gamyun.net'i doğru görüntüleyebilmek için tarayıcını güncellemelisin, güncelleyemiyorsan başka bir tarayıcıyı ücretsiz yükleyebilirsin.

Mobil Pişti Nasıl Oynanır?

 

Mobil Pişti Nasıl Oynanır?

1. Oyun oynayabilmek için öncelikle Gamyun üyeliğiniz ile giriş yapmalısınız. Eğer Gamyun’a üye değilseniz, sitemizin tepesindeki yeşil “üye ol” butonuna basarak üye olabilir, ya da şimdilik misafir girişini kullanarak hemen oyuna başlayabilirsiniz. (Kazandığınız fıstıkların hesabınızda kalması için önce üye olmanızı öneririz ;)

2. Gamyun Ana Ekran
Uygulamadan çıkmak ve
profilinize ulaşmak için bu
menüyü kullanabilirsiniz.

3. Oyuna başlamak için salon seçmelisiniz...

4. Oyuna nasıl girilir?
  • “HEMEN OYNA” butonuna basarak, en yakın zamanda oyuna başlayacak masalardan birine direkt girebilirsiniz.
  • Masalarda “OYNA” yazılı butonlara tıklayarak o masaya oturabilirsiniz. Dört taraftada “OYNA” yazılı masalar boş masalardır. Oyna butonunun dışı sarı ise oyun yeni oyun, mavi ise yarım oyundur. (Yarım oyuna girip oyunun bitmesine yardım ederseniz ekstra puan kazanır, oyunu kaybetseniz bile puan kaybetmezsiniz.)
  • 4 yanında da “OYNA” yazan masalardan birine girerseniz, oyunu siz kurarsınız.

  • Dilerseniz “İZLE” butonuna tıklayarak masaya izleyici olarak katılıp oyunları izleyebilirsiniz.


5. Oyun oynamak için gelen davetlerden birini kabul ederek de o masada oyuna başlamak için hazır konuma gelebilirsiniz. Sohbet menüsündeki rakamlar size gelen mesaj sayısıdır. Mesajları açıp “#.. nolu oyuna davet ediyor” mesajına bastığınızda masaya yönlendirilirsiniz.

6. Masaya oturduktan sonra 15 saniye içerisinde oyununuz otomatik olarak başlayacaktır.

7. Masayı siz kuruyorsanız, davet butonuna basarak arkadaşlarınız ya da tüm çevrimiçi oyunculardan istediğiniz insanları masanıza davet edebilirsiniz.

8. Masanız “Oyuna Başla” dedikten sonra oyun başlar. Buna göre ;
  1. Oyun sırası kimde ise o kişinin kullanıcı adı turuncu yanacaktır. Oyundaki oyuncuların puanları kullanıcı adının yanında yazacaktır.
  2. Oyun başladığında, ilk 4 kâğıdın 3’ü kapalı 1’i açık olarak ekranda belirir.
  3. Oyuncular sırasıyla ellerindeki bir kâğıdı; yerdeki kâğıdın üstüne mausun sol klik tuşu ile atarlar. Elinde en üstte bulunan kâğıdın aynısından bulunan oyuncu onu atarak yerdeki tüm kâğıtları alır.
  4. Oyuncu adının yanındaki sayaç sıradaki süreyi belirtmektedir. Oyundaki hamleyi yapmak için 30 saniye içinde hamle yapmanız gerekir. Eğer bu süre içinde hamle yapılmaz ise sistem otomatik yere bir kağıt atacak ve sizin yerinize oynayacaktır. Eğer uzun süre hamle yapmaz iseniz bir süre sonra oyundan atılırsınız…
  5. Vale her zaman atılabilen ve yerdeki bütün kağıtları alan bir kağıttır.


9. Masada oyuncunun fotoğrafına tıklarsanız aşağıdaki pencere açılır.10. Sohbet Genel sohbette ve masada sağdaki listeden istediğiniz kullanıcıya çift tıklarsanız, özel sohbet kulakçığı açılır.11. Sanal mağazada özellik seçip, ister kendiniz için ister başka Gamyun üyelerine hediye etmek için satın alabilirsiniz.

4. Onayla Satın Al’a basmadan fıstık harcamazsınız, her şeyden emin olunca ‘Satın Al’ butonuna basın :)İyi Eğlenceler :)