gamyun.net'i doğru görüntüleyebilmek için tarayıcını güncellemelisin, güncelleyemiyorsan başka bir tarayıcıyı ücretsiz yükleyebilirsin.

BLOG

Sizin hiç Pepek'iniz oldu mu ?

31 Mayıs 2016, 17.51
A- A+

Siz hiçbir cana Candaşlık ettiniz mi ?
Bana geldiğinde henüz 45-50 günlüktü avuç içi kadar bişey işte daha gözleri bile tam açılmamış, öyle sokulacak sıcak bir şeyler arayan bir varlık.Tüğ yumağı ama dünyanın en harika şeylerinden biri o.
Gelipte kucağıma vermelerinden evel karşı çıkmış istememiştim çünkü evelinde acı bir tecrübem olmuştu Ve Mars’dan ötesini sevemem demiştim. Ama Siz bir can severseniz bu sizin yüreğinizden gelen bişeyse ;sevmem sevemem deseniz de anlamsız kalır. İşte Bakır’ımla da aynen öyle oldu
İnsan nasıl kayıtsız kalabilirki.
Anne sıcaklığını koynunuzun sıcaklığı ile verip ,ne yiyip ne içti diye peşinden dolanıyor o uyurkende başında bekleyip ağlıyorsanız (İlerisini düşünüp ) Geçmiş ola çoktan gönül bağınız kurulmuştur.
Bir köpüşünüz  oldu mu neler mi değişir hayatınızda ?, Hemen özetleyim.
Daha bu fikri duydukları anda ya da eviniz de bir köpek olduğunu duydukları anda Çevrenizde ne kadar insan varsa “ yaaa ama pis değil mi, aaa senin eve melek de uğramaz ( misafir ya kapı kapı dolaşırlarya bu melekler :D )  Eh sizde laftan anlayacaklara izalar eder, diğerlerine kulak tıkarsınız ,ha size dyatmaya vardıracak kadarıyla da hadsiz olanıyla da tartışırsınız. Yapacak bişey yok.
Evinize gelen giden azalır ,ee haliyle siz de her davete gidemezsiniz ya öyle sizi kabul edenlerle görüşürsünüz. Evinize gelmek isteyenlerin şartları olur “ama onu kapat şuraya” Bunu çok vicdansızca buluyorsanız zaten gelme dersiniz.
Hem onsuz hem de Onu kimselere bırakamayacağınız için Evcil hayvan kabul eden tatil yerleri ararsınız hem de fahiş fiyatlarla. Yolculuk etmek mi ? Hadi canım siz de özel aracınız yoksa ne yolculuğu :D Dalga mı geçiyorsunuz )))
Ah durun daha size sokakta köpüşünüzü gezdirirken size canavar dolaştırıyor muamelesi yapanların hoyratlığından bahsetmedim bile )) Tasma takmışsınızdır, ama koca adam/kadın daha 5 metre öteten çemkirmeye başlar size )) Eee haliyle korkma köpüşüm ısırmaz o dersiniz :D  En önyargısız ve korkusuzlar Çocuklardır. Koşarak gelirler sevmeye ama sözde çok cici korumacı anneleri sürükler onları da ellerinden ))
Şimdiye kadar yazdıklarım dışsal etkileri idi Bir de tabi evin içinde olup bitenler var ki . Her eve lazım : ))  Bir bebek sahiplendiyseniz zaten 2 ay halılarınızı unutun hatta hemen toplayın derim. Elinizde bezle yaşarsınız bir köpüşün poposunu takip ederek hem de ama tabi zamanla sizinde sezgileriniz kuvvetlenir ve işiniz kolaylaşır.
Köpüşünüzün  cinsine göre huyları değişir elbet. Ama genel olarak Evdeki eşyalarınızdan fergat etmişsinizdir bir can edindiyseniz ee dişleri çıkıyor naspın kemirmek için bişiler lazım. Bu sehpa olur mobilyalar olur Terlikleriniz olur en kötüsüde elleriniz olur yara bere içinde kalır :D  Çoraplarınızı bulamazsınız artık , paylaşmazda sizle hele bi elinden almaya kalkın bakın nasıl ısırır sizi kim demiş köpekler nankör değil .:D
Ama  öyle bir yolunuzu gözler ki Siz gördüğünde ki sevinç gösterilerini Benim diyen değme aşıklar göstermez yemin ederim : )) Zorla sevdirir size kendisini gelip kucağınıza yatar elinizi ağzıyla kafaına okşanmak için çekmeye çalışır ,(hatta şu anda mücadele içinde yazıyorum yazımı )) didişiyoruz )
Tonla olumsuzluk yanında ne kadar az olumlu şey yazdım demi bir can sahiplenmek için ama tek nedeniniz vardır aslında SEVMEK başkasını da ihtiyaç duymazsınız zaten tüm külfetlerini çekilir kılar SEVMEK. Bir de merhameti yabanı atmayalım tabi. Ağzı dili olmadan her haliyle sizin merhametinize kalmış bir can.
Tam da bu nokta da Bir nedenden ötürü –heves,gösteriş, özenti vs vs vs- bir can sahiplenip üstesinden gelemeyince vicdani mastürbasyonunu sağlayacak bir sebep bulup o canı başından defedenleri sokağa atanları ,barınak denilen can pazarlarına bırakanları ise insanı olarak nefretle anıyorum.  Unutmayalım ki hiçbir canlı bizim oyuncağımız değildir ,duygularımızı tatmin ettiğimiz bir deney kobayları da değildir. Bu çok ahlaksızca, vicdansızca en kibar tabirle.
Bir cana yoldaşlık etme deneyimini yaşamanız ve bu keyfe varmanız dileğiyle…
Kuğ__

YORUMLAR

01 Haziran 2016, 17.19
Fırsat ayağıma geldi :):) Gülmeme bakmayınız, Hayvan dost edinmekle ilgili içimde ukde kalmış bir şeylerin sızısını ancak kendimle dalga geçerek bastırıyorum. 
Ne kadar çok istemişimdir bir köpeğe ve/veya bir kediye dostluğumu verebilmeyi, onların da dostluğunu kazanmak istemeyi ne kadar fazla istemişimdir. Ama bu hiçbir zaman olamadı. Sebebi ben de kalsın.
.......

Sokakta köpeğini gezdirenleri her gördükçe bu başarısızlığımla yüzleşmek zorunda kalıyorum. Gidip sevmek istiyorum, iç sesim ''çocuk musun sen kendine gel deyip'' öylece uzaktan imreniyorum. Bir de insanlar farklı davranabilir tabi. Bu olasılığı da düşünmek zorundayım. Ne düşünürler, yaklaşımım itici mi gelirse filan, köpeğini sevdirir mi, soğuk mu davranır, rahatsız mı olur, kafası doludur veya morali bozuktur da ben huzurunu kaçırmış mı olurum gibi etmenler de var. Aman eksik olmasın çok sağ olsun zaten eksi 5 derecede stabilize olan standart moralitemi bir de 20 lere düşürürse işte o vakit ben en az 1 sene kendime gelemem :):):)  

.......

Ne kadar da utanırım tiksinirim hayvanları sokağa atan bahsettiğiniz o barbarlardan. İnsanlar aldıkları kazağı veya kabanı dahi eskidiklerinde çöpe atmazlar, orasını burasını onarırlar yeniye dönüştürürler, dışarıda bir yere asarlar ki çok ihtiyacı olan birileri alıp giyinsin diye. Ama kendisini sorgusuzca seven bir hayvanı gözünü kırpmadan sokağa atıyor, hiç bilmediği bir dünyada sokak köpekleriyle baş etmesini bekliyor. Bunu yapanlar her kesimden insanlardır. Cehaletin diploması ile geziyorlar haberleri yok. 

.......

Fevkalade ikaz edici, hatırlattığı şeyler bakımından çok faydalı bu yazınıza teşekkür ederim.

01 Haziran 2016, 17.47
Köpek sahiplerinin dışarıda köpeklerini gezdirirken yabancı insanların " ayy amanın nasılda sevimli şey " diyerek gelip köpeklerini sevmesinde 2 çekincesi oluyor .
1. si ve önemlisi Köpeğin yabancılara karşı yakın bir tutumu alışkanlık haline getirmemesi isteği ki bu kaçırılma riski için oldukça önemli. Örneğin daha evel Goldenım yani Marsım vardı ve bilirsinizki Goldenlar hırsıza bile terlik getiren köpekler olarak bilinirki )) Marsımı kimse sevsin başkasına yakın olsun istemezdim :D

2. neden ise tamamen paylaşmamak kıskanma duygusu ki sağolsun şu andaki Bakırım kendisi bir maltes terrierdirki o kadar arsız ve korumacıdırki benim bişi yapmama gerek kalmıyor birisi yanına yaklaştığında o havlama ve hırmalayla zaten kaçırıyor herkesi : )))

henüz ortası olan bir can bulamadım :D
01 Haziran 2016, 18.42
Anladım :):) E halde iç sesimin uzaktan seven motivasyonuna maruz kalmaya devam :d:d
Yorum yapabilmek için ÜYE GİRİŞİ yapmalısın