Ana Sayfa | Hakkımızda | Reklam | Yardım ve Destek
Oyun sunucularımızda 3.497 ve sitemizi gezen 37 üyemiz bulunmaktadır.
  Rumuzunuz
  Şifreniz
Şifremi Unuttum
Ücretsiz Üyelik
Yardım
09.02.16 05:04
Yeni Bir Hayat Nasıl...
Herkese Merhabalar… Uzun zaman olmuş gamyuna girmeyeli.. hatta son girişim 2014 tarihliymiş.:) bu uz...
06.02.16 05:57
ESKİDEN TEKNOLOJİ Mİ...
ESKİDEN TEKNOLOJİ Mİ VARDI ? Gümümüzde hayatımız...
06.02.16 01:11
REKLAM MI DEDİNİZ???...
Hayatımızı sürdürebilmek için bazı gereksinimlerimizi karşılamak zorundayız şüphesiz ki. Bu gereks...
Blog Portal
Bugün Şanslıyım
Oyunları bilgisayarınıza indirin!
Güncel Java Çalıştırıcısı
Kastet kazandırıyor!
Karizma detayınız Oyun ve Puanlarınız bölümünde!
Aktivasyon maili ve diğer maillerdeki sorunlar
Siteye girişin ya da özellere tıklandığında işlemin bloke olması
Sorunlarınız için öncelikle yardım bölümüne gözatınız.
Sitemizin kuralları
Elit Eğlence
Silver Üyelik
Çalınan Rumuzlar
Java yüklenmesi
<< Kullanıcının diğer blog'ları gmsnn
22.03.12 Perşembe 00:15
Op Olma Şartları
 Biliyorum ki heyecanlandınız başlığı görünce (genel op olmak isteyenler), hemen tıkladınız başlığa, merakla okumaya koyuldunuz.

Bazen bakıyorum, blog yazanlar, böyle başlıklarla “gel, gel” yapıyorlar. Başlığa heyecanlı birşey yazıyorlar ama içerik bambaşka. Benimkinin girişi de öyle oldu, hatta günde en az 10 defa sorulan, “genel op nasıl olurum?”, “1 günlük op yapsanız olmaz mı, arkadaşıma şaka yapacağım!”, “10 dakikalık op yapsanız, şu beni yasaklayanlara dersini versem” vb içerikte gelen taleplerinize olumsuz cevap vermek zorunda kalıyoruz devamlı. Çünkü genel op olmak için çok belirgin belirlediğimiz kurallar yok. Ama yaptığımız şu, talip olanları kesinlikle op yapmıyoruz, sadece gözlemlerimizle, incelemelerimizle, gözümüze çarpan kişileri genel op yapıyoruz, gerekirse. Onun için ben sizin yerinizde olsam, “genel op olabilir miyim, şu kadar saat sitede vakit geçiriyorum, öyle süperim, şöyle muhteşemim” diye kendimi pazarlamaya çalışmam, usul usul, sitede vakit geçiririm, aklı başında davranır, yasak almamaya çalışır, problem çıkartmaz, ortalığı birbirine katmaz ve genel op olmayı beklerim. 3, bilemediniz 5 vakte kadar genel op olabilirsiniz ya da muhtemelen olmayabilirsiniz de, bilemiyorum, kararsız kaldım ama muhtemelen olamazsınız. Zaten çok matah birşey de değil, sadece isminizin önünde, kırmızı ünlem oluyor o kadar.

Bu blogu yazma sebebime gelince, geçen hafta bir değişiklik yaptık ve özel salonlarda op olma ve salon kiralayacak salon sahiplerine bazı kriterler getirdik. Bu kriterleri getirmemizin bir sürü sebebi var tabi ki. En önemli sebep, salon oplarından oldukça fazla şikayet almamız ve bu şikayetleri en aza indirmek.

Herkes, yarım yamalak, kulaktan dolma bilgilerle veya şehir efsaneleriyle opluk yapmaya çalışıyor. Biz şikayetlerle ilgili bilgi almak için salona gittiğimizde; “Merhaba, iyi eğlenceler” diye giriş yaptığımızda, cevap vermek yerine, özel pencereyi 3-5 defa ısrarla kapatanı, “Şu kişinin yasaklanması konusunda bilgi almak istiyorum” diye giriş yaptığımızda, “Sen kimsin, sana mı hesap vericem” diyeniyle, “Bu yasağınız hatalı, açmanız gerekiyor, lütfen dikkatli işlem” yapın dediğimizde, “Biz para veriyoruz kardeşim buraya, sen gelip açacaksan, benim yasak vermemin ne anlamı kalıyor” diyeniyle ve bilumum değişik versiyonuyla karşılaşıyoruz (Tamamen olumsuz örnekleme yapılmıştır, tam tersi olanlar da oldukça fazla, hak yemeyelim).

Tüm bunlardan dolayı da, bunun için bir adım attık ve her önüne gelenin op olmasını önlemek adına, en azından sitede vakit geçiren, bu süre zarfında kurallar konusunda fikir edinmiş kişiler opluk yapsın diye, bir kaç kriter belirledik.

Örneğin, geçen hafta cumadan bu yana, salon kiralamak isteyen üyelerin;
- En az 200 karizması olması
- En az 1 senelik üye olması
- Son 6 ayda en az 150 saat çevrim içi (uyku modu değil) süresi olması gerekiyor.

Özel salonlarda op olmak isteyen üyelerin
- En az 100 karizması olması
- En az 1 senelik üye olması
- Son 6 ayda en az 150 saat çevrim içi (uyku modu değil) süresi olması gerekiyor.

İlk başta belirlediğimiz kriterler bunlar. Bu kriterleri daha da arttırabiliriz, geri dönüşlere göre, çünkü özel salonlarda, daha aklı başında yönetimler olsun, daha sorunsuz oyunlar oynansın istiyoruz. Belki bu belirlediğimiz kriterler hatalı olabilir, yetersiz gelebilir ama başlangıç için yeterli olduğunu düşünüyoruz. Belki önümüzdeki günlerde, op olunan oyunda belli sayıda oyun, alınan yasaklarda belli bir süreyi aşmamış olmak gibi kriterler de getirebiliriz.

Bunları yazmışken, en azından rehber olması amacıyla, oplar ne yapmalı/yapmamalı konusunda da bazı tüyolar vereyim, belki işinize yarar.

Oplar;
- Sabırlı olur.
- Arkadaşı ya da tanıdığı istedi diye, işi çıkan oyuncuyu masadan atmaz.
- Küfür etmez, edene yasak verir.
- Hile yapmaz, yapanı tespit eder.
- Kendisi başka salonda yasaklandı diye, hiç bir sebep yokken, o yasaklayan kişiyi, sırf hırsına yenik düşüp, op olduğu salonda sebepsiz yere yasaklamaz.
- Ali kıran, baş kesen olmaz.
- Üyelere nazik davranır.
- İlla ki yasak vermek için uğraşmaz, gerekirse tarafları uzlaştırır.
- Masa sahibine, problem yoksa, (masadan biri istedi diye) zorla masada konuşmayı açtırıp/kapattırmaz, oyun şartlarını değiştirtmez.
- Oyuna yardıma girene, nasıl oynaması gerektiği dikte edildiğinde (kimse oyuncuya nasıl oynaması gerektiğini söyleyemez, zorlayamaz) ve bununla iligli şikayet aldığında, oyuncuya nasıl oynaması gerektiğinin dikte edilemeyeceğini anlatır.
- Hatalı işlem yaptıysa, hata yaptığını kabul eder ve yapılması gereken neyse, onu yapar.
- Sevgilisine biri selam dedi diye, salondan atmaz.

Bunlar, aklıma gelen bazı noktalar. Şimdi eminim ki, bu bloga, şu son yazdıklarımla ilgili, siz şöyle dediniz ama şu salonda, şu op bana böyle böyle yaptı hiç birşey olması içerikli yorumlar yazacaksınız, yazmayın. Bunları özellikle özel salon opları feyz alsın diye yazdım, umarım herkes, payına düşeni alır.

Ha bir de, oplarla ilgili getirdiğimiz kriterlerden sonra, bana gelip; “Parayı veren biziz, biz salon sahiplerine de sorun, nasıl kriterler olsun” diyenlerle, “Parayı veren düdüğü çalıyor. Ruhunuz para oldu be. Salon sahipleri para veriyor diye, hep onları haklı görüyorsunuz” diyenleri, aynı kaba koyup, altlarına da çıtır çıtır meşe odununu verip, kaynaşmalarını ve özel alaşım oluşturup, insanlığa faydalı birer element olmalarını, temenni ediyorum.

Son olarak, yazılarımın sonundaki özet kısmını bekleyen ve tembellik yapıp sadece bu kısmı okuyan üyeler için gelsin bu paragraf. Bu blogdaki konumuz kimyasal tepkimeler ve alkali metallerin, aynı kapta birleşmesi sonucu, ortaya çıkan enerjinin nasıl kullanılacağıydı. Derslerin devamı için, TRT-4 Açık öğretim kanalını açıp, Mr & Mrs Brown’lı İngilizce dersinin bitimini bekleyin. Orada Fatma bilmem ne isimli, yanağında et beni olan, etine dolgun bi teyze vardı, İngilizce anlatan, yaşıyor mu o hala? Ve hala “Where are you going?” sorusuna, “going to school” yerine uzun uzun “ I’m going to school with Ayşe” cevabı mı verdiyorlar zorla?
Yorum ekle |  Bu blog 11639 kez okundu
TezCan___ [20.03.12, 00:25 Salı]
Op olmak istediğiniz kişilerden istediğiniz bunlar.Peki opun sizden istedikleri? Mesela ücret ne.Niye bedavaya yapsın bu hizmetleri.Niye emeğini sömürtsün yada siz neden onların emeğini sömürüyorsunuz?
Talattalat [20.03.12, 00:30 Salı]
Benim hiç  şansım yok op olmak için:) Güzel bir uygulama tebrik ederimm/11
Stockholm45 [20.03.12, 00:33 Salı]
Tek kelime anladiysam ne olayim.Acaba bendemi var bi yanlislik yoksa ben gerimiyim birazBunlari bu kadar uzun uzun yazmak yerine dayisi olan op olur arkadas desen daha hos olurdu diye dusundum.yinede geri oldugumu dusunebilirsiniz.Banane
EwdeekmekyokbengittimelitaldıM [20.03.12, 00:36 Salı]
hayırlısı olsun inşallah site için en hayırlısı olur..
αѕαвi [20.03.12, 00:41 Salı]
allah aşkını o yazdığın özelliklere  xsokeli  natty  ÇisiL  eylul. hariç hanginiz sahipsiniz ? 
1_Rahatdurmaz [20.03.12, 00:46 Salı]
TESBİTLERİN GÜZEL OLMUŞ gmsnn EMEĞİNE SAĞLIK AMA BU KRİTERLER DEN.   "  Belki önümüzdeki günlerde, op olunan oyunda belli sayıda oyun, alınan yasaklarda belli bir süreyi aşmamış olmak gibi kriterler de getirebiliriz" HİÇ İYİ BİR FİKİR DEĞİL :)
ħǻċΐ [20.03.12, 01:04 Salı]
O değil de TRT 4 digiturkte kaç numaralı kanalda? 
Yusuf_Efemiz [20.03.12, 01:18 Salı]
Çok güzel bi uygulama özel oda sahipleri onların opları ve biz üyeler için  söylenecek çok hatalar vardır bu blogu okuyan hemen hemen herekz kendinden bi şey bulucagını düşünüyorum ve  bu vesileyle daha anlayışlı daha iyimser olunabilecegini diliyorum haklıyken haksız yere düşmemek lazım
Sat_Agraha [20.03.12, 01:25 Salı]
Ne genel, ne özel salon oplukları ile -hem asla beceremeyeceğimi bildiğim hem de serbest olmayı seven serseri ruhuma ters geldiğinden-  ilgilenmediğim için yazının genel havası,eğlenceli hali özellikle son paragraf iyi geldi gece gece.:))
Sağolun.
Yorumları okumak da keyifli olacak.:)

Karar da bence çok yerinde olmuş.
Teşekkürler

__tuana_ [20.03.12, 01:25 Salı]
Elinize , emeğinize sağlık..Ne diyelim , inşallah bunlar faydalı olur op seçiminde ..Zaten yakında gamyunda op olmamış insan kalmıcak :))
ASI_KES27 [20.03.12, 01:27 Salı]

GMSNN opum  her  ay sitenize 300  lira  versem  beni  op  yaparmısınız:)))  ben op  olursam  turnuva  salonlarında bir  tane  hile yapan  kalmaz ayrıca sanal  dilencide:...hepsini  temizlerim :))))


                                                                                                               ASI_27 Hayal gemisinin kaptanı:)

|͇̿C͇̿¤̿ ͇̿|BΛƝҚӨ ★ [20.03.12, 01:28 Salı]
gülümsettınız emegınıze saglık..
FIRAT29 [20.03.12, 01:41 Salı]
sayın yönetici bir salonda hiç sebep yokken ana avrat küfür edip de atılan sonra da nasıl olsa başka salonda oynayabilirim diyen insan kılığındaki bu yaratıklara başka salonlarda oynama hakkı verilmesi doğru mudur 
mavişimsin [20.03.12, 01:46 Salı]
perfect.....çok bilgilendirici bir yazı tşk ederim...
kambocyali_ [20.03.12, 01:47 Salı]
Bu uygulamanin bundan onceki evrede hayata gecirilmemis olmasina mi kizmali, gec kalindigi icin bunca zaman yasanan aksiliklerin sorumlulugunu tasidiginiza mi icerlemeli?
Op olmak daha zor olmali, karizma daha yuksek olmali mesela..
Ozel salon sahiplerinin op yapacagi kisilere "50 bin fistik gonder op yapayim" demesi ve akabinde salona yan nicki ile gelip, "murtaza bunu at!" diye emirler yagdirmasinin onu her ne kadar kesilmeyecek olsa da, en azindan kendini bilen murtazalar o emirlere boyun egmeyecektir bunu biliyoruz.
Sahi...
Adam salon aciyor ama cepten giden bir sey yok, op olan ya da olacak olan kisilere odetiyor, artistlik cuppesini ise salonu acan  kisi giyiyor ne garip..
Ki bir de bunun taktikleri vardir;
Salon sahibi- Arkadaslar salonumuzun suresi bitiyor, bende de para kalmadi, kapatacaz artik.
X op- Ya kapanmasin ama:(
Y op- evet kapanmasin cok uzuluruz:(

Tabi o sira salon sahibi ozelden sag koluna direktir veriyordur;
SS- Olm yazsana oraya "hepimiz odeyelim de kapanmasin, pamuk eller cebe" diye
T op- tamam abi.

Masaya donersek;
T op- arkadaslar bence herkes elini cebine atsin, salonumuz kapanmasin, zaten aile olduk, ailemiz bolunmesin.
H op- evet T opum dogru soyluyor
X op- benden 20 bin
Y op- benden 12 bin

Elin fistigi ile salona mi girilirmis?
Neyse, diger bir konu..
Bu gun ismi lazim degil, bir salona girdim.
Oyun moyun oynamak icin degil, sadece op testi yapmak icin..
"Sana mi dustu test" diyenler olabilir, ama ne kadar dikkatsiz oplar varmis, bu gun bir kez daha anladim.
Bir masada oyun oynaniyor, girdim masaya seyirci olarak 1 dakika bekledim, masa benim olmadigi halde, oyun oynamadigim halde "keremcem seri olurmusun seni bekleyecek degiliz ya" tarzinda 3-5 cumle yazdim. adam sasirdi, "ne diyorsun ya bi yuru git sanane" dedi.
Genel'e yazdim "masa 5 op lutfen" op geldi, "ya keremcem oynamiyor bir de hakaret ediyor, hem bekletiyor hem sanane diyor, size sIkayeti de gonderdim" dedim, op kalkti adami masadan atti bir de masaya cicegini birakip gitti.
Baska bir salona girdim, bir masaya girdim ve oyun oynanan masayla hic alakam yokken "mahmutcan yerimden kalkarmisin yanlislikla masayi kapadim" dedim.
"Kafan mi guzel birader ne kalkacam" dedi, masada da benim gibi oyunda olmayan bir arkadasim var o da izliyor.
yine masaya op cagirdim, geldi op, "opum yanlislikla masayi kapadim, oyundan ciktim mahmutcan yerime oturdu isterseniz arkadaslara sorun" dedim.
Op, "dogru mu arkadaslar" diye sordu, benim oyunda olmayan ve masada seyirci olan arkadasim "evet dogru"
stadyum [20.03.12, 01:57 Salı]
op olmak cok da matrak bir sey degil demissin gmsn .ama  matrak olmayan bir is  icin op olacak kislerden beklediginiz özellikleri okudumda bu özelliklere sahip olacak olan bir insanin oyun salonlarinda ne isi olur diye düsünüyorum mesela  . sabirli olan .sabir bildigim kadariyla peygamberlere mahsuz bir yetenek .hatir bilmeyenin . hatirida sayilmaz, küfer etmez .bir  aile .bir yetisme bir toplum terbiyesidir.heli yapmaz tespit eder matrak bir is polislik egitim i almasi gerekecek .say  say bitmiyor bütün bu özelliklere sahip insanlar muhakkak gercek hayatta en yüksek mevkilere gelirler. aklima gelmissken sitede o kadar  genel op var .ama  cebren haric  kimse  selammimiza a.slm bile demiyor onlar  o kriterlerin disindami yoksa diye  soruyorum .
Duk45 [20.03.12, 02:16 Salı]
Ben şurasını anlamadım,op nedir ;)


..•*•..SųMЯųM..•*•.. [20.03.12, 02:33 Salı]
Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. ...
mumiy67 [20.03.12, 03:06 Salı]
karar verdim büyüyünce OP olucam..
♡ ɴυтellα [20.03.12, 03:19 Salı]

ilk defa keyfle okudugum bir Blogdu ellerine saglik harika olmus, en cokta son bölüm güzeldi iyi güldüm gece gece

cok insan oplara kizmistir bende dahil tabi ama yinede seviorum bu siteyi iyi vakit geciriorum oyunlarla bu yüzden iyiki varsin gamyun... :p

thanks gmsnn

ELsina [20.03.12, 03:21 Salı]
Baştan olmaması gereken bi sistemdi ilk başları cok hosuma gıtmıstı ama artık cok anlamsız olmaya basladı bu ozel salonlar ve her onune gelen adamın op olması salon genelınde soruyolar opa opum blog nereden yazılıyo? cvp yok ...opum renklı rumuz nasıl alabılıırm ? cvp yok ... bunun gıbı bır cok soru yanı önce yaptıgın gorevın hakkını vereceksın madem gamyunda yonetıcılık yapıyosun once gamyun hakkında bılgı edınceksın daha  cebrenı zacı gmsnn ve bırcok genel opu tanımayan ozel salon opları var...ancak layloylom aman sevgılım op olsun desın de ben op olayım aman havam olsun ncıkımn basında unlem olsun ben uyenın sorusuna cvp versem ne olacak vermsem dıye dusunenleırı op yapmaya dewam ettıkce unlemınde bı anlamı kalmıyacak ....arz talep meselesı tabıkı herkes halınden memnun....
тαтℓι вєℓα [20.03.12, 03:57 Salı]
HAYIRLISI OLUR INSALLAH... bilgilenmis olduk gereken ozelikleri bu aciklama icin coookkkk  tskler))))) saolun.
! ╰♥H姮€t♥®ÜzGã®I♥╮& [20.03.12, 04:06 Salı]
ELİNİZE EMEĞİNİZE SAĞLIK OPUM GECE GECE ESPRİLİ AMA BİR O KADARDA AYDINLATICI BİR BİLGİ BLOĞU OLMUŞ..YALNIZ SORMAK İSTERİM GAMYUNDA KISA DÖNEM OPLUK KURSLARIDA AÇILACAKMI:)))
! нαявi кız. # [20.03.12, 04:11 Salı]
Espirili bi okadarda ciddi mantıklı ve eğlenceli bir yazı olmuşş emeğine sağlık gmsn ...
kumruum [20.03.12, 04:17 Salı]
gamyun guzel  yeni duzenlemelerle daha iyi olur umarim hep birlikte  daha  guzel  vakit gecirmek dilegiyle ben seviyorum gamyunu  hic sorunlada karsilasmadim simdiye kadar o yuzden  sikayetim degil tesekkurlerim olur ancak/11. 
! яєηgαяєηк [20.03.12, 06:33 Salı]

Tespitler Guzel  Ancak Neden  ...   Gibi Bir Dilek S!kayet Yeri yok  ( Noktali yere ben yazacak birsey bulamadim siz bilgilisiniz orasinida siz doldurursunuz artik Nasilsa butun kurallari siz koyuyorsunuzya .. ) Hani hep derlerya egomu tatmin ediyosun diye burasi ego tatmin etme yerimi ? Yoksa  [ " GAMYUN " Oyun ve Eglence Dunyasi ] mi ? Bir defada kural koymadan ozel salon a sart degil genel kural da olsa demokratik davranip anket yapsaniz uyelerin hem sahsina hem dusuncelerine onem verildigini GOSTERSENIZ .. 

 

uye : gamyun iyi para kiriyor valla koseyi dondunuz sayin opum /3 ( siritmasa kizacagini dusunuyor sirittigi icin atilma riskini azaltiyor aklinca )

 

zac : hayir  gamyunu acma nedeni arkadaslarla oyun oynamakti gelistirdik bugune geldik siz eglenmenize bakin ( zenginin mali zurt un cenesini yorarmis ) :))

 

Bukadar ugrasip neden bu yorumu yaptim diye kendime sordum derinliklerden aldigim cevap ( Gamyunu o kadar benimsemisizki o kadar bizim olmuski gamyun biri zarar verdiginde veya degisiklik yaptiginda gamyuna bu gmsnn  de olsa gocunmaya neden oluyor ) hic degilse ozel salonlarla ilgili olsa yada olmasa bianket hazirlansa uyelerin gonlu alinmis olsa siz yinede bildiginizi yapsaniz bizde desekki vay bee ben digerine oy verdim ancak bu secenek kazanmissa demekki kalabaligin bildigi var bizde ayak uyduralim demekde var .

Bir ornekle sabaha karsi yazi iskencesine son verecem yan nick cok herkesde  yilini doldurmusda coktur. Yan nicke salon acmak istiyorsunuz oncelikle paraniz yoksa acamassiniz paraniz varsa yapacaniz kolay ELIT alacaksiniz nickinize  15 resim yukliyceksiniz cifte karizma alacaksiniz

Basit hesap  : 

ELIT ----100 Karizma

RESIM--15 * 5 karizma  = 75 Karizma

NE YAPTI  100+75=175

CIFTE KARIZMA ALINCA 175*2=350 KARIZMANIZ OLDU ....

UNUTMADAN YAN NICK YAPMAYA DEVAM )))

SON KURAL 150 SAAT CEVRIM ICI OLMAK 150/24=6.25 ORTALAMA 7 GUN  ILLE SALON ACMAK ISTIYORSAN 1 HAFTA GAMYUNDAN CIKMA :)))

 

tanlmsls [20.03.12, 06:41 Salı]
Bence bu uygulamayi ilk basta neden yapmadiniz tabi atı alan üsküdarı gecti:)) 
! ♥ ∂єℓicє ѕєv∂im♥ [20.03.12, 06:43 Salı]
INSALLAH HER SALON ICIN HAYIRLISI OLSUN :)) OPLAR NE YAPMALI / YAPMAMALI KOSESINIDE ATLAMADAN OKURLAR BELKI BIRAZ FEYZ ALIRLAR :)))
ANDIMSIN [20.03.12, 08:40 Salı]
:))) Cidden çok güzel olmuş. Çok yerinde tespitler. Yorumları da beğenmemek mümkün değil. Emeği geçen herkese teşekkürler..
61_can_ [20.03.12, 08:45 Salı]
gamyunun  yakışıklı yöneticileri  stent.ap yapacaklarına  birazda neden üye sayımız düşüyor diye düşünseler iyi olur bence  özel salonlar dan gelen likitide bugün  belki sizin için yeterli ıolabilir ama yakında sanmamki  acil  tedbir  uşaklar demedi demeyun.. kolay gelsin ...
SERDAR3JK [20.03.12, 09:11 Salı]
Ne yazıkki gamyun artık eskisi gibi samimi bir tavır sergileyemiyor..Genel yöneticinin yazdığı üsluba bakarmısınız :) sanki op alan kişiler ilahlaştırılmış gibi burda. ne kadar komik bir olgu haline getirdiniz bu işi böyle.çok para kazanılan bir site olunca demekki diğer duygularda boşluk oluşmuş, kriterler ayrı bi komik sadece bizim kölemiz olanları op yaparız belkide yapmayız yada ne biliyim malkara keşan hoppala paşam diye zırvalanmış. op sabırlı olmalı diye  başlayan köle kurallarıda ayrı bi komik zaten :) bunları kabul eden kişiye kısaca RobocOP :D mu diyorlar burada yoksa.
işini düzgün yapmayan kişileri sistemde gördükleri halde op şöyle olacak olmazsa olmaz diye köle kuralları ekleyip, sitede gönüllü görev almak isteyenlerin alay malzemesi edileceği bir gamyun hiç düşünmemiştim. şu yazı  gamyunun 2012 yılında parasal anlamda kat kat zenginleşeceğini ama biz bir aileyiz kavramına tamamen balta vuran yaklaşımının özetidir.sabırlı yönetici, sabırla para ödeyen kullanıcı ve küfür edip ban sirkülasyonunu sağlayan amele üyeler şeklinde bir zincir. En üsttede 2000 yılında bunların hiçbirinden haberi olmayan 2 temel yönetici. bilmiyorum onlar bu tür yazıları okuyorlarmı zaman harcayıp, hiç sanmıyorum onlar bu tür detaylara takılmazlardı başından beri... okusalardı o kdar da sabırlı davranmazlardı herhalde. naçisane kendi fikrimdir,. 'SABIR'la okunmazsa hazımsızlık ihtiva ederr.başarılar size.
_Ravi [20.03.12, 09:13 Salı]
Ben özel salona giriyorum dostlar var slm vermek için ne mümkün  op um diyen hanım efendi ben olduğum sürece giremessin bu salona hop dışarı(((((. inanın kaç kez atıldığımı unuttum bilginize (((((((((
Özlem [20.03.12, 09:14 Salı]
         BEN DAHA EĞLENCELİ BİR BLOG BEKLİYORDUM  BİRAZ HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRADIM SANIRIM  ALIŞMIŞIM SİZİN FIKRA GİBİ BLOGLARINIZI OKUMAYA AMA OLSUN BUDA FENA DEĞİLDİ TŞKLER .
BadeSi [20.03.12, 09:19 Salı]

3, bilemediniz 5 vakte kadar genel op olabilirsiniz ya da muhtemelen olmayabilirsiniz de, bilemiyorum, kararsız kaldım ama muhtemelen olamazsınız.

 

 

buraya koptum...falcı olarak olabilirsiniz.....gmsn olamazsınız......genel op olarak kesinlikle olamazsınız...:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Gencay7 [20.03.12, 09:20 Salı]
harika bir yazıydı umarım tüm özel salon opları okurlar ve bir şeyler alırlar... Emeğinize sağlık...tşkrlr
Bi_TaNe__Si [20.03.12, 09:44 Salı]
Yazınızı okuduktan sonra ,şu anda opluk yapanların nasıl op yapıldıklarına şaşırdım doğrusu,çünkü bir opun yapmaması gereken bir çok şeyi yapabiliyorlar rahatça hemde(arada istisnalar var,sözüm onlara değil kesinlikle)
Υєηєя. [20.03.12, 09:48 Salı]
gayet acık ve net olmuş opum elinize saglık... 2-3 gün önce bi arkadaşı op yapmaya calısıyorum ama bi türlü yapamıyorum delirdim laptobu kırcaktım bendemi bi sorun var diye kac kere siteye girdim cıktım  :)))  op kontenjanımda vardı  acaba kontenjanmı düştü  diye bi op arkadaşı silip yeniden denedim yine olmuyo iyice çıldırdım... sonra sökeli opu buldum banko-1 de ve sordum ki bu kriterler gelmiş... sildigim op arkadaşmı noldu sizlere ömür 1 yıllık üye deilmiş bi daha op yapamadım onu :))))))
Beyaz_Melek_03 [20.03.12, 10:28 Salı]

Bir Atasözü Der ki''' Ben Nice Adamlar Gördüm Üstüne Elbisesi Yok,Ben Nice Elbiseler Gördüm İçinde Adam Gibi Adam Yok'''...

Şimdi Lafı Nereye Getireceğim; yaklaşık 5-6 yıldır bu salonlarda değişik nicklerle oyundayım. Yeri geldi opluk yaptım yeri geldi normal üye oldum .Gamyunun özel salonlarının olmadığı her salonda bir genel opun olduğu ,genel opun olmadığı ve bir şikayet olduğunda salon salon op aradığımız günleri çok iyi hatırlarım. Özel salonlar geldi Gayet güzel oldu. Değişik insanları tanımak değişik kişilerle muabbet edip insan tanıma fırsatımız oldu. Ancak sizin dediğiniz gibi herkes (parası olan) salon açıp oplarını kendi seçerken hiçte görev bilinci içinde olmayan bir davranış içinde giriyorlar. Kimisi salona fıstık katkısı yapanı kimisi tipini görünmünü beyendiği, kimiside sırf arkadaşı sevgilis,akrabası v.s. olduğu için op seçimi yapıyorlar.((Kesinlikle bu sözlerim hiç bir kimseyi hedef almamakta anti parentez belirtiyorum)).

Vel hasıl kelam lafı fazla uzatmadan op aynı sahadaki hakem gibi olmalı tarafsız adil şu benim arkadaşım diğerine ceza vereyim bu şunun sevgilisi diğerini atayım demeyen önce vicdanı ile sonra salonu için herşeyi yapmaya çalışan biri. bunu yapan oplar yokmu elbette bir çok op var ve onlara sizin sayenizde tşkr ediyorum. Ama diğer op olup ''ben artık opum asarım keserim '' diyenlerede ; '''Böbürlenme padişahım senden büyük Allah var'' sözünü hediye ediyorum......

Saygılarımla.....

Beyaz_Melek_03

KONYALIM42 [20.03.12, 10:33 Salı]
SAYIN OPLAR PUAN YENİLEMEYİ DÜŞÜNÜYORMUSUNUZ ACABA OLSA DA GÜZEL OLURDU YANİ KAÇ SENEDİR AYNI Bİ DEĞİŞİKLİK YAPIN ARTIK
Nazo__34 [20.03.12, 10:37 Salı]
Geçenlerde bana yaptığınız genel opluk teklifini reddettim, çünkü üye sayısı yarı yarıya azalabilir:) ( Ne iş olsa yaparım abi )
1_akdenizli [20.03.12, 10:40 Salı]
pamuk eller ceplerye hazır olcaksınız beyler:)))))ondan sonra bakın ne filimler dönüyo!!!
0Ne_PieCe [20.03.12, 11:25 Salı]
Bence bir kara liste olması lazım.Kişiler şikayet ettiği kullanıcıları bu liste aracılığıyla size bildirebilmeliler. Kullanıcı ya da oplar diyelim ne kadar şikayet almış,şikayet sebebi nedir, yapılan haksızlık var ise  -sonuçta oplar biraz da insiyatif kullanabilmeliler- bu sık sık yapılıyor mu? Sizde gerekirse en ince şekliyle araştırıp bu kişilere basit bir ceza verebilirsiniz veya caydırıcı olmak amacıyla op olmalarını engelleyebilirsiniz
celebrimor [20.03.12, 11:28 Salı]
Merhaba yapıcagınız bu uygulama için sevindin artık el atmanızın zamanı gelmişti bence bunun içinde ne geç nede erken tam zamanı bence özel salonlar cıkmadan önce cebren in yazdığı blogu hatrlıyorumda madem bizim yönetimizden memnun değilsiniz buyrun hadi sizyönetin ee ne oldu sonunda bakın beceremediler yine size ihtıyac duyuldu iyiki varsınız :)) bu arada son pragaraf kafamı karıstırdı benim :P :DDDD
ruyacicegi [20.03.12, 11:41 Salı]
Dağıtılan fıstıklar bir şekilde geri dönüşüm planı gibi görunuyor....
EyAskiDildade [20.03.12, 11:49 Salı]

öncelikle paylaşımınız için teşekkür ederim sayın gmsnn opum.

özel salon opları için belirlediğiniz kriterlere ben de bir ekleme yapmak isterim müsadenizle,özel salon op görevinin sorumluluğunu almış kişinin print alma ,aldığı printi istendiği zaman genel oplara ulaştırma bilgilerine sahip olması gerekir.

bir diğer husus; özel salon oplarının yetkilerinin,genel oplarımızın sınırladığı noktaya kadar olduğunu unutmamak gerekir.özel salonda oyun oynayan gamyun üyesi ,şikayet edildiği takdirde özel salon opuna karşı ,özel salon opu da şikayeti yasakla sonuçlandırdığı zaman genel oplara karşı sorumludur.sorun da zaten bu üçlü bağın herhangi bir bağındaki kopukluktan kaynaklanır.bunu da çözmek zor olmasa gerek..

biraz da özeleştiri yapayım.özel salon opluğu yaparken ben de yeri geldi hata ya da hatalar yaptım.önemli olan , insanın hatasından ders alabilmesidir.ve asıl önemli olan gamyun üyesi olduğumuzu unutmamaktır.opluğumuzdan,yetkimizden,dışardan bakıldığında nickimizin yanında duran  işaretten,ya da ünlemden daha önemlisi gamyun üyesi olduğumuzdur.

evet oplar sabırlı olmalıdır.bazen bu sabrı kontrol etmek için çok kere oyun oynadığım masadan çıkıp gitmişimdir.bazı arkadaslarımız masa dağıtmak yoluna başvururlar ama bu yanlıştır.o masadaki sizin dışınızdaki üç oyuncunun gamyundaki haklarını unutmamak gerekir.salondaki oyuncu eşli oyunda botla kalırsa op çağırır ve oyuncu davet ettirir botun yerine.ama op botla eşli oynayabilir.sonuçta opun salondaki önceliği kendisi değil salondaki üyelerdir.şahsen ben bot 2 ile çok eşli oyun oynadım çok da güzel oynuyor tavsiye ederim:))

opun,her gelen şikayet yazısına yasak vermek zorunluluğu yoktur.yazıda küfür yada hakaret yoksa yasak veremezsiniz.şikayet gönderen her zaman haklıdır diye de bir şart yoktur.şikayetçi olan kendisine yollanan hakarete ya da küfüre karşılık vermişse o da diğer üye gibi yasaklanır.tabii başka salonlardaki  op arkadasımlarım  sağolsunlar şikayet yazılarının altına not olarak ben de şu salonda opum ,yasaklayın lütfen demeyi unutmazlar:)) tabii yasak vermediğimiz zaman da sen yenisin galiba deyip,bir kaç hakaret edip kaçmayı da unutmazlar:))

sonuç olarak;  op da olsanız op olmayan gamyun üyesi de olsanız birbirimizi anlamaya çalışırsak ve de saygımızı korursak üstesinden gelemeyeceğimiz sorun yoktur..

                                                                       saygılarımla.........

-Xenon [20.03.12, 11:54 Salı]
güzel olmuş ama bazı op abiler yanlıs yere atıyorlar ya bi git demeklen 1 hafta ceza yeniyormu peki?
babilprensesi [20.03.12, 12:01 Salı]
Son paragraftan başladım tabiki okumaya :PPP
Sat_Agraha'ya katılıyor op olmlak için bu kadar hevesli olmayı anlamıyorum , angarya iş gibi çile gibi başa dert almak gibi birşey olsa gerek :)
Sat_Agraha [20.03.12, 12:11 Salı]
Lütfen op olma şartları arasına en az orta derecede "Okuma, yazma bilmek" şartı da getirilsin.:)

Üst bant mesajlarını -sevgililerin attıkları hariç- genellikle turnuva haberi vermek, op aramak vs.için oplar atıyor.

İnatla, herkes yerine "herkez" yazanları, Gamyun yerine "ganyum, gamyum" gibi şekillendirerek bulunduğu yerin adını bile yazmayı beceremeyenleri geçtim, geçen gün şöyle bir mesaj okudum:

"FLÖT atan op aranıyor."

xx__Hayat__xx [20.03.12, 12:30 Salı]
eee bütün op olma kriterlere uyuyormusum /22.
Ayrica bastan sonuna kadar okudum (blogu. yorumlari ). o dediginiz tembellerden degilim :))
benim yorumum: en basta cooook sabir lazim coooook. benim gibi sakin birini bile bazen cileden cikariyorlar. cok yumusak kalpliyim :))
Her yasakladigim kisinin ardinda 2dk (1 dk degil. 2dk) sessiz kalir anarim :)))
KAZANOVA71 [20.03.12, 12:35 Salı]

3 senedır bu sıtedeyım benı hic opluk ıcın davat etmedıler puanım45000 ama bakıyorum8000 9000 puanlı bayanlar op olmus torpılvarburda kesın bende badka sıtelere takılıyorum bazan

 

 

mykan [20.03.12, 12:45 Salı]

Evet cok yorum var herkese cevap vermeden devam edelim:)

yazdığın kriterlerin hepsi var salon sahibiyimde yaklaşık 6 aydır sorun hiç yaşamadım şimdi ben burada tenzih edilenler grubunda olduğuma göre;

özel salonlar oldukca bu dedikleriniz hiç bitmicek istediğiniz kadar kısıtlama getirin yine birileri op olacak tanıdıklar vs.Sonra sorunlar artacak salonlar azalacak

Dediğini zuygulama fazla uzun sürmez gibi duruyor

Özel salonları yazmışsınız genel yöneticiliği yazmamışsınız belki genel yönetici olmak siteyenler var yada genel yönetimdeki kişileri eleştirenler haklı mı?

Bunlara cevap gelir umarım

Sonuç olarak TRT 4 deki bayan devam ediyor ve bizde gamyunda böyle devam edeceğiz fazla bişey değişeceğini ben kendi adıma sanmıyorum bu defa gmsnn

TRAPPER_4EVER [20.03.12, 12:52 Salı]
       Öncelikle ''gel gel'' başlığa iyi bir örnek olmuş:). ''Ben genel op olmak istiyorum'' ruh hali nasıl bir ruh halidir anlamakta güçlük çekiyorum.Talip olanların yetkili olduğunu düşünme fikride hiç hoşuma gitmiyor açıkçası, o yüzden bu politika çok yerinde.Fakat şöyle birşey yapılabilir.Madem bu kadar çok talep var,madem ''tuş yetkisi'' denen olgu bu kadar cazip.Hani 23 Nisan'lar da olunurya 1 günlüğüne Cumhurbaşkanı,Başbakan vs.Sizde her Milli Bayram'da verin yetkilerinizi üyelere:) Önümüz 23 Nisan,sonrası 19 Mayıs,bu özel günlerde 1 günlüğüne de olsa yeni gmsnn,cebren ve natty'ler görmek hoş olur:).Bu arada yanağında et beni olan Fatma Öğretmeni hatırlaman ayrıca hoş bir nostalji yaptırdı bana.Ya aslında konu o kadar kapsamlıki, aklıma o kadar çok şey geliyorki ROL ÇALMAMAK adına uzatmıyacağım yorumu ve şöhretine mani olmayacağım:).Yine eğlenceli bir yazıydı,mizah anlayışına sağlık....
delimavi2009 [20.03.12, 13:10 Salı]
vay be!! benim op olmam tamamen tesadüf o zaman:))hasretim çok sağolasın:)bir op yarattığın için:))
CharlesBukowskii [20.03.12, 13:16 Salı]
benim üyeliğim 4 senelik fakat ben olamıyorum ama karizma 60 ta ondan galiba
-yns- [20.03.12, 13:28 Salı]
MantıkLı ..
BEN_SEYMEN [20.03.12, 13:31 Salı]
Sayın gmsn  ben bedava genel opluk yapamam kusura bakmayın nazik teklifiniz için tşkr ederim.
BAY_GREGORY [20.03.12, 13:36 Salı]
h-op dedik :)
0RJlNAL_06 [20.03.12, 13:46 Salı]
GMSNN OPUM COK GÜZEL ANLATIM DİLE GETİRMİŞSİNİZ AMA  ŞU DA GERCEK KI EĞER OPLUKDA BIR DUZEN CİDDİYET VARSA BEN BAZI KONULARI ANLAMADIM  RESIM YUKLEMEDE  DEMISSINİZ  HER TÜRLÜ RESIM KABUL EDILMEMEKDEDIR MADEM OYLE NEDEN  GENEL OPLAR ISTEDIKLERI RESIMLERI YUKLEMEKDE VE DE SIZ GECENLERDE NEDEN  AYAKKABILARINIZI PROFIL RESMI YAPMA IHTIYACI DUYDUNUZ
siyahorkidee [20.03.12, 14:11 Salı]
gmsnn sen bizim herşeyimizsin
Çok yağlı oldu geri mi alsam alıyorum alıyorum aldım vazgeçtim almıyorum
Aklımı tutamadım kafatasımda uçtu uçtu Bulutsuzluk özleminin bu şarkısını özel salon oplarına armağan ediyorum
Son olarak mykan ev sahibi olarak blogcular toplantısına neden gelmedin hem davet ediyosun hem gelmiyosun aşkolsun 
Anladımki blog okuyan sadece 20 kişi varmış gelen 20 kişiye teşekkür eder kendime Barış Mançodan bugün kendimi hıyar gibi hissediyorum şarkısını armağan edip giderim
S3K3R_BaBy [20.03.12, 14:14 Salı]
gmsne opum boşver oplugu yaw sen nerelerdesin artık gelmion bizim salona özlettin kendinii halen küsmüyüzz gerci küs kalmam için yasak vercendin ama ....:P  orjin_pati seni bekliomuş barışmak için :D:D
#pαвυcυмυɴ αğαѕı. [20.03.12, 14:19 Salı]
op olmak güzel bişide :) Haklısınız Sabırlı olması gerekio bende op adayıyım... olmak isterim saygılar :)
steween_01 [20.03.12, 14:28 Salı]
gunumun cogu gamyumda gecıyor burda vakıt gecırmeyı sevıyoırum ve eger ıstersenız opluk yapmak ısterım tşk:)
KOSOVAKAAN [20.03.12, 14:56 Salı]

Merhaba

Güzel toplamış güzel yazmışsın ama eksiği çok ( bayagı uzatmana ragmen ki ) anlamayanda var gerçi o konulAra vakıf olmadıgı için anlamamaış  çok ta önemli değil .Benim genelde oplardan yana şikayetim çok olmuş siteyede yazmışımdır.tespit ettiğim birşeyide paylaşmak istiyorum ;

burada oynayanların  % 40 ı psikolojik rahatsız,internetin yaptıgı bozukluk uykusuzluk akabinde yalpalanma insanalrda olan olagan travmalar bunlar.bunu tamamen yokedemeyiz ama en aza indirebiliriz.

    Ben diyorum ki ; özel salonlar hariçmi olur bilmem ama normal salonlarda op olmasın sistem baksın .........

İlgililere duyurulur

Saygılarımla

KOSOVAKAAN

hasret_k [20.03.12, 14:59 Salı]
eeeee salon sahibi ya parasının acısını nasıl cıkaracak . bişi dedinmi de ben burayı neyicin actım keyfim gibi davranırım der istedigimi yasaklarımm der. ne diyim ben sadece salon sahiplerine üzülüyorum
nesrin1905geldii [20.03.12, 15:02 Salı]
cok guldum.. ozet harika opum.. :D
Irrelevant [20.03.12, 15:47 Salı]
Bu blogu yazmanız bence tüm üyeler için eşsiz bir bilgilendirme olmuş.
Okuyunca feyz aldım emeğinize sağlık. İyi çalışmalar...
! SEN sar BEN hoş & [20.03.12, 16:01 Salı]
Blog yazısı aydınlatıcıydı. Yorumlar ise eğlendirici :)))yorum yapan herkese tşkrler yorumları okumak keyif vericiydi neşem yerine geldi. Herkese SEVGİLER SAYGILAR.....
Özdür [20.03.12, 16:01 Salı]


bloga gülümsedim, sayalım elementleri efenim... :)
op olmak ve şartlarına gelince; gmsnn opumuzun da dediği gibi şartlar şimdilik bunlarmış. yani bu ne demek ekleme yapılabilir gerek duyulduğunda... !
hayatımda ilk ve son defa özel salonda uğradığım haksızlık sonucu genel op'a şikayet yolunu tuttum arkadaşımın vesile olması yüzünden. yoksa beni evinden kovanı ve hatta bu salona Kupa Kızı giremez tabelası da varsa o eve tükürüğümü atmam ! başka bir salonda; bir tanesi de dış kapının mandalıydı egosunu şişiriyordu, inatla egosunu bastırdım, fena mı ettim, canıma değsin.. zaten bugüne kadar hiçbir salon yüzünden genel opların kapısını aşındırmadım, dedim ya işini bilmeyenin, siteye girerken insanlığı kötü bir şeymiş gibi kapıda bırakanların salonuna tükürüğümü atmam, her neyse. niye anlattım ki bunları zaten, anı patlaması yaşıyorum galiba..
ha bu arada... ay yok laf kalabalığı yapmıyayım...
ayrıca yorumlara bayıldım. kendini hıyar gibi hissedeninden :)) tutun da şu kadar puanım var opluk teklifi gelmedi de şu kadar puanı olan op olmuş faaalann filannn.. hofff . . .Charro [20.03.12, 16:06 Salı]
O zmn yeni opların butun gamyun camıasına hayırlı olmasını temenni ederim...
! BLue Su [20.03.12, 16:25 Salı]
OPLUK adına  gamyun adına size bir iki şey dememiz lazım ozaman ben emlakcıyım ewi kiraya verirken bazı kurallar vardır..1...mutfak dolaplarını kıramazsınız...2...boya badana temiz dir cıkarken öyle teslim edersiniz gibi....misali cok bunun....evimin icine kimse karışmaz gürültü yapmazsam  sewiyesiz kişileri  getiripte cewreyi rahatsız etmezsem benim EWİME kimse karışamaz KİRAYI ödedigim müddet...AMA malesef gamyun kurallarında ben bir salonda 2 SENEDİR OPUM ama her kızan üye VEYA işiene gelmeyen üye hop...cebreni alıyor geliyor...genelde hile ..için geliyorlar..DİYORSUNUZKİ hile yapanları affetmeyin..nasıl bilcez bizde sizin gibi IP cözümleyen denetleyici yok...AYRICA yedek nick koyuyorlar 10 saat uyuyor GAMYUN OYUN SALONU UYKU SALONU DEGİL....demi ozaman bende çok UYUYANLARI atıyorum   sonra HOP GENEL OPU geliyor atamazsınız diyor...SALONU KAPATIRIM diyor :)...kendi nickleriyle turdalar yedeklerle bizi gözetliyorlar...BİLMEM ANLATABİLDİMMİ.....SONRA demişsinizki...herkes genel op olamaz  benim gözümde oda yıllardır burdayım tek cebreni tanırım bu konuda hatasız kul olmaz....herkesin bir hatası vardır ben eski genel oplardan çok kişiyide tanırım nede olsa eski üyeyim hemde realden tanırım....zaman geldi bende yardım aldım bende istedim diye kişiye yasak verdirdim...bu tanıdık KAYIRMAK DEGİLDİR GÜVENMEKTİR....OP...demek adil olmalı ....op demek asil OLMALIDIR ....OP DEMEK...YANLIŞSIZ KİŞİ DEGİLDİR...HERKESİN ZAMAN GELİR YANLIŞI OLUR ÖNEMLİ OLAN BUNU GÖRÜP YAPMAMAKTIR....saygılar herkese
0lmaz_10_suz [20.03.12, 16:53 Salı]

      Bir beyaz eşyanın bile kullanma talimatı var.Op oldun bilgi yok.Oplar için ayrı bir bölüm olması gerekir.Sorulanlara kendi tecrübelerimizden faydalanarak yardım ediyoruz.genel opu aryor resim kabul olmamış vs herşeye muhatapsın.                                                                                                 Birde salonda 3 defa kronometre oynarsa oyuncunun yerine atma yetkisi olacak masa sahibinin.en çok sorun beklmek tavlada bir hassa .

   SESİMİ DUYANLARA İLETİRİM

__ASİLCE__ [20.03.12, 17:14 Salı]
_A_S_A_L_E_T_Elineze sağlık sayın OP'um inşallah ilgili kişiler okurda birazcuk bilgilenirler,sebepsiz yere sırf kıskançlıklarından salonlarından ATANLARDA ders olsun NEYMİŞ efendim İSTENMEYEN üye ,YENİ sistemide çok sevdim her önüne gelen op olmamalı SÜPER OLMUŞ harika İKİ KELİMEYİ YAZAMAYANLAR İNSAN DEĞERİ BİLMEYENLER NİKLERİDE ROBOT SANANLARA ÖZELLİKLE....NİKLERİN ARKASINDA İNSANLAR VAR .sayın oplarım tıp kı sizin gibi süperrrrrrrrrrrrrrr çokkkkkkk begendimmmm..
yesill16 [20.03.12, 17:18 Salı]

çok güzel şeyler yazanlar var

çok kötüleride

salonun birinde turnuvadayız

turnuvanın başlamasına 40 dakika var

oplardan br mesaj

geneli boş bırakın

masalara girmeyin

oyun açmayın

neyiz biz...

itirazı patlattım opum oyun açmayalım masalara gitmeyelim genelde de konuşmayalım 40 dakika ne yapacagız

opların o müthiş derebeyi tavrı gelir..

sempatik ortalıgı germe....!!

hadi geçtik tur başladı ilk oyunlar bitti

beklliyoruz diger masalarda bitsin heyecan ya boş bulunduk genele yazdık oplar yazıyorya kazanan iki kişi karşılıklı geçsin vs.  bende naçizane ortam yumuşasın iki söz edelim elenen arkadaşlar karşılıklı geçsin ve birbirlerine sorsunlar biz niye elendik ama masayı kapamasınlar

bir cevap derebeyi op tan

sempatik sen kimsin

nüfus kagıdıma baktım kimlik bilgilerimi yazdım

sen kimsin sempatik  olmadı heralde bunu sormadı dedim bir başka cevap daha

sempatik kimsin sen opların işine karışıyorsun

!!!!

ben hangi opun hangi işine karışmışım ben kimin ...tiyim ki opa karışayımişini ögreteyim

yok arkadaşım yok op oldun salon sahibi oldun bu degil mevzu

mevzu idrak edebilmektir mevzu hakaretli konuşan kişiyi atmak degildir

op olarak degil insan olarak gidip bunun yanlış oldugunu ve arkadaştan özür dilemesi gerektigini söylersin opluk budur.

bir salondan sırf opun dediklerine ben bu görüşüne katılmıyorum dedigim için 7 gün yasak aldım

kim derseniz söylerim kelime salonlarında

bende opum

banada hakaret eden oluyor

banada seviyesiz şeyler yazan oluyor

ama biraz insan olun karşınızdakine insancıl davranın FARKI görürsünüz

|͇̿C͇̿¤̿ ͇̿|QӨBЯΛ# ★ [20.03.12, 17:35 Salı]

                        Keşkeler  deyipte  keşkler  gerçekleşse.               bu platfromda  herkes  nasıbını  alsa  bende  dahil  olsamda ..
        gmsnn   !in  yazdığı  her  blog  yazısını  hiç  kaçırmadım, Ve  bu blogla  değindiği konu                                            muhteşem  di    öncelikle  teşekkür  ederim.
             Aslında  okadar  sıralayacak  konular  ve  sorunlar  varkı  anlatmaya  kalksam neyle  baş  edeceğimizi  bilmeyiz  ve işin içinden  çıkamayız. en  önemlisi  toplum  olarak  bikere  şuna  hemfıkır  olalim   düşünce ve fikir olarak  çok  geride  kaldığımızı kabul edelim.. sadece  sanal  ortamda  değil  real  yaşantımızın  içinde de  bu  böyle .. doğruya   yanlış  yanlışa  doğru  deiğimiz  bir   zihniyet  halen  sözülememiş  en alt  sınıfında  yer  almakyatız 
 En yakındığım konu burda  genel  konuşursun  adam  kalkr  vayyy   sen  onu  bana   hitaben   dedin  işte  biz  böyle  bir     zihniyet içierisinde  kalmışsak  kim kime  dum duma ... ve  eminim ki bu  yourmumada   eleştiri  benden  yola  çıkılacak ee  ne  demişler  meyve  veren  ağac  taşlanır :)
              Gelelim  gmsnn  in  söylediklerine  katılmamak  mümkün  değil, ama  sadece bir  ek  yapmam   yanlış  düşünülmez  umarım .. özel  salon  yada  gamyun  opu  olmak  için  keşke  op  olacak  kışı ve  kışılerden  daha net bir  kimlikle  talepte bulunulsa  çok  güzel  olacak.. mesela  (  ornek.)  gamyunda  ve özel  salon  acacak olanlardan  ilk  başta  yan  nickelre  yasak  getırılse , gamyun da  hal  ve hareketler  tespit  edilse ayrım  yapmadan  bay bayan  gibi.. gamyun hayatında   argo  konuşmuş bir  üye  ( küfür )  anlamında  opluk  yapamaz  yasağı  konulsa  ne  güzel  olurdu.. gamyunda  4  yıl olacak nerdeyse  ama  öyle  eskıler  varki  sahte  kurdu  olmuşlar  biz  daha  acemi tayfadanız..
  süreti  meblalar  değil  dolu   dolu  akıllı  olanlar  tercıh  edilse en  doğru  karar derim.. bazı   özel  salon oplrının  dediği  gibi  para benim  deilmi  salonumda istedığımı  yaparım   demek  değil  hatırlarsanız  bende  alon   sahıbıyım  diyemiyorum  bunu  herkes  bilir  biz  özel  salon   sahıpleri  kıracıyız  arkadslar  bunu  unutmayalım  kıracı  bile  olsak  gereksız  kuralları   ne biz nede   gamyunyönetimi  karar  verırı  insan  kendi  kışılığı  karar verırı  yok  küfür  yasak gamyun kuralına  uymuyor   iyide  küfür   insanlığın  kuralında  gecerlımı...  burda  en  duygusal  kışı  benım  ama  uzaktan  öyle  görülmez   ben  salonda  terör   estıren  bir  insan   olarak    gösterıldım  ama kimler  tarafından  işte  onuda sizler  anlayın.. 
Lütfen  oplukmuş  yok  ünlenmiş  bunları  gecelim  önce  insan  gibi   eğlenmesını  bilelim   sanal   ortam  deyip  geçmeyelim  aman   burda  konuşmmız  burda  kalır  demeyelim  unutmayalım   burda  klavyeyi  insan yerine  koyup  insanı  kalvyeye cevırmeyelim  tuşlara dokunanlar ise  insandır ... bir  tatlı  söz  yılanı  bile  delikten  çıkarıyorsa  bir klavye tuşu   bile  kışıyı    insan  kışılığını   ortaya  koyandır ... cümleten   sevgi  sayılarımla .                   


sarizeybek_ [20.03.12, 17:39 Salı]
Kim demiş ki:Türkler "okumaz ya da okumuyor" diye.;-)Buyrun  Bu blog 1749 kez okun muş.;-)Diğer bloğ yazarlarının ise 186,192 kez okunmuş.Bunu yazan kişinin gmsnn nin farkı olmalı  inşallah bu espirili ve şirin çizginizi asla kaybetmezsiniz.
Konuya dönecek olursak.Op olma kriterleri "AB Kriterleri" bile bu kadar zor değildir bence.;-)
Nefret ettiğim şu sinsi ülkenin dili olan "İngilizce" eğitimi için tonlarca para harcanmakta, İngilizce'yi iyi bilenler adamdan sayılmakta, İngilizce bilmeyenler ise işe bile alınmamakta...
Kimze zannetmesin ki,dünya ingilizce konuşuyor.Bu bir "KUYRUKLU YALAN"dır!..Buna inanmayanlar için "denizci arkdaşlar"a sorsun.
Dünya da hangi ülkenin,ulusal hava yollarına ait uçaklarının üzerinde başka bir ülkenin dilinde yazar?Tabii ki TÜRKİYE!
Turkish Air Lines..TheAhbap [20.03.12, 17:42 Salı]
ne oluyor burada ?  ( 25 karakter ...)
wiuah [20.03.12, 18:02 Salı]
Op olupda milletn derdini mi çekeceksiniz yahu :)
MiNelaşk [20.03.12, 18:10 Salı]
vvay vvay vaaayvaay
25 oldumuacep


bilgeguness [20.03.12, 19:03 Salı]
İçeriğe yorum yapmıcam yapmamalıyım yapamıyorum olmuyor elim dur! ıhh peh!koyver gitsin.

"imam yellenirse cemaat dışkılarmış" (orjinali daha samimiydi ama kararsız kaldım)
meali:   genel oplar "heyecanlıyım daha yolun başındayım" diyen yerel oplara örnek teşkil etmeliler.

Ayrıca o kaynayan kabın içine op olmak için çıldıran üyeleri de atıp bu soğuk günlerde içimizi ısıtmak lazım.B. var sanki olun. bi siz eksiktiniz.

Ayrıca op nedemek ben de bilmiyorum

Ayrıca sıfır hata ile çalışan robotik zekalı oplar ne zaman programlanacak (İnsanın insanı yönetmesi hala saçma geliyor.)

------Oyuna yardıma girene, nasıl oynaması gerektiği dikte edildiğinde (kimse oyuncuya nasıl oynaması gerektiğini söyleyemez, zorlayamaz) ve bununla iligli şikayet aldığında, oyuncuya nasıl oynaması gerektiğinin dikte edilemeyeceğini anlatır.------

ben bunu çok yapıyorum ya :S bulmuşum bir acemi tam yencem çıkıyo oyundan, gelen de mübarek içine kasparov kaçmış sanki. işte o anda dur diyorum elime durmuyor.


Gelelim edebi yönüne; Önceki blog ile kıyaslandığında biraz yavan kalmış ama kendi çapında ve bir çok blogla kıyaslandığında  yine de eğlendirici  ve akıcıydı. Hala yazarın en iyi blogu bir önceki blogudur.

puanlamaya geçiyorum
6 puan veriyorum. 4 puanın 4 nü   de "bööööö" getiren meşe odunundan kırıyorum.


KAPTAN_______ [20.03.12, 19:20 Salı]
                         HER ŞEYİN  HAYIRLI SI   OLSUNNN  GAMYUN  İYİ  HOŞ TA  HAKSIZLIK VE  ADAM ŞECME  ÇOK  OLUYO  ADAM İSTEGİ ZAMAN  ÜYEYİ  YASAKLIYO  ( YANİ  BEN  SALON  SAHİBİYİM DİYO  VE  İSTEDİGİNİ  ATIYO  HAKSIZ YERE ) BU  OLMAMASI  GEREKN  BİR  KONU   SAHİBİ YSEN  ÜYELERE  İYİ  DAVRANACAKSIN Kİ    ÜYE  TOPLA SALONUNA 
                BLOG  ÇOK İYİ  OLMUŞ
  
44koc44ibo44 [20.03.12, 19:34 Salı]
Valla ne diyim elinize sağlık.... Bu konuyla ilgili sölediğinizi sölediniz... gerisi yine size kalmış... haydi hayırlısı...
Dj_OscaR_oo1 [20.03.12, 20:00 Salı]
bende sadece gülüp gecemm olmazmıı yazık salon sahiplerineeeeeeeee :D:D:D:D
Azze_x [20.03.12, 20:05 Salı]

Umarım
iyi sonuçlar veren bir uygulama olur.Yorum
yapmamın asıl sebebine geliceeee:)) Op testi yapmak için salon salon gezen op
arkadaşın yorumuna cevap olsun diye yazıyorum. Bu benim yan rumuzum, bunu daha
önceki bloglarda da belirtmiştim. ( Yani asıl rumuzunu vermeden yazdın demeyin
diye söylüyorum bunu, asıl rumuzumu da belirteceğim) Birgün op testi yapan
arkadaşın salonunda bu rumuzumla bulunmaktaydım.  Kendiside o salonda optur. Yarım saatlik bir
süreden sonra pc başına geldiğimde vale op tarafından salondan atıldığımı
gördüm. : )) Ne oyundayım ne de genelde sohbette: )) Sanırım sebep salonda
uyumam. O oyun için puanım 10.000, çünkü oyunu bilmiyorum ve öğrenmek üzere
girmiştim. Test yapmak kolay, yanlışları görmek kolay da vale opum, salonda
uyuyor diye oyuncu atmak mıdır opluk, sizi kim test edecek acaba. Eminim şimdi hatırlamayacaksınız
bile bu olayı. (Alone&Chief)

AÖF-Mağduru [20.03.12, 20:14 Salı]
 Mrb O Kadar Yorumları Okudum Ve Şu Kanaate Karar Verdim Arkadaslar Amacımız Buraya Gelip eglenmek Stres Atmak oplukla Salonla Strese Giriceksen Ne Anlamı Kaldı ki.. Sonucta Burası Bir Eglence Mekanı Ve Bir Zaman Sonra Bir Şirket Oldu Herkesin Kendine Göre Bir Hesabı Vardır Ve Her Şahsın istegine Görede Hareket Edilmez..Ama Bu Kriterlerlede Salon Acan Salon Sahiplerini Zor Duruma Sokacak Bahsettiginiz Kriterlerde Üye Bulabilecek mi Bulabilirsede o üye Kabul Edicek mi oplugu Bunu Yapmak Yerine Salon Sahiplerine Yada Genel Oplarınıza Bir Talimat Verseniz 1 Haftalık Süreç İçinde Kuralları Yapılması Gerekenleri Detaylı Bir Şekilde Anlatsanız Ve Bu Emeginize Karsılık Aksi Yapılırsa Üyeyi İp üzerinden yasak Koyarak Cezalandırırsınız Neden Ceza var ödül Yok Diyen Üyelerde olucak Şöyle Diyim''Daha Ne ödül Olsun Op olmuşsun Bundan Büyük Ödül varmı'' :)))Emegi Gecen Herkese Tsk Ederim...
0NuN_DeLiSi [20.03.12, 20:17 Salı]
sayın  genel op arkadasım/4 sizin yapdıgınız olay bence özel salonlarda ki oplara kriterler getirerk ki yazdınız kriterlerin hic birisi o salonu baglamaz/7 bence cok sacma yani. sizin yaptıgınız gamyun ıcın bence/7 bu arada bende salon sahibiyim bence sizler sorun cözerken öncelikle bizleri ve özel salon oplarını dinleyin derim ben bizlerde öncelıkle oyuncuyuz bunuda göz ardı etmeyin/7bizi de acıyın ya/3/3/3neyse gercekden bence cok sacma olmus. beni oyuncuyu op yapmak istiyorum karısması 200 olacakmıs banane ben yapacagı işe bakarım karısmasına deil/7/7 ve cok şükür op arkadaslrımdan da cok memnunum bizler gercekden aileyiz/11
saygılar.../11/35/10
PiSaGoR____ [20.03.12, 20:24 Salı]
genel op veya özel salon opluğu ne yaptıkları ve yapacakları umurumda değilde VALE blog için blog yazmışın eline sağlık:)
EKlM [20.03.12, 20:30 Salı]

Espritüel,köşe yazarı, kimyager,tercüman o kadar çok vasfınız varki okuduğumda  site ve özel salonlarla ilgili konuların dışında bunları gördüm,haksızlığa uğradığını düşünmeyen yoktur sanırım aramızda,işallah getirilen kriterler etkili olur,özel salon oplarının (bazıları tabii)kendilerini  buranın gamyunvekili olarak görmelerini anlamış değilim kendilireni ne ve nerede sanıyorlarsa  amanın bir hava, bir modaa,dağları ben yarattım havalarıyla salon idare ediyorlar,haksızlık olmasın salon sahipleri değilde oplar daha çok bu tanıma giriyor. neyse ben GAMYUNU bir EĞLENCE MECliSİ,OPLARI GAMYUNVEKİLİ,ve GENEL OPLARIDA GAMYUN KURULU olaarak görüyorum sonuç olarak zevk aldığım için beğendiğim için buradayım istediğim kadar eleştireyim ama gamyunsuz da olmuyor illa bu meclise her gün uğruyorum.Burda olmamıza zemin hazırlayan herkese teşekkürler ve sizeee.... elinize sağlık

 

! Rooster [20.03.12, 20:46 Salı]
Sayın zeki bey op olmak için sizin facebook hesabınıza yazı göndermiştim ama bir dokunup bin ah işiteceksem salonlarda kalıp vakit geçirmeyi yeylerim ilginize teşekkür ederim saygılarımla nice mutlu gamyunlu yıllara........
Yusuf_Efemiz [20.03.12, 21:12 Salı]
Arkadaşlar neden o bana şunu yaptı o beni attı bu çölme taktı bu saçımı çekti arkadaki kalemimi çaldı demek yerine bide kendi hatalarımızı yazsak hep işimize geldigi taraftan yazıyoruz atana sorsak kendine göre haklıdır atılanda mutklaka kendine göre haklı sebebi vardır  ama özeliştiri yaparsak çözüme daha hızlı varılacağını  düşünüyorum

Mesela ben edilmemesi gereken bi küfür ettim ve site kuralları geregide yasaklandım.
Asii_Nazo [20.03.12, 21:14 Salı]

harıka  yazı  süper 

 

kambocyali_ [20.03.12, 21:14 Salı]
Alone& chief;
Öncelikle  ben boyle birşey yaptıysam beni salon sahibine şikayet edebilirdiniz burada boş boş reklam yapmak yerine.Salon sahibinin en hassas olduğu konudur. Ayrıca ben eğer adam atıyorsam sadece seni atmamışımdır  illa ki salon sahibinin kulağına giderdi ve opluğumda hala duruyor olmazdı. 
Salonu 150ye çekmek için ne yaptığıma gelince kendi salonumuz mudavimlerinden olan  üyelerimizi atarım. Uyuyor modunda iseler kendileride bilir neden atıldıklarını,hatta kendileri gelip bizzat 'salonu 150ye çekmek istersen atarsın beni pc'i başında değilim' derler. 
Print göster demeyeceğim he gösteririm diyosanda , bir sahıs salondan sadece bir kişiyi atarak salonu boşaltamaz seninle beraber bi kaç kişininde atıldığına dair print göstermen gerekir. ;)
Pisagor;
Tesekkür ederim /11 ,
Devamı vardı aslında ama yanlışlıkla 'ekle' sekmesini tıkladım yarım oldu:) 


Mesru_ [20.03.12, 21:27 Salı]
Bakiyorumda gamyun görevlilerinden biri ki,(genellikle bu gmsnn oluyor) blog yazdimi  millet yorum  üstüne yorum yapiyor.Bu yazilan blogta yorumlanacak bir sey görmüyorum.Hem bana ne ya, Horoz'a sormuslar yumurtami  tavuktan, Tavuk mu yumurtadan cikar?Horoz: beni ilginlendirmez yumurtami tavuktan, Tavukmu yumurtadan cikar   ben gelir isimi yapar giderim...Arkadaslar burasi oyun salonu  oynayin oynunuzu cekin gidin.
PS: Opum demekle ne kastediyorlar  biri bana aciklasin lütfen...
! ↘ σкуαηυѕ↘ [20.03.12, 21:40 Salı]
Emeğinize sağlık opum tespitler çok yerinde gerçekten harika olmuş teşekkürler aydınlatınız bizi..
sosyetik_kedi [20.03.12, 21:41 Salı]

MErhabalar.

Gerçekten uygulama çok güzel çok beğendim.

Şartlarınn bi kısmı bana uyuyor ama bi kısmı uymuyor. çünkü ben sabırlı ve sakin değilim. Aksine hemen sinirlenen biriyim. O yüzden opluk yapmamak en güzeli. Tek ricam salon sahiplerinin ve oplarının adil olması. Ben haksızlığa gelemeyen bir kişiyim ve bir çok salonda sorun yaşıyorum. Niye mi ? Salondaki oplar salon sahıbının gerek sevgilisi, gerek kankası, gerek eşi dostu oldğu için Olaylara adil yaklaşmadığını düşünüyorum. Salon sahıbınede şikayet ettiğimde yazımı görmemezlikten yada " istenmeyen üye " diye 1 hafta yasakladığını görüyorum. Opların ve salon sahiplerinin bu duruma dikkat etmelerini rica ediyorum. ve Salonda nickler uyuyor diye atılmak istemiyorum. Belki işim var ve o anda pc'de değilim. Salonu boşaltmak vea uyuyorum diye atıyorlar. bundanda şikayeticyim. O yüzden daha duyarlı davranmalarını istiyorum.

Herkes için iyisi neyse o olsun./11

42tekn [20.03.12, 21:46 Salı]
keske op nedir onuda söyleseydiniz :) sahsen bilmiyorum 
Yesim22 [20.03.12, 21:51 Salı]
Op dedinizde, Gamyunun turnuva uygulamasi cok güzel olmus elinize saglik..Diger yandan okey turnuvalarinda cok hile yapiliyor Oplar bir el atarsaniz bu olaya cok güzel olacak..Resemen fistik pazarligi oluyor okey turnuvasinda..
celebek [20.03.12, 21:55 Salı]
Bana göre opluk zahmetli bir iş hele ki turlarda oplar olmasa kıyamet kopar.Ama yanlış olan şeylerde var mesala her salon kendine göre bir kural koymuş yada oplar.Bunu yanlış yaptınız doğrusu bu  dediğimizde bizim kuralımız bu canın isterse diyor.Yani b azen dalı kıran baş kesen oluyorlar. bazende haklıyken bile haksız duruma düşürüyorlar ben biraz daha hoşgörü ve nezaket bekliyorum. kolay gelsin bu zor işi seçenlere saygılarım la

tc_dnz_gzms [20.03.12, 22:12 Salı]
Bana  göre  opluk  zor  iş.Gelene  hoş  geldin  gidene  güle  güle.....Birde  rahatsız  olduğum  bi  şey  NEDEN     salodaki  oplara  OPUM  deniyor..Sinir  oluyorum.Çünkü  onlarda  havaya  giriyor ,her  istediklerini  rahatça  yapabiliyorlar.Bir  arkadaşının  salona  girmesi  için  salondaki bütün  düşük  puanlı  oyuda  olmayan  üyeleri  salondan  attılar.Bu  olaya  şahit  oldum.OP  olmakla  adam  olunmuyor......Güzel  yazıydı, elleriniize  ve  yüreğinize  sağlık.....
! βэﻱíКדּαﻱ [20.03.12, 22:21 Salı]
tbrler gmsnn güzel bir blog yazmışın , ve bazı kurallar getirmişiniz bu kurallara kim uyacak orası muamma zamanla görecegiz hayırlısı ile artık. bir salonda arkadaşımın yanına gittim, oyun oynamıyordum sadece arkadaşım o salonda optu bana genelde hg dedi bende ona kremalı dondurma hb dedim. ve sürekli aramızda yaptığımız şakaydı bu. salon sahibi özelime geldi bana sölediği aynen şu " sen nasıl böyle bir kelime kullanırsın" cvp veriyorum diyorumki arkadaşımdır kendisi sürekli şakalaşıyoruz buda normal ufak bir şaka.  salon sahibi yazıyor
 " sana bu hakkı kim veriyor " cvp veriyorum diyorumki arkadaşım veriyor oda bana bu tarz şakalar yapıyor salon sahibi yazıyor " yok efendim yazamazmışım" neden diyorum birşey diyemiyorum çunki arada bir sebep yok sadece salon sahibiyim ben istersem demeyeceksin gibisinden havalarda tabi . diyorumki tmm arkadaşım söylesin bana bjk lütfen bu şakaları yapmayalım bende yapmam diyorum, salon sahibinin söyleyecek sözü yok baktıki altta kalacak hemen " salon sahibi tarafından istenmeyen üye "  orada salon sahibi sözünü belirtmese ya süsü bozulacak yada salon sahibi sıfatını kaybedecek. Bu zihniyete sahip salon sahipleri kendileri birşey alamamışken  üyeye veya oplarına ne derece bir bilgi birikim verecek cok merak ediyorum ve gülüyorum :))

NOT: Op  olan arkadaşım da bayandı. :)


bir diğer konuda bir arkadaşımız VALE ye söz atmış uyuyan üyeyi atıyorsun diye, madem atıldın printi alıp genel oplara gönderebilirdin ve eminimki hemen işlemde görürdü. bu konuda opların ne kadar hassas olduğunu çok iyi biliyorum ve hemen anında cezai işlem yapacaklarınıda biliyorum. o salonun müdavim üyelerinden biride benim ben hiç görmedim uyuyan nicklerin atıldığını ( kendi arkadaşları harici ) bence sen sadece o arkadaşımızı ve salonunu karalamak için yorum yapmışın şampiyon arkadaş. ve konuyla alakası olmayan konuyu baska yere saptıran bir yorum sadece....
Xbahtsizbedevix [20.03.12, 22:23 Salı]

keske hic özel salon olmasaydı sadece  bu.

UykumVAR_ [20.03.12, 23:36 Salı]
YAA.. bir sey soracam sikayetlerimizi nere ve kime verebiliriz salonun oplarina degilde gamyunun oplarina vermek istiyorum. yardimci olabilirmisiniz lutfen? Hic bir yerde bulamadim//
vurgun__68 [21.03.12, 00:02 Çarşamba]
Bunu yazanın ellerine sağlık keşke kişiler hep böyle olsa birde zorlaştığını söylemişlerdi neresi zor bunun insan olmak bu kadarmı zor bence harika bir yönetim süperrrrrrr. başarılarının devamını dilerim..
geri_dönüş_yok [21.03.12, 00:27 Çarşamba]
eee bütün op olma kriterlere uyuyormusum
ayrıca bastan sonuna kadar okudum blogu o dediginiz tembellerden degilim :))
benim yorumum en başta coook sabır lazım coooooook. benim gibi sakin birini bile bazen cileden cıkarıyorlar.
her yasakladıgım kişinin ardinda 2 dk  1  dk degil  . 2dk sessiz kalir anarim:))))
_Aşo [21.03.12, 00:51 Çarşamba]
geçenlerde özel  bir salonda oyun oynadım. masadaki bir arkadaşa düzgün oynasan bir elde açtırmasan olmaz mı dedim oyunun 7. eli oynanıyordu ve arkadaş sürekli açıp bitiyordu bu arada da her açtığında yanına da açrıyordu. 8. el ile birlikte hiç açamamaya sürekli 101 yemeye başladı ve sonuç olarak kızardı kendi kendine bir tribe girdi nedense:) yanına özelden ne lazım kaç atayım sende aç oyun tek aşo'ya (yani ben) kalsın gibi birşeyler yazmış yazdığı kişide şikayet etmiş masaya op geldi. 15. el oynanıyor ben ve şikayet eden kşi oyunu alıyor digerleri kaybediyor op ne var bunda demişse demiş bişey olmaz gibi laflar ediyor. bende yöneticilik böyle olmaz gereğini yapın dedim hile yapmak istiyor vs. gbi şeyler söyledim senin dediğin mi olacak benim dediğim mi olacak  al sana dedi ve masayı dağıttı. bunlar bu sitede yöneticilik yapıyor işte... benim de özel salona son girişim oldu. çıkarken salona o kendini op sanan arkadaşa yazmadığımı bırakmadım o da başka mevzu tabi:) herkese iyi eglenceler...
Azze_x [21.03.12, 01:16 Çarşamba]
VALE op um ÖZÜRÜNÜZ kabahatinizden büyük...  :)))

Yorum not : Op değilim ki  reklamımı yapayım..  Salon sahibi değilim ki salonumun reklamını yapayım, sıradan bir üyeyim.. Sen ilk yorumunda kendi reklamını gayet güzel yapmışsın.. Salon sahibine şikayete gelince kendisine sorabilirsin bu konuyu isim vermeden  anlattığımda ''bunun hoş birşey olmadını, bunu bana yapanın bir başkasına da yapacağını''söyledi. Ve senin hala o salonda op olman haklı olduğunu göstermez...  SAYGILAR...
нαу∂υт4σ [21.03.12, 01:26 Çarşamba]
S.A  BEN  GAMYUNA  2009 DAN BERI  UYEYIM   YONETICI  ARKADASLARIMA  FACEBOOK  UZERINDEN  DEFALARCA  YAZI  YAZDIM  LAKIN  HICBIR YAZIM  DIKKATE  ALINMADIGINI  GÖRDUM  BU DURUMDAN  SIKEYETCE DEYILIM HER  INSAN GIBI  BENDE  GUZEL  BIR  AILENIN  UYESI  OLMAK  ISTERIM  BURADAKI  AILE  BENIM  ICIN  COK  ONEMLI OLDUGUNU  BILIYORUM  O YUZDEN  GAMYUN AILESIYLE  OLMAK  ISTIYORUM  KAHKAHA .COM  DA  OP  OLMAYI  SADECE  AMA  SADECE  GAMYUN.NETI  TANIDIKTAN  SONRA  VAZ  GECTIM  GAMYUN NET AILESINDEN  ISTEDIGIM TEK BIR  RICAM  VAR  DAMA  BOLUMUNDE  HER  AKSAM EN AZ  5  SAAT  ONLINE  OLUYORUM  ORDA  OP  OLARAK  AILE BIREYININ  ICINDE  OLMAKTAN  SON DERECE ONUR  DUYARIM  SIZLERE  VE  CALISMALARINIZDAN  DOLAYI YUREKTEN TESEKKUR EDER  CASLISMALARINIZDA  BASARILAR  DILERIM HaYDuT40  BEEKIRDEN  SEVGILERIMLE  

-ELVIS [21.03.12, 01:47 Çarşamba]
opluk kriterleri bence mantıklı ama en önemlisi opluk gönül işidir eğo tatmin etmek için op olanlar var gereksiz yasak atanlarda  var halbuki insan karşısındakinide kendisini düşündüğü kadar düşünse asla sorun olmaz ...sayğılarımla
yooQ [21.03.12, 01:52 Çarşamba]
ben oplara anlam weremiyorum normalde konuşsanız çok farklı insanlardır ama op olunca bi hawalar bi edalar masaya girer ağır abi tawırlar bilmem ne yani hayırdır abi görende zanneder general koruması mısın çok gülüyorum bu hallerine yaa bi iş yapıyorum zannederek kendilerinden geçiyorlar :) hatta şuan bunu yazdım diye yasaklanabilirim bile :D
UykumVAR_ [21.03.12, 02:14 Çarşamba]
yorumu silebilirsiniz /11
ASIATALANTE [21.03.12, 02:16 Çarşamba]

    Evet size katılıyorum ben op olmak istiyorum demeyeceğim ama genel op lara ulaşmak zor her işin zor yanı olduğu gibi opluğunda zor yanları var. ama genel oplar nasıl takip edecekler adayları ki her yer aday dolu. oplukta sabır ister evet buna katılıyorum gözlemlediğim kadarıyla oplar kuralları bilmiyor (masalardaki). mümkün olduğunca botlarla oyun oynatmak yasaktı. yani eşli oyunlarda çift botla oyun oynanmazdı (bu bir örnek). ama bugün salon opuna sordum sen yanlış biliyorsun dedi. bence kurallar olmalı ve kibarcada uygulatılmalı.

   İiyi çalışmalar dilerim.

   ASİATALANTE

42CoWBoY42 [21.03.12, 03:23 Çarşamba]
çok haklısınız güzel bir blog oluşturmuşunuz herkes kendini bilsin isim vermeyım ama bazı yerlerde oluyor böyle şeyler eyvallah
ates__58_ [21.03.12, 04:41 Çarşamba]
tek kelimeyle baslangic harika  tskler
HlZTUTKUNU [21.03.12, 05:18 Çarşamba]
kusura  bakmayın gmsn bey ... sizin kendi oplarınız o kurallara uymuyor özel salon oplarımı uyacak :) imam cemaat hesabı
SaTReX [21.03.12, 05:19 Çarşamba]
yorumları okudumda saçma sapan çoğu..oyununuzu oynayıp cıkın kardeşım mıllet napıosa yapsın size ne...
_fer__ [21.03.12, 06:10 Çarşamba]
vale rumuzlu arkadaş yazdığı yorumun son paragrafında yaptıklarıyla ilgili bazı konulara açıklık getirmeye çalışmış sanırım..baya bir çalışmış insanların üzerinde..demekki  valeden ders almak gerekiyor..nasılda böbürlenmiş anlatırken vallahi bravo..müthiş ve kompleks dolu bir yazı.birde paragrafın  başlığı zeka!!! dolu  ve dahiyane!!! olmuş..opları test etmek..
anka1453 [21.03.12, 07:15 Çarşamba]
Ders sırasında öğrencilerin anlatılanları artık duymaz olup dersin rutine dönüştüğü zamanlar,öğretmen ,çok ilginç bir konu anlatarak öğrencilerin ilgisini çekip katılımcı olmalarını sağlar.... Hun imparatorluğu...ÇOCUKLAR SINIF BAŞKANI SEÇİMLERİNDE DEĞİŞİKLİK YAPIYORUZ......GMSNN  bloglarnı aynen buna benzetiyorum.. beni rutinleşen bloglara tekrar döndürüp okumamı sağladığınız için tşk  gmsnn:))
DJVAHSET [21.03.12, 09:23 Çarşamba]
bence uygulama güzel ama şartlar sanki biraz ağır olmuş gibi geldi.ama yinede gamyun yaptı ise bir bildiği vardır elbet..
M______________ [21.03.12, 09:43 Çarşamba]

daha öncede yazmıştım tekrar yazacağımm. bir salon da turnuva yapılırken salonun opları katılmasın.. oyuncu sayısının yarısı kadar salonda op var ve nedense hep oplar turu kazanıp ödülü alıyor...birde kelimeyun salonlarında değişik nikleri tur masalarında görelim...zaten adam kayırma, sevgilisi at dedi diye adam atma... tur başlıcak diye (uyku modunda OLMASANIZ BİLE) SALONDAN PAT PAT PAT SIRADAN TEMİZLİK YAPMA KENDİ İFADELERİ İLE GÜLÜŞÜP EĞLENME.... salondan atıp yasakladıkları kişinin arkasından dalga geçmeleri...

EĞER BU SİTEDE ADALETİ GETİRMEYİ DÜŞÜNENLER LÜTFEN ŞİKAYETLERİMİZİ YAZIP DEĞERLENDİRECEĞİNİZ BİR SAYFA İSTİYORUZ..

34YAVUZHAN34 [21.03.12, 09:56 Çarşamba]
slm arkadaşlar opluk dedimizde inanın bana görevini laiyle yapmak o kadar zor ki ben özel bi salonda 2 yıldır opluk yapıyorum neler yaşadaım neler gördüm bilemezsiniz tehdit mi edilmedim .. egoirstiklemi suçlanmadım yani şunu demek isiyorum ne yaparsanız yapın inanın herkeze yaranamazsınız ...( o güzelim saçlarımdan 2 yılda kala kala 3 tel kaldı bu arada ),,,, ama emin olun sevenimiz çok tabi sevmeyenimizinde her zaman o 3 telli basımızın üzerinde yeriniz  var biz görevimizi laiyle yapalımda varsın bize ogoist desinler,,,, saygılarımla hepinizi çok seviyorum yinede burda olmakdan mutlu vede gururluyum ,,,,
! Eiffel [21.03.12, 10:18 Çarşamba]
çokkk keyifliydi.tşklerrr:))
KORKUSUZ_70 [21.03.12, 10:26 Çarşamba]
Çok Güzell Düşünmüşssünüz,  şartlar gayet yerinde... İnş daahada iyiye gider
denişik [21.03.12, 10:44 Çarşamba]
keşke sadece opluk değilde bu istediğiniz özellikler bütün insanların içinde olsa ? adil, dürüst , saygılı , iyi niyetli vs vs vs .. tamam kötü bişey istemiyosunuz ama şöyle bi durum daha var ki biçok oyunda kanallarımız op sıkıntısı çekiyo ! sanal bi ortamda olmamız insanların duygularını daha vahşi ve katlanmış şekilde ortaya çıkarır durumdayken ama buna rağmen opların fedakarlıkları içinde anlayışla dinleyerek kaç tane laf anlamaz söz dinlemez arkadaş yüzünden sinir olup ağladıklarına şahit oldum. eğer bi insan kanal açıyosa muhtemelen zaten orada düzen seviye eğlenceli bi ortam olmasını ister ki ; istemesine rağmen kaç kişiye gereksiz şeyler için açıklamalar yapmak zorunda kalıyolar ? hayır olay açıklama yapmanın veya karşındakine anlatamamanın ağırlığı değil tüm iyi niyetine rağmen kaç kere hakaret yiyosun ve bide sen kötü oluyosun ? sonuçta biçok oyunda fazla sıkıntı yaşanmıyo veya cezalık ve müdahale gerektiren şeyler olmuyo ama heleki ihale oynunda bide tur zamanı insan kendini çatışma ortamında sanıyo :) . iyi niyet olmasa zaten o tur olmaz en önemli konu o olmasına rağmen belkide ayıp olmasın ama (sürü psikolojisine) giriliyo ve en ufak bi durumda kötü olan yine siz oluyosunuz ! sonuçta kaç tane insan varsa burda o kadar kişilik ve onların barındırdığı sorunlar da burda ama nihayetinde oplar da bot değil ve botluğu geçtim bazen kimin haklı kimin haksız olduğuna karar veremediğiniz durumlar oluyo? yorumlarda okuduğum kadarıyla biçok arkadaşımızın iyi niyetli olmasına rağmen tek bi nickle tüm salonu karıştırabilme gibi olasılığı yüksek bi avantajda var ? sayarsak oplarımız için olumsuzluklar , olumlu şeylerden çok daha fazla ? herşeye rağmen içlerinde insan sevgisi olduğunu düşündüğüm ve tüm olumsuzluklara rağmen başkalarının eğlencesi içinde fedakarlık yaptığına inandığım op arkadaşlarımıza teşekür ediyorum ....
! ╰♥H姮€t♥®ÜzGã®I♥╮& [21.03.12, 10:50 Çarşamba]
GSMN OPUM BÖYLE BİR BLOG YAZMIŞSINIZ AMA GELEN YORUMLARA AÇIKLIK GETİRMEMİŞSİNİZ UMARIM OKUYUP BENİMKİNE GETİRİRSİNİZ.SALON SAHİPLERİNİ VE DE OP ARKADAŞLAR  SİZİN DEYİMİNİZLE TATLI MİZAÇLA YERDEN YERE VURMAYA GEREK VARMIYDI ACEP SORARIM SİZE..SALON SAHİPLERİ DEYİP GEÇMİŞSİNİZ BU SALON SAHİPLERİNİN SİZE AYLIK KAZANCI TEK BAŞINA BİR SALON OLARAK EN MİNUMUM DEĞERİ 1000(BİN) TL DEĞİLMİ.. Kİİİİİİİİ SALON SAHİPLERİNE OKKALICA KÜFÜR EDİLDİĞİNDE SALON SAHİPLERİ DE SİZE ŞİKAYET ATTIĞINDA BİZZAT SİZ AYNEN ŞU ŞEKİLDE DÖNÜYORSUNUZ.BU KONUDA YAPACAĞIMIZ BİR İŞLEM YOKTUR..NEDEN PEKİ:SİZİN İŞLEM YAPABİLMENİZ İÇİN SADECE VE SADECE SİZ GENEL OPLARA YADA SİSTEME Mİ KÜFREDİLMESİ GEREKİR..EĞERKİ OP OLMA YADA SALON KİRALAMA KRİTERLERİNİZ DE BÖLE OLACAK SA YANDIĞIMIZIN RESMİDİR BUU.SANAL DA BİLE YE KÜRKÜM YE MİSALİ YANİ:))ZATEN SALON SAHİBİ KENDİNCE İŞLEM YAPMIŞTIR AMA BU İNSANLARIN SİSTEMDEN DE UZAKLAŞTIRILMASINI BEKLEMİŞTİR AMA SONUÇ NEDİR SIFIRA SIFIR ELDE VAR SIFIR..AMA TABİİ SİZEDE HAK VERMEK LAZIM..SİZE ÜYE OLSUNDA NE OLURSA NASIL OLURSA OLSUN..SİSTEMDE YETERKİ ÜYE SAYINIZ DÜŞMESİN.BIRAKIN OPLARIM BUNLARII BEN BU SİTEDE SEVİYELİ İNSANLAR GÖRMEK İSTİYORUMMMMM... PARA Hİ,Ç BİR ŞEYDİRRR...ÖNEMLİ OLAN GURUR HAYSİYETTİRRR...LÜTFEN BİRAZ DA BU DEĞERLERE SAHİP ÇIKALIM.HAA SİZDE ŞİMDİ BANA DÖNÜP DİYECEKSİNİZ Kİ KAPAT KARDEŞİM SALONUNU AMA BEN NEDEN AYAKTA TUTUYORUM BU SALONU BİLİYORMUSUNUZ İŞTE HAYAL ETTİĞİM GİBİ BİR ORTAMI KURABİLMEK İÇİN KURDUĞUMADA İNANIYORUMM...BU BLOĞUMU OKUDUKTAN SONRADA DOĞRU SÖYLEYENİ DOKUZ KÖYDEN KOVARMISINIZ BİLMEM.AMA O KADAR NEGATİF YORUM YAPANI KOVMADIYSANIZ BENİDE KOVMAZSINIZ HERHALDE:))
                             SAYGILAR......
•.☆ DEWİL ☆• [21.03.12, 11:00 Çarşamba]
ben op  deılde başbabakan olmak ıstıyorum gamyunda:)
özümsözümdür [21.03.12, 11:44 Çarşamba]
her şey güzel eksik olan şu op olmak isteyen KPSS sınavında en az 80 puan almalı..... latife tabi.. biz türk milletti olarak ne kadar ağır şartlar olsade biz bişekilde kendimize çıkacak bi kapı buluruz opumm...emeğinize sağlık..
mesut069 [21.03.12, 11:58 Çarşamba]
gm BEN YAPABİLİRİM...
! ANBER [21.03.12, 12:27 Çarşamba]
niye op olayimki artisine oyun oynarken yenilmiyomu oplar zaten ozel salonda sacmalik kiralayanlarda bu sacmaliga canak tutuyor
KISMETSEOLUR [21.03.12, 12:28 Çarşamba]
sayın gmsnn opum yazdıklarınız iyi güzel  hoş şeyler hak vermemek el değil lakin olaya birde aynayı ters çevirip baksak, örnek adam evde hanımından 1 baradak suyu isteme cesareti olmayan, kahveciden  hop usta 1 bardak su yolla hemde ılık olsun diye seslenen umarım anladınız:) o edayla solon ve salon oplarına tavırlarını sürdürünen niklerin oplar tarafından bir piskiyatri gibi davranmasına peki ne demeli:) o salona veya salonun oplarına ssk+yol 2 maaş ikramiye verme gibi bir madde de eklemeyi düşündünüzmi hiç:) ayrıca yönetiminiz olarak salonlara gunde en az şu sayı kadar tur  düzenleyen tombala misali 20-40-60 bin fıstık vermeyi düşünüyomurmusunuz maddesi eklemeyi düşündünüzmü:)nasılki sizlerin istekleri oluyorsa bizlerinde talepleri olduğunu unutmayın ltfn:)umarım ilk yönetim kurulu toplantısında bu konuyu karara bağlamak umuduyla HER NERDE NE YAŞATILIYORSA TEŞEKKÜRLER GAMYUNNN İYİKİ VARSIN..!
aRsIz16 [21.03.12, 12:39 Çarşamba]

Oplar;- Sabırlı olur.- Arkadaşı ya da tanıdığı istedi diye, işi çıkan oyuncuyu masadan atmaz.- Küfür etmez, edene yasak verir.- Hile yapmaz, yapanı tespit eder.- Kendisi başka salonda yasaklandı diye, hiç bir sebep yokken, o yasaklayan kişiyi, sırf hırsına yenik düşüp, op olduğu salonda sebepsiz yere yasaklamaz.- Ali kıran, baş kesen olmaz.- Üyelere nazik davranır.- İlla ki yasak vermek için uğraşmaz, gerekirse tarafları uzlaştırır.- Masa sahibine, problem yoksa, (masadan biri istedi diye) zorla masada konuşmayı açtırıp/kapattırmaz, oyun şartlarını değiştirtmez.- Oyuna yardıma girene, nasıl oynaması gerektiği dikte edildiğinde (kimse oyuncuya nasıl oynaması gerektiğini söyleyemez, zorlayamaz) ve bununla iligli şikayet aldığında, oyuncuya nasıl oynaması gerektiğinin dikte edilemeyeceğini anlatır.- Hatalı işlem yaptıysa, hata yaptığını kabul eder ve yapılması gereken neyse, onu yapar.- Sevgilisine biri selam dedi diye, salondan atmaz.

İYİ TAMAM GÜZEL DEMİŞSİN AMA KAÇINIZ BU VASIFLARA SAHİP !! İKİNCİ VE ÖNEMLİ OLAN KONU İSE ÖZEL SALONLAR HARİCİNDE SİZE KALAN SALONLARIN KAÇINDA 24 SAAT VARSINIZ =)))
KUŞADASII [21.03.12, 14:08 Çarşamba]
sayın opum çok güzel yazmışsınız sagolun size bi öneride bulunsam hattim olmayarak bu salon sahipleri userler için ugraşıp salonları dolduran arkadaşlara teşekkür ederiz ve bu salonlara promosyon gibi yani özellik gibi artı giriş gibi yani bi nevi ödül teşvik gibi olursa daha basit şeylerden user atmazlar gibi geliyo dolsada dolmasada sorun yok demezler hiç olmazsa userlere dahada sahip çıkılır diye düşündüm tşk k i b ben giderim artık /11
AcemiShey [21.03.12, 14:38 Çarşamba]
slm yazınız cok guzel mantıklı. pekı bu ısteklerınızı desteklemek ıcın böle yapan özel salon sahıplerını neden tskler etmıyorusunuz ve ödullendırmıyosunuz? sadece sözler yetelımı sızce? destekleyıp ödullendırsenız ve bunu duyurularla duyursanzı emınmkı ıstedıgınız nıtelıktekı salon sahıplerı artacaktır.
CyNAZZ [21.03.12, 14:40 Çarşamba]
merhabalar   öncee......... bir arkadaşımızz  yazmışş masada  suni  olay  yaratıpp  op  arkadaşlarımızı  nasıl kandırdığını   marifet  gibide  anlatıyorr......  bir de masaya  arkadaşını izlemeye  getirmiş...  onada  yalancı şahitlik  yaptırmışşş.....  sonrada   diyorkiii  op  arkadaş  anlamadan  attı....
Ne  kadar  yakışıksız  bir   tavırr    ne yapsın  o   op  olan  arkadaş  soruyor   3 kişi  var masada  2  yalan söylüyor  bir ağız  etmiş......  insanlar  kavun değil  ki  koklayıp anlayacaksınızz .....bence  orda  tüm kabahat  sizdee  yalan bir oyun oynayıp  oyuncunun hakkını  gasp ettiniz  op arkadaşıda  aldattınızz....burdan  bakıpp  başkalrını tenkit etmeden  önce     bu  tür  yalan  oyunla  kime  ne  ispatladınızz bir  düşününn..... insan ilk önce kendine  sorumludur  ....  kendinizi     kandırabilirmsinzi....  ÇÜNKÜ    SİZ  ASLINI BİLİYORSUNUZZ......                                                                                                                                                                                       GMSNN    yazınız  güzeldii   .Çok  güzel şeylere değinmişsiniz...Ama    benimde  katılmadığım  bölüm   opların  oyunlda  belli sayıda   oyun kısmı  anlamsız  geldii...  Sonuçta    bizde  buraya  oyunlarımızı  oynamka  amacıyla geliyoruz  op olmak amacımız  olmadı.....  böyle  bir  kısıtlamada  tercihimizi yaparız elbette......                                                                                                NOT:   yukarda  ki    konu benimle  alakası olmayan bir  konu  ama  empati  yapınca  benim başımada  gelebilirdi.................                                                                                                                                                            
mesut069 [21.03.12, 14:47 Çarşamba]
BEN YAPABİLİRİM GSNMM OPUM ŞANSIMI DENEYECEGİM OLMAZ DİYİP GEÇMİYECEGİM..
kalbimsevdi [21.03.12, 14:48 Çarşamba]
 VALLAHİ HASRET OPUM MÜKEMMEL BİR YORUM YAPMIŞSIN GSM YE KARŞI TEBRK EDİYORUM.GERÇEKDEN BURDA KÜFÜR EDENLERİ NEDEN IP SİNİ YASAKALNMIYOR SALON SAHİPLERİ BURAYA BİR BEDEL ÖDÜYORSA. SEVİYELİ KİŞİLERLE EĞLENMEK DOST OLMAK AMAÇ KÜFÜR YEMEK İÇİN DEĞİL.HAKARET YEMEK İÇİN DEĞİL. HAKARET YİYORSA SALON SAHİBİ  BUNLARA YAPANLARA GEREKENİ MUTLAKA YAPCAK.ŞUDA BİR GERÇEK ÖYLE OP ARKDAŞLARDA VARKİ SİZİN TARİFİNİZE UYUYOR.ÖNEMLİ OLAN BUNLARI SİSTEM OLARAK SİZ ÇÖZECEKSİNİZ.NETTDE 150 SAAT KALAN OP OLACAKSA 150SAATİ BİR HAFTADA DOLDURUR.ÖZEL SALON SAHİPLERİ ZATEN OP  OLACAK KİŞERİN KAREKTERİNİ BİLİR ON A GÖREDE OPLARINI SEÇERLER  SAYGILARIMLA:
vurgun__68 [21.03.12, 15:34 Çarşamba]
Ben 8 yıllık gamyun üyesiyim ve yönetimden çokta memnunum. Şimdiye kadar beni kimse rahatsız etmedi. burası rahatca kavga küfür olmadan oynıyabiliyorum stresimi atmış oluyorum. İnsan kendi doğruysa başkası sana kötü olamaz. kavga ve saldırgan olmadan hoşsohbetle güzel güzel oyununu oynarsan çok daha harika olur stresinide atmış olursun. oplarlada hiçbir sorunum olmadı güzel neşeli hoşsohbetli oyunlar oynamanızı tavsiye ederim acaba bana kötümü dedi diye düşünmeden. birazda şakaya vurarak olgun olmaya çalışın hemen kötüye algılamayın şakaları. kavgasız neşeli oyunlar oynamanızı dilerim...yönetimede çok tşkler harika bir site ilk girdiğimde 14 odaydı şimdiyse aldı yolu gidiyo hergün büyüyo tebrikederim......
! ↘ σкуαηυѕ↘ [21.03.12, 16:00 Çarşamba]
Tekrar Merhaba.. Bu yazılan blogda gmsn opum sizin yorumlarınız bizi yönlendirmekten çok eleştirmek olmuş.. Sizede hak veriyorum ama şu konuda; herkes aldığı yetkiyi takdiriyle yerine getiremiyor ama şunuda söylemeden geçemiyeceğim on parmağın onuda bir değil.. Örnek verecek olursam bizim salon sahibimiz hasret ablamm çok disiplinlidir.. Değerli op arkadaşlarıma herzaman üyelerleri kaybetmekten ziyade kazanmamız gerektiğini söyler.. Biz yaptığımız görevi layığı ile yerine getirmeye çalışıyoruz herzaman hoşgörü gösteren taraf oplar olmak zorunda mı peki? İnsanlar buraya oyun oynamaya gelsinler benim istediğim bu kimsenin kimseye rahatsızlık vermeye hakkı yok, o noktada biz devreye girmek zorundayız karşılaştığımız saygısızlık karşısında ise siz genel oplar devreye girmek zorundasınız. Bizim üyelere gösterdiğimiz hoşgörüyü sizlerde bizlere göstermelisiniz. Benim düşüncelerim ve isteklerim bunlar umarım doğru anlaşılırımm. 
ß & ß [21.03.12, 16:14 Çarşamba]

özel salon ve salon oplarina yönelik uygulamalara karsi degilim ama birde öyle üyeler varki mahsus salon karisritip degisik niklerle oplari ve salonu zora sokuyorlar   bunlar icin bir  uygulama yapsaniz da


hersey karsilikli olsa   özel salonlar  sahipleri ve oplari alikiran bas kesen göstertiliyo üyeler var ki ali degil salonkirip bas kesen  onlar bir anda melek yerine kon du bu uygulamyala  bence iyi düsünün bu uygulamalrium  denge olsun saygilar

« Ø®KiD€ » [21.03.12, 16:52 Çarşamba]
gsm opum  yazınızı dikkatlice  okudum  çok  güzel yazmışınız.Ben 2  yıl  aralıklarla 3. 4 salonda  opluk  yaptım. çok  adil  davranmaya  çalıştım.Mümkün  olduğu  kadar  kimseyi atıp  yasaklamadım bunun  yerine  özellerinde  konuşmayı  tercih  ettim.ve sevilen  bir  op  olmayıda  başardım  sanırım.ama  artık  emekliye  ayırdım  kendimi. Genel  oplardan  benimde  bir  isteğim  olucak lütfen  ya  başka  niklerle  yada asıl  niklerinizle  salonlara  gelip  opları  kontrol  etmenizdir.Hep üyeler haksız değil  inanın.oplarımızın  içinde  kendi  egolarını  tatmin  etmeye  çalışan  o kadar  çok  opumuz  varki maalesef.tek  ricam salonları  denetlemeniz.saygılarrrrrr.     
AlanyAlmanyA [21.03.12, 17:38 Çarşamba]
Gmsnn uzun yıllardır üyeyim ama şu özel salonlar çıktığından beri adaletsizlik ön planda.Çoğunu yazmişsiniz zaten gereksiz üye atımı bu siteye cogu kişi eglenmeye vakit geçirmeye giriyor bu özel salonları denetlemeniz gerekli veya bi sistem geliştirip ani mudahale edebilicek  üyelerin gereksiz atıldıgında işlem yapabilicek bişi olmalı.
excelant2727 [21.03.12, 17:52 Çarşamba]
Çok doğru bir karar ama yetersiz kalır cebine 3 kuruş para koysan manava bişeyler aldırmaya yollasan gidene kadar 10 defa çıkarır bakar  acaba kaybedermiyim korkusuyla ve neticede manava varmadan kaybeder.böyle kişiler bu sitede  salon opluğu yapıyor gelde bu insanlardan adalet bekle daha cebindeki paraya dikkat edemiyor bea
mesut_kolcu [21.03.12, 18:24 Çarşamba]
Nihayetinde bu sitede ticari bir amaçlı site özel salonlar olmalı , özel salonları destekliyorum(param yok salonum yok :)))....)özel salonlar daha kaliteli ,bazan bende haksızlığa uğrasam da özellerde ; sorun etmedim. haksızlık yapan opa yan nick ile  genel de giydirdim atıldım :)))).Özel salonla sorunu olan bir daha o salona girmez olur biter.Opluk herkes yapamaz, iyi kötü onlarda ihtiyaç.
DeNSiS [21.03.12, 19:58 Çarşamba]
güzel kardeşim iyi hoş güzel yazmışsın ona lafım yok ama iş uygulamaya gelince tatavaya dönüyor yazdıkların. tamamdır op olmak için olan kriterler koymuşsunuzdur ama gel gelelim milletin op olduktan sonraki değişimine sanki bilmemne holdingte ceo lar :)))
bak canım kardeşim beni bilen bilir. şu ana kadar o kadar çok sebebsiz yere atıldımki salonlardan artık sorgulamıyorum. bir kaç defa şikayette bulundum sizde sallamadınız :))))
tek sorun şu ki opların egolarını tatmin etmek için burada değilim ve olamamda.hakkımı sonuna kadar ararım ve özel salonlar kuruldu kurulalı bu saçmalıklarla karşı karşıyayız. hiç bir şey bilmiyolarsa istenmeyen üye :S bunun açıklaması nedir açıklayayım

İSTENMEYEN ÜYE: bizim kapasitemiz buna yetmiyor o yüzden attık 

aksini iddaa eden varsa beni bulsun örnekleriyle gösterebilirim. 

umarım uygulamada başarılı olursunuz. mutlaka buradan para kazanacaksınız ama bazılarının hakkını yedirerek ya da bazılarının egosunu tatmin ederek kazanacaksanız o parayı boğazınızda kalsın :)))) Amen (+)
ardhn [21.03.12, 20:27 Çarşamba]
Sayın genel opum  ben bu zor ve   kutsal göreve talibim .
SÜPÜRGESİZCADİ [21.03.12, 20:45 Çarşamba]
Hayırlısı olsun konu daha çok op olmak isteyenleri yada op'ları ilgilendiriyor. şu ana kadar hiç bir op tarafından salondan atılmadım, yada haksızlığa uğramadım, salonlara girip sessizce oyunumu oynayıp kimseye sataşmadım... haliyle oplar tarafından'da sataşma görmedim ki görsem'de  pek kafama takmam gider gamyun salonlarında oynarım..
yemin___ [21.03.12, 21:33 Çarşamba]
ben fecebook sayfanızdan gırıyorum baska nıkle ordan gırenlerde genel op ola bılıyomu
Marlborо [21.03.12, 22:30 Çarşamba]
Abi o değil de oyun tamamlayan botlar gibi bi bot yazsanızda, gelene gidene bot gibi hoşgeldin 5 gittin çekmekten yorulan oplar bi nefes alsa /3En çok onlar komiğime gidiyor benim yazık yaa /13
kambocyali_ [21.03.12, 22:42 Çarşamba]


xKıvılcım_ ; Sahsen ben bi salondan sebepsiz yere atiliyorsam, girer sorarim "arkadas beni neden attin?" diye..
Siz salon sahibinin soylediklerini yazinca hatirladim, evet ben sizi attim ama uyudugunuz icin degil, yanlislikla attim. Simdi hatirladim. Keske bana gelip neden attin diye sorsaydiniz da ozrumu dileseydim ve siz de buradan bana bu sekilde yazmasaydiniz.
Salon sahibi bu konuda bana bir uyari verdi ve ben de yanlislikla attigimi soyledim, sonucta hepimiz insaniz bazen bu tur hatalar yapariz ama bunun ismi HATA dir. siz bu hatayi bu sekilde kullanirsaniz, ben baska seyler dusunurum.CyNAZ ; Ben yukarida yazmis oldugum yorumumu yazarken yanlislikla gonder tusuna basmisim ve yazim yarim kaldi.
O yazinin devami sizin dusundugunuz gibi sacma degildi, siz sadece kendi gormek istediginiz pencereden bakiyorsunuz!
Op denen kisi masaya girdiginde once bir dikkatli olmasini becerebilmeli, ben masada misafir durumdayken, oyuncu gibi gorup dedigimi yapmasi sacmaliktan baska bir sey degil!
Once bir masaya bakacak, masada kimler var, kimler seyirci, soracak herkese "arkadaslar dogru mu?" diye, ayrica masaya girmeden once seyirciler masanin uzerinde gorunurler, bunu goremeyen opluk yapmasin!
Bu kadar basit ayrintilarla herkes bu sekilde seyler yapip sucsuz gunahsiz insanlari attirabilir, ben eger onlari anlatmamis olsaydim, o yaziyi okuyan insanlar bu dakikadan sonra dikkatli olmazlardi.
Benim amacim ders vermek degildi, benim tek amacim eksiklerimizin gorulmesi yonundeydi, ama siz ne yazik ki benim insanlarla alay ettigimi dusunecek kadar tek pencereden bakan insansiniz.her yani goren gozlukler kullanmamiz gerekir.kara_manli [21.03.12, 22:49 Çarşamba]
hic blog yazısı okumazdım ama burdakı yazıları okuyup takıp edıyom evvela tsk ederım neden? olumlu yada olumsuz butun yazılar duruyo silinmemiş tsk evvela bunun için .herkes ozgurce yazısını yazmiş.ben bu siteyi tercih nedenim bazı siteler ağıza alınmıycak niklere izin veriyor sanki oyun sitesi deyil fuhuş sitesi salonlar ise ask seviyesizlik isimleriyle acılıyor ama bu sitede boyle rezaletler yok ailemizle rahatca oyunlara giriyoruz bunun içinde ayrıca tskler akşamları işten geliyorum oyuna girip  rahatlıyom olumlu olumsuz tartısmalar oluyr ama gecici olabilecek durumlar her turlu ınsan geliyor sadece anlamadıgım salı gecesı arkadaslarla oyuna girdik tatlı bı sohbetle oyun oynuyoruz masadakı bırı satasmaya basladı durduk yere bize kufurler saydı 5-6 defa konusmalarını sısteme attım (gamyun salonu) ama arkadaslarla sustuk cevap vermıyoruz adam sınır tanımıyo ne kufurler yıyoz adam ne atıldı ne de  yasaklandı sayyo bize artık tahammul sınırı kalmadı anamıza ailemize ne kufurler  sinir krızıne gırdım dellenıyom ama adama bi işlem yok dayanamadım ve sadece tek kelıme dedım sensın o.c tek kelımem bu komık olan ise ben yasaklandım adam yasaklanmadı ve bu konusmaları hep kopyaladım elımde mevcut neden nicinanlamıyom anlıyamıyom akla gelmedık kufurlerı yedık ve yasagı biz aldık bir bayan ne kadar kufur yapabilir yada admın dayılarımı var sitedekı o kadar kufuru cok rahat ettıde ceza almadıoyleyse anana en akla gelmedık kufurler yapılacak ve yıceksın oyle oynuycaksınmı demek bu (ya deveyı güdersin yada diyardan gidersinmi)  burası vahşi batı texsas silahı olan gucludur  hayır bizimde haklarımız olmalı  haklarım yenılmeden seviyelı oyun oynamak istiyoruz kimseyı rahatsız etmıyoz kimsede bizi rahatsız etmesın edenlerde sistemden uzaklassınki ceza yıldırıcı caydırıcı olsun gamyun farkına fark katsın_______tskler  benı okuyalnlara  saygılarımla 

gmsnn'den not:
Hiç bir yoruma özellikle cevap vermedim, çünkü vermeye kalksam hepsine tek tek cevap vermem gerekirdi ama şuan da sayısı 152'yi bulan yorumların hepsine cevap verebilmem mümkün değil. Yorumcuların bazıları, kendi yaşadıkları sorunlarla ilgili, tamamen tek taraflı ve eksik anlatarak aktardıkları için olayları (Örn;!╰♥ H姮€t╰♥) şimdilik es geçiyorum. Ama bu yorumu okuyunca, ortadaki yanlışlığı düzeltmek istedim.

Genel olarak anlattığınız olay hemen hemen doğru. Ancak bir kaç eksikle. Gönderilen ispiyonları buldum ve okudum. Bahsedilen kişiyle bir ağız dalaşına girmişsiniz ve şikayetçi olduğunuz kişinin "donunu alırım" lafına karşılık, "ananın ki gibi mi" cevabıyla, ilk ağır hakaret/küfürü siz başlatmışsınız. Bundan sonra karşı taraf artık tamamen ağzını bozmuş ve ağır küfürler etmiş. Öncelikle söylediğiniz sözle ağır tahrike başlatan sizsiniz. Ancak buna karşılık olarak oldukça ölçüsüz şekilde karşılık verilmiş ve devam edilmiş. Siz bu şikayeti saat 03:00:47 de göndermişsiniz. Bu şikayete nedense bakılmamış (tamamen bizim hatamız). Bundan 2 dakika 57 sonra ise, sizinde bahsettiğiniz gibi "o.ç" ifadenizin olduğu şikayet gelmiş ve oplarımız sadece bu ifade geldiği için işlem yapmış. Çünkü sadece o ifade var, önceki yazışmaların hiç biri yok.

Burada durum şu; size hakaret edilmeye başladığında "anan gibi mi" diyerek, fitili ateşlemiş, karşılığında ağır cevap almışsınız. Burada yapılması gereken, tüm yazışmalar okunduktan sonra, karşı tarafa uzun bir yasak verip, size de cevaben benzer ifade kullandığınız için 1-2 gün yasak verilmesiydi ama yapılmamış. Bu vesileyle, ben o kişiye gereken yasağı verdim. Sizin yasağınız, geçen süreyi göz önüne alarak kaldırdım, yeterince yasaklı kalmışsınız. Yorumunuzda, çok uzun süre beklemişsiniz de işlem yapılmamış gibi bir durum resmedilmiş ama ilk ve ikinci gönderilen ispiyonlar arasında yaklaşık 2 dakika var. Gece 3'te şikayet değerlendirmesi için de 2 dk çok uzun bir süre değil. Keşke hiç hakaret etmeyip, yasaksız olarak bu durumdan kurtulmuş olsaydınız. Sonuçta, olayda bizim hatamız da bulunmakta, bundan dolayı gamyun olarak özür dileriz.
B3hzat_34 [21.03.12, 23:19 Çarşamba]

delinin 1 i kuyuya taş atmış kuyu taşmış (:(:

salon sahibi deilim sözcüleride deilim

1. cisi üye atma diyo çoğu üye bundan şikayetci  ee kardeşim herkes ortam için giriyo

salon dolu 70 nic de saat var uyuyo snra başlıyo op atmaya 150 altına düşürmek için

atılan üye  giriyo başlıyo  curcuna sen kimsin attın vay efendim genel op getirim gör

kapattırım aklın başına gelsin

öncelikle şu herkes  konusuyo herkesden 1 laf çıkıyo O salonun kirası +50 si +elit i varsa puan koruması maliyetini  bilen varmı ? yada araşdıran madem oyun için girmisisn salona uyumanın adamın salonu otel sanıp yatmanın ne gereği var  bende op luk yaptım atmak iyi deil ama 70 üstünde nic uyuyorsa kaçınılmaz oluyor ister istemez atmak zorunda kalıyosun asıl sorumluluk burda site sorumlu oplarında 10 dk uzun süre uyuyan nicleri sistem düşürse bu tartışmalar ve özel salonlar la ilgili sorunlar bi nebze olsun azalmazmı?  

 herkes kendini düşünüyo salon sahibinin   yüz binlerce fıstık verip açdığı salonun gereksiz yerede meşgul edilmeside  yanlış oyna oyunu onlene isen sohbetini yap zaten uyumuyosan atılmazsın  bir bardak suda fırtına koparmanın anlamı yok  bence

 

yosun1001 [21.03.12, 23:27 Çarşamba]
yaww blog okumaya erindim ama yorumları hiç kaçırmadım ey hoşda derdiiiz ne onu anlamadım:))))))))))
redwolffff [21.03.12, 23:41 Çarşamba]
bende genel op olmak istiyorum mümkünmü acaba gsmn opum ?
narutosipido [21.03.12, 23:55 Çarşamba]


           ne genel op ta ne de özel odalardaki op lukta gözüm var özellikle bunu belirtmek isterim                        bu yazıyı yazmanız güzel olmuş ama anlayan özel odaların oplarına tabii! Bu arada adil 
davranan oplarda var onların hakkını yememek lazım .Bazı arkadaşların da söylediği gibi farklı 
nicklerle odaları dolaşıp izlemeniz iyi olur.
       Bu arada sizlerde bu yönergeye uyuyorsunuz değil mi ? :P:P:P:P:PP:P::PP::P
sizlere iyi çalışmalar diliyorum!!!!!!!
Sat_Agraha [22.03.12, 01:22 Perşembe]
Yazı kadar yorumlar da çok eğlenceliydi.:)

Beş harflik bir rumuzu bile ( gmsnn -yanlış yazdım mı diye 3 kez kontrol ettim.:)))- ) yazamayacak kadar dikkatsiz olduğu halde gnl. op.luk isteyen arkadaşları okumak ayrı keyifti.:)))

Sağ olun, var olun.
Çok yaşayın hepiniz.:)
PiLAKA53 [22.03.12, 01:42 Perşembe]
GAMYUN YÖNETİCİLERİ.. SİTENİZDE AKTİF GÖREVDE BULUNMAKTAN MUTLULUK DUYARIM.. VATAN...
kajuyum_ [22.03.12, 01:50 Perşembe]
Ben bu siteye mynet gibi bir siteden geldim ilk başlarda çok güzel geldi tabiki yinede güzel bir site ancak siz genel oplara girdiğim ilk günlerde bi çözüm sunmuştum fakat kaideye bile alınmadı ..(vip) yani üye salonlarında gerek genel yazılar gerek özel mesaj yazılarını hem salon admin ve oplarına hemde sisteme her üye yollaya bilmeli .. (vip)salonlarda sisteme yazı yollamak için salonda salon admin ve opların bulunmaması gerekiyor ancak salonda adminde olsa opda olsa yazıları  yollayacak üyenin hangi merciye yollayacağını seçmesi lazım oplarda insan hiç bir op yeşil örtüyle yatıyor değil onlarda hata ede biliyorlar onlarında yaptıkları hata karşılıksız kalmasın. salonda opun arkadaşı olmaz şeyi yapıyor ses eden yok op olmaz hakareti yapıyor ses eden yok siz diyorsunuz şikayet edin elimizde gereken delil yokki nasıl kendimizi savunacaz ? etsek op hayır yok öyle bişey diyor nasıl edecez peki bir üye edince op hemen kayıt alıyor gereken ceza veriliyor üyenin öyle bi şansı yok .. şimdiki uygulama kanımca çözüm değil karizması 0 da olsa siteye 10 yıl evvelde kayıt olsa çözüm değil önce insan olması gerekiyor ve maalesef sitede yönetici olarak görevini 4x4 lük yapan çok az sayıda salon admini ve opu var üye bi ünlem alınca zannediyorki ben kral oldum  maalesef ona o imkanda salon admi ni tarafından veriliyor. daha iyi çözüm getirecek uygulama olmalı bu uygulama  işe yaramaz.deiğim gibi her üye sisteme şikayet yollaya bilmeli . saygılar
Come_Onnn [22.03.12, 04:55 Perşembe]
Hos ve aydinlatici olmus ama birseyide unutmamak lazim o kadar zaman anlatildi yazildi cizildi israrla yine sorulacaktir neden op yapamiyorum yada suana kadar yapilmis olan oplarda yine gereksiz skayetler ve gereksiz atilmalar oysaki gercekten ornek alinsa bu bloga bile gerek kalmazdi zaten gamyunun destek kisminda her soruya cevap var.Saygilarimla tesekkur ettim gmsnn opum ince cizgiyi yine korumussunuz. (espiri ve ciddiyet arasindaki)
.のєռɨȥ [22.03.12, 08:54 Perşembe]
sayenizde TRT _4 İzlenme rekorları kırıyormuş :)))
уüяєğιм кαуıρ... [22.03.12, 10:28 Perşembe]
Merhabalar.. Blog yazısını okudum ve bende bu konuda belli şartların olması gerektiğine katılıyorum. En önemliside opların  gerçekten müthiş sabırlı olması gerektiğini düşünüyorum.Ama şu varki istisnalar hariç hiç bir opun keyfi bu işi yaptığını sanmıyorum.Neticede gelir getiren bir iş değil sadece salon sahibi arkadaşlarına yardımcı olmak amaçlıdır.Bu amacı aşan oplar yok değil var tabiiki ve gmsnn de sanırım bunu düzeltmek amaçlı kurallar getiriyor.Cynaz'a gönülden katılıyorum bizler burada oyun oynamak ve arkadaşlarımızla birlikte olmak amacındayız.Oyun sınırlaması kısmını bende sevmedim.İnşallah yeni kurallarla daha keyifli salonlar bizi bekler eğlenirken kimse gerilmez hayırlı olsun hepimize dilerimki...
Gulietta [22.03.12, 10:40 Perşembe]
Ne opluğu kardeşim :) Normal üyeliği zor beceriyoruz...
Bi renkli rumuz alalım dedik elimize yüzümüze bulaştırdık :D
Hem para verip fıstık alacağım, hem bunu salon sahibine kaptıracağım, hemde dünya kadar stres çekeceğim :) Ohoooo...

Şaka bir yana şöyle bir fikrim var (Dikkate alınmasada canınız sağolsun)

Örneğin Ali bir salon açmış olsun...Sistem her salona op sayısı tanısın (mesela 5 optan fazla olamaz)
O salon sahibide 5 op adayını belirlesin ancak bu adaylar aktif göreve başladıktan sonra Sultan Süleyman gibi uzun uzun tahtta kalmasın...
Sistem desinki hoppp kardeşim tamam, Sırada bekleyenler var, Emeklerin için teşekkürler, Sen 60 günlük görev süreni doldurdun ve 90 gün boyunca op olamazsın...

Falan, filan, mış, muş...

Sıkmayın canınızı amannn.Alt tarafı oyun ve eğlence ayrıca ''SANAL''

16__TeXaS

! Oℬℰℵ [22.03.12, 10:48 Perşembe]

Evet genel olarak ilk etapta getırılen kurallar yararlı olur snırım..

birde oplar oyunda  normal oyuncu oldugunu unutmamalı..

Akdeniz_Lalesi [22.03.12, 11:25 Perşembe]
zaten isin gevsek yanida o ya ....16__TeXaS.... arkadas SANAL diye bakiliyor ama o niklerin ardinda kalbi hisseden ve üzülen kisiler var aslinda sorunlar cok insanlarin sorumluluklari sadece realde degil sanaldada olmali....daha tam sistemi oturmamis gamyun sitesinin bunlari rayina oturtmasi icin her opun bir imtihandan gecmesi gerekir bence...sosyal kisiligi olan saygili ve insan sevgisini gözeten dürüst ve seviyeli oplara ihtiyaci var biz üyelerin...puani az olup atilan ...insanlari turlara girebilmek icin oyuna zorlayan ve ukala tavirli oplar istemiyoruz...rahatsiz ediyliyor cogumuz özeline girip titresim yollaniyor...eger bu sitenin kurali "isteyken giremezseniz" ise kabul ..ama isin arasinda nikin burda kalmis pcde cok önemli bir protokol hazirliyosun ve aniden bir titresim ile yazacagin seyler kayboluyor gidiyor...bence cok yanlis...birde sorgusuz sualsiz yargilanip ceza alanlar....vs.vs.vs.

gmsnnnnnnn....
  DAHA COOOOK CALISMAN LAZIM COOOOKKKKKKKK.....
alisim2727 [22.03.12, 12:21 Perşembe]
GERCEKTEN BU KADAR SIKBOGAZ EDİYORLARMI SİZİ ? EEE PEESSS VALLAHİ GÖREN GÖRMEYENDE ÜLKE YÖNETİMİNE ADAM SEÇİYORLAR DER HERALDE. SAYGILAR.
bilgeguness [22.03.12, 13:25 Perşembe]
bunu yayınlamayabilirsiniz. sadece muhatab kişinin bilmesi kafi

tam dedim ki "üyelerle blogda özel sorunlar deşifre edilmiyor artık" "aaa ne kadar güzel değişmişler artık" "üstüne bir de her tür yorum yayınlanıyor, süperr".  amaa gsmnn in son yorumu hayal kırıklığı oldu. tamam, herkese örnek olması ya da tek taraflı yanlışlığı gidermek adına  yazılabilirdi de yine. peki  o söylenen sözler birebir aktarılıp üyeler rencide edilmese olmazmıydı?

Ha diceksiniz üye başlattı, arandı... ama sidik yarışına iştirak olmanız ne kadar doğru...  iletişimde üyelerden 1 değil 10 adım önde olmalısınız ki burası vahşi batıya dönmesin.doğru bir şeyler yapalım derseniz, üyeler kadar özgür değilsiniz önce bunun farkına varın.Bir zebani ne kadar özgür olabilir?

 iyi niyetli bir tavsiyeydi inanın nasıl zorlandı şeytani bünyem bilemezsiniz.sırf bu yüzden bile okunabilir.

tabi yine de söylediklerimi sallamayabilir hatta okumayabilirsiniz de ziyanı yok insan herşeye alışıyor zamanla.
FastGirL_34 [22.03.12, 13:52 Perşembe]
Kopya alınmadan yasak ve atılma olmamalı. İspatsız  atılmanın önüne geçilmedikçe bu sorunlar kolay çözülemez. Opluğun diğer bir görevide kesinlikle kopya almak olmalı.
durduru [22.03.12, 15:51 Perşembe]
Güzel  yurdumun  güzel ve saf  insanları ( ben de  dahilim ) 2 kez okudum :))) sadece  başlık için 5502  kere tıklanmış  bir  blog  rekor olsa gerek bilmiyorum ama özellikle de yorumlar oku oku bitmiyor :))))
๖ۣۜ♥§µC•√ę•CęΖα๖ۣۜ♥ [22.03.12, 16:39 Perşembe]
gmsnn opum; Özel Bir Salonda Sorumluluğu olan bir üye olarak, sorumluluğumuzu yerine getirirken uymamız, dikkat etmemiz gereken konularla alakalı kısımlardan almam gerekeni aldım.. emeğinize sağlık... ama Benim de bu konuyla alakalı nacizane önerim var... Karizması olsun.. 1 senelik üyeliği olsun.. 6 ay çevrim için olsun.. bu gibi yapılandırılmalarla düzeleceğini hiç sanmıyorum.. önerim.. Özel Salon yöneticilerini gamyun genel yöneticileri gibi görmeniz; bir yönetici görevini yerine getirirken hangi kurallara riayet etmeli ana sayfada site kuralları içinde yer vermeniz, genel op olmasalar bile bu sitenin aleyhine değil lehine bir şeyler yaptığını düşünüp sahip çıkmanız ve denetleminiz.. Kurallara riayet etmeyip, kendisine verilen sorumluluğu tam olarak yerine getiremeyen yada kötüye kullananları uygun bir şekilde cezalandırmanız.. Bu özel salon oplarıyla alakalı sorunu çözer.. Nacizane Fikrim... Ömrünüz Toprak gibi; Yüzünüz Çiçek gibi Olsun...!! Saygılar Efendim...
AdsizÖzlem [22.03.12, 19:04 Perşembe]
- Ali kıran, baş kesen olmaz.
- Üyelere nazik davranır.

Yukarida bunlari kural olarak yazma geregi duymussunuz. Genel Oplarinizdan birisininde bu kurallari okumasi kisi olarakta ogrenmesi gerekli..

Tesekkürler!


skyhun [22.03.12, 19:58 Perşembe]
Hayırlısı olmuş, her önüne gelen salon kiralayıp,oyunculara baskı yapmamalıdır. Ya da baskı kuranları yönetici yapmamalıdır.
''Sєνiмѕiz [22.03.12, 22:38 Perşembe]
opum bence gayet yerinde bir uygulama olmuş emeğinize sağlık  /11 bu kriterler biraz daha genişetilirse biz üyeler adına daha iyi olur kanımca.. sevgilerimle
narutosipido [24.03.12, 02:15 Cumartesi]       Ben genel operatörlerin dikkat etmesi gereken bir şey söylemek istiyorum.
      Odalarda bazı nickler küfrediyor ya da terbiyesizce konuşuyor ya da başka türlü bir şeyden dolayı sizler tarafından yasaklanıyor.Nicki yasaklarken gerçekten o hareketi yapmış mı buna dikkat edilmeli.            Çünkü benim başıma geldi yasaklandım.Ama ben haklıydım.Haksız yere yasaklandığımdan dolayı yasağımın kaldırılmasını istedim.Bir tane genel operatörün peşine düştüm.Haklıydım ve bir uğraş sonucu nickimi aldım.Belkide sıcağı sıcağına olmasaydı yasağı kaldırmayacaklardı.Çünkü bir çok arkadaşın nickine böyle oldu.
     Siz genel operatörler lütfen bu konuda biraz daha dikkatli,özenli davranınız!!!!!

herkese bol fıstıklı günler (tabi isteyene ) !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
# λѕρυяçє.. [24.03.12, 16:44 Cumartesi]

Sanal eglence ortaminda virgulune noktasina dikkat edilmeden yazilan metinlere alisik oldugumuz icin, ozenle yazilmis olan bu blogu ve pesisira yapilan yorumlari(site yonetimine sirin gorunmek  isteyen ve laf olsun padisahim uslubuyla yazilanlar haric) dikkatle okuduktan sonra bir kac cumle yazma hissiyati uyandi bende.

Kriterlerin yerinde bir karar oldugunu dusunmekle birlikte, bu blogu parayla bagdastirip elestiri yapanlarida haksiz buluyorum.Verilen emegin illaki karsiligi olmali degilmi? Buz daginin eteklerinde birkac kurus harcayarak saon sahibi olma ve bu salonda diledigimiz gibi yonetim anlayisi kurma firsatini bize veren bu anlayisin sadece bu salonlarin program yazilimi icin ne kadar zaman harcadiklarini hic sordukmu kendimize? Paramla rezil oluyorum dusunceside absurd oldugu kadar tutarsizdir, yukarda bu kurallarin eksik oldugu belirtilmis.bence mantigin alacagi bir oneri yazmakta fayda var, dikkate alinacagida vurgulanmis.Ayrica genel yoneticilerin yonetim tarzlari bolca elestirilmis. Hic dusundukmu, bizler, salon sahipleri ve salon yoneticileri, salonda mevcut olan 150 uyeyle o kadar sorun yasiyoruz ve bazen sabirsizca hareket edip haksiz yasaklar veriyoruz. Sizce ayni saat diliminde ortalama 30.000 uyenin online oldugu bir sitede ozel salonlarin sorunlariyla ilgilenen genel yoneticilerin ruh halini? Mantikli soru soruldugu vakit cok guzel bir (klaviye) lisaniyla cevap aldigimizi bizde biliyoruz,kendimizimi kandiriyoruz sizce genel yoneticiler ukaladir diyerek? Ve ozel salonlarin sorunlariyla ilgilenen sadece ve sadece 2 genel yonetici oldugunun bilincinde olalim.

   oneri: 1 Ozel salon sahiplerinin ve oplarinin kanitsiz(print) verdikleri her yasak icin haksiz sayilmalari ve yasak alan uyelerin yasaklarinin acilmasi.

              2.Ozel salonlarda kanitiyla birlikte verilmis yasaga ragmen yasaklanan  uyenin degisik rumuzlarlar ayni salona gelip defalarca kufur ederek salonun huzurunu bozma tesebbusunde bulunmasini onlemek ve huzuru korumak adina salon sahibine has olmak uzere ip numarasindan yasak verme yetkisi. (misal : erkek uye bayan uyeyi taciz etmis gelen kopi yasagi gerektiriyor ve ben yasakladim gelin gorunki adam 20 yi askin rumuzla gelip salon  genelinde 7 sulaleme kufur ediyo ve ben buna engel olamiyorum.sisteme gondersem bile belki 1 tek rumuzu yasak aliyor.)

Feyz almaya gelince Gmsnn'in uslubu Cebren'in yonetim anlayisi ornek teskil eder hatta taktire sayandir diyebilirim.

La Historia Me Absolvera ( sayin yargic siz beni mahkum edin Tarih beni hakli cikaracaktir) diyerek mahkum olan ve sonunda KUBA devrimini gerceklestiren FIDEL CASTRO  sizce tesadufler sonucundami devrim yapmistir yoksa o bir KAHRAMANMIDIR ?

yok yok O bir EFSANEDIR:))

La Historia Me Absolvera Gmsnn:))))

herkese kolayliklar

DUAYEN. [24.03.12, 23:24 Cumartesi]
valla gmsnn opum hiç kusura bakmayın ama op olma şartları koymuşsunuzda özel salonlar sayesinde millet renktir süstür nedir öğrendi gamyunda para kazandı özel salonlar sayesinde bu kadar kaynaşılmış bi ortam oldu gamyun çünkü eskiden çok soğuk bi siteydi.Ayrıca sizlere geliyoruz bi şikayette bulunuyoruz hepte elinizden gelen bişey olmuyo (cebren op hariç) hep bir tepeden bakma var sizlerde ama unutmayınki bizler olmasak sizlerde olmazsınız kolay gelsin 
sarizeybek_ [25.03.12, 19:08 Pazar]
Zihniyet şudur:  İşte güzel ülkemde türünün son örneği bir uygulama daha.Salonumda istediğimi op yaparım, istediğimi yazar çizerim.Hiç kimse benim düşüncelerime ve yazdıklarımın altına şahsıma yönelik bir yorum yazamaz,beğenmeyen çeker gider salonumdan anlaşıldımı ? Gitmek yerine ısrarla şahsıma yönelik yazanlar ise banlanır..o kadar.;-)Vatandaş salon sahibi değil sanki bir "DİKTATÖR"..;-)
Vatandaş sanki gamyun net'i satın almış.;-)
marazali_666 [30.03.12, 10:10 Cuma]
Ya destekten yazi yaziyorum cevab gelmiyor bu yöneticiler hiç calişmiyormu 1ay oldu cevab yok mail atiyorum cevab yok herkes kafasina göre hareket ediyor kurallara uyan falan yok op olmuş istediğini atiyor istediğini atmiyor bana hakaret ediyor bi kişi op şikayet ediyorum atmiyor ee napacaz o zaman opu opa mi şikayet edecez herkes kafasina göre takiliyor HİKAYE BUNLAR..
ggoogle [04.04.12, 03:32 Çarşamba]
Dunya nin Bir yerinde kanun yok gamyunda var Kim uyguluyor bunlari peki Genel oplar uyguluyor bunlar pehhh :---)))
MANOLYA_CICEGIMM [05.04.12, 20:13 Perşembe]
bu  yaptıgınız degişiklikten dolayı sizi tebrik ederim her önune gelen op olmasın bencede haklısınız seviyeli kişiler olursa sevinirim  ben salon sahibi olarak bu degişiklikten çok memnunum basarılarınızın devamını dilerim
hazan123 [09.04.12, 14:03 Pazartesi]

Çok şükür yorum yapabileceğim, yorum sırasında izdiham yaşanıyor )))

Çok açıklayıcı ve detaylı bir açıklama olmuş. Hicivle karışık bloğunuz çok ilginç ve çok gerçekçi bu sebeple belki çok güldüm. Özellikle son kısımlardaki metallere tahta eklemeyi düşündüm )))

İşin şakası bir yana salon yada genel op olmak bence zor. Çünkü kısa süreli bir oyunda bile insanı çileden çıkarmayı başaran üyeler var. Çok zorda kalmazsam ne salon nede sistem oplarına iletmeden küçük önlemlerle başedebiliyorum. Bazen tartışan ve kavga eden yada ısrarla masaya girmeye çalışanlar için yasaklı masa açmak zorunda kalabiliyorum.

Tüm bunlara rağmen ısrarla devam edecek olanada artık mahkeme yolu açık; varsa salona yoksa sisteme havale etmek lazım. Allah salon ve genel oplarına sabırlar versin ! Yaşasın ctrl + maus )))

..Irresistible.. [13.04.12, 19:16 Cuma]

Daha önce hiç blog yazmadım ve hatırladıgım kadarıyla yorum yapmadım..yaptıysam da bu ıkıncı yorumumdur..

Her neyse yorumların yarısından cogunu okudum ve bi kısmı tamamen alakasız sanırım karizma kazanabilmek için yapılmıs yorumlar..

Okudugum yorumlar arasında begendiklerimde oldu tabiki..Mesela RENGARENK arkadasımız..Çok güzel bi noktaya deginmiş..Onunla aynı fikirdeyim ; üyelerin çoğunlugunun ne gibi istekleri oldugunu yada olmadıgını görmek için güzl bi anket hiçte fena olmaz..Diyebilirsiniz ki ;  " Sizene kardeşim site bizim , bizim istedigimiz şekilde yönetilir , kuralları biz koyarız.."   Ama bunu diyeceginizi pek düşünmüyorum..Çünkü ; hemen hemen her yerde her blogda ve her yorumda uyenin ön planda oldugunu dile getiriyorsunuz..Eger üyeler gercekten sizin için ön plandaysa RENGARENK arkadaşımızın sesine kulak verin ve güzel bir anket düzenleyin..Herkese hayırlı akşamlar , iyi eglenceler...

SEEL_45 [21.04.12, 05:00 Cumartesi]

                                             Merhaba

      Blog çok güzeldi, sıkmıyor sürükleyici ve neşeliydi.  Ben de sanmıştım ki tek akıllı benim ben yorumlayayım dedim ama oooo   yorumları okurken de eglendim   herkesin emegine saglık. He iş (iş diyorum hobi zaten zevk alarak usanmadan yapılan ugraşıdır) gibi opluk da emek ve sabır ister çocuk büyütmeye benzer karşılıgı yoktur

      Oyuncu arkadaşlarımız da bunu anlarlar ve bu anlayışla hareket ederlerse sorun kalmaz. 

5USKUN [24.04.12, 10:52 Salı]

Siz op nasil olur muhabbetini yada op nasil olmali muhabbetini ve bunun icin düzenlemelerle ugrasmayin,op dediginiz kisilerde herkes gibi bu sitede oyun oynayan insanlar 1000 saat cevrimici kalsa ne olacak?  bu onun karakterini degistirmezki,iyiyse ahlakliysa öyledir zaten 1 saatte kalsa 1000 saatte kalsa degismez....kriterler icin kural koymanizi saygiyla selamliyorum ama ....oplar degil benim derdim bot1,bot2,bot3.....

Ben 101 oynuyorum ve söyleyeceklerim 101 oyunu icindir ;

sizde farkindasiniz hemen herkesin bir cakma niki var masa aciyorlar oturuyorlar karsilikli cakma nick ile oyun baslayinca cakma niki cikiyorlar yerine bot geliyor vee puan garanti...bot gelsin masaya ama bot niye kaybediyor ? yapin bota sabit puan örnegin 400 sabit kalsin bakalim ozaman botla oynayan kalacakmi

ikincisi cok fazla ayni yerden oyuna katilan örnegin ayn evden baglananlar yada internetcafe lerden insanlar var yanyana oturuyorlar ve sadece yasakli olan sey masada yan yana oturamiyorlar ama ayni ip numuarasiyla karsilikli oturabiliyorlar ve kesinlikle yardimlasiyorlar ve sizde sacinizi basinizi yoluyorsunuz rakip olarak ama elinizden hicbisey gelmiyor.... yasaklayin lütfen ayni ip numarasiyla ayni salono girilmesini böylece cakma nikle gelenleride engellemis olursunuz  .. inanin bana üyeleriniz cok daha sakin oyunlar oynayacaklardir

saygilarimla

carlo83stgt [04.05.12, 03:38 Cuma]
bende op olacam hemde en saglamindan
Vuslat_Sevgili [08.05.12, 19:59 Salı]
güzel bir uygulama...oplarıma dilerim
KING46 [19.05.12, 20:39 Cumartesi]
ben hala opum orkide kardeşime katılıyorum opları ünlemsiz niklerle takip etmeniz ii olur mu bilmem ama orkideye katılıyorum bence o zaman gamyun diye bişi olmaz tüm opları temizlersiniz gelenler ondan farklı olmaz tek fark var ama dikkate alacağınıza inanmıyom ama:) delikan ın genel op olması bence süper bi çözüm kolay gelsin:)
! α+eş [05.07.12, 23:21 Perşembe]
selam gmsnn opum o kırmızı ünlemden bende istiyorum çok matah bişey değil belkide ama üyelik sürecim boyunca yanlış bi davranısım olmadı.Fakat yapılan bi çok yanlışla karsı karsıya kaldım bazı özel salonlarda yöneticilik yapmama rağmen ben gamyunun genelinde yöneticilik yapmak yapılan haksızlıklara müdahale etmek haksızlık yapanlara ceza vermekten çok haksızlığa uğrayanların yanında olmak istiyorum yazımı okurda dikkate alırsanız sevinirim ben sizi bulamasamda siz eminim beni çok kolay bulursunuz ....tşkkr ediyorum
! єякαη [15.07.12, 10:43 Pazar]
oplarla ilgili tespitler çok güzel 
sonu ne zaman gelir diye okumadım çünkü yazılan herşey doğruydu ,,ama bence en son daha güzeldi :D
Hasretim_7 [13.08.12, 12:45 Pazartesi]
ya size insnalar bilgilendirmek amaçlı bir seyler yazıyor siz onlarla bile dalga geçmeyi biliyorsunuz amaç eğlenmek ise  zaten siz yazıları okuduktan sonra kafanızdan cıkmış evet birazda espritüel yaklaşmış sıkmamak adına ltfn saygı cercevesınde kalın ltfn 
ariza_serseri [27.08.12, 14:42 Pazartesi]
opumm )   puanlarına ve oynadığın oyunlara baktım hiçte sitede uyumadan o kadar süre kalmışa benzemıyorsun
Yaliniz1i [23.09.12, 22:23 Pazar]
Genel Op OLmak İcin Napmamız Lazım :)
SirinleBeniSirinBaba [20.10.12, 15:10 Cumartesi]
Ne yani özel salonlara op olmak için 1 yıl beklicez mi?
freesnop [08.11.12, 10:52 Perşembe]
slm arkadaşlar ben onca yıl büyük sunucularda adminlik yaptım tabi ilk op olarak başladım :) daha 17 yaşındaydm ve sunucu sahibi beni 25 sanıyordu :).. neyse op olmak zor oper admin olmak daha zor en güzeli user takılmak ;).. 2500 kişilik kanalda sohbeti açıp bütün yazılanları ve giriş çıkışı takip ediyordm tabi rogramlarda kullanıyordm ;) gerçektn kendime işkence ettiğimin farkına vardım :D.... oplk felan yalan işler önemli olan gerçek hayatta op olabilmek ;)...

                                                                               
_GOLGE-- [29.11.12, 10:09 Perşembe]
salon kralamak bir maliyet getiriyor salon kirası              100     tlelit salon                 150    tlpuan koruma          100    tl +50 üye                 100    tl+5   yönetici op       25    tlsmiley paket            25    tl                           -------------toplam aylık           500    tl        oplardan para alınıyor diyen bedavadan op olup eglenmeyi seven arkadaşlar    bir kişinin ödemesi  sizce doğrumu yukarıda bazı yorum yapan oplardan para alınıyor diyen arkadaşlar sesleniyorum  birlikden kuvvet dogar eger op olaacaksan op olmak fedakarlık ister şahsen benim gönlüm  bu kadar parayı bir kişinin ödemesine razı degil
salon ların çogunda 15 op var      500/ 15= 33 tl düşer kişi başına  salon sahipleri para alıyor diye yorum yapan  arkadaşlar sizler 33 li çok görüyorsanız salon sahibine yazık degilmi adam tek başına 500 tl ödesin     eger burda egleniyorsak bir bedel olması gerekiyor ha istemiyorsak normal salonlarda var oraları tercih edelim  hem op olmassınız hemde kimse sizden para istemez bunları niyemi yazdım 2 yıl önce bende salon kraladım ve bir yıl açık kaldı kimsedende yardım almadım ama yardımlaşmak en doğrusu  herkese bol keyifli oyunlar hoş sohbetler diliyorum  kim benim hakkımda ne düşünüyorsa yüce allah ona bin katını versin saygılarımla GMSNN        burda tşk açıklık getirdigi için  
! мαяαz єƒє [30.12.12, 16:32 Pazar]
arkdsım  gmsn opa yonelık bı soru degıl bu  sen kendın salon actın ve  parasız kaldın  salonun kapandı yanı burda sana kımse gıt  golge salon ac sana yardımcı olalım dedılermı  kımse demez sana onu  ben cok opluk yaptım salonlarda ama senın gıbı konusanıda ılk defa goruyorum :)
! Sɛчмεɴ [31.12.12, 02:18 Pazartesi]
Aynen bu söyledikleriniz çok güzel. Ama çok yönlü düşünmek lazım. Pek detayı yok aslında ama genelde bu söyledikleriniz doğru. 
!  ɢöвüѕüмle ѕev вeɴı# [18.02.13, 12:04 Pazartesi]
gmsnn opum ben beni op yapın demedim hiç size acaba benimmde bir şansım varmı/12:)
ƈʌɲєɾ & [18.02.13, 17:46 Pazartesi]
inşallah yazıldıgı gibi oluyodur herşey/7
POvvER_ [20.02.13, 04:24 Çarşamba]
gmnns cok dogru diyonda özel salonlarda op olanlar uygulamıyor hiç bir dedigini ;)
! нüѕєуιη [17.07.13, 15:47 Çarşamba]
Bu Uygulama Hala Devam Ediyomu :)
!     ErDaL [09.08.13, 23:54 Cuma]
op olma kriterlerini boşverin gamyun patronunun cebi daha fazla nasıl parayla dolar diye fikir üretenleri op yapın siz....
44hakan55 [20.10.13, 17:28 Pazar]
maalesef gamyun özel salonlardaki oplar, ukala ve reelde ulaşamadıkları egolarını burada deşarz etme yolundalar.Herhangi bir sebeple  bir op haksızlık yapmış ise ve siz haklı iseniz dahi şikayet etme hakkınız yok veya kimsenin umurunda değil.Oysa bir site kullanıcısıyla var yada yoktur!
yarenxx [10.11.13, 12:01 Pazar]
 Op olmak ,milletvekili olmaktan daha zormuş meğer.Masadan atılmayı şimdi anlıyorum.Sen o kadar zor şartlarda op olacaksın ,bir de meydan okumayacaksın.Olmaaaaaz.Birşeyler yapmak lazım.Aynı vekiller gibi ceylan derisi koltuklarda oturup ,niçin el kaldırıldığını bilmeden,evet hayır der gibi.GÜLÜMSEDİM.
! MiR. [05.03.14, 12:10 Çarşamba]
ALLAH sistemdeki op lara sabır versin nediyim:) E zor tabi bu gamyunda devlet meselesi gibi ha devlet ha gamyun op seçimleriniz süper GMSNN OP um derki burası eğlence sitesi eğlenmeye geliyoz eğlenin çıkın canımı sıkmayım değmez hırlaşmaya iyi vakit geçirelim haklı olanların % 80 banlanır neden ? egosuna sahip olamayıp ağzına geleni soler eline ne geçcekse? gamyun gördüğüm en harika site hertürlü vakit geçirilcek biyer her kısma hitap ediyo bırakalım dalaşmayı didişmeyi ego muza sahip çıkalım zor belki ama emin olun siz kazanırsınız benim kadar kimse sinirli olmasın bırakın op lar görsün işini.
GMSNN OP um dikkat ediyorumda sistem birçok cümleye ikaz veriyo bunda ayarlama yapamıyormusunuz koca koca cümlelerim hebaa oluo tekrar yazmakta zor tabi :)

!         Ðuαмѕıη # [05.03.14, 13:41 Çarşamba]
hayırlı olur ıns
! αlρ [03.05.14, 10:04 Cumartesi]
Evet Bencede Çok iyi olmuş Her önüne Gelen op olmaz Daha iyi Çalışlmalarınız Çok Güzel ve başarılı Sizin işlerinizi Çok kolay göruluyoo ama degil allah sabır versin size ...
wiuah [03.05.14, 14:10 Cumartesi]
Bence bu belirlenen kriterler az bile. Ben bu siteye 2008 yılından beri üyeyim ama şu son 1-2 yılda olan bu özel op olayları gerçekten çok can sıkıcı hal almaya başladı.. İnsanın oyun oynama zevki kaçıyor. Salona mı giriyoruz yoksa kahvehaneye mi belli olmuyor . umarım daha sert kriterler olur.. + olarak ise ben genelde özel oplardan şikayetçi olmak istediğim zaman bi yetkili bulamıyorum elimde ekran görüntüsü oluyor ama ulaşılacak yetkili olmayınca ortada kalmış gibi oluyoruz..
! ℳλ√î★ℬℰℛℰℒî [23.08.14, 14:49 Cumartesi]
standart üyelerin 200 kişilik salonlara girebilmesini neye borçluyuz ?
06reis28 [27.10.14, 15:29 Pazartesi]
YA OP OLUPTA NOLACAK Kİ BAŞIMIZ GÖĞE Mİ ERECEK GAMYUN VEYA ÖZEL SALON SAHİPLERİ BİZE MAAŞ MI BAĞLAYACAK GİRİN OYUNUNUZU OYNAYIN ÇIKIN GİDİN KARDEŞİM.. 
ozk393 [31.10.14, 23:10 Cuma]
op un biri pisikopat bir oyuncunun yalan söylemesi ve iftira atması üzerine  sadece ahlaksızlık yapma dememe binaen beni 02.11.2014 e kadar banladı... ondan daha ahlaksızlık yaptı... gücü böyle gelişigüzel kullanmak ne demektir.. ayıp ve yazık... böyle elemenlara sahip olduğunuz için sizi kınıyorum
TCumhuriyet [30.12.14, 00:30 Salı]
Valla 2005 ten beri üyeyim gamyunda benim için Op olmak bir şeref teklif gelirse kabulde ederim sonuçta sevdiğim sitedede yetkili oluyorsun hoş bişey 
Carsıkarsi [21.06.15, 09:42 Pazar]
Benim kan testi sonuçlari op olmaya uygun değil gidelim gaffur
xkar_cicegimx [01.07.15, 17:40 Çarşamba]
hişbişeybilmiyorumda genelininderdi aynı neolacakşimdi
Biçare [01.07.15, 19:40 Çarşamba]
Tam da bu özel salonlar ve opları konusunda blog yazmayı düşünüyordum ki. konuya değinmişsiniz. Umarım arkası gelir teşekkürler..
! #..мυʀɑт.. [01.07.15, 19:42 Çarşamba]
Güzel Anlatım Olmuş Opum Emeğinize Sağlık. Fakat Gamyunda Herkes OP Olma Peşinde Bazı Özel Salonlarda İse Sebebsiz Zevkine Atma Yasaklama Oluyor ki buda Üzüyor Beni ve Diğer Arkadaşları Buna bi çözüm bulunsa Daha hoş olur diye düşünüyorum Teşekkürler.
pişmanım [02.07.15, 03:16 Perşembe]
çoook pişmanıııım çoook :))
Yorum yapabilmek için sol taraftaki menüyü kullanarak kullanıcı girişi yapmalısınız.

Üyeliğiniz yok ise ücretsiz üyelik için tıklayınız.
Gamyun.net üzerinde yayımlanan blog yazılarının içeriğinden tamamı ile üye sorumludur. Yazılanların doğruluğundan veya telif haklarından Gamyun.net sorumlu tutulamaz. Site kurallarına aykırı bloglar, şikayet edilmeleri veya yöneticilerin karşılaşmaları durumunda üyeye haber vermeksizin silinecek ve gerekli görüldüğü durumlarda üyenin Gamyun.net servislerinden faydalanma hakkı iptal edilecektir.
Ana Sayfa | Hakkımızda | Yardım ve Destek | Gamyun'a Reklam verin! | Türkiye'nin En İyi Oyun Sitesi
Okey | Banko | 101 | Kastet | Batak | King | İhale | Satranç | Dama | Bilardo | 3 Top | Tavla | Briç | Kelime Oyunu | Kelime Kule | Oyun