gamyun.net'i doğru görüntüleyebilmek için tarayıcını güncellemelisin, güncelleyemiyorsan başka bir tarayıcıyı ücretsiz yükleyebilirsin.

BLOG

Yeni Bir Ben Yaratmak...

13 Temmuz 2016, 16.30
A- A+

Biliyorum zaman zaman her birimiz hayatımızın bir yerinde :artık buna bir son vermeliyim yeni bir ben yaratmalıyım diyerek köklü değişimlere gitmek isteriz.
Kimisi sigaradan kurtulmak, kimisi fazla kilolarından kimisi de daha farklı alışkanlıklarını ve hayatına yükten başka bir şey getirmeyen şeyleri bir çırpıda silkelemek ister. İster gerçekten isterser buna inanıyorum  ama istemekle harekete geçmek arasında o kadar büyük bir uçurum görür ki. Belki de her akşam sözler verirken kendine sabah olduğunda en büyük ihaneti her seferinde kendisine eder "sözlerini unutur" Unuturken de hep güzel kılıfları da hazırdır hani.
Bu kadar isterken yapmaktan alıkoyan şey nedir peki. Zayıflık ? , Korkaklık ? , Kolaycılık? vs...
Olmak istediğiniz kişi ile olduğunuz insan arasındaki bu derin uçurum güngeçtikçe yer sizi aslında ,ya bal gibi de bilirsiniz bunu. O zaman neden ?
Benim de elbette var kendimce sebeplerim ama merak ediyorum benden başka böyle hissedenlerin nedenleri ne ?


Kuğ__

YORUMLAR

13 Temmuz 2016, 17.33
En büyük etken Kararsızlık. Doğru olanı evet istiyoruz ama mantık ve nefis arasındaki düelleo da  nefsimiz galip geliyor malesef...

Yaz benide + 1
13 Temmuz 2016, 20.13
 Fiili gerçekleştirmek için eylem gerekir, çaba gerekir. Yokuş aşağı inmek mi kolay, yokuş yukarı çıkmak mı? işte tam da bu nedenden. Beni dahil etmeyin çünkü smile Resmi yı yeni bıraktım :)
14 Temmuz 2016, 15.50
alışkanlıklardan vazgeçememe bazan kısmi de olsa çevre baskısı bu konuya göre değişir, enn büyük sebep tembellik galiba birazda türk olmamızdan kaynaklanan özellğimiz rahat bi toplumuz yumurta kapıya gelmeden işte :) atacak yer aramayız son anı kollarız hep 
16 Temmuz 2016, 18.48
Değerli arkadaş: Kendinizi iyi  tanıma ve  Bilgelik, kafanızdaki tüm sorularınızı ve  sorunlarınızı çözer. kendinizi tanımada konusunu biraz  açacak  olursak; Şu  soruları  kendimize sormamız gerek: 1- hangi  zihinsel  modeli benimsiyorsunuz? 2- en büyük  korkularınız  ve en güçlü  özlemleriniz nedir? 3- güçlü  ve  zayıf yönleriniz  nelerdir? 4-İç dünyandaki olumsuz düşüncelerle  mücadele  ettinizmi? vs. bu  soruları çoğaltabilirsiniz. bu  suruların cevabı sende:))  Bilgelik: Zeka,  karakter, kavrayış  yetisi, denge ve  empati yetisinin bir arada bulunduğu bir  sentezdir. Bu  sentezi  yapabilen  insanlara bilge  insan  denir. bilge  insanlar senin için doğru  karar geçerlidir,  verilen  karardan asla  vaz  geçmez.   ben: TEK
11 Ağustos 2016, 18.30
Özgürlük insanın taviz vermek istemediği unsurların başında gelir. Baskıyı en büyük düşman olarak algılarız .Aslında vazgeçilmez diye bir şey yoktur hayatımızda (Çok istisnalar hariç ).Örneğin sigara,fazla kilo demişsin ben örnekleri biraz daha çoğaltmak istiyorum , mesela kumar, mesela ihanet gibi onlarca örnekleri vardır maalesef.Olumsuz olarak gördüğümüz şeyler aslında o an keyif verir bizlere ,sigara içmek,bol  bol keyifli yemek yemek,kumar oynarken yaşanan heyecan gibi. Bu bahsettiğimiz ve çoğu zaman kendimizle boğuşup bırakmak istediğimiz unsurlardan bize zarar gelmeyeceğini bilsek belkide vazgeçmeyiz hiçbir zaman.Benim nacizane size
anlatmak istediğim, kendimize baskı yapmamalıyız,baskı daha tetikleyici olur,bahsettiğiniz şeylerin çoğu tıpta hastalık diye adlandırılmıştır. Elbette kendi irademizin ve prensiplerimizin çok önemi vardır tedavisinde, lakin hastalıkla ilgili olan şeylerde destek almak gerekebilir, doktorlarla arayı fazla açmamak lazım.Diğer yorumcu arkadaşlarda benim anlatmak istediğimi vurgulamışlar zaten.Sağlıkla kalın :)
Yorum yapabilmek için ÜYE GİRİŞİ yapmalısın