gamyun.net'i doğru görüntüleyebilmek için tarayıcını güncellemelisin, güncelleyemiyorsan başka bir tarayıcıyı ücretsiz yükleyebilirsin.

BLOG

Kokut Tamam Ama Kendini De Azcık Sevdireceksin Yok Öyle Yağma

16 Ağustos 2016, 19.31
A- A+
Ya ben anlamıyorum bir bilinç bu kadar mı yüzsüz olur. Gerçi bunlarda bilinç olayı var mıdır bilmiyorum ama çok rahatlar ya. Balkondaki saksıyla oturduğum koltuk arasında en fazla 20 cm mesafe var. Bu kabadayı kumrumuza eşi ağzıyla habire dal taşıyor saksıya. Kafamı 70 derece bile sağa çevirsem bunla burun buruna geliyorum. Bana bakıyor korkmuyor da. Tanrı misafiliğine gelsen bile emri vaki ile milletin saksısına çökmek de neyin nesi oluyor. Senin bu yaptığın zorbalıktır dercesine kaşlarımı çatıp bakıyorum yüzüne, bana buuguuuguuguu diyor. Bu bir dert, yavruları bir dert. Yumurtadan çıktıkları daha dün gibi hiçbir şeye benzemeyen iki tane ıslak varlıklardı. Siz hangi ara büyüdünüz de saksının kenarına tüneyip sokağı seyrettiniz. Her defasında bu son olacak, bir dahakine diğerlerine izin vermeyeceğiz diyorum ama bu benim merhametim işte gel hadi sen de gel diyorum. Bunlar geçen sene öyle güzel bir çiçeği kuruttular ki. Saksıya pisleyip yayılan kokudan beni balkonda oturamaz duruma düşürme hakkını sana kim veriyor kardeşim yürü git etraf ağaç dolu diyorum ama kime anlatıyorsun ki. Ne desen cevap aynı buguuuguugguuguuu. Ben de napim-napim bu stresi bunlara nasıl ödetirim dedim. Sonra başladım yavruları sevmeye. Tabi anneleri yiyecek bulmaya gittiğinde sevmek zorunda kalıyorum. Küçük parmağım kadar boylarına bakmadan hemen savunma reflaksine geçiyorlar gaga vuruyorlar kanat vuruyorlar. E diyorum bu kadar olacak artık bu istilanızın yanında sizi azıcık sevme bonusunu da alayım artık. Eskiden binaları yaparlarken pencere olmayan cephelerine kuş yuvaları yaparlarmış. Eskiden derken baya bir eskidenmiş 100-200 sene evvelinden. Şimdi kimin aklına gelecek yapacak bunlara bu kıyağı. Artık plazalarda alışveriş merkezlerinin pencerelerinin üzerine çivili bir zemin hazırlıyorlar kuşlar gelip 2 dakka soluklanmasınlar diye. Kardeşim sen hayatında kıra bayıra dereye hiç pikniğe gitmedin mi? Sen oraya gitmeyesin diye hangi bir tilki kurt ayı ve bilumum hayvanat orada rahat etmemen için sana tuzak kurdu? Sen niye böyle kibirlisin ve niye böyle bencilsin ya. Azıcık vahşi olma daha. Az bir bak kendine sen aslında iyi bir canlısın veya işte iyi bir ŞEYSİN ya. 

YORUMLAR

17 Ağustos 2016, 01.40
tutup ataydın ya balkondan aşağı niye katlanma zahmetine girip yordun kendini
17 Ağustos 2016, 09.18
Aynı durumUn benzeri 3 senedir bizdede var ..:) cam balkon Yaparken ustalar tepeye Açıklık bırakmış tabi usta biliyo bunu asma tavanda yapınca üst katın balkon tabanıyla bizim balkonun arasında 20 cm civarında bi boşluk kalmış Ve bunun farkına biz varamazken sen gel 7 sülaleni burda barındır tabi Bizlik sıkıntı yok dursunlar 8. Kat böle rahatlık kimDe var ne olcakki dedik..:) 2. Sene sonunda balkonda otururken biraz fazlamı ses yaptık ne bizim asmatavanın bi kısmı yere indi :)) meğer bunları Rahatsız etmişiz tavanı başımıza geçirip daireYi boşaltın demek istediler :)) ama Pabuç bırakırmıyız onlara özel bi bölme ve tavan yine yapıldı ....şikaYet gibi gözüksede onların öTmediği sabah boş oluyo be koca koca binalar arasında doğa sesinin bi kublesi şahane bişey .....:)))
17 Ağustos 2016, 10.16
asi_akrep__06, salık verdiğiniz bu muhteşem üstü fikir ile benim aramda 6 milyar ışık yılı var. 

BadeSi, Bi Almanya'dan oğlum gelecek evi boşaltın demedikleri kalmış size. Aynen ya kentin içinde bize Manyas kış cenneti ambiyansı katıyorlar filan doğanın merkezindeymişsin gibi bi his veriyorlar insana. 
Yorum yapabilmek için ÜYE GİRİŞİ yapmalısın