gamyun.net'i doğru görüntüleyebilmek için tarayıcını güncellemelisin, güncelleyemiyorsan başka bir tarayıcıyı ücretsiz yükleyebilirsin.

BLOG

Pınnot Noir...

16 Nisan 2021, 05.28
A- A+

Lütfen! Lütfen şu iki şişman adamın ortasında oturan, beyaz tenli güzel Fransız kadına denk geleyim. Hiç olmazsa bu akışkan, kendini bir arada tutamayan halimle bile olsa, mekanımı kendim seçebileyim. Lütfen!
-----

Tüm bu kalabalıkta yaşamak öyle zor ki. Sıkış tıkış 30-40 bireyin, aynı hanede yaşadığını düşünün. Sürekli birine temas etmek zorundasınız sığışabilmek için o haneye.Üstelik zaman geçtikçe, bireyler büyüyüp şişmanladıkça, ikisinin üçünün arasında kalıp can vermeniz işten bile değil. Kalabalık aile iyidir, derler; siz gelin de onu bana sorun!


Bütün bu çilenin sebebi esasında güzel olmak. Şöyle çirkin, ucube, tatsız-tuzsuz bir şey olsaydım misal, kimse benimle uğraşmayacaktı. Ömrümü tamamlayıncaya kadar, mutlu mesut yaşayıp gidebilirdim kendi halimde. Hayır bir de kendi sınıfımda olanlarla bile eşdeğer değilim. Üstün olmanın, diğerlerine göre daha değerli olmamın iyi bir şey olduğunu düşünüyorsanız; inanın yanılıyorsunuz. İşbilir ellerin ve gözlerin, sürekli üzerinizde olduğunuzu hayal edin. Hep beklentilerine cevap vermek zorundasınızdır, çünkü onların amacına uyan "en iyi" sizsiniz.


Yine de buraya kadar anlattıklarım, çekilen eziyet bakımından, son perdeden bir önce yaşanılanların yanından dahi geçemez. Son perdeden hemen önce, toplu kıyım yaşanır. Eze eze suyunuzu çıkarırlar. Bedenlerimizi kaybeder, her birimiz bir diğerine karışırız. Ancak bir müddet sonra, benlik zayıf da olsa kendine gelir. Bir yığın işleme tabi tutulur, bekletiliriz. Sanırım biz çok acı çekmeyelim diye bir miktar alkolle karıştırıyorlar bizi.


Dedim ya; başımıza ne geliyorsa güzel olduğumuzdan. Bu son halimize bayılıyorlar; Pınnot Noir! Maalesef vee maalesef bayılıyorlar.

----
--Hanımefendi, Pınnot Noir arzu eder misiniz?
-- Ah evet, lütfen.
Evet! Evet! işte Fransız kadının kadehindeyim!

YORUMLAR

16 Nisan 2021, 14.48
Bonjour Madam,

Je veux remplir son cœur de poésie.  :))))))))))

“Sarhoş olma saatidir! Zamanın inim inim inletilen köleleri olmamak için sarhoş olun durmamacasına! Şarapla, şiirle ya da erdemle, nasıl isterseniz.”    Charles Baudelaire

Cezbem smile Resmi smile Resmi               
16 Nisan 2021, 18.24

Üzüm kelimesi en elit bu haliyle anlatılırdı herhalde Cezbem. Gayet başarılı.
Ama tabi o kadar ezilip işlemden geçtikten sonra arkadaşın hala kendini biliyor olması da ayrıca güzel. Benim feleğim şaşardı kuvvetle muhtemel... Ya da şaşmazdı bilemdim şimdi.

Hikayesi olan her şey özeldir. Şarap gibi.

Babettem buluyor böyle iyi söz söyleyen adamları. Ama eksikliğini de vuruyor insanın yüzüne. Şiir küstü, şarap yok, erdem geçmişte kaldı. Ayığız hiç olmadığımız kadar. 

16 Nisan 2021, 22.45
....Sıkış tıkış 30-40 bireyin..  metrobüs'ü hane olarak tasvirine bayıldım. Sonuçta sürekli aynı kişilerle binildiği için aile sayılabilir.

Yaşlılara yer verirseniz..  çünkü onların amacına uyan "en iyi" sizsiniz.  Son duraktan hemen önce, toplu kıyım yaşanır. Eze eze suyunuzu çıkarırlar.

Toplu taşımanın dramı başka şekilde anlatılamadı... Yüreğinize sağlık  :)
17 Nisan 2021, 15.28
İzninizle önce Gmsnn kişisine bir asdfghjklşfgıorfşlkjhgf diyeyim. Hem seviyor, hem yeri geldi. Yazının altına, şöylee pembemsi bordomsu şahane bi üzüm dalı fotosu ekleyeyim dedim. Uğraş uğraş beceremedim. Videolar gitti, foto da mı ekleyemiyoruz artık Gmsnn? İlkelleştik bi iyice smile Resmi Bak Bayquş üzüm dalını metro sanmış smile Resmi smile Resmi


Çok pis anlatıcıyımdır Bayquş, doğru tespit :) Nasıl yazıyorsam artık; üzüm dalından, metro; çınar gölgesinden, elmalı turta çıkabiliyor. Sonuçta yazılanı herkes başka türlü yorumluyor. Ben çok memnun oldum yorumunuzdan, demek ki yazanın hayal gücünü zorlayabiliyor yazdıklarım ahahahaha .ppp


Bonjour bella femmeler .p Nabıyosunuz :) Babettem çaktı bana "üzüm" diye. Ben de yumurtlayıverdim. Taslak yazı, düzeltme gerek ifadelerde. Olsun :) Babettem, zaman di mi; nasıl da yoruyor insanı. Zaman diye bir mefhum olmasa, her şey ne kadar kolay olurdu.Güzel söylemiş adam. Şiirlerine baktım ama beğenmedim. Çeviri şiir zaten bir şeye benzemiyor çoğunlukla, yoksa mutlak iyidir orijinal dilinde. Ama söz, çok güzel. Benim nickim niye Cezbe, işte bundan :) Herkesin bildiği bir cezbe vardır. Bilmiyorsa zaten hayatla işi var, uğraşsın dursun Babettem smile Resmi smile Resmi


Grim, deme öyle deme :) Şiir her zaman olur, şarap da olur, erdem varsa vardır, yoksa yoktur zaten. Her koyun kendi bacağından... Şimdilik ayık olsak da en kendinde olan tarafından; bir cezbeye tutuluruz esririz yine sevgili Grim, karartma enseyi :) smile Resmi smile Resmi
17 Nisan 2021, 16.40
Grim kelimen: Hürrem. Edep yahu’nun şapkasız olanını, kendisini  şu sıralar  roll on bilyesi sanan Gmsnn yazsın, içini dökmüş olur hem:) 
17 Nisan 2021, 18.01
Cezbeeee bişi dicem aramızda kalsın o şarabın adı  pinot noir... tapaj hatası olabilirsmile Resmi
Şarap sevmem pekte anlamam ama öyle yani .Ya birde yıllanmışını bilmemde normali 20 dolar civarı gidiyormuş.
 Hani şeeeapsak revize etsek yazıyı, şarap için malamat etmesek üzümleri,tekirdağ altın seriye transfer etsek üzümleri???
Oooo o olur o be yaaasmile Resmi
17 Nisan 2021, 18.36
Cafocuuum bi şey dicem; dykmgdrukfssfjkhf Aramızda kalsın ama! Vallahi bilmiyorum, açtım baktım, bunun ismi hoşuma gitti. Ama öyle yazıyordu baktığım sitede. Taaa California’da yetişiyormuş bu markanın kullandığı üzüm. Domestik markalarda yabancılık çeker şimdi smile Resmi Herkes üzümü geçip şaraba takılmış. Pis sarhoşlar smile Resmi Bu yorumcu popülasyonunda bi Bayquş çıktı dini bütün.smile Resmi smile Resmi
17 Nisan 2021, 18.41

Cezbem payıma aşk düşürmüş yine...
Önce gidip saçlarımın rengini tazeleyeyim sonra da kalemi kağıda dokunayım.
Perdeciden bir de kaftanlık kumaş baktım mı tamamdır bu iş.

Hatunum sana 15 günlük zevkü sefayı çok gördük ama ben biraz müsade isteyeceğim yazı için. Şimdi gidip bi saray bulmak lazım, üç beş hizmetkar biraz entrika. Saç boyası dersen ömürlük iş malum. 

Şaka bir yana okul programlarının yoğunluğunu atlatır atlatmaz yazmaya çalışacağım.

Cafocum senin öngörü tutmadı sanki :)) Cezbem bana kıyak geçti gibi ne dersin :)

17 Nisan 2021, 22.37
-CeZbE, pinot noir'ı nerden bileyim soğuk ve serin iklimler mi gördük sanki kuru ayaz gördük hep otobüs duraklarında :) Phoenix dactylifera deseydin klavyemdeki tuşların üzeri silinene kadar sayfalarca yorum yazabilirdim.
17 Nisan 2021, 22.37
hürrem= aşk ?????
valla hürrem deyince benim aklıma da tamam hürrem sultan geldi ama aşktan önce entrika geldi. Hani demişsin ya gri biraz entrika diye onun baya baya üstü entrika yani...
vay arkadaş cezbe ''elma'' dese onu aşka nasıl bağlayacaktınsmile Resmismile Resmi Dervişin fikri ne ise zikri o olur hesabı ilahi gri güldürdün benismile Resmismile Resmismile Resmi
bende kelime istiyorum ama bu sitede en çok kahrımı çeken insan eylül söylesinsmile Resmi
Bu ara boş zamanım çok, 15 gün falan değil ertesi güne teslim edeceğim hocam yazıyı.
endoplazmit retikulum da yazarım sizi kırmam ama yine geyik modu...  Hatta hapishane hücre dışardan gelenleri içeriye taşıyan ağın başı  endoplazmik retikulum ismail abinin hikayesi falan da...Geyiksiz bir yazı yazmayı deneyim belki olur.
eylül hocam güzel bir kelime bekliyorum.
Ciddiyim (inanmadımsmile Resmi
17 Nisan 2021, 23.08
Beyhude çaba içindesin üzüm tanesi. Ha şişman adamlardan biri, ha beyaz tenli Fransız hatun... Hangisinin kadehine dolarsan dol, sonun belli Le Kanalizasyon...;) 

Ama bir konuda çok haklısın. Çirkin olmak -yada en azından çirkin şansına sahip olmak- lazım bu dünyada. Üzüm de olsan bu böyle, adem de olsan böyle... 

Cezbe, cezbediyorsun yine... ;) 

18 Nisan 2021, 15.56
İşte yazıya saygı buna denir! Grim, yazmadan önce saçlarını boyayacak .ddddd Evin perdelerini indirip kaftan dikecek smile Resmi Sen nasıl istersen öyle yaz Grim, ben merakla bekliyorum :) Zaman zorlaması yok, vakti olan daha önce de yazabilsin, öyle yapalım.Cafo senin vaktin var madem önce sen yaz. Sana bi kelime bulalım. Öyle gıcıklık da yapmayalım, zorlayıcı olacak filan diye... :) Ayrıca Cafocum "elma" aşkın ilk kelimesi. smile Resmi Ben "elma" desem Gri'ye Adem-Havva yazısı yazardı kesin. Şimdi karıştırma, bi rayına otursun da isteyen katılır sonra. Sana yine ben kelime vereyim, sonra seversek bu oyunu, dediğim gibi rayına oturur. Cafocumun kelimesi: Yılkı atı


Dedim, acaba ne diyor bu Bayquş kişisi smile Resmi Meğer hurma dermiş :) Bence çok yakın üzümle, üstelik hurmanın salkımı daha bi kallaviymiş. Şemsiye hediye edeyim ben sana, böyle ahşaptan yapılma filan süfer, dışarıdan almıştım :) Yazın güneşten korunursun .p smile Resmi


Mavim mavi :) hemen postaladın üzümceğizimi le kanalizasyona bakıyorum. smile Resmi Halbuki, beyaz tenli güzel Fransız kadının damarlarında dolaşıyor o şimdi. Kan yaptı şarap .ppp Kötüye yorma! :) smile Resmi smile Resmi Ha bu arada vaktin var mı? Bizimle misket oynar mısın?
20 Nisan 2021, 01.45
:) Bonjour monsieur
20 Nisan 2021, 14.24

Nerden alıntı?
20 Nisan 2021, 19.13
Değişik! İşine bak, bulaşma 
20 Nisan 2021, 22.05
Alıntı olduğunu bilmek mi bulaşmak komiksin
21 Nisan 2021, 07.28
Ne saçmalıyor acaba?? Şimdi ‘neymiş alıntı olan’ diye soracağım, ‘şarabın ismi’ filan mı diyecek ki .ddddddd Cidden acıklı, cidden.
21 Nisan 2021, 08.38
Ahh canım benim ya, neler neler yazmış, gidiyormuş bi de smile Resmi Gördünüz mü asaleti. Pis vasatlar, çocuk parkında mıyız!!!! Vasat Kadrosu: Cezbe, Galactic, Cafo, Babette, Gri, Alpagu, BiradamYaratamamak vs. Son iki sayfa yazarları bunlar, arada yazanlar hariç. Bakın bakalım neler yazmışlar, bir de vasat olmayan, gayet olgun süffffffferr ötesi OTHERAND yazılarına bakın. Farkı fark edin!!! Gerçi sanırım beğenmediği bi ben varım smile Resmi smile Resmi smile Resmi Amacına göre kullanmayanlar varmış burayı, ne demekse artık. Herkes kendisi gibi saçmasapan bloglar yazmalı, heralde bunu demek istiyor. Bir de iftira, kendi pis aklından geçen her ne varsa ona inanıyor, millete de empoze etmeye çalışıyor. Gidicekmiş de, dönmicekmiş de gidenler haklıymış daa... Amman çok üzüldüm :) Gitmeden önce de benim son bloguma teşrif edip ortadan bir sallayayım, belki tutar demiş sanırım. Sifonu da çekmemiş üstelik. Hadi bye bye. Geçmiş olsun dileklerimle.

21 Nisan 2021, 12.21
Uslu dursanız?
Yorum yapabilmek için ÜYE GİRİŞİ yapmalısın