Ana Sayfa | Hakkımızda | Reklam | Yardım ve Destek
Oyun sunucularımızda 13.607 ve sitemizi gezen 520 üyemiz bulunmaktadır.
  Rumuzunuz
  Şifreniz
Şifremi Unuttum
Ücretsiz Üyelik
Yardım
06.02.16 05:57
ESKİDEN TEKNOLOJİ Mİ...
ESKİDEN TEKNOLOJİ Mİ VARDI ? Gümümüzde hayatımız...
06.02.16 01:11
REKLAM MI DEDİNİZ???...
Hayatımızı sürdürebilmek için bazı gereksinimlerimizi karşılamak zorundayız şüphesiz ki. Bu gereks...
28.01.16 11:33
Mevsimler, İnsanlar ...
Mevsimleri düşünüyorum. Hangisi, içinde barındırdıkları ile hayalimde canlansa ya da o mevsimle ilgi...
Blog Portal
Bugün Şanslıyım
Oyunları bilgisayarınıza indirin!
Güncel Java Çalıştırıcısı
Kastet kazandırıyor!
Karizma detayınız Oyun ve Puanlarınız bölümünde!
Aktivasyon maili ve diğer maillerdeki sorunlar
Siteye girişin ya da özellere tıklandığında işlemin bloke olması
Sorunlarınız için öncelikle yardım bölümüne gözatınız.
Sitemizin kuralları
Elit Eğlence
Silver Üyelik
Çalınan Rumuzlar
Java yüklenmesi
Kullanıcı ve üyelerimizden gelen problemler ve sorulardan oluşan soru cevap şeklinde hazırlanmış bir yardım bölümümüz bulunmaktadır. Bu sayede sorun ve problemlere cevap olacak başlıklar dahil edilerek üyelerimizin kendi sorunlarına hızlı çözüm bulabilmeleri sağlanmaktadır.
Bilardo Nasıl Oynanır?

 

1

1

Oyun oynayabilmek için öncelikle sitenin sol taraftaki bölümünden giriş yapmalısınız.
2


Oyun oynayabilmeniz ve sitedeki işlevleri kullanabilmek için sisteminizde java ve
Gamyun Güvenlik Kalkanı yüklü olması gerekmektedir.

Aşağıdaki resimdeki gibi uyarılar alıyorsanız ;
Java yükleme rehberi için : TIKLAYIN

Gamyun Güvenlik Uygulaması yükleme rehberi için : TIKLAYIN

Not : Eğer bu bileşenleri daha önce yüklediyseniz bu adımı dikkate almayınız..
3


Sol tarafta üyelikle ilgili bilgilerinizi görebilir, yönetebilirsiniz.

Oyuna girmek için "Bilardo" yazan logoya tıklıyınız.


4


Ekrana gelen daha önce açılmış bilardo salonlarında kendinize bir masa bulabilirsiniz. Bunun için istediğiniz
bilardo salonunun üstüne tıklayınız. Ayrı bir pencere açılarak oyun oynayabileceğiniz masalar ekrana gelecektir.

Bilardo salonlarının karşısında yer alan "Proxy" kısmı ise bazı portları yasaklı olan şirketlerdeki üyelerimizin giriş yapabilmesi için oluşturulmuştur. Eğer girişte bir problem yaşıyorsanız "proxy" linkine tıklayarak giriş yapmayı deneyebilirsiniz.


5


Ekrana gelen masalarda "OYNA" yazılı masalara oturabilirsiniz. İki taraftada "OYNA" yazılı masalar boş masalardır. Dilerseniz bunlardan birine oturabilir ve karşınıza gelecek rakibi bekleyebilirsiniz. Dilerseniz "İZLE" isimli linklere tıklayarakta o masaya izleyici olarak katılıp oyunları izleyebilirsiniz.


6

Oyun oynamak için herhangi bir boş veya oyuncu bekleyen masaya geçerek o masada oyuna başlamak için hazır konuma gelebilirsiniz. Davet almak
istemiyorsanız Sağ köşedeki "AYARLAR" butonuna tıklayarak " DAVETLERİ KAPAT " linkine tıklayarak artık davet almayabilirsiniz.
Dilerseniz buradan özel mesaj almayabilir, sesleri ve titreşimleri pasif hale getirebilirsiniz.


7


Oyun oynamak için bir masaya geçmek yerinede davetleri eğer red etmediyseniz, karşınıza resimdeki gibi davet ekranları gelecektir. Bu davetleri "KABUL ET" butonuna tıklayarak kabul edebilir veya " DAVETLERİ KAPAT" linkine tıklayarak red edebilirsiniz. Dilerseniz daha sonra "AYARLAR" kısmından davetleri açabilirsiniz.
8

Bir masaya geçtikten sonra karşınızda rakip var ise eğer oyuna başlayabilirsiniz. Oyuna başlamak için OYUNA BAŞLA
isimli butona tıklayarak oyuna başlayabilirsiniz. Oyuna başladıktan sonra oyun bitmeden çıkarsanız ceza puanı alırsınız. Eğer vazgeçmek istiyorsanız oyundan daha oyuna başla butonuna tıklamadan önce KAPAT butonuna tıklayarak masadan kalkabilirsiniz.


9


Oyuna başladıktan sonra kırmızı ve sarı topları atış yaparak etraftaki deliklere sokmaya çalışmalısınız. İki oyuncuyada farklı top renkleri verilir ve oyunun başında ilk soktugunuz top ile oyun aynı renktekilerle devam eder. Sırası gelen oyuncu kırmızı yanacaktır. Ayrıca bir kişi herhangi bir topu soktugu anda kullanıcı adlarının yanında hangi renkteki taşlara oynaması gerektiği belirecektir. Sağ taraftaki bölmede oyun süreli açılmış ise size kalan süreyi gösteren bir ibare, onun altında topun tam olarak neresine vurabileceğinizi seçeceğiniz bir top görünümü ve vuruş hızınızı belirleyeceğiniz bir çubuk bulunmaktadır. Bunların altında ise ıstaka resmini görebileceğiniz ve bu ıstakaya vurabileceğiniz açıya göre kaldırıp indirebilceğiniz bir ekran göreceksiniz. "AYARLAR" butonuna tıklayarak ise oyunda yönetici iseniz ayarları değiştirebilir veya uygulanmış ayarları görebilirsiniz.


9

Eğer siyah top, yanlışlıkla tüm renkli toplarınızı deliklere sokmadan önce herhangi bir deliğe girerse oyunu kaybetmiş sayılırsınız. Yada bir oyuncu tüm toplarını deliklere soktuktan sonra en son siyah topa nişan alır ve topu sokacağı deliği seçer. Bu atışta başarılı olursa ekranda oyunu kimin kazandığı yazacak ve "OYUNA BAŞLA" tuşu aktif olarak ikinci bir oyun için masa hazır konuma gelecektir.İyi Eğlenceler..Bu belge 2007-01-16 15:51:57 tarihinde güncellenmiş ve toplam 112480 defa gösterilmiştir.

<< Tüm yardım dökümanları
Yardım sayfamıza giderek sorunlarınız hakkında bilgi alabilirsiniz. Yöneticilere iletmek istediğiniz hata veya mesajları bu sayfamızdan gönderebilirsiniz.
Ana Sayfa | Hakkımızda | Yardım ve Destek | Gamyun'a Reklam verin! | Türkiye'nin En İyi Oyun Sitesi
Okey | Banko | 101 | Kastet | Batak | King | İhale | Satranç | Dama | Bilardo | 3 Top | Tavla | Briç | Kelime Oyunu | Kelime Kule | Oyun