gamyun.net'i doğru görüntüleyebilmek için tarayıcını güncellemelisin, güncelleyemiyorsan başka bir tarayıcıyı ücretsiz yükleyebilirsin.

BLOG

Şişşşttt...

23 Eylül 2021, 16.06
A- A+


Bulutları aşağı çekilmiş bu kentte gri girerken renkten renge, gölde bir balık yem olurken aç bir karabatağa ve sen susarken kendini öldürürcesine, akşamdan sabaha gelecek bir haberin uğultusu düşüyor kulağıma.
Gördüğüm rüyanın hayırsızlığından sebep anlatamıyorum bu kez ne suya ne de bir martıya ama aklımdan da çıkmıyor aynaya düşen suretim. Kaşları dökülmüş bir kadın oluyorum her gece ve her tabir alıyor bir sevdiğimi benden.. 


Balkonsuz evlerin kasveti var bugün şehrin üzerinde. Ne camlarında bir yangın var alev alev ne de bir sela duyuluyor yedi tepesinden.
Ne bir düğün ne de bir cenaze...
Yanıbaşından geçen trenlerin gürültüsü de olmasa ya da ses çıkarmasa kaldırımda yürüyen kadının ayakkabısının topukları inanacağım öldüğüne. 


Olur olmaz yerlerde kapanıyor gözkapaklarım ya da olur olmaz zamanlarda hayaller görüyorum deli saçması. Dört bir yanda kelimeler dolanıyor bir şarkıdan firari.
Eşyalar konuşuyor aynı şarkının notalarında. 

Ölüm gibi bi şey oldu ama ama ama kimse ölmediiii... 

Yani delirmek de yetmiyor  unutmaya... 

Biliyorum hepsi ağzımda duran maskeden. Nicedir karbondioksit karışıyor işte aşklara. Biraz nefes biraz zehir damarlarımda dolaşan. 


Mızıka sesi iyi geliyor. Bir filmin içine düşüyor aklım. Öyle bir film...Adı yok oyuncular yabancı. Dudaklarını kıpırdatmadan konuşabiliyor herkes ve sen de bir elektrik direğinin tepesinde içine etmekle meşgulsün hayatın. Ağzında tipitip sakızı ama tuhaf senin de kıpırtısız dudakların.. Sahi maksi nerede bu filmde?

Birlikte topla kemiklerimizi...


Eylül 23....

İSTANBUL.
YORUMLAR

24 Eylül 2021, 01.25
çok hayal kurmayı sevıyorsunuz galıba .su burcumusunuz,yazı çok ilginç ti,

24 Eylül 2021, 10.29

Evet su grubu burcum. Katıksız bir akrep burcuyum. 

Buradan söyleyebileceğim tek şey Maksi özel isimdi ve büyük harfle başlamalıydı. Dikkatimden kaçmış.
24 Eylül 2021, 13.06
Yav Maksi'yi özel isim olarak bildiğini burada herkes biliyor. Yanlışlıkla öyle yazdığını da herkes anladı. Çok yoruyorsun kendini. Böyle endişeleri salla gitsin.
24 Eylül 2021, 14.43

Off be Galactic (ben bu yeni nickini ne yazabiliyorum ne de okuyabiliyorum) tek derdi bu olsa keşke insanın di mi?
Mesele dilbilgisi hakimiyeti değil. Maksi'nin kendisi. 
Hayal değil gerçek olması kelimelerin.

Bir gün inşallah ben de seni anlayabileceğim. En kötü Babette şerh düşer ne dersin? :)
24 Eylül 2021, 18.28
Ya siz ikiniz var ya, beni iyi-iyi yaratık durumuna sokuyorsunuz. O mikser başlattı, devamı geldi. Benim neyim anlaşılamıyor. Sanki dersin yakası düğmesi açılmadık felsefe döktürüyor muşum gibi bi tutturulmuş anlaşılamıyor muşum. Bloglarımın altı böyle yorumlarla dolu. Bundan nefret etmeye başladım. Sağlıklı bir insanı çarpık kötürüm göstermekte üstünüze yok. Anlayamayanlar Tarikatını mı kurdunuz. Yeri gelmişken burada diyeyim, bloglarımın altında, yok efendim anlayamadık yarıda bıraktık gibi-gibi yorumları okumak bilmek zorunda değilim. Böyle yorumlar tutumlar tekrar edilirse kim olursa olsun artık üzcem. İyi niyetli bir yorum yapayım dedim, konuyu frenkenstein potasına soktun. 
25 Eylül 2021, 10.17

Kapasiteniz yetmiyor anlamaya demek ki de geç Galactic.
Cidden benim kapasitem yetmiyor çünkü bu ara bazı şeyleri anlamaya.

Kırdıysam kusura bakma.

29 Eylül 2021, 03.05
Piissttt cokk guzell elinize yureginize saglik bayildimm ; ))
05 Ekim 2021, 01.08
Duygular  duygular tutkular hisler herkes içinde ne yaşadığını kendisi daha iyi bilir GRİ _K hanım 
kimse bilemez karşısındakinin içini *sadece tahminlerden * ibaret  ve bu düşünceler kişiyi başka yerlere götürür malesef ;  
Kimsenin öldüğü yok , 
Yaşadığı da ,
Herkes biraz var ,
O kadar ....   
Güzel günler diliyorum size , Sevgi sizinle olsun .✿ ❀ Saygılar  ________
05 Ekim 2021, 13.15
Bu bloglar insanı derbeder eder
Yorum yapabilmek için ÜYE GİRİŞİ yapmalısın