gamyun.net'i doğru görüntüleyebilmek için tarayıcını güncellemelisin, güncelleyemiyorsan başka bir tarayıcıyı ücretsiz yükleyebilirsin.

BLOG

İstem Dışı Çok İyi Olduğum Özelliğim :)

16 Nisan 2021, 04.25
A- A+


Çok güzel yalan konuşurum. O kadar da rahat konuşurum. Anlatılmaz yaşanır. Yalanımın yakalanması gerçekten imkansızdır. Sıfırda sıfır ihtimal. Ama yalan konuştuğumun özellikle belli olmasını ve karşımdakini kendimden bir an önce uzaklaştırmak istiyorsam yalanımı yakalamasını sağlarım. Benden nefret etmesi için birbiri ardına yalanları sıralarım. 


Ama bazen inatçılıkları tutar. Yalanımı yakaladığı halde ısraaarla safa yatıp kendi dünyasında benimle dalga geçmeye devam edenler çıkıyor arada. Gerçek zamanlı tepkilerden yanayım. Ertelemeyi, yalanı söyleyen insanı kullanmak adına ona tahammül etmeyi sürdürmeyi seçen bir insan fena halde işsiz güçsüz kötü bir insandır. Ayrık otları. Tutup koparıyorum hemen. 


Şöyle ki: Sana artık daha nasıl hakaret edeceğimi şaşırdım. Seni o kadar aptal yerine koyuyorum bana mısın demiyorsun. Sırf kendi akıllılığını gizleyeceksin diye benimle iletişimde kalmayı yeğlemen nasıl bir rahatlıktır- demişliğim olmuştur. Aklı sıra, zamanı geldiğinde yüzüme vurmak için güya ona göre olan acziyetimi o habire biriktire dururken, benden hiç beklemediği sıra dışı bir duvar görünce bu donkişot ruhlu arkadaşlarımız aniden boynu büküklerin emrahı kesiliyorlar. Yeme de yanında yat bi mizah. Kara mara değil tam mizah ya. Bi an önce yalanımı yüzüme vurmasını, benimle olan bağını vakit kaybetmeden koparmasını istemek bazen hiç yeterli gelmiyor. Defol git işte. Seni bu kadar aptal yerine koyuyorsam senden baya bi nefret ediyorumdur dimi. Diğer yandan, ballı lokma gibi yediği, itiraf etmesem asla anlayamayacağı diğer gerçek yalanları da yüzüne söylediğimde offf acayip komalara giriyor. Bazıları bu alçaltılışları gerçekten çok hak ediyorlar. Ne biliyim görünüşüm çok mala benziyor bunu kabul ediyorum okey de, aklımı zekamı küçümseyip olur olmaz kullanmaya kalkmalarına bi dur demek gerekiyor. Konuşuyoruz bir şeyler ortaya çıkarıyoruz potansiyelimiz belli. Neleri sezgileyip sezgileyemeyeceğim açık. E bunları gördüğün halde benden aptalı oynamamı bekliyorsan o zaman net gerizekalısın. 


Sonuç olarak kendi silahıyla kendisini yaralasa buna çoktan şükreder de işte, ondan atılan mermileri nükleer füzyona tabi tutup ışın kılıcına dönüştürdüğüm silahla artık bir daha belini doğrultabilirse aşk olsun. Ondan sonra gelsin, sen nasıl bir arkadaşsın, sen nasıl bir insansın, bu kadar yalanı söylerken hiç yüzün kızarmadı mı, aynaya nasıl bakıyorsun gibi gibi zırlayış kokulu hezeyan rüzgarları ilkbahar rüzgarları gibi beni serinletmekte. Daha da ilginci, bende olmasını istediği özellikleri işitecek olduğunda kendisini iyi hissedeceğini anlar anlamaz bu sefer de başka yalan rüzgarlarıyla serinliyorlar. Nefret ederim kategorize edilmekten. Bu yüzden sırf mutsuz olsun diye, onun açısından hayatımda gerçekten var olan iyi konuları yok diye anlatırım. Gerizekalı ya. Aptal ya. Onu yapıyor musun şunu yapıyor musun, zartıngendeki zurtungeni biliyor musun nev’inden sorulardan öyle böyle nefret etmiyorum yani. Bu statülendirilme saçmalıklarından baya baya bi tiksinirim. 


Ne alaka ya. Ulan bi izin ver de kendimi belki sana kıyasla cahil ve bilgisiz olarak tanıtayım. Belki senin kadar akıllı bilgili modern olmadığımı, yeri geldiğinde baya baya bi kaba saba insana dönüştüğümü bırak da diyeyim sana dimi. İlgi sahalarından nefret ediyorsam bunu sana deme özgürlüğüme ket vuracaksın, sırf kendini iyi hissedeceksin diye aaa oooo neeee olamaaaaz bunlardan nasıl haberin olmaz mimiklerini giyineceksin, ondan sonra yalan konuştuğumda ben eyak pis insan olcam. İyiymiş la. Şartlandırma odaklı başlayan sosyal ilişkilerin ömrü, o mantığı dayatana kusmuk olarak döner. Bunu yapmayalım. Az insan olalım ya. La biraz ya. Soruyla sorguyla dostluk ahbaplık gelişir mi. 


Bir konuda bilgisi varsa sana zaten der. Yoksa ve ille de cevap versin diye sıkıştırılması görgüsüzlüktür. Hele ki, alınacak cevaplardan mutlu olmayı karşıya hissettirmek vicdana yapılan bir tacizdir. 
Benimle o veya şu sebepten kötü niyetle ilk kez iletişime geçmek isteyen olursa kendi iyiliği için bunu gerçekten hiç denemesin. Tablom ortada. 
Titizce örgüleyerek, en önemlisi de haz alarak maneviyatlarını tahrip ettiğim insanların yüzü bi daha gülmüyor. Ben herkesten, herkes benden uzak dursun ooooh miss.


Neyse ki, karşımda aslan gibi mert mi mert duran var birkaç tane arkadaşım. Fazladan bir virgülle bile niyetlerinde kalabalık yapmaktan endişe ettiğim hikayelerim, katrinanın soyağacındaki bütün kasırgalar üzerlerinden geçse de, dünyanın çekirdeğine saldıkları karakter köklerinde santim ırganma olmayan çınarlarım, karşımda canlı kanlı insanlık anıtı olarak kalabilmeyi başaran birkaç tane okyanusum, tutarlılığı ve rasyoyu vicdanlarında iyi niyet suyuyla her daim tertemiz tutabilen birkaç bilgem var. 
Onlar kendilerini biliyorlar. Bazen çok olan şımarıklığımı çocukluğumu, bazenki –temiz niyetli- kötülüğümü (bunun ne anlama geldiğini onlar biliyorlar), bazen çok uzun süren bıkkınlıklarımı güçsüzlüklerimi sessizliklerimi atölyelerinde tamir edip parçalarımı yenileyen harikalar. 
Bu gece çok duygusallaştım. Hayrolsun bakalım :)

YORUMLAR

16 Nisan 2021, 23.13

Üzülme kabullenelim artık, 128 milyar dolar uçtu
17 Nisan 2021, 15.29
Yine ne oldu sana ki?
17 Nisan 2021, 15.32
Uçtu uçmasına da, 128 milyar nerede diye mani okuyan ramazan davulcusunu hâlâ her yerde arıyorlar. Neredeeen nereye. Kendi bankasını gece vakti hortumlayanlardan hesap sorsunlar diye getirilen insanlara 128 248 348 kredi açanların cehennemine ulaştık. Hadi uğurlu olsun. En kalbi selamlarımla kalın sağlıcakla. 
17 Nisan 2021, 19.07
Brocum valla billa çok iyiyim. Aklımda ne zamandır bekleyip fosilleşen şu düşüncelerimi yakıta çevirmeye üşeniyordum. Sonunda yaptım. Yoksa beni zehirleyeceklerdi. Ben zehirleneceğime herkes zehirlensin bana ne :)))

Biricik notuncuğun: Halimi hatrımı merak etmene en vicdani yönümle çooookk minnettarım. Sen hep ol can.
18 Nisan 2021, 06.27

Anadolunun kapısı olsa da vurup çıkıp odana gitsen
18 Nisan 2021, 14.08


Ortada bir sorun olduğu belli ama nasıl çözülür orası ayrı bir muamma.
Katiller hangi insanın ölüp yaşayacağı konusunda kendi adalet yargılarında güvenirler.
Bilerek Kötülük Yapan Mı Daha İyi İnsandır ..
1 katil 
Kendisine haksızlık yapıldığını düşünmüş ve eski kız arkadaşına benzer tüm kadınların ölmesi gerektiğine inanmıştır. Kendi algısına göre adaleti yerine getirmiştir.
Sızınde adalet anlayışınız buna benziyor..
3.5 arkadaşım dediklerinizde size benziyordur .
Dikkatimi çektı yazı  yazmadan duramadım..
18 Nisan 2021, 15.47
Tamam Galacticciiim, iyiysen mesele yok. Zehri akıtmak da iyi tabii. Ama bu zehrin, panzehirini bulmak gibi bir zorunluluk var hayatın gidişi içinde. Yoksa zehri akıtacağım derken, kendin de hırpalanıyorsun. Sen de hep ol, hep iyi ol smile Resmi
Yorum yapabilmek için ÜYE GİRİŞİ yapmalısın