gamyun.net'i doğru görüntüleyebilmek için tarayıcını güncellemelisin, güncelleyemiyorsan başka bir tarayıcıyı ücretsiz yükleyebilirsin.

YARDIM

Tüm Yardım Başlıkları >
 

Oyunların çalışmaması / Java yüklenmesi

Gamyun.net oyunlarını oynayabilmeniz için bilgisayarınızda SUN Java'nın kurulu olması gerekmektedir.

Java olarak 2 farklı yazılım bulabiliyorsunuz, bunlardan bir tanesi Microsoft Java diğeri ise SUN JAVA, biz SUN JAVA yazılımını kullanacağız. Eğer Microsoft JAVA kurulu ise bunu "Başlat"->"Ayarlar"->"Program Ekle Kaldır" içinden bunu komple silerek, aşağıdaki gibi SUN JAVA'yı kurarak sorunu çözebilirsiniz.

Bu yazıda Windows XP üzerinde adım adım Java kurulumu yapacağız.


Java kurulumuna başlamadan önce web tarayıcımızdan www.java.com adresine giriyoruz.

Sayfanın tepesindeki "Java Software Free Download (Ücretsiz Java Yazılımı İndir)" başlığının altında bulunan Download Now (Şimdi İndir)" linkine tıklıyoruz.Açılan "Free Download (Ücretsiz İndir)" sayfasındaki "Download Now (Şimdi İndir)" resmine tıklıyoruz.Kuruluma başlamak için "Begin Download (Yüklemeye başla)" butonuna tıklıyoruz.Kuruluma başlamadan önce Internet Explorer'ın üstünde, Sarı bir renk ile, ActiveX kontrol uyarısı çıkacaktır. Hatta bu hata çıkarken bir ses te çıkartmaktadır. Bu mesajı gördükten sonra aşağıdaki adıma geçiniz.Java kurulumunun devamı için fare ile uyarının üzerine gelip, farenin sol tuşu ile tıklıyoruz ve "Install ActiveX Control(ActiveX Control'u Kur)" yazısına seçiyoruz. Bu sayede hata mesajı görmeden kuruluma devam edebiliyor.ActiveX Control'un kurulumundan sonra Java'nın yüklenmesine devam edebiliriz.
Java kurulumuna başlamak için Internet Explorer'ın güvenlik uyarısını onaylamanız gerekmektedir. Bu işlem için Install butonuna tıklamanız yeterli.  "INSTALL" butonuna tıklıyoruz.Java kurulumunda Sun Microsystem'ın lisansını onaylayarak başlayabiliriz.
Lisansı onaylamak için öncelikle 2 seçenekten üsttekini yanı "TYPICAL SETUP"'ı seçerek ardından alttaki butonlardan "Accept (Kabul)" butonuna tıklıyoruz.Dilerseniz bilgisayarınıza Java'yla birlikte Google'ın hazırladığı araç çubuğunu ve Google Desktop yazılımını da bilgisayarınıza kurabilirsiniz.

Google uygulamalarını kurmak için aynen devam edebilir veya uygulamaların kurulmasını istemiyorsanız Google Toolbar yazısının yanındaki kutucuğu iptal edebilirsiniz.Kısa bir dosyaların kopyalanmasının ardından eğer yukarıdaki ekran görüntüsüne benzer bir pencere karşınıza çıktıysa Java yazılımı başarıyla kurmuşsunuz demektir.

Tebrikler!

Eğer halen sorun yaşıyor iseniz; kurulumu tekrar ediniz, veya bilgisayarınızı satan firmaya danışarak bu kurulumu gerçekleştiriniz.