gamyun.net'i doğru görüntüleyebilmek için tarayıcını güncellemelisin, güncelleyemiyorsan başka bir tarayıcıyı ücretsiz yükleyebilirsin.

BLOG

Rüyanda Bile Göremeyeceğin Komedi

08 Nisan 2021, 04.11
A- A+
Bunlar nerde yaşıyor acaba. Milleti evliya ya da keşiş mi sanıyorlar. Ne bizde ne de dünyada yok böyle bir insan modeli. 1 ay daha kapan gitsin. Kiracılarından aylarca kira almayacak ermiş ruhlu bilge ev sahiplerimiz, elektrik doğalgaz dağıtım şirketlerinin sahipleri, insanlara her şeyi bedavaya verecek market sahiplerimiz dün her şehirde protestolar gerçekleştirdiler. 


Kapanmayı önerenler pankartlarda şöyle yazılar okuyorlar galiba: 'evler, marketler, enerjiler bizim değil mi, her şeyi karşılıksız sunmakta özgür değil miyiz. Milleti sokakta niye perişan ediyorsunuz. Evlerinde kalsınlar, gerisi bizde’ Böyle bir protesto olmadı kardeşim. Bu rüyada bile görülebilecek bir şey değil. İnsanlara, aman coronadan ölme de hangi psikolojik hastalıkla ölüyorsan öl demektir bu. La millet bitti bitti. Kapanmayı isteyenlerle, asıl cinayet kapanmak diyenler arasında gelir uçurumlarına dair bir araştırma yapılsa o zaman neyin ne olduğu anlaşılır. Ooooh fitili yapmış hazırdan evde yi dur mis gibi. Ara sıra da kaçak partiler yaparsın oooh kebap. 


Diğeri ne olacak. Kapansın tamam da bu millet hörgücünde yağ mı depoluyor ki bir ay yemeden içmeden yaşayabilsin. Artan bunalımlar, intiharlar, boşanmalar, aile içi şiddetler, ödenemeyen faturalara gelen ihbarnameler, takibatlar, hacizler, hapis cezaları. Bunların hiçbiri bu ülkede yaşanmıyor, hepmiz olduk Norveç İsviçre Danimarka Yeni Zelanda vatandaşı, sanki hepmiz dertsizlikten zirvelere tırmanıp çığ altında kalan sporcu millet olduk, adam 1 ay kapancan diyor. E gerisi? Gerisi de sana kalmış diyor. 


Corona harici tüm ölümcül zulümlere katlanma özgürlüğün var diyor. Şimdi de tutturmuşlar çift mutasyon, hapşırınca da öksürünce de risktesin muhabbetleri. İyi sattılar bu coronayı. Alan fakir, satan zengin. Konuda güya uzman olanlar programlarda el altından yevmiyelerini alsınlar, öcü geldi diye millete gulyabani hikayeleri anlatsınlar, sen de evde otur, sokakta gazetecilerden güvenlik görevlilerinden çocuk gibi fırça yiyen, gururuyla oynanan vatandaşa bağır çağır. Sen evdeymişsin de o niye sokaktaymış mış. Milleti millete kırdırtmak tam böyle bir şey. 


Dünya artık bırak kapanmayı, maskesiz yaşamaya başladı bile. Biz tabi onların içinde en akıllı milletiz. Anlamıyorum gerçekten. Milletin her bireyinde altın sikkeler dolusu küpler mi var zannediyorlar. 2 hafta diye diye 1 senedir insanlara kan kusturdular, yetmedi, altın vuruşu yapmak için 1 ay kapanma kararı aldılar. Madem ki böyle dediğim dedik karizmasına yatacan, diyebiliyor musun normalleşmeye geçene kadar bütün her ihtiyaç benden. Buna da hıg mıg. Sen kapan da gerisi Allah kerim. Nasıl bir zulüm saçmak, bu nasıl bir gaddarlık. 


Bu saatten sonra kapanmaya direnip sokakta işinde gücünde olan vatandaşa herhangi bir güvenlik kuvvetinin ceza yazma ehliyeti bana göre hükmünü yitirmiştir. Ta ki insanları evlerinde maddi manevi güvende tutabilecek imkanlar sunulana kadar. Böyle bir dünya yok. Sabah erken kalkan kısıtlamadan sorum müdür olursa, milletin akıl odalarında böyle daha çook korku filmi seyrettirirler.  
Yorum yapabilmek için ÜYE GİRİŞİ yapmalısın