gamyun.net'i doğru görüntüleyebilmek için tarayıcını güncellemelisin, güncelleyemiyorsan başka bir tarayıcıyı ücretsiz yükleyebilirsin.

BLOG

Ey Aşk !

12 Şubat 2018, 14.41
A- A+

          Kalbini anlayamadığın kişinin satırlarını okuyamazsın.!!
 Aşk, masumiyettir.Hiç kimse bu masumiyeti intihal edemez buna kimsenin gücü yetmez. Aşkın zamanı yaşı yoktur ; ansızın kapını çalar seni alır farklı diyarlara götürür.Ne istediğini bilirsin.
 Aşk, tutkudur,özlemdir,hasrettir, acıdır .Bunları yaşamak da değer katıyor ey Aşk! .Aşık olduğun kişiye mutluluktan şu sözleri kim telafuz etmez ki ; '' seni tanımadan geçen bütün yıllara lanet ediyorum.'' Sözcüğünü sanırım söylemeyen yoktur. '' Sen çıktın karşıma senden önce yaşamanın bir anlamı yoktu '' diyeceksin.Bir an dalıp gidiyorsun .Gözlerini kapatıp bu uykudan hiç uyanmak istemiyorsun.Korkuyorsun ya biterse ya büyüsü bozulursa içine bir ürperti düşüyor.Yok yok olamaz böyle bir şey. O ürpertinin vermiş olduğu korkuyla bir anda susuyorsun düşünmemeye çalışıyorsun birileriyle konuşmak dertleşmek istiyorsun.Yaşadığın bu korkuyu sevdiğin biriyle paylaşmak aşkını yaşadığın mutluluğu tedirginliğini anlatmak istiyorsun.Duygularına söz geçiremiyorsun .Çünkü aşkı anlamayana aşkı anlatıyorsun.
 Sen ,kalbine söz geçiremiyorsun ki sana söylenenleri duymayacaksın ki anlamayacaksın.''Yarın kıyamet kopacakmış'' deseler umurunda olmayacak ki.İçinde kopmuş o kıyamet.''Sağlığın bozulacak'' diyecekler ..Sağlığını mı düşüneceksin ? Sadece, aşkını düşüneceksin. O 'nunla kopsun kıyamet, O'nunla bozulsun sağlığım. Ben, aşkı O'nunla yaşadım, O'nunla buldum. O'nun gözleriyle baktım hayata, O'nun diliyle konuştum.Ben, O'nunla can buldum.Ben, O'nunla var oldum. O'nunla kopsun kıyamet. O'nunla bozulsun sağlığım.Bu yola baş koymuşum önemli olan ,o eli bir gün değil bir ömür tutabilmek.
 Yarı yolda bırakmak değildir aşk. Belki canın yanacak yüreğin burkulacak ama asla vazgeçmeyeceksin.Aşkın masumluğuna kapılıp gideceksin.Hayata daha güzel bakacak yaşamın bir anlamı olacak senin için.Nefret duyduğun insanlara bile sevgiyle bakacaksın .Unutacaksın herkesle her şeyle dost olacaksın.İşte aşk bu .Aşka haykıracaksın.Çünkü yaşıyor / yaşatıyorsun bana . Sözlerinden anlıyorum, anlatıyorsun kalbinden gelip kalbime vuruşunu.Sözlerin değil beni sana bağlayan.O sözlerinin manasına vurgunum.Sen, benim sözlerimsin ey aşk.Seni kalbime koyuşum bundan ve sen dostsun ruhuma sığınak ararken.Haykırmam bundan ey aşk.
 Aşkın sevgiyle yorumlanması güzeldir.Dile gelmeyen aşk daha da güzeldir. Ey aşk ne ilk ne başın ne sonun vardır.Aşkı uzattıkça artan sevgin, gönül bağın masumiyettir.Aşkla yeniden doğar insan.O'nunla şekil alırsın.Yüreğindeki acıyı, yanmayı düşünmeden kanatlanıp güneşe yol alacaksın. Aşkı, aşk gibi yaşayan cok azdır. Aşkı yaşadığında dik duracaksın, istikrarlı olacaksın.Yaşadığın tüm olumsuzluklara rağmen boyun eğmeyeceksin.Aşkın için mücadele edeceksin.Aşkı görünce lal olmayacaksın.İki kalbi tek kalbe bağlamak, bir nefeste iki kişiyi yaşamaktır aşk. Aşk sadakattir, şüphesiz sevmektir.
 Ey aşk ! Ömrümün diğer adıydın. Dudaklarımdan dökülen ilk cümleydin.
 Ey aşk ! Yüreğime uzattığın köprünün adıydı.
Ey aşk ! Aşkın tarifi kalbimin acısı sevdamın adıydın.
 Aşkla tanıştığında soruyorsun ; ''Beni ne kadar seviyorsun ? '' Birden susuyor ,konuşamıyorsun.Dünyada aşkımı anlatacak kadar çay yoktur.aşığa içecek başka ne var ? Sanki bir elimde çay ne kadar tadı varsa artık.Bardağın arkasında gözlerini görebilmek için neler vermezdim.
 .Aşk, gerçekten sevdiğiniz kişinin yolundan gitmenin bedeli geride kalan herkesi kaybetmek olur belki de bazı gidişler bundandır.
 Ey aşk ! Ömrümü ömrüne katsan
 Ey aşk ! Şiirle şarkıyla vuslatım olsan
 Ey aşk ! İlk yağmurum huzurum olsan
 Ey aşk ! Sana olan tüm ihtimalleri yazdım
 Öyle bir duam olsun ki; yüreğimin aklımın dilimin tüm uzuvlarımın temiz yanlarıyla sen Rab'den istesem .Sen de öyle bir gelsen ki gelişinle hayatıma anlam katsan.Gözlerim , gözlerin dışında kimseyi hissetmiyor. Ve vuslat, ölümle tanışınca ey aşk bitişik yaşadığın hayatı bir görmeye başlıyorsun.İşte ben, tam ordayım ! Nerede olursa olsun bu beden ,içimdeki karanlığa güneş gibi doğdun ey aşk.Ve bir gün sesimi keseceğim ve beni anlayana kadar ey aşk hiç konuşmayacağım.
 Ey aşk ! Cennet ile Cehennem'im oldun.
 Ey aşk ! Çok şey öğrendim senden.
 Ey aşk ! Sensiz gökyüzündeki yıldızlar bile anlamsız.
 Bir karar verdim; ben, asla çocukça değil boğazımda düğüm olsan bile kocaman kalbimin neresine sığamadığında çekip gittin . İnsan, aşık olunca mutlu olur ,Şimdi git ey aşk ! Hatalarını düzelt ve öyle gel bana.
 Yarım kalan aşklara
 Bir nebze de olsa huzur arayanlara
 Aşkın gücüne inananlara ...
 Kimseye söylemeyin aramızda kalsın:))) bende aşkın gücüne inananlardanım..
 Sizleri seviyorum ..
 Saygılarımla
 14 Şubat Sevgililer Gününüz kutlu olsun :)))

YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış :( Yazık ama blog sahibi senin yorumunu bekliyor olabilir

Yorum yapabilmek için ÜYE GİRİŞİ yapmalısın