gamyun.net'i doğru görüntüleyebilmek için tarayıcını güncellemelisin, güncelleyemiyorsan başka bir tarayıcıyı ücretsiz yükleyebilirsin.

BLOG

Bir Blog Okudum, Başıma Gelmeyen Kalmadı

11 Ocak 2012, 17.39
A- A+

Not: Kişisel blogdur, gamyun ile ilgili bilgi içermemektedir.

Önümdeki araba hızlı geçmeyip ağır aksak hareket ettiği için o lanet olası kırmızı ışığa yakalandım ben de. Önümde de iki araba. Kesin o öndeki arabanın sürücüsü de kadındı, adım gibi eminim. Zaten kırmızı ışıkta ağır hareket eden, yolun ters tarafına döneceği zaman yolun tam ortasında durup, 700 mt ilerideki arabanın geçmesini bekleyen ya da en sol şeritte 50 ile giden sürücü, ya kadındır, ya yaşlı amca, ya telefonla konuşan erkek ya da zürafa. Bunun dışında başka bir seçenek olamaz :)

Dışarıda yağmur yağıyor, epeyde soğuk ama sigara içtiğim için cam sonuna kadar açık, hareket etmediğimden. O ışıklarda her zaman gördüğüm elaman var. Tam ne sattığı belli olmayan, elinde bir torba, sanırım balici. Arabalara yapışıp duruyor, birşeyler istiyor.

Saç sakal birbirine girmiş 30 yaşlarında bir tip. Üstü başı kir içinde. Sokak çocuğu desen değil, kocaman.  Eyvah bana doğru geliyor. Şimdi o geliyor diye camı kapatsam, yiğitliğime leke gelecek. Hem zaten camı kapatırsam içerisi de duman olur. Nihayetinde arabayı satarken sigara içilmemiş diye satmak için yıllardır arabadaki küllüğü de, araba çakmağını da kullanmıyorum. Aman boş ver, ne uğraşıyorum, ya doktordan ya da bayandan az kullanılmış diye satarım, düşündüğüm şeye bak!

Adam bana yaklaştıkça aklıma, geçenlerde Trapper’ın, sokak çocuklarına karşı şevkat, kimsesiz çocuklara yardım edelim içerikli blogu ve aynı ya da farklı bloglarda benzer konu için yapılmış yorumlar aklıma geldi. Dedim bana da bir hikaye çıkar, güzel güzel blog yazarım (Şair burada çıkarcı bir tavır sergiliyor ve sırf kendine hikaye çıkartma çabasındaki bir çıkarcıyı resmediyor).

Adam hala bana yaklaşmakta. Bende kendime meşgale aradım ve aldım elime telefonu, maillerime bakıyorum. Dibime kadar geldi, kafasını soktu içeri, “Abi be, mıy mıy hmmss, humsss” birşeyler diyor ama ben bir tek en baştaki “abi be” lafını seçebiliyorum, söylediklerinin içinden. Bakıyorum elinde satacağı mendil de yok, alayım da, katkı olsun diye. İnsanlık yapacağım ya.

Gittikçe telefona yaklaşmaya başladı tabi. Ulan dedim, trapper’ın yazısını okuduk, geldik gaza, romantik takılıyoruz. Adam mendil satıcam ayağına telefonu alıp kaçıcak. Ya da dayıyacak bıçağı boğazıma, cart diye kesecek. Niye? Trapper efendinin blog yazısı aklımıza geldi de, merhamet edip, şanımıza leke sürülmesin diye camı kapatmadığımız için. Tam bir bok yoluna gitme hadisesi yani.

Adam telefonu alıp kaçar mı filan diye düşünüyorum ama bi yandan bu düşündüklerimden de utanıyorum. Bak millet oturuyor bu insanlarla muhabbet ediyor, sen telefonum çalınacak, adam bıçak çekicek diye nelerin hesabını yapıyorsun, yazıklar olsun diye de bir yandanda kınım kınım kınıyorum kendimi.

Kahramanımız benim elde telefonu görünce, bir anda göz göze geldik. Gözlerini pörtletti, böyle kocaman açtı. Şaşırdım noluyoruz diye, göz göze geldik. Bir anda mıymıy konuşan, hiç bir dediği anlaşılmayan adam, doğru düzgün konuşmaya başladı ve ilk cümlesi şöyle oldu.

- Abi feys’e eklesene feyse
- Neys’e neys’e?
- Feys yok mu abi feys, feys.
- Ha evet var, facebook, facebook a mı ekliyim? (Zamana bak be, eskiden mendil satarlardı, şimdi adam facebook’a ekletip, dürtecek facebook üzerinden, biz de öyle mendil alacağız. Ben de 1 TL fotosu ekler, duvarında onu paylaşırım:) )
- Evet be abi hadi be
- Tamam ekliyim (Ah trapper ahh, başıma ne işler açtın)
- Yaz abi...
- Tamam, ver (o sırada telefondaki not bölümü açılır)
- Gerilla alt çizgi 66 ama iki le’li abi iki le’li.
- Gerilla_ evet, söyle devamını
- İki le’li yazdın de mi abi, iki le, lelelelelelele
- (Allahım, çattık) Tamam iki le’li yazdım devam et sen.

Bu sırada yeşil ışık yanar ve arkadakiler korna çalmaya başlar. Ben de hareket etmek istediğimi belirtir halde arabaya gaz vermekteyim, hafifçe yerinden oynatarak, ancak bi problem var. Adamın belden yukarısı arabanın içerisinde. Hareket etsem ayrı dert, etmesem ayrı dert.

Arkadan bakılınca da olay şu; Ben taksici Cemil’im. İffet olarak da baliciyi arabanın camına sıkıştırmışım ve o şekilde arabayla hareket etmiş durumdayım. Bir anda böyle bir sahne aklıma gelince irkildim. Hala içimden de söyleniyorum, ah trapper, ah mirza, ah turk_38 (benzer yorumlar yapmışlardı, sokak çocuklarına karşı gösterilen şevkatle ilgili), ne hale soktunuz beni. Hani derler ya, bi kitap okudum hayatım değişti diye. Ben de bi blog okudum, vicdan yaptım, olay nerelere geldi.

Arabayı hareket ettiremiyorum, adamı camdan dışarı çıkartamıyorum, halim içler acısı. “Tamam tamam ekliyorum ben” dedim, hadi bak arkadakiler korna çalıyor bekletmeyelim dedim de çıkardı vücununun, araba içerisinde kalan kısmını. 

Ben o sırada hareket ettim ve hala bağırıyordu arkamdan, abi iki le’le, iki le’le, lelelelelelele. Ardından da ben ekledim, bi yandan arabanın direksiyonuna pıtı pıtı vurup, tempo tutarak; lelelelele, ahey ahey hey, tey tey tey, haydin hep beraber şemmame halaya...

Yazı Sonu Not: En başta, kişisel blogtur, gamyun’la ilgili bilgi içermemektedir diye yazdım ama kandırdım :) Aslında şimdi vereceğim bilgiyle, içeriyor. Ama giden gitsin, kalan sağlar bizimdir diyerek, blogu sonuna kadar okuyanlara vereceğim bu bilgiyi.

Bugünden itibaren, salonlara girdiğinizde, bazı nicklerin önünde 3 noktalı bir icon var. Herkes o iconu soruyor nedir diye. O icon sizin turnuva hakkınız olduğunu belirten icondur ve 2 sebepten dolayı çıkar. Birincisi, siz kendiniz turnuva katılım hakkı almışsınızdır ve  henüz kullanmamışsınızdır. Ya da, son 1 ay içerisinde gamyun’dan alışveriş yaptığınız için size, hediye olarak hem okey, hem de yüzbir turnuvasına katılım hakkı vermişizdir birer tane (1 hafta içerisinde kullanmak şartıyla) hediye  olarak, onun için çıkıyordur. Ama kimseye bahsetmeyin bundan, sadece blogu okuyanlar haberdar olsun :)

YORUMLAR

11 Ocak 2012, 17.50
Tamam kimseye solemicem :))))
11 Ocak 2012, 17.50
abi  direk konuya girsene , bizi yordun :)) 
11 Ocak 2012, 17.53
Süperdiiii,mükemmeldi,çookk eğlenceliydi ,koptummm okurken:)))))))...Bir numarasın gmsnn
11 Ocak 2012, 17.56
Sağsın demi gmsnn:)) Amma gerilim yaşattın ya.Hadi bassana gaza be, it adamı çıksın diye diye bir hal oldum.Şimdi sana saf mı desek ne desek.Camı biraz kapamaz mı insan:))O kadar gerilim yaşayıp sonunda şemmameye bağlamak da beceri işi.
11 Ocak 2012, 17.59

       Öncelikle şunu belirtmeliyim,içimden hep ''şu gmsnn bir kere de fındık-fıstık-site içi bilgiler dışında bir yazı yazsada okusak'' diye geçiriyordum,bu olduğu için sevinçliyim,hatta buna bilmeden vesile olduğum için daha çok sevinçliyim:)Tamam yetkilisin,etiket sağlam ama şimdi söyleyeceğimin bunlarla alakası yok,sanırım bu blog ortamında en çok güldüğüm 2-3 yazıdan biri oldu şekil 1-A'da ki yazı:)Özellikle de taksici Cemil olayına bittim,şimdi adamın bir kısmını arabanın içinde dşünüyorum,senin o sıradaki yüzünü düşünüyorum ve kendimi tutamıyorum:)

       Ha bu arada unutmadan küçük bir ayrıntıya dikkat çekeceğim,ben o yazımda çocuklardan bahsetmiştim senin İFFET maşallah 30 yaşında eşek kadar adammış CEMİL::))

11 Ocak 2012, 18.04
Önce yorumları okudum,sonra koyu siyah yazılmış kısmı okudum,sonra en başa dönüp okumaya çalıştım ıhh ıhhh bitirip hepsini okuyamadım sıkıldım işte kızmayın :)) :P
Verdiğiniz bilgi facebook'ta duyurulmuş zaten biliyordum ama bana sadece 101 den turnuva hakkı gelmiş itiraz ediyorum :)))) Hem niye burda da duyurdunuz ben o işareti soranlara usta olduğum için verdiler bana diyordum ne güzel :))))
11 Ocak 2012, 18.07
Off çok unutkanım yazmayı unuttum.Tanımadığı birine beni faceye ekle demişse kendini çok yalnız hissediyor demek ki.Muhtemelen her yerde dışlandığı için ait olduğunu hissettiği tek yerde face olmalı.Ekleseydiniz gmsnn.
11 Ocak 2012, 18.07
Bende  o isareti gorunce ,ustun basarimdan dolayi tac verildi sanmistim . Sonra baktim ki bircok uye de var aa dedim demek ki biz secilmis insalariz. Demek ki oda degilmis tuh.:p
11 Ocak 2012, 18.18
pessss diyorum yah süperdiiii :))
11 Ocak 2012, 18.28
Umarım herkes okur, valla herkese cevap vermekten çok yoruldum ! :D Nickinin yanında ahtapot gibi bişey var o ne diyorlar :D:D
11 Ocak 2012, 18.33

5 yıl önceydi sanırm ben gamyuna yeni üye olmuştum ozaman sadece sılvır üyeler için turnuvalar vardı okeyde ozamanda bu işaret vardı ben ona süpürgeliler derdim herkes gülerdi hatta girip oynardım o ikon yok olurdu yerleri güzel süpürmüşsün süperge bile  yok olmuş diye dalga geçerdi arkadaşlarım bu gün girdiğimde süpergem yine gelmişti:) neden acaba diye düşündüm moralimde çok bozuk kimseye gidip bu ne diye sormadım tura girdim baktım hediye ama nerden ne hediyesi bilmiyorum hakkımı kulandım son elde kaybettim ama(: blogun hiç böyle bi konuyla biticeğini bilmiyodum bende trapere katılıyorum ilk defa gmsnn farklı ,bizden, içten ,bi blog yazmış derken :):)sonunda hüsrana uğradım mı?)derken yine ..gamyunculuğu aklına gelip olayı süper bağlamış zaten onun blogları hangi konu olursa olsun zeka üstü nedense bazen imreniyorum o zekasına gerçekten ellinize sağlık hem blog için hep bedava tur davetiyesi için

GMSNNsmile Resmi

11 Ocak 2012, 18.37hahaha biz de bizim genel opumuz uyanıktır, gözü açıktır, cindir, eli çabuktur derdik... :))) :P   okudukça koptum, eğlenceli bir yazı... :)) cemil ve 30 yaşındaki iffet... demek ki neymiş her sakallıyı Selvi sanmıcaksın... :D
  beni de ekle leyla_66 ama bak 2 leyle leleleleleeee anladın dimi.. :)))
    daha ne desem bilemedim, yasaklanmak istemem şahsen :DD Saygılar.. :D        
 
11 Ocak 2012, 18.41

 Ben de;

Önümde mıy mıy giden ,

E-5 te en solda 50 ile giden ,

Omzunu,  başını öne doğru tutarak , istikamet tam yol ileri , böyle yolu iyi görüyorum diye öndeki karıncaları bile görebilen ,

Direksiyonu iki eliyle tepsi tutar gibi tutan,

Trafiğin ilk tıkandığı yerde sürücü aynasında '' hala genç ve güzel miyim '' diye kendine bakan,

Kırmızı ışık yandığı halde geç gazlayan ... Saçlı , saçsız her sürücüyü ,''  heh illaki kadındır bu ! '' diye düşünenlerdenim.

Yaşlı amcaları  ise şeyinden tanıyorum ben , sağa sola dönerken sinyal vermemelerinden :)) Rahmetli oldu şimd,i bir amcamız vardı , araba kullanırken sinyal vermezdi hiç . Uyarmıştım bir kez , bana verdiği cevap şuydu ;

- Arkamdaki kör mü , arabanın burnunu vermişim sağa , anlıcak şoförse !  E  o zamanlar trafikte 20 - 30 araba vardı , şimdi arabanın ardı nereye bakıyor anlayamayacağımıza göre , sinyali hala vermeyen tek o nesil kaldı :)

  Bu , işin kadın kısmında blog yazarına hak veriyorum demektir.

İkinci kısımda ise , sırf hemcinsi diye Trapper ' ın yazdığı ve benim eleştirdiğim , hala da '' satın almayarak '' onlara katkıda bulunursunuz '' dediğim çocuk satıcılar konusundaki yazının sonucunu gördünüz işte !  Gettii gettiii bizim gmsnn başkanımız dicekmişiz az kalsın !  Ne yoluna ?  BLOG YOLUNA  tabii  :)))) 

  Not; O yazıda beni dinleyecekti okuyucu , e sakalım olsa diyemicem :) Iygg

Nott ( çift t li ) ; Blog , gmsnn bloga geleli güzelleşti :)         Sevgiler .

 

11 Ocak 2012, 18.49
Yazınız her zaman ki gibi diliyle anlatımıyla oldukça güzeldi. Asıl üzerinde duracağım nokta yukardaki yorumlarda eğer facebook a ekle dediyse kendini çok yalnız hissediyor üzerinde olacak. Evet bu yoruma katılıyorum artık insanlar zamanlarının çoğunu internet başında facebook twitter vb sosyal paylaşım sitelerinde geçiriyorlar. Ben arkadaşlarımdan görmedim ama ( görsem zaten o kişiyi hemen silerim o ayrı :) gençler arasında (bu arada çok yaşlıymışım  izlenimi verdim galiba ) şöyle bir durum var. Birşey paylaşılır şarkı , türkü , anlamlı söz!! bundan sonra gelecek yorumlar beğen tuşuna basan arkadaş sayısı beklenir. Bakılır bir kaç dakika içinde beğenen sayısı az  özel mesajla "Oğlum (hatta olumm) çok güzel şarkı paylaştım beğensene" ya da "Kanka tam senlik şarkı hani geçen gün dinletmiştim ya bir zahmet dinle de beğen" şeklinde baskı yapılarak kişi beğenmeye yorum yapmaya zorlanır. Bunun altında yatan duygu nedir? Beğenilmeme özgüven eksikliği yalnızlık.. Bazı insanlar sanıyor ki facebook ta paylaştıklarının aldığı beğeni kadar beğeniliyor ne kadar çok kişi beğenirse o kadar çok kişi seviyor vb... Ama şunun da farkında değildir ki bu insan o bilgisayar başında kaldığı sürece daha çok yalnız kalmaya mahkum..
11 Ocak 2012, 18.59

Ben 3 gün evvel sanal magazadan alisveris yaptim malumunuz memleket G.antep olunca SIK SIK fistik harciyorum :)

Buna karsilik bana tarafinizdan turnuva hakkina sahip olabilmem adina herhangi bir hediye henüz Lütfedilmemistir..

Gmsnn Bey'e arz ederim.

11 Ocak 2012, 19.45
Yeni işten geldim ilk açtığım yer blogoldu ve sizin blogunuzla karşılaştım keyifle ve gülerek okudum. sinirli ve yorgundum hepsi gitti sayenizde tşkrler elinize sağlık..
11 Ocak 2012, 20.05
Öncelikle ellerinize saglik harika bir yazi olmus okurken sizi karsi kaldirimdan izler gibi hissettim kendimi toplum ici sorunlarimiz cok fazla deginmekle cok iyi yapiyorsunuz ayrica gamyun icin verdiginiz bilgi icinde tskler.
11 Ocak 2012, 20.11

Sayın gmsnn haksız da değilsiniz hani bazen tehlikeli olamsalarda ürpertici gelen insanlar oluyor.

Ayrıca teşekkürler , turnuva dışı salonlarda da 3 noktalı icon uygulamanız iyi olmuş. Hem bize hatırlatma hemde katılmayan üyeler görürde bi defada bizde turnuva salonuna gidelim derlerde oyuncu sıkıntısı yaşanmaz. Ödül kısmına tur geçişlerinden sonra oyuncu sıkıntısı yaşanıyor.

şimdiye kadar 6 tur oynayan görmedim 100bin fıstığı kapan ödülünü alıyor.

Bugun turnuva oynadığım sırada masada bir konuşma geçti. Acaba benmi yanlış anladım onlarmı çözemedim. Bu okey ve 101 turnuva salonlarının 1 ay (30 gün) süreceğini zannediyorlar. Bense ; alınan turnuva hakkının 1 ay kulanma hakkı olduğunu ve turnuva salonlarının devamlılığı üyelerin katılımlarına bağlı olarak süre belirlemediğinizi düşünüyorum. -Bu konuda Aydınlatıcı blog yazınızı bekliyorum.

kolay gelsinsmile Resmi

 

11 Ocak 2012, 20.11
salona girdim ve malesef bende bu işaret yok :D ama genelde basbas bağırdım anlattım herkezi blog okumaya davet ettim gmsn opum smile Resmi
Yorum yapabilmek için ÜYE GİRİŞİ yapmalısın