gamyun.net'i doğru görüntüleyebilmek için tarayıcını güncellemelisin, güncelleyemiyorsan başka bir tarayıcıyı ücretsiz yükleyebilirsin.

Site Kurallarımız ve Üyelik Şartlarımız

 

*** GENEL ***

- Tüm üye ve ziyaretçilerimiz üyelik sözleşmemizdeki şartları okumuş ve kabul etmiş sayılmaktadır. Kabul etmeyen üye ya da ziyaretçiler, sunmuş olduğumuz hizmetlerden yararlanamazlar.

- Gamyun'un, App Store, Facebook, Google Play, Huawei App Gallery gibi farklı platformlarda sunduğu hizmetleri için de BU üyelik sözleşmesi geçerlidir.

- Gamyun, oyun oynama kurallarında, puan sisteminde, ceza sisteminde ve üye özellik (elit, silver gibi) ücretlerinde değişiklik yapabilir. Tüm üyelerin puanlarını silerek, mevcut puan dönemini bitirip, yeni bir puan dönemi başlatabilir.

- Gamyun, üyelik şartlarında önceden haber vermeksizin değişiklik yapma hakkına sahiptir.

*** ÜYELİK ***

- Gamyun hizmetlerinden yararlanmak için üyelik zorunludur. Üyeler, üyelik için gerekli bilgileri girmek ve güncel tutmak zorundadırlar.

- Site içerisinde kullanılan rumuzlar diğer üyeleri rencide etmeyecek, küfür ve hakaret içermeyecek şekilde üyenin kendisi tarafından belirlenir.

- Sitemiz hizmetlerini kullanmak için seçilecek olan rumuzlar siyasi görüş konusunda olumlu veya olumsuz fikirler belirtemez.

- Alınan üyelikler sadece kişinin kendisine ait olup, rumuz ve şifre bilgileri üçüncü kişilere verilmemelidir. Üyeliğin başka kişilere kullandırılması YASAKTIR. Aksini ispatlayıcı kesin delil sunulmadıkça, üyenin rumuz ve şifresi ile yapılan tüm işlemler, üyeliğin asıl sahibi tarafından yapılmış sayılır.

- Üyelik ücretsizdir. Gamyun, bir kişinin açabileceği üyelik sayısında kısıtlama yapabilir.

*** ÜYELER TARAFINDAN ÜRETİLEN İÇERİKLER ***

- Sitemiz içerisindeki, salon, oyun ya da özel mesajlarda, çevrim dışı mesajlarda ya da blog, blog yorumu, resim yorumlarında küfür/küfür kısaltması, üstü kapalı küfür göndermesi (... vb noktalama işaretleriyle), hakaret/hakaret kısaltması, tehdit ya da herhangi bir üye, kişi, kurum ya da kuruluşu rencide edici mesaj, içerik kullanılması yasaktır.

- Mobil uygulamalarımızda oyun masasında yer alan hazır mesajlar, üyelerin oyun sırasında, vakit kaybetmeden hızlı biçimde kendisini ifade edebilmesi için Gamyun tarafından belirlenen ve sıkça kullanılan ifadelerden oluşturulmuştur. Bu mesajların rakibi sinirlendirmek için sık sık kullanılması, kötü niyetli kullanım olarak değerlendirilir ve yasaktır.

- Özel mesajlar dışında, diğer üyelere açık salon, oyun mesajları ya da blog gibi yerlerde DİNİ ya da SİYASİ tartışma yapılması yasaktır.

- Siteye yüklenen fotoğraflardan, yükleyen üyenin kendisi sorumludur. Fotoğrafın başkasına ait olması, sahibinin izni olmadan kullanılması gibi durumlardan Gamyun sorumlu tutulamaz. Gamyun, yüklenen fotoğrafları onaydan geçirir ve tercih ettiklerini ana sayfada, üye sayfalarında, oyunlarda yayınlayabilir, reklam içeriğinde, broşürlerde ya da diğer reklam/tanıtım amaçlı mecralarda kullanabilir. Kendi fotoğrafı dışında başka insanlara ait fotoğrafları, manzara, sanatçı, futbolcu gibi ya da rahatsız edici fotoğrafları/resimleri kullanmak yasaktır.

- Blog, blog yorumu ya da resim yorumlarının içeriğinden; alıntı yazı, kullanılan resim vb...’lerin telif hakkından, içeriği yazan üye sorumludur. Site kurallarına aykırı yazılar site yönetimi tarafından yayından kaldırılabilir ya da silinebilir. Yayınlanan bloglar'ın ve blog yorumlarının, yayına alınması ya da yayından kaldırılması, Gamyun'un tasarrufundadır, üyeler tarafından silinemez ya da yayından kaldırılamaz.

- Mesaj panolarına (üst band gibi) atılan mesajlardan, site kurallarına uygun görmediği, özensiz, hatalı, diğer üyeleri rahatsız edebilecek ya da tekrar eden mesajların yayınını herhangi bir uyarıya gerek duymaksızın durdurabilir, durdurulan mesajlar için üyeye herhangi bir fıstık iadesi yapılmaz.

- Gamyun üzerinde, salonlarda, masalarda ve özel konuşmalarda ShortKeys benzeri programlar kullanılarak flood (aynı yazının tekrar tekrar yazılması) yapılması yasaktır.

- Üyeler tarafından eklenen profil fotoğraflarında kişinin kendisi gözükmelidir. Kedi, köpek, araba, manzara, bayrak, flama, logo, simge gibi içerikten oluşan fotoğraflar profil fotoğraflarında kabul edilmez, bu içerikler Albümlere eklenebilir ve onaylanır. Eklenen profil fotoğraflarının kişiye ait olduğu önkabulüyle fotoğraflar onaylanır. Ancak daha sonra fotoğrafın kişiye ait olmadığı tespit edilirse, fotoğraflar reddedilir ve tekrar onaylanması için kişiye ait olduğunun kanıtlanması gerekir. Üye sık sık kendine ait olmayan fotoğraflar eklerse, fotoğraf ekleme hakkı iptal ediir.

*** OYUNLAR ***

- Gamyun üzerinde üyelerin ücretli oyun oynatması YASAKTIR. Üyeler tarafından düzenlenen turnuvalara katılım ücretli olamaz.

- Teknik ya da diğer problemler nedeni ile üyenin oynadığı oyunların yarım kalması, oyuncunun internet bağlantısı, donanımsal ya da diğer sorunlardan kaynaklanan nedenlerle oyundan/masadan/salondan düşmesi/çıkması gibi nedenlerle kazanılan/kaybedilen puanların/fıstıkların, kayıtlara eksik geçmesinden Gamyun sorumlu tutulamaz. Üye, kayıtların düzeltilmesi veya fıstıkların iadesi, verilmesi ile ilgili herhangi bir hak talep edemez.

- Fıstıklı oyunlarda, hile, anlaşmalı oyun ya da diğer yollarla (örneğin, başka bir üyeden satın alma, üyelik devir vb) ya da üyenin kendi yan üyelikleri ya da başka üyelerle anlaşmalı biçimde fıstık aktarımı yaparak haksız şekilde oyun/fıstık kazanılması/kaybedilmesi yasaktır.

- Çeşitli hile, eşli oyunda aynı kişinin birden fazla farklı üyelikle oynaması, anlaşmalı oyun ya da usulsüz yollarla haksız şekilde puan/fıstık toplayan üyelerin puanları/fıstıkları herhangi bir uyarıya gerek kalmaksızın silinebilir.

- Farklı onlarca üyelik kullanarak, günlük verilen fıstıkları ya da video izleyerek kazanılan fıstıkları ya da diğer yöntemlerle Gamyun'un verdiği fıstıkları oyun/transfer vb diğer yöntemlerle bir/birden fazla üyelik üzerinde toplamak yasaktır.

*** ÜCRETLİ HİZMETLER ***

- Üyeler, üyeliklerini çeşitli ücretli servislerle diğer üyelerden farklılaştırabilir, diğer üyelere göre ek özellikler kazanabilirler.

- Gamyun'da, aylık ürünlerin süresi 30 gün, 3 aylık ürünlerin süresi 90 gün, 6 aylık ürünlerin süresi 180 gün ve yıllık ürünlerin süresi ise 365 gündür.

- Özellik satın almış üyelerin, site kurallarına uymaması durumunda, sahip oldukları ek özellikler geçici ya da kalıcı olarak iptal edilebilir, siteye girişleri yasaklanabilir, üyelikleri iptal edilebilir. Bu durumda, üyeye herhangi bir para iadesi yapılmayacağı gibi üye de Gamyun'dan herhangi bir hak talep edemez.

- Salon kiralayan üyeler, üyelik şartnamesine ya da salon kiralama şartnamesine aykırı davranmaları durumunda, salon üzerindeki haklarını kaybederler.

- Gamyun'un üyelerine tombala, yarım oyun vb çeşitli etkinlikler ile hediye ettiği fıstıklar diğer üyelere satılamaz.

- Gamyun'un üyelerine ücretli olarak sunduğu ürünler hizmet kapsamındadır ve iadesi yapılmaz.

- Özellikli üyeler ya da salon kiralayan üyeler, site kurallarına (üyelik şartları ve/veya salon kiralama şartları) uymadıkları taktirde, almış ya da kiralamış olduğu hizmetlerin durdurulabileceğinin ya da iptal edilebileceğinin farkında olmalıdırlar. Alınan hiç bir hizmet, üyeye site kurallarına uymama hakkı kazandırmaz. Kurallara uymayan üyelerin durdurulan ya da iptal edilen hizmetleri için para/fıstık iadesi yapılmaz.

- Üyeler arası fıstık transferi, her üye için belirlenen kota miktarı kadardır (bkz. YARDIM->Fıstık gönderim kuralları). Daha fazla fıstık göndermek için anlaşmalı biçimde oyun oynayıp, fıstık aktarımı yapan üyelerin, fıstıkları geri alınır, tüm fıstık bakiyesi silinebilir ve yasak verilir. Bu işlemin farklı üyeler arasında ya da aynı kişiye ait farklı üyeliklerde yapılması, uygulanan yaptırımı değiştirmez.

- Üyelerin kendi aralarında fıstık satın alması, satması KESİNLİKLE yasaktır. Bu şekilde işlem yapan üyelerin, fıstık bakiyeleri silinir, üyelikleri yasaklanabilir ve haklarında yasal yollara başvurulabilir.

- Web sitemiz, oyun ekranlarımız (java/html5), facebook uygulamalarımız ve mobil uygulamalarımızda, anlaşmalı olduğumuz, üyelere sunulan ödeme yöntemleri dışında, başka üyelerden veya farklı yollardan temin edilerek satın alınan fıstıklarla, fıstıklı oyun oynanması halinde, oynanan oyunda kazanılan ve kaybedilen fıstıklar geri alınır, herhangi bir üyelik özelliği satın alınması durumunda, özellik iptal edilir ve kullanılan süre karşılığı olan fıstık geri alınır, salon kiralanması, salon özelliklerinin satın alınması durumunda, salon kapatılır, salon özellikleri iptal edilir. Bu işlemlerle ilgili herhangi bir para/fıstık iadesi yapılmaz ve bu işlemleri gerçekleştiren, aracı olan tüm üyeler, yasaklanır.

*** YETKİLER ***

- Gamyun yönetimi tarafından atanan yöneticiler, site kurallarına aykırı davranış sergileyen üyeleri salondan atma, yasaklama, oyun ve site hizmetlerinden geçici ya da kalıcı şekilde yararlanmasını engelleme hakkına sahiptirler.

- Salon yöneticileri, site kurallarına uymayan ya da salonlarında sürekli sorun çıkaran üyeleri, salonlarından atma ve yasaklama hakkına sahiptirler.

- Genel ya da salon yöneticilerinin yapmış oldukları hatalardan, Gamyun sorumlu tutulamaz. Üyeler, yapılan hatanın düzeltilmesi için Gamyun yönetiminden yardım isteyebilirler.

- Oyun masalarında, masa yöneticisi, oyun ayarlarında değişiklik yapma, oyunu yenilemek için ya da oyuncu atmak için oylama başlatma yetkisine sahiptir. Yine masada sorun çıkaran seyircilerin masadan atılması, masa sohbetlerinin kapatılması ya da açılması masa yöneticisinin yetkisi dahilindedir. Sahip olduğu bu hakları masa yöneticisi kötüye kullanamaz.

- Oyuncular, oynadıkları oyunları yarım bırakma hakkına sahiptirler. Oyunu yarım bırakan oyuncu, oyun bitene kadar o salonda yeni oyuna başlayamaz. Oyunu yarım bırakmadan önce oyunu oynanamaz hale getirmek (Örneğin, ihale/batak gibi oyunlarda yüksek ihale değeri söylemek, briç gibi oyunlarda 7NT gibi deklarasyonda bulunmak) yasaktır.

- Oyun yenileme ve oyundan oyuncu atma oylanarak yapılır. Her iki işlem için de oy birliği gerekir. Oyunun herhangi bir nedenle durması durumunda, oynayan oyuncuların masadan atılmasına izin verilmez. Masadan atılmak istenen/isteyen oyuncu, tekrar oyun başladığında oylama ile atılabilir.

- Oyunlardaki süre, oyuncuların oyunu bloke etmesini engellemek için tasarlanmış bir özelliktir. Üyeler kendilerine verilen süreyi oyunu yavaşlatmak için sürekli sonuna kadar kullanamazlar. Bunu art niyetli kullanmak yasaktır.

*** ŞİKAYET BİLDİRİMİ ***

- Üyelerimiz, karşılaştıkları sorunları çözmek için yardım sayfamızdan yararlanabilirler. Sitemizde bulunan yöneticilerimize, oyun içinden *Sistem*'e, web sitemizden destek talebinde bulunarak ya da destek at gamyun.net adresine e-posta atarak bize ulaştırabilirler.

- Rahatsız edici mesajları, bilgisayardan giren üyelerimiz, mesajların üzerine fare sağ tuşu ile tıkladıklarında gelen menüden; mobil uygulamalarımızda ise mesajların üzerine uzun dokunarak gelen menüden yöneticilerimize gönderebilirler. Yöneticilerimiz yapılan yazışmaları değerlendirir ve kurallarımıza aykırı içerikte yazışma yapan kişi ya da kişileri yasaklayabilir.

- Site kurallarını ihlal ettiği düşünülen üyeler, site ya da salon yöneticilerine şikayet edilmek zorundadır. Hiçbir üye, kural ihlali yapan başka bir üyeyi kendi imkanları ile cezalandırma yoluna gidemez. Bu şekilde davranan üyeler, haklı olsalar dahi, haksız duruma düşebilir ve cezalandırılabilirler.

- Özellikli/ücretli üyelikler de dahil olmak üzere, üye ile Gamyun arasında herhangi bir konuda ihtilaf oluşması durumunda, üyenin ihtilafın çözümü için kesin bir kanıt sunamaması durumunda Gamyun ve iş ortaklarının kayıtları esas alınır.

- Üyelerimiz, yaşadıkları problem ve şikayetleri genel sohbete yazarak şikayetini dile getiremez. Bu gibi durumlarda şikayet, istek ve talepler destek bölümünden ya da email ile bizimle irtibat kurarak iletebilinir. Şikayetlerin salon geneline yansıtılması durumunda, yasak verilir.

*** CEZALANDIRMA ***

- Site kurallarına aykırı davranan üyelerin siteye girişleri ve sunulan hizmetlerden yararlanması geçici olarak durdurulabilir.

- Site kurallarına aykırı rumuz seçen/üyelik bilgileri giren üyelerin bu bilgileri düzeltmesi talep edilebilir. Bu bilgiler düzeltilene kadar üyelik geçici durdurulabilir.

- Bu belgede belirtilen şartlara aykırı puan kazanan üyelerin puanları herhangi bir uyarıya gerek kalmadan silinebilir.

- Bu belgede belirtilen şartlara aykırı fıstık kazanan/alan/satan/aktaran üyelerin fıstıkları herhangi bir uyarıya gerek kalmadan silinebilir.

- DİKKAT: Site kurallarına aykırı davranmayı ALIŞKANLIK haline getiren ve site içerisinde sıklıkla sorun çıkaran üyelerin siteye girişleri herhangi bir uyarıya gerek kalmaksızın kalıcı olarak durdurulabilir, üyelikleri iptal edilebilir. Gerek görülmesi durumunda, üyeye, giriş yaptığı ordamdaki diğer üyelere ya da arkadaşlarına ait olduğu düşünülen tüm üyeliklere ceza verilebilir/üyelikleri iptal edilebilir. Kullanılan bilgisayarlar ya da bağlantı yapılan ortamın Gamyun hizmetlerinden yararlanması geçici/kalıcı durdurulabilir.

- Çeşitli yöntemlerle, diğer üyelerin rumuz ve şifre bilgilerini çalmaya çalışmak ya da çalmak yasaktır. Çalmaya çalışan üyelerin tüm üyelikleri durdurulacağı gibi, haklarında yasal yollara da başvurulacaktır.

- Sunuculara DoS attack yapmak, sunuculara izinsiz erişim yapmaya çalışmak ya da diğer yöntemlerle saldırmak yasaktır. Yapılan tüm girişimler ve IP adresleri kayıt altına alınmaktadır. Bu kişiler hakkında, oluşturdukları maddi zararın tazmini ve işledikleri suçtan dolayı cezalandırılmaları için yasal yollara başvurulacaktır.