gamyun.net'i doğru görüntüleyebilmek için tarayıcını güncellemelisin, güncelleyemiyorsan başka bir tarayıcıyı ücretsiz yükleyebilirsin.

BLOG

150 Tane İşte

30 Kasım 2021, 05.39
A- A+
Telefonun klavyesi hâlâ bendeyken önümde sanırsam bir ateş görerek yazdığımı sandığım bir blog olacak. Boşver aynen. Herhalde yani boşvercem. Nolacak salarım gider triplerim. Aptal güvenişlerime kaybolan tek çorabı arama saniyem kadar zaman ayırıyorum nede olsa. Ya da nasıl oluyorsa artık öyle sanılıyorum. İyi de oluyordur herhalde benim için, bu kalıp işe yarasın Allahım, amin. O kadar enerji zaman mekan yıpratıyorsun sonuçta. İşe yaramalı. Kayıp tek çorabı salla tabi aynen. Gerçekten bu yani. Öyle kurtarıyor. At uzaya gitsin bulsun [herkes] çekimini uydusunu. 

Ben asıl başka bişey dicem. Güzel bir şarkı yaratmak zor diyor, evren kadar mükemmel Yıldız T şimdi. Tam şimdi. İnsan, o artık her ne olursa işte onu geliştiremediğinde başka konularına aitlediği çabasını ka'le almıyor. Diğer konuları çöp oluyor yalan mı. Tüm insanlık böyle düşünmüyor tamam biliyorum. Gerekliksiz azlı bişeyler işte. Herkes başka manyak bir heyecana yelkenli. Acayip seviyorum bu hızı. O dönüşümü seyretmek. Tanıklık yapmak. Kendiminse bu hızla dönüştüğünü bilemiyorum işte. Bu durumu konuşmak istiyorum. Tanığı olmadan yaşamayı seçmişlerden miyim ne biliyim neyim. 

Büyük ikiliklerde normaliyle tuhaf hissediyorsun. Kuşku. Belki. Bunun olması imkansız aynen. Koyu kahverengi ayı postunda oturan o adamı niye hatırladım şimdi. Sanırsın 5 galaksiye hükmeden bir rütbede. Bi sakin ol ofncgprfmx 150 savaşçısı olan vahşi bir moronsun sadece, bi sakin. Dönüşüme de uğramıyor beden terfisine kalmış 5 yılı üstelik. Neyse o boş insanı boşverdim.

Egoistmişim. Konuşmak istediğim konuyu şimdi hatırladım. Ben öyle böyle değil bayaa baya bi egoistmişim. Kendimi böyle suçlayasım tuttu. Canım sıkıldıkça kendimi suçlamıyorum tabi de, egoist olduğum takıntısına girdim işte önünü alamıyorum bunun. Hayat yolunu böyle kat edişim, beni hem çok mutlu ederken hem de neden böyle büyük bir soru sorar. Ne bu. Zamanından alışkanlıklarından taviz vermeden yaşayan o milyonlarca insanların her birine "siz egoistsiniz" desem mi acaba. Taksimde asmasalar bari. 

Değişik bir insan var. Kafama acayip çok yatıyor aklı mantığı. İnsanlara doğaya bakışı. Ne biliyim işte onu düşünüyorum. Şimdiki üşengeçliğimle gerçekleşmesi imkansız biliyorum da işte, yine de düşünüyorum ne biliyim. Alışkanlıklarım? Kalıp tepkilerim? Sevdiğim oyalanışlarım? Herkese somurtma özgürlüğüm? Ve en önemlisi, başbaşa kalacağımız herhangi bir sorunu zoraki ipleme rolüm? İki üç gün konuşmama huyum? Deli sanılma riski? Bu mal sorular geç kalsalar olmazdı. İlla gelmeleri lazımdı illa!!!

O da benim gibi pisliğe battığına kafa yoruyor mudur. Bilmiyorum. Öğrenmesi güç değil ama o veri istediğim gibiyse beni aptala dönüştürmesi nolacak? Kutup yıldızı gibi bir şey. Onunla daha iyi koku alabilecek mişim gibi daha uzakları görebilecek mişim gibi hissediyorum. Flört merhabası için aynada tekrar yapanlara uysam ilk 3 saniyede beni paket. Kendim olarak tanışsam beni Neptüne mi fırlatır yoksa ağlayana kadar sinirsel kahkaha mı atar karşımda. Yoksa!! Yoksa, mükemmel ruhundaki yıldızlarını bana göstermek için hayatımın en güzel çayını mı içirir bana. Bilmiyorum. Bilmeyi çok isteyebilseydim keşke. 

Bi dünya iş. Bi dünya görev. Bi dünya çalışkanlık işçilik. Emek vermeden sevgi oluşturulmaz düşüncesinden öyle bi iğrenesim gelir bazen. Her şey için uğraşıyoruz zaten. Bari sevgi için yorulmayalım. Yeni insan mı yoksa yeni bilinç algoritması mı geliştirecekler bilmem ama şu problemi halletseler keşke. Ne biliyim ya öneriyorum işte. Üşengeçliğime özgürlük istiyorum. Çok bişe istemiyorum. 

YORUMLAR

01 Aralık 2021, 00.21

  Yazılarını okuduğumda neden bunu ben yazmadım hissine kaplıyorum bazı bazı, acayip kıskanıyorum sendeki bu özgürlüğü. Her şeyi yazıya dökme becerisini. 

Kıskançlığıma özgürlük istiyorum, insanları daha çok rahatsız edebilme özgürlüğü istiyorum.  Yolda yürürken birine çelme takıp yere düşürme özgürlüğü istiyorum.  İnsanları önce yaralama sonra yaralarına merhem olma özgürlüğü istiyorum.

Köprüleri yıkıp, hanları ateşe verme özgürlüğü istiyorum.  Falan filan smile Resmi 


Benim de kendimi suçlayasım geldi smile Resmi  Bir sürü bir sürü şey işte...  Hepsini yapıyorum.
Ya da bir sürü bir sürü şeyi yapmıyorum.


Son zamanlarda unuttuğum bir şeyi hatırladım bu gece.  Onunla bitireyim yorumu...


HüüüüüÜÜüüüüüüppppppppppPPPPpppppppppppppp   JJjjjjjjjJJJJJJJJJiiiiiiiİİİİİİİİİİiiiiitttttTTTTttt
01 Aralık 2021, 21.24
Uçurtmaları iki yapabilirsen kendime de istiyorum. Mavi olsun. Yunus balığı da. Ama mavi olan yer bir deniz olmamalı. Şelale gölü olsun. Ama o göl altlarda bir yerlerden denize açılsın. Zamanın olmazsa ben yapcam. Burada uçurmak istiyorum. Günün her saati değişik rüzgarlar var burada. Hava şartları uçurtma uçurmak için inanılmaz ideal. 
Yorum yapabilmek için ÜYE GİRİŞİ yapmalısın