gamyun.net'i doğru görüntüleyebilmek için tarayıcını güncellemelisin, güncelleyemiyorsan başka bir tarayıcıyı ücretsiz yükleyebilirsin.

BLOG

Loax & Z¡ßż - Bölüm 2

10 Mayıs 2021, 01.26
A- A+

......baş başa bırakılması karşısında Hodrean ve Piusal'a baktı. Yegâne sevdiklerinin kendileriyle ilk kez göz göze geldiğini gördüklerinde, ortada büyük bir sıkıntının olduğunu anladılar. Piusal neler olup bittiğini anlamak için İsehtûn'un geçmiş programlarını incelemeyi düşündü. Fakat hâlâ ikisinden gözlerini alamayan Mahtunar'a rağmen bu gözlem için gerekli o zaman aralığına gitmesi imkânsızdı. Tiar’ın bütün sahneyi yukarıdan seyrettiğini bilen kadın, kendisine yüz seksen dört farklı dalga boyutundan cevap seçenekleri sunması için ona geçit kapılarını açtı. Bu da bir ilkti. Tiar'ın, bu sahada doğal olarak hiçbir pratiği yoktu. Mahtunar'ın geçitlerinden geçmek şöyle dursun, bu hakkı en son elde eden Ougtelist'in ruhu için yüzyıllardır mum yakılmasının Mahtunar'ın emri olduğunu hatırlayınca kalbi heyecandan patlayacaktı. Öldüğünde, tıpkı Ougtelist gibi kendisinin de bir efsane olacağı böylelikle kesinleşmiş oldu. Ougtelist. 850 Mahtunar yılından beri uyuyan efsanevi Kuziv yanardağı patladığında, Mahtunar'ın 13 içhon yılı öncesi 16'ıncı gök katına hapsettiği devrilemez ünvanlı, 140 dişinin her birinde mega ölçekte güneşler olan, ağzını açtığında o güneşleri gören herkesi eş zamanlı kör eden, 12 pençesindeki her bir tırnağında 4 Uplex büyüklükte tırpanlar olan büyük Eskaru, sönmüş olan kalbini Kuziv'in lavlarıyla yeniden canlandırmayı nihayet başaracaktı.

Mahtunar'ın hayatına ilkleri taşıyan bu korkunç sürpriz, Ougtelist'in tüm tüylerinin extrem bir siyaha dönüştüğü o yıla denk geldi. O yıl, Mahtunar'ın hükümranlığındaki tüm canlılar, jaguar Ougtelist'i görmeleri için başkent Upesgan'a davet edilmişlerdi. 27 içhon gündüzü ve gecesi süren kutlamalardan, şölenlerden, ziyafetlerden sonra Kuziv'in uyanması herkesi şoke etti. Tam yarım Mahtunar ay boyunca göklere lav püskürtmesi Lizan ve Kezu'yu endişelendirdi. İkisi uzuun tartışmalardan sonra, Hozba şehrinin steplerindeki gizli galerilerde yaşayan kadim bilgelerden Eskaru hakkında bilgi almaya karar verdiler. Bu yolculuğa, sönmek üzere olan 4 yıldızın enerjisiyle çıkmak zorundalardı. Eskaru'nun zayıf noktalarını, ona karşı nasıl silahlar geliştireceklerini ve kalbinin tam olarak ne zaman canlanacağını ve bu bilgiler karşılığında bilgelerin de karşılık olarak ne isteyeceklerini öğrenmek için heyete 7 kuzgunla haber uçurdular. Çünkü: Eskaru, 16'ıncı gökteki buz lâbirentinde dondurulacağını anladığında dünyayı 6'ya bölerek her bölgeye birer tane avcı tüy bıraktı. Olur da bir gün eğer canlanırsa, Mahtunar'ın yardım istemek için göndereceği kuzgunlar o avcı tüyler tarafından yok edileceklerdi. Ki, Aspun'un varisi olan Z¡ßż'in ölmesi, sonraki savaşın kendisi aleyhindeki seyrini değiştirecek nefreti kadim bilgelerin kalplerine yerleştirmişti. Bu görev için zorlu eğitimlerden geçirilerek hazırlanan kuzgunların her biri, bilgelerce dünyanın ortasına merkezlenerek inşa edilen Hozba'nın çapını 7 eşit paya böldüler, bu 7 yönün en uzak yerlerine doğru uçtular. Yolculuklarının ilk 1 / 7'lik kısmında, avcı tüylerin onları duymaları için sesli ilerlediler, kalan 6 / 7'lik kısmını ise sessizce kat ettiler. Çünkü böyle yaparak varacakları uzak diyarlardan aynı anda uçarak, Hozba rotasının 6 / 7'lik mesafesini nefes almadan kat edebilecekleri nefesleri olacaktı. Gidiş yolunda onların seslerini ilk duydukları yerde kala kalan avcı tüyler, şimdi hangi birinin nereden geleceğini, radarlarına hangi yakınlıkta yakalanacaklarını hesaplamaya çalışıyorlar. Kuzgunların nerede olduklarına ilişkin hiçbir fikirleri yoktu. Üstelik yediye karşı 6'ydılar. Trilyonlarca kombinasyonu, bu kombinasyonlardan üreyecek değişkenleri, o değişkenlerin oluşturacağı yeni çarpanları yeni bileşkeleri hızla hesaplamaya çalıştılar. Kuralsızların kesişmesi 2

Hesaplamalarını, her bir çıktının sağlamasını yaptıklarında, 4 kuzgunu mu orada öldüreceklerdi ve geriye kalan üçünün ölümünü Upesgan'a dönüş yolunda garantileye alabilecek miydiler(¿) Yoksa üçünü geliş yolunda, dördünü ise cevap mesajını iletme yolunda mı öldüreceklerdi. 6 avcı 7 av. Zaman, enerji, mekân üçgeninde, o güzergâhtaki olasılıksızlığın cebirini 100% kesinlikle hatmettiklerini zanneden bu 13 silahşorun her biri her an akılları tarafından kandırılabilirlerdi. Tek hatanın yok oluşa, mutlak başarının ise var oluşa kapı açacağı hayat memat parkurundaydılar. Ebedi özgürlüğe erişim için son şanslarının olduğunun farkındaydılar. En sonunda yedinci kuzguna mağara kapanını nerede kuracaklarını belirlediler. Kadim bilgelerin önderi AspunZ¡ßż ile Mahtunar arasında hiç durulmayan anlaşmazlıklar sonucunda, Aspun'un yanından hiç ayırmadığı Z¡ßż, Eskaru ile yapılan son savaşta, az kalsın Mahtunar'ın üzerine düşecek olan 9 güneşe siper olup ölmüştü. Aspun ezel ebed yardımcısını kaybettikten sonra, bilgelerin şehrinde "yaşasın Kuziv!!, yaşasın Kuziv!!" nidaları ile Mahtunar sürekli lanetlenmiyor muydu zaten. Yardımcısı, akıl hocası, sakinleştiricisi, tek sırdaşı Z¡ßż'nin ismini kendi ismine katan Aspun, o günden sonra eski sükûnetini ve sağduyusunu bir daha yakalayamadı.

Kuzgunlardan sadece 1 tanesi bilgelerin cevabını Kezu ve Lizan'a ulaştırabilmişti. Diğerleri avcı tüyler tarafından öldürüldüler. Görevi başaran kuzgununsa her tarafında kesikler vardı. Boynunun altına AspunZ¡ßż'in bağladığı cevap kâğıdı kandan okunamaz hale geldi.

Lizan: Hemen Loax'ı bulmalıyız. Bana karanlık okyanuslardan bahsetmişti. Siyahsaçan diye bir kanyon varmış. Bir gün, Mahtunar o kanyona inmeye çalışmış. Ama kapıya yaklaştığında ne olduğunu anlamadan kör olmuş. Gözünü açtığında, kendisini Siyahsaçan'ın sahiplerinin karşısında bulmuş. Orada, 4 Siyahsaçan haftasınca kör olarak yaşaması önerildiğinde buna hayır deseymiş, bu bütün iyi ilişkileri buza çevirirmiş. Gözleri ışığa kapalı o haldeyken, kral ve kraliçeden renk silme derslerini almaya merak salmış. Loax’ın bana, bu bilimin bir kısmını Mahtunar’dan öğrendiğini söylediğini hatırlıyorum. Şimdi onu bulmalıyız.

Kezu: Loax şu an Mahtunar ile beraber Beraskui odasında, Upesgan’ın tarihi hakkında eğitim görüyor. Yarın akşam eğitime ara vermelerini bekleyeceğiz. Bilgelerden yardım aldıklarını Mahtunar’ın bilmesini istemediler. Çünkü Aspun, Z¡ßż’e karşılık olarak öyle az buz bir diyet istemeyecekti. Mahtunar’ın canını en çok ne yakacaksa onu isteyeceklerdi. Loax, mesajı kaplayan kanı silip altındaki yazıyı okuduğunda annesi Lizan’a baktı.

Lizan: Hadi söylesene ne yazmışlar. Bizden istedikleri nedir?

Loax sadece annesine bakıyordu. Üzüntüden bir şey diyemedi. Rüzgâr bekleyen bir geminin sönmüş yelkenleri misali kulaklarıyla yüzünü kapattı. Gözyaşlarının görünmesini istemedi. Ağzından sadece şu: Anne, AspunZ¡ßż beni istiyor...

Lizan bunu duyduğunda hortumunu Loax’ın yüzünde gezdirdi. Birkaç saniye sonra da bayıldı. Başı Kezu’nun böğrüne düştü. Bu manzarayı uzaktan seyreden Alnirarx, eşinde ve çocuğundaki bu üzüntünün sebebini anladı. Mahtunar’ın canını yakmasının dışında çok başka özel sebepler ile istenmişti Loax. Lizan, Loax’a hamile kalmadan önce Meskodrian kabilesinin alfası iken, Alnirarx’ın liderlik yaptığı Zep kabilesiyle yaptığı savaşta, Alnirarx’ın tek aşkı olan Alentkun ile o savaş meydanında karşılaşmış ve birebir mücadelede Alentkun’u öldürmüştü. Alnirarx ve Alentkun arasındaki dillere destan devam eden aşktan tüm gezegenin haberi vardı. Lizan ‘da herkes gibi bu destansı aşka çok imrenenler arasındaydı. Alentkun yaralanıp yere düştüğünde, Zep’in bayrağını taşıyan asker, elindeki boruyu çaldı. Zep’in tarihinde ilk kez duyulan bu sesle savaş meydanında ölüm sessizliği oldu. Herkes çok iyi biliyordu ki, borudan çıkan bu melodi, sadece Alentkun’un öldüğünü haber vermesi için Alnirarx tarafından bestelenmişti. Herkes elindeki silahları yere indirmiş, Lizan Alnirarx ve Alentku’ya baktı. Gezegende bir kural vardı. Alentku hiçbir şart altında öldürülemezdi. Onu yarayabilirsin, üzerine ağ atabilirsin, esir alabilirsin, ama öldüremezsin. Lizan bu kuralı bozdu!!

Alnirarx, ebedi aşkı Alentku’yu yerde kanlar içinde görünce, elindeki kılıcı kendi gözlerine batırmak için tam hamle yapacakken Lizan o kılıcı okuyla vurup düşürdü.

Alnirarx: Alentku’nun olmadığı bir dünyada gözlerimin karanlıkta kalmasına izin vermen gerekiyor. Benim savaşım artık bitti. Ömrümün geri kalanını bir âmâ olarak Sianza dağında geçirmek istiyorum. Kabilem artık senin emrindedir.

Her iki kabilenin orduları öylece bu manzarayı seyrediyorlardı.

Lizan: Kadim savaşçı Alentkun’u öldürmek istemedim. Ve fakat sırtındaki aslana beni öldürmesini emrettiğinde çaresiz kaldım. Sen de biliyorsun ki, o aslan sadece Alentkun öldüğünde duracaktı. Seni bu üzüntüyle tanıştırdığım için çok üzgünüm. Eğer bir anlamı olacaksa, Hozba’ya gidip, kadim bilgelerden ruh değişimi talebinde bulunmak istiyorum. Ömrümü Alentkun’un ruhunda yaşatmak istiyorum. Meskodrian kabilesinden uğultular gelmeye başladı. Liderlerinin ruh değişimi yapmak istemesine bütün ordu karşı çıktı. Lizan elindeki kılıcı Alnirarx’a uzattı. Dizlerinin üzerine oturdu, boynunu uzattı. ‘’Beni şimdi burada öldürmezsen, Alentkun’u öldürdüğüm için tüm kabileler ömrümün sonuna kadar benden nefret edecekler’’

Alnirarx: Saygın savaşçı Lizan, bana 76 gün süre ver. Kabilemle konuşmam gerekiyor. Aldığımız kararı sana söyleyeceğim.

76 günün gecesinde, Zep’in bilgeleri Alnirarx’a aldıkları kararı ilettiler.

Bilgeler: Senin ve Alentkun arasındaki aşka hayatını feda edecek kadar saygı duyan o savaşçıyla hayatını birleştirmeni uygun gördük. O, artık evlenebileceğin tek insan. Ya onu öldüreceksin, ya da onunla yeni bir hayatın olacak. Üçüncü seçenek olarak, bir âmâ olup, ömrünün kalanını Sianza dağında geçirme iznin artık yok. Çünkü gözlerini çıkaracağın an kılıcını okuyla vurması bütün kuralları yeniden yazmamıza sebep oldu. Matemine senden fazla değer veren böylesi bir düşmana bugüne dek hiç rastlamamıştık. Âmâ olma eylemi sadece tek bir deneme ile gerçekleşemediğinde, ikinci bir deneme yapma hakkının yas sahibine artık verilemeyeceğini biliyorsun. Hatırla, Zep kabilesindeki bu kuralı sen koymuştun. Kuralsızlığın mezarlığı 3

Alnirax’ın elinde iki seçenek kalmıştı. Lizan’ı ya öldürecekti, ya da onunla evlenecekti. Böyle asil bir savaşçıyı öldürdüğünde bu onu nasıl bir insan yapacaktı. Kaldı ki Lizan’ın kendi isteğiyle Alnirarx tarafından öldürülmek istemesi hayatında ilk kez karşılaştığı bir boyuttu. Gerçek üstü, idrak dışı bir fedakârlıktı. Alentkun’da böyle isterdi. Eşini böyle asil bir ruha emanet etmeyi isterdi. Kararını vermişti. Lizan ile hayatını bileştirdi.

Alentkun son nefesini verirken, Lizan’ın sağ gözünde bir tane Piuva yıldızı gördü. 13 yaşındayken, annesi Bardien ona bir efsaneden bahsetmişti.

Bardien: Bak Alentkun, gözündeki Piuva yıldızını sadece sen taşıyorsun. Bir kadın eğer ki ikinci bir Piuva yıldızına da sahip olursa, ondan doğacak çocuk büyüdüğünde megasonıc güçlerle gezegenin ebedi koruyucusu olacak. Bir gün bu yıldızı taşıyan bir kadın görürsen, ya o yıldızı ondan alıp kendi gözüne tak, ya da kendi yıldızını ona ver. Eskaru günün birinde canlanmayı başarırsa, ona karşı tek şansımız, bu iki yıldıza sahip olacak kadından doğacak çocuk olacak.

Alentkun, Lizan’ın gözündeki Piuva yıldızını görünce annesinin anlattığı efsaneyi hatırladı. Yarı cansız bedeni yere düşmeden önce Lizan’ın boynuna devrildiği esnada, Lizan’ın kulağına: Lizan, kimseler görmeden Piuva yıldızımı al. Senden doğacak çocuk için bunu yapmalısın. Eskaru’ya karşı o savaşacak.

Lizan, Alnirarx oraya yaklaşırken, Alentkun’un sol gözündeki yıldızı hortumuyla alıp kendi gözüne taktı. Kuralsız eşitlerin ittifakta kesişmesi 4

Loax’ın bu özelliğinden AspunZ¡ßż’in haberi olduğu için karşılık olarak Loax’ı istemişti. Kezu ve Lizan ne yapacaklarını bilemediler. Konuyu Mahtunar’a anlatmak için Aşraz okyanusundaki Duinner’den dönmesini beklediler. Ama Mahtunar’a bunu kim söyleyecekti. Loax, Lizan ve Alnirarx’dan daha çok Mahtunar’ın çocuğu gibiydi. Meskodrian ve Zep kabileleri birleştiğinde, diğer tüm 112 kabile de ormanlardaki en güçlü bu iki hükümdarın emrine girdiler. Bir zaman sonra Mahtunar gezegendeki tüm kabilelere, Eskaru’ya karşı savaşmak için Upesgan’a gelmelerini emretti. Loax o sıralar 2 Zep yaşında. Mahtunar çocuğu görür görmez, bunu nasıl olur da benden saklayabildin dercesine Lizan’a baktı.

Lizan: Saygın hükümdarımız Mahtunar, kabilemizde Loax’ın 4’üncü yaşını kutlamadan size getirmek istemedik. Zep’teki bilgeler, eğer size daha erken getirirsek AspunZ¡ßż’in bundan haberi olacağını söylediler.

Bu doğruydu. Daha Mahtunar ve Lizan arasındaki bu diyalog bitmeden, AspunZ¡ßż bu konuşulanları duymuştu. Zep’te, dışarıdan gönderilen tılsımları parçalayan koruma kalkanı olduğu için AspunZ¡ßż’in kadim birikimlerine karşı Loax’ı korumayı başarmışlardı.

Mahtunar: Altın prensibi unuttunuz. Zayıflar kuralsız davrandığında, güçleri, güçlüler tarafından ücretsiz satın alınır. İnsanlık tarihçesinin tamamında bu altın prensibin parantezi hiç kapanmadı. Keşke size gönderdiğim eğitimli 7 kuzgun ile bu durumu bana iletseydiniz. 4.yaş gününü bekleyebilirdik. Hozba’dan gelen mesajda, Eskaru’nun canlanmasının 4 İçhon yıldan uzun süreceği yazılı. Ki zaten Loax’ın eşsiz gücünden AspunZ¡ßż’in kısmen haberi var.

Tiar’ın Eskaru’ya karşı tek başına varlık göstermesi için İçhon’un tüm komutanları yıllardır emek sarf ediyorlardı. Civar diyarlardan da, örneğin Roukin, Bi, Phoikva ve Sehay’ın efsanevi komutanları, Tiar’ın eğitimi için yıllardır İçhon’da misafir ediliyorlar. Tılsımlı eyerler, saldırı sırasında 100 Upleks büyüklüğüne kadar açılabilen yüzgeçler, her 100 İçhon yılında sadece bir kere rastlanılan Tugeinis kuyruklu yıldızından çıkarılan Sam madeninden yapılan özel burun ve daha birçok üstün nitelikli donanımlar ile Tiar artık tek başına bir ordu oldu. Mahtunar’ı asıl düşündüren konu, AspunZ¡ßż Loax’ı neden istiyordu? Loax’ı varisi yapması mı, imkânsızdı. Çünkü Hozba’da değişmeyecek tek bir kural varsa, o da, insan dışındaki herhangi bir varlığın kadim bilgelere önderlik edemeyeceği kuralıdır. O halde bu fili nerede, kime karşı ve ne zaman kullanacaktı? Kadim bilgelerden Eskaru’ya ait tüm işe yarar bilgiler gelmişti. Şimdi sıra Loax’ın onlara gönderilmesinde.

Lizan: Seni geri almak için elimden gelen her seçeneği işleteceğim. Baban ve ben, seni bize vermesi için AspunZ¡ßż’in kabul edeceği bir takas bulmaya çalışacağız. Sağ dişinin içine yerleştirdiğim bu kelepçe ile nerede ne yaptığından sürekli haberimiz olacak. Başına gelebilecek bir tehlike anında sadece Alnizantkun diye seslenmen yeterli olacak. Bu kelepçe bizzat Alentkun tarafından yapıldı. Alenktun henüz çok gençken, hükümdarımız Biykos’un dağına tırmanmaya gitmiş. Orada, zirveye yaklaştığında, üzeri lityumla gizlenmiş olan bir Karst mağarasını fark etmiş. Dolomit ve kalkerlerin, yüzeylerinde kentrilyon yıllar boyunca oluşan o madenin elementleri nedir diye iri bir parça koparıp geri dönmüş. İşte, bu kelepçeyi o madenden yapmış. Baban, ben, ve Alentkun’un kısaltılmış isimleriyle kodlanan bu kelepçe ile sana her zaman bir nefes yakınlıkta olacağım. Biykos seninle olsun.

Loax: Anne, kadim bilgeler beni ya bir insana dönüştürürlerse? Biliyorum, bu bilimi henüz keşfedemediler. Ama ya bir gün insana dönüştürme bilimini bulurlarsa?

Mahtunar: Duinner’in prensi ve prensesi bu bilimi kadim bilgelere asla öğretmeyecekler. Bu konuda endişelenmene gerek yok. Seni geri alacağıma şimdi burada tüm şahitlerin önünde ant içiyorum. Gerekirse Biykos ile konuşmak için Mor Devleri dağına tırmanacağım.

Ougtelist: Ama biricik kraliçemiz bu intihar olur. Mor Devleri dağına gidip de geri dönebilen hiçbir varlık olmadı. O devleri 5 upleks mesafeden dahi görenlerin yüreklerinin patladığı hikâyeleri biliyorsun. Biykos’un şatosuna ulaşmak için o devlerin mağaralarından geçmekten bahsediyorsun. Seni kaybedersek, İçhon ve tüm diyarlar tamamen savunmasız kalacak.

Mahtunar: Bütün bu anlattıklarını biliyorum. Bir planım var. Biykos’un mor devlerinin binlerce yıldır isteyip de elde edemedikleri o cihaza ulaştım. Aşraz’ın kraliçesi İrena’dan aldığım bu hediyeye karşı koyamayacak kadar ona muhtaçlar. Şimdi önceliğimiz Eskaru. Tiar’ın en mükemmele ulaşmasına odaklanmalıyız. Hodrean, tahtımdan kopardığın kehribar ile Tiar için hazırladığın kuyruğu getir, nasıl olmuş bakiyim.---------------------------------------------------------------------------------
Duinner > Eskaru’yu alaşağı ettikleri için, evrendeki yeni bilimleri sadece Mahtunar ve dostlarına öğreten ülke

Aşraz > Mahtunar’ın öğrenmeye çalıştığı yeni bir sıçrayış bilimini öğreten ülke olan Duinner’in olduğu okyanus.

Piuva > Varoluşun hükümdarı Biykos’un her 2 bin yılda sadece bir kadına bahşettiği kudret yıldızı

Bardien > Alenktun’un annesi

Meskodrian > Lizan’ın liderlik ettiği eski kabilesi

Zep > Alnirarx’ın liderlik ettiği eski kabilesi

Sianza > Matem dağı

Alentkun > Alnirarx’ın eski eşi

Upleks

Tugeinis > Kuyruklu Yıldız

Karst > Mağara türü

Biykos > Var oluşun hükümdarı

Mor Devler Dağı > Biykos’un yaşadığı dağ

İrena > Aşraz’ın kraliçesi

YORUMLAR

11 Mayıs 2021, 00.15
Yaptım, ben yaptım, başardım......
Okudum, her paragrafını, her satırını, her kelimesini hem de...
Birileri çıkıp bana madalya takmalı :))

Okumaya başlamadan önce kafatasımı kesip içinden beynimi çıkarıp kutsal Ehneksorke Mağarasındaki özel bölüme yerleştirdim.
Beynime ihtiyacım olacağını biliyordum, bu okuma sonrasında ne kadar hücrenin ölüp ne kadarının sağ kalacağına yönelik bir bilgim yoktu nihayetinde. 

Mağaranın en karanlık köşesinde öylece beklerken aslında gerçeğin nerelerde olduğunu idrak ettim. Gerçek buradaydı ve beni bekliyordu, benim buraya gelebilmem içinse Eski ROm İmparatoryanı Galaccisusun yani şimdiki zamanın   UnaVENtolinKataYorous'unun böyle bir yazıyı kaleme alması gerekliydi.  Kendisine minnetle saygılarımı iletmeyi bir vazife edinirim.

Kulaklarımı gözlerimin üstüne kapatıp ağlamak istiyorum, bu duyguyu kendimden uzaklaştıramıyorum.
 Evrendeki tüm yooooonuzzzzz balıkları bilgelerin önünde diz çökerken ya devlet başa ya kuzgun leşe nidalarıyla birlikte sek sek sekerekten bade süzerekten gelen ceylanların pınarında nasılda yakalamıştı saçlarından... Kim, hey, noluyor oradaaaaa...

Ben, okudum. Ben, sadece kendim ve ben, ben diyorum anlayın artık. AAAAAa

Kalemine sağlık, kırlarda kokoşar oynarken  yorduğun zihnine sağlık. Kendimi alamıyorum okudukça okuyasım geliyor.
 Çok süpssüperr bi yazı olmuşşşşş, okudukça gözlerim yuvalarından fırladı, acayip beğendim...


Notunuz: UnaVENtolinKataYorous lütfen nickinizi eski haline getiriniz. ANlaşıldı mı ?


11 Mayıs 2021, 11.33
:) Babeteus, bugününe iç açıcı bir portre yapmış olduğumu bilmek benim için gerçek bir sevinç :) 

Nick konusundaki direktifinizi aldım majestem. Ama galactic_pact dışındaki başka seçeneklerde yoğunlaşmak istiyorum. Biraz zamana ihtiyacım var :)


11 Mayıs 2021, 13.32
Hazırlıyorum, merak etmeyesunuz daaa.....

Nick işi bende smile Resmi 
Yorum yapabilmek için ÜYE GİRİŞİ yapmalısın