gamyun.net'i doğru görüntüleyebilmek için tarayıcını güncellemelisin, güncelleyemiyorsan başka bir tarayıcıyı ücretsiz yükleyebilirsin.

BLOG

Bilmiyorsun!

23 Şubat 2021, 14.23
A- A+

Dün gece bembeyaz bir örtü serildi yokluğuna mesken sokaklara. Üstü örtülürken kimsesizliğimizin şehir de aydınlanmış bir geceye saklıyordu tüm kirlerini.
Bense çekemediğim perdelerden sebep, başımı her çevirişimde gözüme çarpan suretime baktım uzun uzun ve aksimin sesini duydum: Yorgunum diyordu. Yorgun!

Evet sevgili; İçinde biriktirdiğin kelimeleri sesinden duyamadığı günlerin yorgunu artık bu beden. Ruhum dersen eski bir sefilliğin pençesinde. Şehre kar yağmış, sen susmuşsun, tırnaklarım kırılmış teker teker; fark etmiyor! Hepsinde aynı yoksunluk. Hepsinde aynı acı. Hepsinin tarifinde sen!

Bunca yıl, dudak kenarıma ilişmiş yarım tebessümlerle yol alırken; yürüdüğüm hiçbir yol sana çıkmadı belki ama ruhumdan tenime, çektiğim her acının yolu seni buluyor nicedir ve sen bilmiyorsun bunu. Bilmiyorsun sızlayan tırnak etimde bile aslında senin yokluğunun sancısını duyduğumu, ve değilse kalp sadece bir et parçasından ibaret, üstünde hissettiğim ağırlığın da hasretinin yükü olduğunu.

Düşünüyorum da, payıma düşen mutlulukların yarımlığına sebep sensizliğimin, şimdilerde acılarımı tamamlıyor olması ne garip şey değil mi? Ve ne garip şey, şehrinin yan bir kıyısındaki sevdanken ben, artık öylece geçip gidiyor oluşun adımın önünden... Burnumun direği sızlıyor her seferinde ve sen bunu da bilmiyorsun!

Düşler görüyorum kabuslardan hallice. Her defasında gülümsüyorsun önce ve sesin ılık bir nefes gibi akıyor geceye. Dudaklarım kıpırdanıyor belki, belki gülümsüyorum ben de… Sonra bir rüzgar sesi uğulduyor kulaklarımda. Ellerin göğsüne doğru giderken bakışların değişiyor, sesin duyulmaz oluyor. Kıvrıldığım köşede şifa olamadığım her acın için kıvranırken ben, kalbim üşüyor sessizce; bilmiyorsun…

Bilmiyorsun boz bulanık sabahlarımı ve gecelerin katran karasını. Sensizken kaldığım karanlığı... 
Bilmiyorsun, olmadığın her nefeste soluduğum yalnızlığın, aslında kendime gurbetim oluşunu…

15.02.2021/İSTANBUL

YORUMLAR

24 Şubat 2021, 00.32
Biliyor! 
Haz alıyor, arada gelip yarayı kanatıyor. Sonra oturup izliyor.

Sen de biliyorsun hayatın tüm anlamını bir şahsa isnat etmenin yanlışlığını ki......................  ( noktaları sen doldur)
Fakat bilmiyorsun, görmüyorsun yalnız olmadığını! Bilmediğin için de ziyan ediyorsun...

Bu da burada dursun böylece...  Çok şeyler yazasım var da ayarım yok.

Kalemine sağlık cancağızım, şiir tadında yazıların. smile Resmi smile Resmi

Azıcık da bana verin şu duygulardan .    Kelimeler isyan ediyor bana. smile Resmi 


24 Şubat 2021, 12.09

Babettem hatunum… Sen bunları yazınca dün akşam Timuçin abimizin dizisinde dikkatimi çeken bir replik aklıma geldi.

‘’hayat bir sürü o da ve odalarda kapalı kaldığımız kişilerin toplamı: hayat bu!’’ diyordu…

İnsan istese de , gerçek aşkın maşukları ve divaneler müstesna, hayatın tüm anlamını bir kişiye yükleyemez. Hayatın kendisi buna müsaade etmez. Ama bazen antrede öyle biri durur ki oradan geçmeden başka hiçbir odaya giremezsiniz, girseniz bile gittiğiniz her odada o antrenin izlerini taşırsınız üzerinizde…

Ben daha fazlasını yazmadan sen anlarsın zaten gerisini. Tıpkı benim seni anladığım gibi.

Kelimelere gelince. Sahibi ben olsaydım feda olsun sana hepsi derdim ama bunun için edilmiş bir söz var çoğumuzun malumu: yazana değil yazdırana bak dedikleri hani…

Sen de gitmedin Gmsnn'in sarayına galiba ? :) Üzüm varmış, şiir varmış, şarap varmışşş...


24 Şubat 2021, 14.33
Ya bildikleri? Senin bildiklerini o unuttu mu sanıyorsun?
Sen düşünürken onun aklında hiçbirşey kalmadı mı dersin?
Varsın şehrin sokakları örtüsü üzerinden kalkana dek temiz kalsın...
Hepsi bir kenara,sen böyle güzel severken o bundan mahrum kaldığına yansın...
24 Şubat 2021, 16.34

Bazen bir insanın sadece kalbinden emin olursun... Gerisi atamadığı adım, veremediği söz, gelemediği yol, yaşayamadığı hayat olur kalır avuçlarında.

Herkes kendince sever, Cezbe'nin kulakları çınlasın, herkesin istediği sevilme şekli de başkadır. Yani demek istediğim benim galiba sadece kelimelerim güzel.
Sen yine de varol. 

25 Şubat 2021, 15.35
Şimdi işler değişti, artık zinhar taraf olamam, ne halin varsa gör Gri :) Neyse ki, ona giydirdiğim kadar, sana da giydirdim sanırım yorumlarda. Ki bilseydim (bilmiyordum:)-) ona bu kadar giydirmezdim açıkçası. Her zaman dediğim gibi; sevilene biçtiğin değersizlik, kendi değersizliğindir. Bu yüzden; eski sevgiliye, sitemden bir nokta öteye geçen isyan, gömme teşebbüsüne girer, ki kendini de gömersin farkında olmadan. Hani böyle yapmıyorsun, sana demiyorum, genel fikrim bu. Yoksa seninki, gayet naif ve estetik sitemler silsilesi. Sonuç olarak;  bence iki güzel insan karşılaşmış, sevmişler birbirlerini ama birisi, bu sevgiye sahip çıkamayacak kadar yorgun hissetmiş veya yeterince isteyememiş bunu. Madem ki sevgi baki, diyorsun; olan bu benim gözümde. Bu da son duyguyla alakalı, irdeleyici kişisel yorumum olsun yazılarınıza, bundan sonra gayrısına dilim dönmez çünkü:) Kaleme sağlık, ruha bereket, filan diyebilirim. Ki diyorum Gricim smile Resmi

25 Şubat 2021, 16.54

Desene Cezbecim bundan sonra bol bol hayır duanı alıcam :))

Şuraya bol bol çiçek emojisi koyayım sen onların rengini beyaz hayal et papatya gibi dursunlar.
Umarım doğru yapabilirim... smile Resmi  smile Resmi  smile Resmi  smile Resmi  smile Resmi  smile Resmi  smile Resmi smile Resmi  smile Resmi  smile Resmi   smile Resmi  smile Resmi  smile Resmi  smile Resmi
26 Şubat 2021, 14.53
Ohuduh üzulduh yauviv :))

Kendine haksızlık yapıyorsun ama seeeennn? Ağzın var dilin var parmakların var beynin var. Bunlar hâlâ sende amaaa? 

Beynini çıkarıp üzerine yumurta kırıp yememiş. Ciğerini sökmemiş, şişte pişirip ekmek arası yapmamış. Sadece seni parçalamış yedi tepeye gömmüş. Her birinin adresini sana yazmış, ve bunla da yetinmemiş olacak ki; tepelerde seni bekleyen vahşi yaratıkların isimlerini cisimlerini de sana göstermiş, alabiliyorsan git onları çıkar bütününü bul demiş. 


Bak, ne kadar da iyilik sever bir insanmış diiii mii :)) Yazarak iyileşmene şükredeceğine, dünyanın en iyilik sever insanının arkasından atıp tutman hiç şık olmamış hiç :) 

Bütününe erişmen için hâlâ zamanın var. Hâlâ geç kalmış değilsin. Git o tepelere bayraklarını dik. Diğer korkanlara öncü ol. Ya da; kendine ait zannettiğin ama aslında hiç var olmaması gereken o simülasyonundaki tepelerde gömülü parçalarını kendine tuzlat. Gel gör ki, yeri gelir tuz da kokar. Kötünün kötüsünü yaşamak zorunda değilsin :)) Bugün iyilik yapasım geldi, talihli bilet sahibi sen oldun hahahahah. 


26 Şubat 2021, 17.06

Galactic yine kabus gibi çöktün üzerime yeminle... 

Annemin salamura yaptığı zamanlardaki tuzlardan bulsam tuzlarım tuzlamasına kendimi de şimdikiler bir tuhaf... Sevemedim. 
Hem çürüyüp toprağa karışmak da fena fikir değil..
Babette gibi kurt olmasa da solucana dönüşürüm belki ben de. Sürünmek baki :))


Yorum yapabilmek için ÜYE GİRİŞİ yapmalısın