gamyun.net'i doğru görüntüleyebilmek için tarayıcını güncellemelisin, güncelleyemiyorsan başka bir tarayıcıyı ücretsiz yükleyebilirsin.

BLOG

Gamyun Turnuvası Başladı, Başlıyor ve Fıstık Almayan Kalmasın

08 Ocak 2012, 16.44
A- A+

 Bu turnuva özel salon turnuvalarından biraz daha farklı. İstediğin gün, istediğin saat 7smile Resmi her an turnuvaya katılıyorsun. Önemli olan o an seninle aynı tur seviyesindeki kişiyi bulup bir masa oluşturabilmek.

Turnuvaya katılmak için öncelikle 2 şartı yerine getirmelisiniz. Birincisi facebook üzerinden girmelisiniz oyunlarımıza. İkincisi ise turnuva katılım hakkı almalısınız.

Facebook üzerinden katılmak için http://apps.facebook.com/gamyunoyun/turnuva adresinden girmelisiniz. Veya facebook uygulamamıza girdiğinizde, yukarıdaki, Oyunlar,Cep Oyunlar, Üyelik İşlemleri menüsünden Turnuva’ya tıklayarak, ilgili salon listesine ulaşabilirsiniz. Ve mevcut salonlardan birine girip turnuvaya katılabilirsiniz.


Tabi bunun için önce, salonun altındaki, “hemen oyna” butonu yerine “Turnuva” butonuna tıklayıp, turnuvaya katılım hakkı almalısınız. Bu hakkı almadan hiç bir turnuva masasına oturamaz ancak seyirci olarak masaya girebilirsiniz.


Salon listesinde, nicklerin önünde 1|, 2|, 3| gibi ifadeler var. Bu ifadeler, o üyenin, turnuvada kaçıncı turda olduğunu belirtir. 


Hemen sık sorulan sorulara geçelim.
Soru: Gamyun turnuvasına sadece facebook üzerinden mi katılabiliyoruz?
Cevap: Şimdilik evet. Ama ileriki günlerde site üzerinden de devam edebilir.

Soru: Sadece okey’de mi olacak turnuvalar?
Cevap: Büyük ihtimal diğer oyunlarda da olacak (Hatta oldu, Yüzbir'i de ekledik). Şu an hem katılımı, hem sistemin işleyişini görüp izlemek için tek oyun üzerinde yapıyoruz.

Soru: Turnuvaya katılım ücretli mi?
Cevap: Hayır fıstıklı :) 1.000 fıstığı veren, turnuvaya giriş için 1 katılım hakkı elde ediyor.

Soru: Peki bu katılım hakkı hiç bitmiyor  mu?
Cevap: Bitiyor. Turnuva masasında oynadığınız oyunu kaybederseniz, katılım hakkınız bitmiş oluyor. Ama kazandığınız zaman, bir üst tura çıkıyorsunuz ve hakkınız devam ediyor.

Soru: Diyelim ki 3. Tura çıktım ve kaybettim. Tekrardan katılım hakkı alsam 3. turdan devam edebilir miyim?
Cevap: Hayır, yeni aldığınız katılım hakkı, tekrar 1. turdan başlar.

Soru: Aldığım katılım hakkını hemen mi kullanmalıyım? Alıp bir kaç gün sonra kullansam olmaz mı?
Cevap: Olur ama 30 gün süreniz var. Aldığınız katılım hakkını 30 gün içerisinde kullanmazsanız, bu hakkınızı kaybedersiniz ve katılım hakkınız iptal edilir.

Soru: Arkadaşıma ya da bir başkasıan turnuva katılım hakkı hediye edebilir miyim?
Cevap: Evet edebilirsiniz. Turnuva salonlarından birine girip, “Turnuva” butonuna basınca açılan pencereden, arkadaşınıza, salondaki bir üyeye katılım hakkı alabilirsiniz.

Soru: Bu turnuva ne zamana kadar devam edecek? Turnuva saatleri belirli mi?
Cevap: Biz turnuvalar artık bitti diyene kadar devam edecek. Kısacası rağbet gördükçe uzun bir  süre devam edecek.  Turnuva saatleri de belli değil. İstediğiniz her an turnuvaya katılabilirsiniz. Önemli olan, sizinle aynı turda olan diğer 3 kişiyi tamamlayıp, oyununuzu oynamak.

Soru: Okey’de turnuvayı nasıl kazanabiliyoruz? Okeyle bitince birşey fark ediyor mu?
Cevap: Şu anki tekli okey turnuvası. Oyunlar eşsiz, göstergesiz ve süreli oynanır. Okeyle veya çift bitmek birşeyi değiştirmez, yine 1 el kazanmış sayılırsınız. 3 ele ulaşan ilk oyuncu kazanarak bir üst tura çıkar, diğer 3 kişi elenir.

Soru: Turnuvayı kaybettikten sonra çirkeflik yapıp, katılım ücretimizi alabilir miyiz?
Cevap: Çirkefliğinizin katsayısına bağlı olarak, alacağınız yasağı belirler ve ancak onu alırsınız.

Soru: Tam oyun oynarken, amcamınoğlu gelip pc’nin fişini çekse, oğlum, klavyeye süt dökse ve ben salondan düşsem, hakkım gider mi, nolur?
Cevap: Öncelikle, akrabalarınızla ilişkinizi gözden geçirmenizi tavsiye ederim. Oğlunuz da 18 yaşına geldi, hala süt mü içiyor pc başında? Diyelim ki, eşşek şakası yapan bir kuzene veya boyundan utanmadan süt içen bür oğula sahipsiniz ve bu bir şekilde başınıza geldi. Bu durumda salona tekrar bağlanabilmeniz oyuna başlayabilmeniz için 4 dk beklenir. Baktık ki gelen giden yok, yerinize bot gelip oturur. Bot atılarak yerine kimse oturamaz. Bot oyun sonunda yenerse, siz de yenmiş sayılacak, yenilirse, siz de yenilmiş sayılacaksınız. Hatırlayın, 1. Dünya savaşında Almanlar yenilince biz de yenilmiş sayılmıştık, aynısı. Orada Almanlar, burada botlar.

Soru: Botun yenildiğini, güzel oynayamadığını, bana kıl olduğunu iddia ederek, çirkeflik yapıp, turnuva katılım hakkımın iadesini veya devamını isteyebilir miyim?
Cevap: Çirkefliğe bu kadar takıldıysanız, en başta böyle bir turnuvaya katılmayın. Gerçi, bende sizin gibi akraba, evlat vs olsa, ben nolur nolmaz yine de katılmam bu turnuvaya. Ama yine de kısaca cevap vereyim. Elektiriğin kesilmesi, elim yanlışlıkla F5’e çarptı vs gibi sebeplerden, yerinize bot oturduğunda, oyun sonucu ne olursa, sizin için de o geçerlidir. Ve bunun için aksi bir hak talep edemezsiniz.

Soru: İşim çıktı, birşey oldu, turnuva oyunundan çıktım, bu durumda yarım oyun, ceza vs gibi birşey alır mıyım?
Cevap: Hayır yarım oyun olarak da hanenize işlemez, ceza da almazsınız. Tek konsantre olmanız gereken turnuva o sırada. 3 el kazanın ve bir üst tura çıkın. Acı yok Rocky.

Soru: Üst turlara çıktıkça oyuncu bulmakta sıkıntı yaşanabilir, bu durumda ne yapıcaz?
Cevap: Ödülünüzü alıp, çıkacaksınız. Şöyle ki; 3. turdan itibaren isterseniz, 4. tur için oyun oynamak yerine, önceden belirlemiş olduğumuz ödülü alarak, turnuva hakkınızı ödüle çevirebilir ve yeni bir turnuva katılım hakkı alarak 1. turdan başlayabilirsiniz.

Soru: Ödüller nedir?
Cevap: 
2. tur-> Bin fıstık 
3. tur-> 5 bin fıstık
4. tur-> 30 bin fıstık
5. tur-> 100 bin fıstık
6. tur-> 300bin fıstık
7. tur-> 1 milyon fıstık
8. tur-> 3 milyon fıstık
9. tur-> 10 milyon fıstık
Yukarıdaki bilgilere göre, nickinizin yanında “5| nickiniz” yazdığında, oyun oynamak yerine, turnuva hakkınızı ödüle çevirip, 100 bin fıstık alabilirsiniz.

Soru: İyimiş.
Cevap: Ne iyimiş?
Soru: Ödüller
Cevap: Ha, evet!

Soru: Teselli ödülü var mı? Yani kaybetsek de, fıstık alamaz mıyız?
Cevap: Alırsınız. Oynadığınız turda elendiğinizde, eğer bir önceki turun ödülü varsa, onu alabilirsiniz. Yani, 5. turda oynadınız ve elendiniz. Bu durumda teselli ödülü olarak, 4. turun ödülü olan 30.000 fıstığı alırsınız ve turnuva katılım hakkınızı da kaybedersiniz. 2. turdan önce ödül olmadığı için, ondan önceki turlarda elenirseniz, herhangi bir teselli ödülü alamazsınız.

Soru: Bu teselli ödülünü almak için ayrıca birşey yapmamız gerekiyor mu?
Cevap: Evet. Normalde, ödül verme işlemlerinde yapılması gereken bazı  kontroller var. Bize göre teknik, size göre bürokratik işlemler diyelim. Bu kontrollerin ve kayıt işlemlerinin düzgün yapılabilmesi için “bana teselli ödülümü verin” diye, Küçük Emrah moduna girip, oradan ödülünüzü isteme butonuna basıp almalısınız.

Soru: Oyunları kazanınca, oyun puanlarımıza etki ediyor mu?
Cevap: Evet ediyor. Oyunu kazanınca, bulunduğunuz tura göre, oyun puanınız da, daha önce belirlediğimiz ve aşağıda belirttiğimiz kadar artar.

2.tur-> 50 Puan
3.tur-> 100 Puan
4.tur-> 250 Puan
5.tur-> 500 Puan
6.tur-> 1.000 Puan
7.tur-> 2.000 Puan
8.tur-> 5.000 Puan
9.tur-> 10.000 Puan

Soru: Diyelim ki ben 3. turdayım. Gece 3 te girdim salona, oynayanlar var ama hep 1. ve 2. Turdakiler. Onlarla oynayamam mı? Ya da ben masa açsam, onlar gelemez mi?
Cevap: Hayır, oynayacağınız rakiplerinizin, sizinle aynı tur seviyesinde olması gerekir. Siz 3. turdaki kişi olarak, masa açtığınızda, masanıza sadece 3. tur oyuncuları gelebilir.

FISTIK ALMAYAN KALMASIN
Soru: Konumuzla ilgili değil ama salona girince, çıkan bir tanıtım var; “Fıstık Almayan Kalmasınn” diye. O nedir?
Cevap: O, facebookda, https://www.facebook.com/www.gamyun.net adresindeki gamyun sayfamızı beğenenler arasında, her gün saat başı yapacağımız çekilişle, 1 kişiye 25.000 fıstık vereceğimizle ilgili bir kampanya.

Soru: Tam anlayamadım. Bir kere beğenmem yeterli mi?
Cevap: Haklısın, cevap yetersiz kaldı. İlk önce sayfayı beğenmen gerekiyor. Daha sonrada, aşağıdaki sarı/bej rengi alanda her saat başı, saat ..:00 çekilişine kayıt yaptırmak için tıklayınız yazısı çıktığında, tıkladığınızda, kaydınız yapılacak ve o saat yapılan çekilişte, talihli adaylarından biri olacaksınız.


Soru: Ben daha önceden beğenmiş olsam da, her çekilişte, hak kazanabilmem için, gidip o kayıt tuşuna basmam gerekiyor yani öyle mi?
Cevap:  Evet, her seferinde şansınız olması için saat başı, orada o yazının çıkmasından sonra, kayıt tuşuna/linkine basıp, sonra şanslı kişinin siz olmasını beklemelisiniz.

Soru: Kazandığımızı nasıl anlayacağım?
Cevap: Bir sonraki saat çekiliş öncesi, önceki kazananlar açıklanacak.

Soru: Peki bu kampanya ne kadar sürecek? Her gün, her saat olacak mı?
Cevap: 05 Ocak 2012 de başlayacak, 30 gün boyunca sürecek ve 30 gün boyunca her gün yapılacak. Ancak her saat değil. Sabah 09:00 da başlayacak gece 23:00 da son bulacak. Gece 00:00 ile 09:00 arasında çekiliş yapılmayacak.

Soru: Her çekilişte 1 kişi mi alacak 25.000 fıstığı?
Cevap: Evet sadece 1 kişi alacak.

Soru: Hep yeni üyelere, hep yeni üyelere! Eski üyelere birşey yok mu, niye eski üyelere vermiyorsunuz?
Cevap: Nerde benim ıslak meşe odunum. Hah, şimdi bu arkadaşı alıyorsunuz. Veriyorsunuz böğrüne böğrüne odunu, acımayın.

YORUMLAR

03 Ocak 2012, 17.33
Allah'ım ne yapayım nerelere gideyim :)) soru sormak için açmıştım özelinizi yakalanmışım foto ya :(( ünlü oldugumamı sevinim :PP rezil oldugumamı hahaha :))) Tşkrlr güzel anlatmışsınız gene smile Resmi Kolay gelsin...
03 Ocak 2012, 17.36
katılım iiçin 1.000 fistik çok bikere adammı kandiriyorsunuz emekli maaşı 700 bin fistik aile geçindirenler var burda  insaff :)))
03 Ocak 2012, 18.33
ben sevmedim bu işi gine gamyun karlı çıkıcak bu işten kısacası :D:D:D:D:D
03 Ocak 2012, 18.39
bi kere turnuva icin 1000 katılım hakkı alınsa 1 qünde ki bu en az 5binden az olamaz qünde 5milyon fıstık eder :) vereceqiniz fıstıqı cıkartıyorsunuz birde seviye sıkıntısı çekiliyor opum bunu belirtmekde fayda var 2bin olsun 2 kişi çıksın daha mantıklı :) 
03 Ocak 2012, 19.30

Anlatımın güzel gerçekten her yönü ile ama benim kafama takılan bir soru var altta umarım cevap bulur

@gmsnn Şu an hem katılımı, hem sistemin işleyişini görüp izlemek için tek oyun üzerinde yapıyoruz.

Yani katılımdan kasıt alıncak fıstık ücretleri mi?(1.000 x ......fıstık =? mi)

önemli olan sizin kazancınız mı yoksa katılan üyelerim zorlukla 4 oyun üstüste kazanbilmesi mi? 4 oyun kazanmak üst üste cok zor cünkü mutlaka elenilir bu neden 2. turda başlamıyo mesela 5.bin fıstıkla?(katılım daha cok artar bence)

@! ćìćìм ❀ cok kötüve anlamsız bi yorum bu neden yayınlandı ki :)

saygılarımla mykan

 

03 Ocak 2012, 19.43
Turnuva mı o da ne:)Yok benim yüreğim kaldırmaz kimseyle yarışmaya.İnsanların birbirleriyle yarışmasına karşıyım.Her oyun bana yarış gibi geliyor bu nedenle tek başımıza oynayabileceğimiz oyunlar istiyorum.Yapboza tıkılıp kaldım.Kelime ne oyununu tek başımıza oynadığımızda da  puan alabilsek ne iyi olurdu maalesef puan almak için rakip olarak kanlı canlı biri gerekiyor.Yinede gamyun salonları sıkıcı bu yüzden girmiyorum diyenlerin heyecanlanmasını sağlayan  bu düşünceniz için minnettarız.
03 Ocak 2012, 19.51
benim bilgidim gamyun Yaş yere yatmaz :dbir verirse 10 almasını bilir o yonden haklısınız..
katılımdan kasıt bence bu uygulamaya katılan eger 100 kişi bilemedn işte 1000 kişi ise bu işi sürdürmezler .. 
facebook yetersiz kalırsa normal siteden devam ederler   oda yetersiz kalırsa baska oyunlardada denerler 
oda yetersiz kalırsa Turnuva - iptal :)
Eger norma siteden girişe izin verilirse demekki facebook tan pek ragbet olmadi 
neyse yavv sanki banane yazıyorum ama bari enterleyim : )
03 Ocak 2012, 20.01
Sevgili Gamyun ; Seni Diğer Oyun Sitelerinden Ayıran En Önemli Özelliğin, Sürekli Kendini Yenilemen...
İyi ki Seni Tanıdık..
İyi ki Seninleyiz..
Ve...
İyi ki Varsın :)
Umarım Bu Uygulama Facebook Haricinde , Normal Girişlerde de Gerçekleşir..
Teşekkürler..
03 Ocak 2012, 20.28
benim çok hoşuma gitti bu ama okey kabiliyet sıfır :)
en kısa zaman içinde pis 7li de de olması dileklerimle :)))
03 Ocak 2012, 20.34
GüzeL UyguLama..Diğer Oyunlarıda bekLiyoruz..Emeğinize sağLık.
03 Ocak 2012, 21.24

Bu uygulamaya fazla  katılım olacağını zannetmiyorum.  daha cazip uygulamalar araştırın  bence :))   mesela  bir amiral battı oyunu  olsun  o kapalı  karelerin   bir tanesinde   veya  bir kaç tanesinde  belirli  sayıda fıstık olsun  mayınlara çarpmadan içinde fıstık olan  kareye ulaşan  fıstıkları  yesin :)))

          ben  hayal  gemisinin  kaptanı ASI_KES27   :))

03 Ocak 2012, 21.53
1- öncelikle o kadar işin gücün arasında birde  turnuva yapalım dediniz ya helal olsun.
2- Bu kadar soru hangi ara aklınıza geldi merak ettim, yorulmadan üşenmeden yazmışsınız yine helal olsun.

Not: Soruları ve cevaplarını  okurken bile yoruldum :s
03 Ocak 2012, 22.11
BU UYGULAMANIZ
ÖZEL SALONLARI BİTİRİR. 
BENCE YANLIŞ UYGULAMA PİRNÇ PİLAWI ARARKEN SİZ.BULGURDAN OLURSUNUZ.

03 Ocak 2012, 22.51
Gamyun, üyelerinden çok cebini düşünüyorsun :( başka bir sitede 2011 yılında buna benzer bir turnuva düzenlendi isteyen herkes ücretsiz bir şekilde katılıyordu ve 1. olan üyeye ise 25-30 bin liralık değerde araç verdiler. Bence turnuvanın gamyunu değilde üyeleri zengin yapması lazım.
03 Ocak 2012, 22.56
turnuvaseverler/turnuva bagimlilari  icin guzel bir uygulama. Ayrica fistik ekonomisini canlandirmak icin de...

Kendi adima fistik karsiliginda turnuva yapmak bana sicak gelmiyor. Bazi salonlarda oldugu gibi oyun kazanan, bilmece bilen, atlayan hoplayan yani bir basari elde edenin turnuvaya katilim hakki bana daha uygun gozukse de, kim bilir, turnuva krizim tutarsa 24 saat turnuva iste :-)
03 Ocak 2012, 23.00
güzel  bir uygulama bence...
03 Ocak 2012, 23.08
2 kez okey turnuvasına katıldım ve elendim ilk turdan. İlk oynadığım turnuvada 1 oyun aldım ,rakibin biri 2 oyun aldı, bir diğeri 3 oyun alıp ikinci tura geçti ve ben elendim buraya kadar  herşey normal:) Bir kez daha şansımı deneyim dedim ikinci kez turnuvaya katıldım sizce ne oldu ?? 3 rakibimden karşımdaki 3 oyunuda aldı  biz maalesef 1 oyun bile alamadan elendik:) sağolsun ona taş atan arkadaş bütün taşlarını  hiç çekinmeden arka arkaya sıraladı.Eli açıncaya kadar taş vermeye devammı ediceksiniz dediğimde, ikisi birden hemen savunmaya geçerek  şans dediler.  Şimdi ikinci oynadığım oyunu ben kaybetmişmi oldum? Yoo ben kaybetmedim, kaybettiğim sadece 1000 fıstık oldu. Bu gibi arkadaşlar  turnuvayı bu şekilde sonuna kadar götüreceklerini sanıyorlarsa sadece aldanıyorlar..Gamyun ekibinede şimdiden KOLAY GELSİN bu  tür sorunlarla çok karşılaşacaksınız. İşiniz zor insanlara  ne kadar verirseniz daha fazlasını isteyecekler kazanmak içinde böyle yöntemlere başvuracaklar..
03 Ocak 2012, 23.21
@! ćìćìм ❀ Bir imzalı fotoğrafınızı alabilirmiyim:)Ünlü biri olmuşsun artık:)
Şaka bir yana bence de ücretsiz olmalı.Günde defalarca kez girip çıktığım.Saatlerce vakit geçirdiğim site üzerine para alırsa hoş olmaz.Gerçi değirmeninin suyunu da ben karşılamıyorum.
03 Ocak 2012, 23.36
baştan çok sevindim böyle uygulama olunca ama sonradan baktım  yok iyi olmamış . kimse 4 turdan sonra oynamıyor alıyor 20 bini direk tadı tuzu kalmıyor.
03 Ocak 2012, 23.55

Selam, elinize sağlık adil turnuva arayanlar buyurun (:

2008 ekim -kasım -aralık aylarında cep üyelik vardı haftada alınan ve 4 hafta üstüste üyelik alana böyle hak tanınmıştı. ben o sayede tanışmıştım. Diğerleri sms ile 2 defa alınca onlara da cep üyelik hediye edilmişti sanırım.

Umarım ozamanki gibi ödül alma sınırına gelince hediyelerini almayıp üyeler turnuvaya devam eder ve devamlılığı sağlanır.  Saygılarımla...

Yorum yapabilmek için ÜYE GİRİŞİ yapmalısın