gamyun.net'i doğru görüntüleyebilmek için tarayıcını güncellemelisin, güncelleyemiyorsan başka bir tarayıcıyı ücretsiz yükleyebilirsin.

BLOG

Belki Kuşlar Geçer

26 Şubat 2021, 14.25
A- A+
“Yeme o elmayı sevgilim, içinde kurt var.
 Yemeeeee,  içinde ben varım. “

Soğuk bir kış günüydü, sokakta kalmıştım. Üstüm başım perişan, ne yapacağımı bilmez bir halde. Sonra seni görmüştüm, gülümsüyordun etrafa.  Öyle huzur veriyordun ki, sana bakmaya doyamamıştım.  Elimde olmadan yaklaşmıştım sana.
Sen açmıştın  avuçlarını, öylece bırakmıştım kendimi avuçlarına. Beni  alıp evine götürmüştün. Sıcacıktı evin tıpkı senin kalbin gibi. Onca zaman korkuyla titreyen yüreğim avuçlarında huzur bulmuştu.
Seni izlerdim öylece, sen tv seyrederken ya da pc başında vakit geçirirken ben seni izlerdim. Yatağına geçip uyuduğunda, sabahları uyanıp kahvaltını ettiğinde, işe gitmek için telaşlandığında seyretmeye doyamazdım seni.
 Gün boyu işten gelmeni beklerdim, tek başıma olmak hiç zor gelmezdi. Bilirdim sen gelecektin. Sen geldiğinde ben yine sevinçle uçacaktım evin içinde, yine senin omzuna konacaktım. Dudağının kenarına gagamla öpücük konduracaktım. Ayarını kaçırıp kanatacaktım dudağını. Sen bana kızacaktın, ben boynumu bükecektim. Sonra arsızca gelip ayaklarına konacaktım.

Şimdi bilmediğim bir yerdeyim, yine yüreğim korku içinde.  Başımı kaldırıp yukarı bakıyorum Ay hala orada ama ben dünyada değilim, seninle değilim.    Gerçi buraya niye geldim, nasıl geldim hatırlamıyorum.  Hep bir karanlık var burada, yok yok öyle zifiri karanlık değil. Dedim ya Ay orada duruyor ama iki bölüm halinde, iki parçası sanki birbirinden ayrılmış ve birleşemiyor gibi.
Korkuyorum , uçmam gerekir ama uçamıyorum.    Seni çok özlüyorum, dudağının kenarından öpmeyi, ayaklarına konmayı,  sen uykuya daldığında seni seyretmeyi…  

Göğsüm parçalanıyor, hem delicesine acı çekiyorum hem de delicesine mutlu oluyorum, ne oluyor sevgilim…  Ben, ben, ben…  Hani kanatlarım, hani gagam……  
Ben senin için geliyorum, bu kez avuçlarına konan kuş değil elmanın içindeki kurt oluyorum.


https://www.youtube.com/watch?v=72nGwgu3JDg

                                                   Babette

YORUMLAR

26 Şubat 2021, 15.54
Burda reankarnasyon ile adama bir huzur vermeyen bir kadının psikopat kimliğini okuduk herhalde galiba sanırsamsmile Resmi
Vay kuş olayım ıstırayım kanatayım   vay kurt olayım elmadan ceeee diyeyim  vay efendim kelebek olayımda....Neyse ne işte...
Allah o arkadaşa sabır ihsan eylesin...
Sonra beni neden saraya götürmüyorlar pehhhhhhsmile Resmismile Resmismile Resmi


26 Şubat 2021, 16.55

Bi de bizden duygu istiyorsun hatun... 

Dolunaydan mı okuduğum kitaptan mı sebep bilmem benim yine sayfa sayfa yazasım vardı bunu okuduktan sonra iyice gömülesim var kelimelere. 
Her zaman, her şeye rağmen, her şekilde O'nu sevmek... Lütfun da hoş kahrın da hoş der gibi...  En azından benim çekesim var kelimelerini bu yöne. 
Anlıyorsun değil mi? :))

Sana da gelsin bir sürü papatya... smile Resmi  smile Resmi  smile Resmi   smile Resmi  smile Resmi  smile Resmi  smile Resmi  smile Resmi  smile Resmi

26 Şubat 2021, 18.09
Kendime not:
Bugün yarın ferhatlı şirinli keremli aslılı leylamı mecnunlu komplike bir blog yaz cafosmile Resmismile Resmi
Aşk hava su ekmek gibi bişi...O olmadan kimse yaşayamıyor, tamam sen yaşayabiliyon ama... Dur oğlum manyakmısın!!!!Deme öyle deme cafo. Davaynan vururlar kafana, tüküre tüküre boğarlar, recm ederler senismile Resmismile Resmismile Resmi
millet çıldırmış smile Resmismile Resmi
26 Şubat 2021, 19.54
Yaaaaaa, onca yazmıştım yollayayım derken silmişim yorumu. Hay benim , neyse :))


Şimdi canlar, sevgili yorumcu arkadaşlarım, kaleme almış olduğum eser "kuşkurtizm" akımının bir örneğidir. Bu akımın öncüleri Cafohthistus ve Galacthiskus'tur.  Eserimi değerlendirmeden önce bu akımın temsilcilerinin eserlerine bir daha bakın derim.  Bu tarz eserlerin " yedi" çıkış noktası bulunur, benim eserimde olduğu gibi dememe gerek yok sanırım.
 Eserimin temas ettiği noktalar tüm toplumu, aynı zamanda tüm evreni ilgilendiren konulardır.
Lütfen, yorum kısmında sizlerin temas ettiğiniz noktalar eyvallah bazı eserlerin yazılış amacı olabilir ama bu eser, bu eserrrrrrr bu eserr.. Yapmayın reca edeceğim. smile Resmi 

Yorumlarınız, güzel bakış açılarınız için çok teşekkür ederim. :)))

Notunuz: Gelin dedikodu edek :))) 


27 Şubat 2021, 14.06
Sokakta kalmış bir kadın yüreğinin sokaklarında gezdirdin...
Geceye saklanmış, geceden saklanmış ne varsa sobelettin...
Sonra;  Avuçları terlemiş ayak ucu telaşıyla, elimizden tutup bilinmeyene götürdün...
Gaga özlemini, kanat özlemini tattırıp  "sakatat özlemini" literatüre kazandırdın...
Velhasıl; Aşk çığlığını kanatlarıyla atan bir kuştan, özlemini, elma içinden dilim dilim hissettiren kurda kadar her şey organikti.. ))
Teşekkürler...

27 Şubat 2021, 18.43
ağaçlar toprak gökyüzü uyurkeennn.... kuşkurtizm otobüs işletmesinin sayın yolcuları dinlenme tesisimizdeki 30 dk lık mola süreniz sona ermiştir kaptan ve tüm yolcularımıza iyi yolculuklar dileriz.

ikinci şarkı da güzel çıktı. kanks neler oldurup bitirtmişsin böyle. ne güzel olmuş var ya. la diyom ben de bu galacthiskus nerden çıktı :)) hiç bozmuyormuş sırıtıp duruyormuş meğer delizırdeli :)))))
27 Şubat 2021, 19.21
Her satırında derin anlamlar barından eserimi okuyup, hakkında değerlendirme yapmış olman beni ziyadesiyle memnun etti.  :)) Öncelikle teşekkür ederim ALPAGUGeceye saklanan ya da geceden saklanan en güzel şey karanlık olur çoğu zaman. Bazen gün ışığında göremediklerimizi gecenin karanlığında daha net görebiliriz. Sobelemek; saklanmak istemenin diğer adı olur. Artık bulmak zorunda değilsindir, yapman gereken sadece saklanmak. Önce kendinden, sonra artık seni görmelerini istemediğin, ya da seni hiçbir zaman net şekilde göremeyecek insanlardan saklanmak. Sobeeeeeeeeeeeeeeeeeeee……Velhasıl; kanadından gagasından, kurdundan kuşundan ne varsa eserimde olan hepsi organikti. :)) "Sakatat Özlemi" tabirini de ayrıca beğendim. Nihayetinde yazmış olduğum eserde görüldüğü gibi  hem her şey yerli yerine oturmuş hem de   hiçbir şey hiçbir şeyin üstüne gelmemiş, herhangi bir şey başka bir şeyi örtmemiş. Adeta Atomic Leda estetiğine sahip. :)))))
Okuyan gözlerine, yorum yazan kalemine sağlık.Neydi , baki kalan bu kubbede.....
Çayım, sigaram smile Resmi smile Resmi 


28 Şubat 2021, 03.44
Bir kuş var, bir kurt var, bir de kız var. Tamam :) Şimdi bu kuş, serçe değil, çünkü sokakta kaldığından söz ediyor. O zaman bir şekilde evden kaçmış bir muhabbet kuşu olabilir. Kızın avucuna gelip konuyor, kız onu alıp eve götürüyor. Tamam :) Sonra cikcik ölüyor -ecel-. Kız alıp onu bahçeye gömüyor. Zaman geçiyor geçiyorrr geçiyorr. Cikcik, üzerinde yetişen elma ağacıyla tekrar hayat buluyor ve elmanın içindeki kurt oluyor. -Bu yüzden belki çok iyi göremiyor ama etrafı simsiyah da algılamıyor- Kız, ağaçtan onun içinde bulunduğu elmayı koparınca, onun yüzünü zar-zor da olsa seçiyor -kız yaşlanmış, pek bir şeye benzemiyor artık ama işte aşkın gözü kör- ve elmayı yememesi için kurt dilinde, yeme yeme içinde ben varım, diye haykırıyor. Tamam :)


Hikayeden tek mutlu ayrılan, bence ağaçtır; terbiyesizce kuşu kendine meze etmiştir. Kız; hem ona aşık olan bir kalbi hem de cismen bir kurdu yemiştir, küllüm zarardadır. Kurt; yenilmiştir, olayın akşamı bir sifon sesiyle beraber kanalizasyona karışacaktır. Velhasıl, hem yenilmiş hem de ayvayı yemiştir.


Anafikir:
Kurda, kuşa yem olmak tabiri yanlıştır. Onların da bir kalbi vardır ve onlar da sevebilirler. Üstelik hikayede anlatıldığı gibi; kim kimi yer, kim kime yem olur, o da hiiiç belli olmaz.


Babettem şahanem, hep yaz böyle işte, beyin kıvrımlarını sevdiğim :) öpcük :) smile Resmi


28 Şubat 2021, 13.13
 

"Sus Sesin Duyulmasın" durağından yola çıkıp düşlerinin ulaştığı yere giden değerli  yolcularımız moladan sonra herkes yola  bi başına devam edecektir.   Galacthiskus  senin yolun belli :)) Döneceksin koyunun kuzunun yanına :)))) 


Cezbem Cezbem
maksadımız muhabbet olunca kuşumuz da muhabbet kuşu oluyor :)))
Yalnız yazının önermesini böyle değerlendirmen beni mest etti :)  Her şartta kütüklüğün ve kütüklerin karlı çıktığını ne güzel ifade etmişsin sen :))))  
Demek ki dalına konan kuşlara yuva olduğunu düşündüğümüz ağaç onları kendine meze ediyormuş... İster dalına konunsun ister altına gömülsün değişmez yani.....  :))))) 


Şimdi Canlarım biliyorum bu yazıdan daha çok şeyler çıkar da daha fazla ortaya dökmek istemiyorum :))  Her okunuşta ayrı bir lezzet mübarek :))) Hay benim beynime deeeeeeeeeeeeeeeeeee kıvrımlarına daaaaaaaaaaaaaaaaaa daaaaaaaaaaaa daaaaaaaaaa https://www.youtube.com/watch?v=x_Ut87lWvvo


"............................
sonra öğrendik ki dünya yuvarlak,kaldık.
sen bağıra bağıra ağlardın ben susardım
sen duvarları yumruklardın duvarlarında ellerinin izleri kan içinde
ben içime içime oyardım kendimi
sen çimenlere yatıp uyuyakalırdın
ben banklara tünemiş uykusuz
sen ot içerdin duman kusardın geceye
ben tek sigaralık ciğerimle öksürüklerde
sen aşka inanmazdın, sen inanmazdın
ben maviye inanırdım
boynumdaki yorgun damarların mavisine
beyaz dalgaları omuzlayan deniz mavisine
denizin bittiği yerde başlayan göğün mavisine inanırdım
bir de ensemdeki dövmeye inanırdım;
    ’kuş ölür sen uçuşu hatırla’"

                                     (  Füruğ Ferruhzad )

28 Şubat 2021, 13.18
Bebe yazının içindeki olağanüstü mikemmelliklere kapılıp ana fikirden temadan uzaklaşabildim bir anda olsa. Ve aklıma o en önemli soru geldi
- kuş erkek mi dişi mi? smile Resmismile Resmismile Resmi
04 Mart 2021, 15.37
Aklında olsun, bu dünyadaki herşey biter birgün babette. Hatta "ölüm" bile...

Seviyorum yazdıklarını okumayı, kalemine sağlık... 
04 Mart 2021, 17.10
Bir soğuk yel eser üşür ölüm, ölüm bile.......

Yorumunu okuyunca nedense bu şarkı geçti infilak saati gelmiş sokakların içinden.

Bidayeti olan her şeyin bir nihayeti vardır. Korka durun ölümden cümle doğan ölmüştür. Kim ki aşka müşteri canına od vurmuşlar.
 
Yazdıklarım da senin okumanı seviyor ve gözlerim senin yazılarını arıyor.
Daha fazla bekletmesen diyorum, yazsan sen yazsan da biz okusak.

Seviliyorsun Blue.  Teşekkür ederim  yorumun için. smile Resmi smile Resmi 
Seni görmek  beni mutlu etti bilsen. :)) 


Yorum yapabilmek için ÜYE GİRİŞİ yapmalısın