşu ile tıklayıp ıstakada istediğiniz bir yere yine sol tuş ile tıkladığınızda, taşı oradan almış olacaksınız.
3) Ekrandaki ıstakada taşları oyuna uygun bir şekilde düzenleyebilirsiniz. Taşları yerinden oynatmak için önce taşa farenin sol tuşuyla tıklayıp daha sonra koymak istediğiniz yere tıklayarak taşları dizebilirsiniz.
4) Taşların dizili olduğu yerdeki açık olan taş okeyi belirtir. Okey buradaki taşın bir üstüdür. Örneğin şekildeki okey mavi 10 ludur.
5) Dilediğiniz bir taşın üzerine farenin sağ tuşuna tıklarak görüntüsünü gizleyebilirsiniz. Özellikle okeyiniz varsa yanlışlıkla yere atmamak için bu yola başvurabilirsiniz.
6) Taş çekilen alan burasıdır. Oyun sırası size geldiğinde dilerseniz sol taraftaki oyuncunun attığı taşı dilersenizde ortadan taş çekebilirsiniz. Ortadan taş çekmek için önce ortadaki dizili taşların üstüne tıklayınız, daha sonra ıstakanızda koyacagınız yere tıklayınız.
7) Taşı atacağınız yeri gösterir. Her oyuncunun sağ tarafında attığı taşlar yer alır. Diğer oyuncularında attığı taşları oyuncuların sağ tarafındaki taşlara bakarak görebilirsiniz. Farklı bir yere taş atamazsınız, ancak oyunu bitirdiğinizde son taşı ortadaki taş çektiğiniz yere bırakabilirsiniz.
8) "ÇİFT" yazan tuşa oyunun herhangi bir anında tıklarsanız çifte gitmiş olursunuz ve diğer oyuncular bunu görebilir. Çifte uygun taşlarınız yoksa sistem hata verip bunu engelleyecektir.
9) Oyundaki hamleyi yapmak için eğer masada süre belirlendi ise 1 dakika içinde hamle yapmanız gerekir. Eğer bu süre içinde hamle yapılmaz ise sistem otomatikman yere bir taş atacak ve sizin yerinize oynayacaktır. Eğer uzun süre hamle yapmaz iseniz bir süre sonra oyundan atılırsınız..

10

10

Oyunda eğer eliniz bitti ise yere atacağınız taşı ortadaki taş çektiğiniz bölüme bırakmanız gerekmektedir. Eğer eliniz bitmiş durumda ise eliniz açılacak ve diğer oyunculara ıstakanız gösterilecektir. Kazanan oyuncu belirtilecek ve puanlar düşülecektir.

 

İyi Eğlenceler..Bu belge 2006-12-21 18:31:46 tarihinde güncellenmiş ve toplam 432767 defa gösterilmiştir.

<< Tüm yardım dökümanları
Yardım sayfamıza giderek sorunlarınız hakkında bilgi alabilirsiniz. Yöneticilere iletmek istediğiniz hata veya mesajları bu sayfamızdan gönderebilirsiniz.
Ana Sayfa | Hakkımızda | Yardım ve Destek | Gamyun'a Reklam verin! | Türkiye'nin En İyi Oyun Sitesi
Okey | Banko | 101 | Kastet | Batak | King | İhale | Satranç | Dama | Bilardo | 3 Top | Tavla | Briç | Kelime Oyunu | Kelime Kule | Oyun