gamyun.net'i doğru görüntüleyebilmek için tarayıcını güncellemelisin, güncelleyemiyorsan başka bir tarayıcıyı ücretsiz yükleyebilirsin.

YARDIM

Tüm Yardım Başlıkları >
 

Cep Oyunlar Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Cep oyunların kullanım kılavuzu mevcut mu? 

Cep oyunların kullanım kılavuzunu buradan indirebilirsiniz.

Cep oyunların yükleme ya da abonelik ücreti ne kadar?

Cep oyunların hem yüklenmesi hem de kullanması tamamen ücretsizdir, cep oyunları kullanmak için herhangi bir abonelik gerekmemektedir.

Cep oyunları test edebilir miyim?

Evet edebilirsiniz. Okey ve tavla test salonlarına girip oyunları botlarla test edebilirsiniz.

Yurt dışında yaşıyorum, cep oyunları oynayabilir miyim?

Evet oynayabilirsiniz. Hemen wap.gamyun.net adresine cepten girin, cep oyunları yükleyin ve oynamaya başlayın.

Cep telefonum destekleniyor mu?

Oyunlarımız, MIDP2.0'ı destekleyen tüm telefonları desteklemektedir. Cep telefonunuzun desteklenip desteklenmediğini, http://wap.gamyun.net WAP sitemize cep telefonuzdan bağlanarak öğrenebilirsiniz.

Cep telefonum MIDP2.0'ı destekliyor fakat WAP sitenizde belirtilmemiş, ne yapabilirim?

Mevcut telefon modellerinden, telefonunuza en yakın modeli (ekran çözünürlüğü gibi değerleri baz alarak) seçebilirsiniz. Yakın bir çözünürlük seçmeniz durumunda dahi, oyunlarımız telefonuza göre grafiklerini otomatik ayarlayacak ve en ideal şekilde çalışacaktır.

Cep oyunları nasıl kurabilirim?

Bu konu ile ilgili detaylı bilgiyi buradan alabilirsiniz.

Oyunu kurdum ama salon listesi güncellenmiyor ya da salona bağlanırken hata oluşuyor, sorun nedir?

Cep oyunlarımız, WAP değil internet bağlantısı kullanır. Bu nedenle, telefonunuzdaki ayarlar kısmında (bazı tellerde yapılandırma ayarları) bulunan APN ya da Erişim Noktası kısmında bulunan ayarın, ... Internet ifadesi ile biten bir ayar olması gerekir. Örneğin, Turkcell Internet, Telsim Internet, Avea Internet ya da Gamyun Internet gibi. Burada seçili olan ayar, kesinlikle WAP GPRS gibi bir ayar OLMAMALIDIR.

Cep telefonunuzun Internet ayarlarını yaptırmak için operatörünüzün destek hattından yardım alabilirsiniz.

Özellikle Samsung telefona sahip üyelerimiz, Java oyunlar kısmında ki AYARLAR'dan APN bölümüne internet yazmaları, bir çok Samsung telefon modelinde oyunlarımızı oynamak için yeterlidir.

NOT: Kullanılan ayarlarda MUTLAKA proxy seçeneği kapalı olmalıdır.

WAP adresine girerken ya da oyunlarda PAKET VERİ/GPRS hatası alıyorum, nasıl düzeltebilirim?

Nokia 6600, N70 gibi S60 tellerde bu hatayı alıyorsanız, AYARLAR->BAĞLANTI AYARLARI->GPRS ya da PAKET VERI kısmında bulunan ERİŞİM NOKTASI kısmında internet yazmalısınız. Diğer telefonlar için operatörünüzden yardım alabilirsiniz.

WAP sitenizden oyunu yüklerken hata alıyorum

Telefonunuzun internet tarayıcısının (WEB, Servisler, Opera vb) ön belleğini temizleyip tekrar denemelisiniz ya da oyunlarımızı http://cep.gamyun.net adresine bilgisayarınızdan girip, ilk önce bilgisayarınıza indirip sonra cep telefonunuza yükleyebilirsiniz. PC aracılığı ile yapmanız durumunda yükleme ücreti de ödemezsiniz.

Mesajlardaki Türkçe karakterler SMS'te olduğu gibi daha pahalıya mâl olur mu?

Hayır, ister Türkçe'ye özel karakterler olsun isterse diğer karakterler, ücretlendirme aynı olacaktır.

GPRS ücreti ne kadar tutar?

GPRS ücreti, operatörden operatöre değişiklik göstermektedir. Oyunlarımız, normal kullanımda 1 saatte ortlama 250KB trafik oluşturur (bu değer sizin kullanımınıza göre artma ya da azalma gösterebilir). Operatörünüzün GPRS tarifelerine bakarak, 250KB'nin ne kadara mâl olduğunu dolayısı ile 1 saatte ne kadar ücret ödemeniz gerektiğini hesaplayabilirsiniz.

Ücretler konusunda daha detaylı bilgi için buraya bakabilirsiniz.