gamyun.net'i doğru görüntüleyebilmek için tarayıcını güncellemelisin, güncelleyemiyorsan başka bir tarayıcıyı ücretsiz yükleyebilirsin.

BLOG

Erkeğe Şiddete Hayır!

19 Nisan 2021, 03.40
A- A+
Bu isviçreli bilim adamları neden bu kadar araştırma yapar? 
Nasıl bir psikoloji vardır onlarda ki hiç durmazlar? 
Ne gibi durumlarda araştırma yaparlar? 
Araştırdıkları şeylerle mutlu olurlar mı? 
Vardıkları olumsuz sonuçlar onların araştırma isteklerini sekteye uğratır mı?
Yapmış oldukları her araştırma onlara ayrıca bir para kazandırıyor mu?
Türk bilim adamı olmasam da, yine de araştırmak için modemin adsl girişinden dalıp, kendimi internet boşluğuna bıraktım ve ben de onları araştırdım.
Bu adamlar gece uyurken, rüyalarında bile her türlü araştırmayı yapıyorlar... Sadece rüyalarında değil lavaboda bile araştırıyorlar adamlar!

Evlerinde coçukları ile geçirdikleri zamanların yine büyük bir bölümü araştırma ile geçer...
-Babaaaa!!
-Ne oldu oğlum?
-Baba ben nasıl dünyaya geldim?
-Anana kandım, bir araştırma yaptım oldu işte...

Evde eşleri ile tartışan bilim adamları da vardır, sonuçta onlar da insandır...
-Muzaffer… Yaşın oldu yetmiş, sacma salak araştırmalar yapacağına biraz da bizim sorunlarımızın üzerine eğilsen?
-Hanım yeter! Bırak artik dördüncü çocuk isteğini! Elalemin karısı, kocasına yardım eder araştırma yapar, senin isteğine bak!! Yeter!
-Yirmibeş yaşındayken hiç oyle demiyordun ama! Hani yaşın yüz de olsa araştırma yapıp kendini tedavi eder eski gücüne kavuşurdun?!! Yalan mıydı ha? Soyle yalan mıydı?

Yemekleri bile araştırma sonucunda hazırlanır...
-Hanım yemekte ne var?
-Araştırılmış gergedan çorbası, araştırılmış sekiz mevsim salatası ve araştırılmış kadınbudu köfte.
-Seni araştırmadan aldım ya, Allah benim belamı versin!

Titizlik konusundan ötürü cok müzdariplerdir...
-Ay yeter Muzaffer! Elli defa su ayakkabılarını içeri alma dedim, bak çamur yapmışsın!
-Yaptığım araştırmaya göre, çamurun insan tenine mucizevi etkileri var.
-O zaman sen al bu çamuru biyerlerine sür de, o mucize artık gerçekleşsin! Yeter canima tak etti!
-Hanım yeter! İçerde 3 tane çocuk var, bu bünye 4. kaldırmaz!

İşten eve geldiklerinde sakinlikten uzaktırlar...
-Hanım boynuma biraz masaj yapsana, bugün haddinden fazla araştırma yaptım.
-Muzaffer bugün ev sahibi geldi, eğer üç aylık kirayı bir hafta içinde ödemezsek, senin su geçenlerde araştırdığın ve evden kovulacağımız sonucuna vardığın araştırman gerçek olacak!
-Hanım pandemi var kimse maaş alamıyor. Kısa çalışma ödeneği de iptal edildi.
-Neden iptal edildi onu da araştır bari...

Bazen unuttukları ya da umursamadıkları şeyler inatla karşılarına çıkar...
-Muzaffer adsl, elektirik, su, telefon, villa aidatı ve vergiler birikti! Ya şunları öde, ya da bir çözüm bul!
-Tamam tamam... Az kaldı, bu saydıklarını nasıl kaçak kullanabileceğimiz yönünde araştırmalar yapıyorum, ulaştığım bulgular sonuca yakın olduğumu gösteriyor!

Tabi aralarında Gamyun’u merak edp gözlemleyerek kadın erkek ilişkileri üzerine araştırma yapanlar da var...
Bu araştırmada, oyunda tanışan çiftler gerçek hayatta yanyana gelmeseler bile, uzaktan çocuk yapabilecek kadar hayal dünyalarının geniş olduğu sonucuna varılmış.
Bunun yanısıra, kadın şiddetinin internet üstünde çok daha vahim boyutlara vardığı belirlenmiş...
İşte onlardan bazıları...
-Şinasi hayatım oyun sitesine girelim mi? İhale oynarız.
-Girelim balım
-Tabi ya girelim! İşine geliyor di mi! Kızlar var orada nasil olsa di mi! “hayır hayatım o sitelerde cok kız var oraya girmeyelim” demiyor, “evet girelim” diyor!!! Yok oyle yağma!
-Ama hayatım….
-Sus Şinasi! Bitti ilişkimiz!!

-Alo Murtaza?
-Alo Neriman, sevgilimmmmm
-Hayatımmmm, ne yapıyorsun?
-Sitede oyun oynuyorum
-Hmmm… kim var masanda?
-hasanyakan, zirto33, Alev_F ve ben
-Neeeee masanda kiız mı var?
-Nolduki?
-Oysa ben, benden başka kız ile oynamazsın diye düşünmüştüm! Lanet olsun siz erkekler hep aynısınız!!!
-Nala…Alo, aloooo

-Sakın Necati! Sakın bir daha oyun için benden baskaşını eş olarak alma karşına!
-iyi de hayatım sen yoksa ne yapacam?
-Aç bir paint adam resmi çiz!

Kıskançlık şiddetini bir çok erkek degişik şekillerde yaşıyor internette, tabi bir de gerçek hayatta çok konuşmayı seven bayanların, nette erkeklere uyguladiğı konuşmama şiddeti...

Erkek- Selam ben Recep, tanışalım mı?
E- Neden cevap vermiyorsunuz?
E- Rumuzunuz... Çok güzel, anlamı ne?
E- Lütfen bir cevap verin
E- inanın amacim sadece sohbet etmek
Kadin- rumuzumun anlamı neymişmişmiş...
K- Geri zekalı rumuzum Ayşe, anlamı ne olabilir! Bi defol ya!

—-
E- Merhaba güzel bayan, bir oyun yapalım mı?
E- Masa 34’ü açtım bekliyorum
E- Masa 34….
E- 34’e gelecek misiniz?
E- Bakın tam 10 dakikadır sizin masa 34’e gelmenizi bekliyorum.
E- Eger masa numarası sizi rahatsiz ettiyse 23’ü açayım?
E- insan bir cevap verir nezaketen de olsa
E- 34...

Bir de gerçek hayatta ne ise, burada da aynı olan kadınlarımızın alışık oldugumuz şiddet biçimi...

Murtaza- Selam, nasılsınız?
Fatmagül- Sen kim oluyorsun da bana selam veriyorsun? Sen benim kim oldugumu biliyor musun? Senin gibi bir tipsize selam vereceğimi mi düşünüyorsun? Hem yaşın kaç senin? Ne iş yaptığın da beli değil! Resimdeki adam sen isen eğer, yanlış kişiye selam veriyorsun! Ben senin gibi adamlara neden bakacakmışım? Ben haklarımı bilen bir insanım!! senin gibilere selam vererek papuç bırakmam! Puana bak, yerlerde rezil! Önce git kendine elit al, sonra gel! Renkli rumuzun da yok, ne bekliyorsun benden? İki gün konuştuktan sonra “buluşalım” diyeceksin, ben bilmiyor muyum sizleri! Siz erkekler hep aynısınız, al birini vur ötekine! Şuraya girip rahat iki dakika oyun oynayamayacak mıyıiz! Rahat bırakın beni, lanet olsun size ya! Masaya gireriz yalakalığa başlarsınız, özelimize gelir  yalakalık yaparsınız, açlıktan nefesiniz kokar burada fabrikatör olursunuz, bi kendiniz olun ya! Selammışşş nasılmışım!! Sana ne ya sana ne! Ben sana nasıl olduğunu sordum mu? Konuşmaya başlarsınız telefon istersiniz, ararsınız saatlerce konuşursunuz, buluşmak istersiniz buluşursunuz sonra bir daha arayip sormazsınız! Sen bi baksana gözüme, ben de enayi tipi var mı? Sen kendini uyanık mı sanıyorsun? Hayat benim için önemli tamam mı! Ben seçilmem seçerim, sana seçme hakkını kim verdi?!! Sen önce şu günes gözlüklü resmini bi kaldır, hava soğudu güneş mi var antikamısın! Sen beni ancak rüyanda görürsün! Yok yok orada da goremezsin, enayimiyim rüyana geleyim, sonra evlenmek zorunda kalalım 3-5 çocuk hayatım kararsın yeeek yeeee! Bak bütün site yöneticileri benim kankam, seni attırmadan defol git! Selammışş!!! Sen once bi yazmasını öğren!!! Bi kibar olmasını öğren, bir kadına nasıl hitap edileceğini öğren! Odun gibi gelip selam veriyor, neymiş beni tavlayacakmış, ben bildiğin kadınlardan değilim! Benim senin yaşın kadar dünyayı gez………

***Murtaza ayrıldı***
Dip not: Bu blog da anlatılanlar tamamen gerçektir! Yazılmış olan blog, kimi üzerinde olumlu değişimlere yol açabilir... Bu sebeple lütfen okumayın! (ama sanırım geç kaldınız)
O tatlı şiddetinizi üstümüzden esirgemeyin lütfen!

YORUMLAR

19 Nisan 2021, 15.00
Türk kadınlarının, dünyanın diğer milletlerindeki kadınlara oranla çok abartılı ve belki de yer yer yapay bir egoyu sahiplendikleri bir gerçek. Bu sır değil. Bunun bir nedeni var. Diğer ülkelerin kadınlarıyla kıyas edilemeyecek oranda erkeği sevmenin kitabını yazdıklarından dolayı haklı olarak çıtayı yüksekte tutuyorlar. Orantısız kıskançlıkları böyle değerlendirilebilir. Karun kadar zengin ve IQ 240 da olsan da, evliliğin 10'uncu yılında bile kadını sevemediğin ortaya çıkarsa artık geçmiş olsun.  

Bir avrupalı kanadalı amerikalı kadının uyguladığı mobingin kat be kat fazlasını uygulamaktan çekinmezler. Erkeği önce kıyafetiyle statüsüyle kabul görürler ama zaman içinde bu kabulleri değişime uğrar. Gönül bağlamlı ölümüne bir sevgiye ve aşka evrilir kabulleri. Erkeklere kontrol odaklı tacizlerde bulunmaları için onları alabildiğine serbest bırakırlar. Ne kadar çok hata yaparsa o kadar baskı gerekçesi ellerine geçer. Bunu da bilerek yapmazlar. Binlerce yıllık kültürün geleneğin sonucudur aslında. Problemleri çözdükleri ölçüde hakimiyetlerinin tescillendiğine inanırlar. Biraz klişe olacak ama dramdan ve arabeskten beslendikleri açık. 

Erkek hata yapar, kadın bağışlar. Bağışlayıcı olan taraf sürekli alacaklı olur. Ona sürekli minnet duyulur. Atıyorum, hangi ülke nükleer füzelere sahip olmalı diye boktan tartışılan sıradan bir konuda bile, bu bağışlayıcılık demoklesin kılıcı gibi yukarıda hemen belirir. Hııı, şimdi tartıştığımız konuda haklı bile olsan ezik fikirli görünmek zorundasın evresine geçilir :)

Yine diyorum, bu reaksiyonlarını isteyerek de açığa çıkarmazlar hani. Elimizde olan kültür şimdilik bu. Her durum gerçekliğinde bir tepki ortası vardır di mi. Onlarda bu ölçü hak getire.:))

Diğer ülkelerin kadınlarında ise bu işleyiş tam tersidir. Onlar ilk anlardan tam kontrol etmeye başlarlar. Erkeğin önce manevi karakteristiği ağır basar, ama zamanla bu maddi özelliğe yerini bırakır. İlişkiye önce duygusallıkla start verirler, bu sonra ışık hızında mekanik bir sürece dönüşür. Sonuç olarak aşırı kontrolde tutulmak da bir şiddettir, hiç kontrolde tutulmayıp ortaya çıkan hatalara baskı yapmak da bir şiddettir. Bu işlerin bi ortası var. İnsanlar, ne biliyim ki bu standardı bi türlü keşfedemiyor. Akıl alır gibi değil di mi :)
  
19 Nisan 2021, 15.38

Ooo, cafo'dan kaynaklı meşhur Yelove teşrif etmiş ortama, hoşgelmiş. Siz beni tanımazsınız, eski rumuz(um)dayken okur muydunuz bilmiyorum ama denk geldikçe okumuşluğum var, ben sizi birazcık tanıyorum yazılarınızdan. Yani tarzınızı az çok biliyorum. Yazı; internet ve Gamyun gerçekleri üzerinden yine mizahla karışık insan ilişkileri serüvenleri. Okunur-okundu da.

Sonunda sesim duyuldu; hikaye kurgu dışında birilerinin bir şeyler yazabiliyor ve anlatabiliyor olması iyidir. Canlı kılıyor burayı. Sempatik anlatım, hoş. Ya da şöyle söyleyeyim; konu farketmeksizin farklı anlatımlar görmek.

Ancak bu, kadınların kıskançlığının ne menem bir şey olduğu vs, yazıdaki gizli vurgunun :) farkedilmediği anlamına gelmesin, okuyanlar tarafından. Erkeğe şiddet falan denilmiş, sonunda tatlıya bağlanmış, yemezler. Kadın-erkek eşitlikçi feminist tayfayla konuştum ben, sizi bu-bir seferlik hoş göreceklermiş. Tencere, tavalar geri yerine asıldı, haberiniz olsun.

Çiçek smile Resmi
19 Nisan 2021, 19.05

Bir sürü şey yazmıştım en en en yarası olan gocunur hallerimle ama sonra siliverdim. :)
Eğlendim okurken çokça. Sadece bunu belirtmek yeterli olur sanırım bu durumda.

Sık sık görmek dileğiyle buralarda sizi.20 Nisan 2021, 01.29
Meşhuuur Yelove sizsiniz demek :) Hoş -kelime anlamının hakkını vererek- geldiniz. Ben gelmişim, siz gitmişsiniz buralardan sanırım. O yüzden fikir sahibi olayım diye şööyle bi göz gezdirdim diğer bloglarınıza. Mizah, diyorsunuz, tamam güzel :) Yazı da güzel, eğlenceli. Ben erkekleri kadınlardan daha çok severim, kadın karakterindeki defektler pek hoşuma gitmiyor açıkçası. Erkeklerde de arızalar çok ama tabii ama onlar daha masumlar. İçlerindeki şiddet dürtüsüyle, cinsel zaaflarını törpüleyince şahane oluyorlar bence. Murtaza çok sempatik :) Yazık yav adama .pppppppp Hani şimdi biz kadınlara da evrim geçirmemiş olan erkekler çok rastlarsa, önyargılı davranabiliyoruz. Yani bir miktar, kendi içinizdeki çürük elmaların cezasını çekiyor bu tür şeylere maruz kalan düzgün adamlar. Ama bi taraftan; cidden manyak bi kadın popülasyonu da var. Adam kadına "çok güzelsiniz" diyor misal, kadın sanki "allah belanı versin" denmiş gibi davranıyor. Teşekkür et, geç yani, di mi .p
20 Nisan 2021, 09.59
CeZbe, tekrar Bonjour.
Benim, sıkıldıkça kaçan bir ruh yapım var... Zira kendisini tedavi için içe kapanıp, ruhun kaçmasını engellemek için dünya ile ilişkileri kestiğim vakitlerde, uzakta olanlar benim için kaçtı-kayboldu derler. 
Ruh kaçsa, psikolojim murtaza kadar sempatik kalmaz, içime Fatmagül kaçar -ki bu en çekilmezi, beden kaçsa uzaktakiler ayıplar...
Kısaca iki uçu oklu değnek.
“Kalmak mı daha zor, gitmek mi?” Sorusuna cevap bulmak için uzun zaman önce gittim, buldum da cevabı. Az gidecem, bulunmak kolay olmalı.
Bu arada ben de bloglara bakarak herkesin geçmişini ve geleceğini görmeye çalışayım.
Eski tadı yok gibi gördüm ama Gmssn yine de ayakta tutmuş, teşekkürler ona da.


20 Nisan 2021, 10.05
Galactic_pact: iyi özetlemişsin, ilave edilecek şeyler var ise de, genel olarak katılıyorum.
Yine de kadınlar, iyiki varlar.

Gri_K: Benimkisi mizah, kadın ve erkeğin en saf hallerini yazmak. Yeri gelir kendimle de uğraşırım.
Teşekkür ederim yorumunuz için.
20 Nisan 2021, 15.49

Türkiye gellemesi; al yanaklı, kıllı göbekli, ortalama 1,75 boy erkeklerden bu tarz genellemeler duymak çoook üzücü. Galactic umarım genellemenin dışındasındır. Yelove de bir kendisine uzatılan (yorumda) çiçeğe bir de kendine bakmış olmalı, çiçekle ne yapacağını bilememiş
Yorum yapabilmek için ÜYE GİRİŞİ yapmalısın