gamyun.net'i doğru görüntüleyebilmek için tarayıcını güncellemelisin, güncelleyemiyorsan başka bir tarayıcıyı ücretsiz yükleyebilirsin.

BLOG

Ufalana Ufalana

18 Eylül 2013, 22.45
A- A+
       
       Herkese merhaba.....                
                İnsan hedeflerinden, Kendi bildiği doğrulardan şaşmamalı. Kendini özgür hissetmeli, asla yorulmamalı, kendinden, prensiplerinden ödün vermemeli. Bu söylediklerim şu an ki yaşam kriterlerine göre çok zor değil mi ? Aslında insan doğruları da, hataları da kendi yapmaz mı? Hataya sürükleyen faktörler var mıdır? Elbette hataya sürükleyebilecek, ya da yolumuzdan hatta kendi bildiğimiz doğruları yanlış aks ettiren şahıslar düşünceler yok mudur? Önemli olan neydi ? Kendi prensiplerimizden ödün vermemek. Bunu nasıl başarabiliriz. Herkesin sorumsuz davranışları olabilir. Sorumsuzluklar ileri de kesinlikle az da olsa bize zarar verecektir.
                Ama zararın neresinden dönersek kardır değil mi ? Aynı tıp dilinde olduğu gibi erken teşhis her zaman için önemli bir faktördür hayatta. Yaşadıklarımızdan ders çıkarmak ve bunu ileri de kendimize tecrübe olarak kullanmak elbette bize her zaman ileriye götürecek adımların başında gelir. Ama maalesef ki çoğumuz bunu uygulayamıyoruz. Bazen öyle anlar oluyor ki kendin işin içinden çıkamıyorsun. Etrafa danışıyorsun ama her kafadan ayrı bir ses çıkıyor. Doğru yolu bulmak daha da zor bir hale geliyor. Karar vermekte zorlanıyorsun. İkilemde kalıyorsun. Burda yapmamız gereken şey bütün fikirleri toplayıp onlardan fikirler yürütmek ama kesinlikle kendi doğrunu kenarda ayrı bir yerde saklaman gerekir. Hayatı ufalana ufalana yaşıyoruz. Herkesin sıkıntıları, sorunları var elbette. İnsanlara doğru yolu bulmasını göstermek ya da bunları dile getirmek vijdani bir görevdir. 

             Kendiniz bir yol çizdiniz ve o yolda emin adımlarla ilerliyorsunuz. Feleğin çarkı dönerken elbet çelmeler gelecektir. Orda o çelmelerden kurtulmak belki de çok basittir. Belki de kendimiz takarız ayağımızı o çelmeye. İçinde ki zincirleri kır, koyduğun hedefleri engelleri aldırmadan yürü hatta koş. Hayat acı tecrübelerle doludur. Dersini aldın mı bir kere. Orda kal. Doğru yolu getirecek nice kapılar açılacaktır. Temelini sağlam kurduğun inşaat Allah' ın izni ile kolay kolay yıkılmaz. Hadi şimdi yürü ve hedeflerini inşaa et eskisinden daha sağlam...         Saygılarımla....

                                                 

YORUMLAR

18 Eylül 2013, 23.14
çok güzel ellerinize saglık....
18 Eylül 2013, 23.47
yazıyı okuyunca ilk önce baktım acaba tanışıyormuyuz bu  günlerde sizinleudertleştik mi ? yaşadıklarımı anlttımı diye:) yok yok değil tabide daha 3 gün önceye kadar tm bu yazdıklarınızı yaşadım bende anladımki hatanın neresindne dönersem kardır diye içimden her ne kadar söküp atamasamda vaz geçemesemde biliyorumki o bir hata daha kötü şeyler yaşanmaktansa vaz geçmek ve hedefimde asla olmayan şeylerdi prensiplerime çok aykırı bir durumdu... şu yazıyı okuyana kadar içimdeki fırtına hala savuruyordu bi yerlere ben.. kalbimi mi dinlesem , mantığımımı diyordum ki siz çıktınız  bu yazıyla karşıma çok sevindim bu yazı için kendi adıma ellerinize sağlık diycemde çok az olucak çünki benim içimdeki fırtınayı siz durdunuz tşker ederim binlerce kez
19 Eylül 2013, 09.53
kişisel gelişim kitabı okuyup gaza gelmiş gibi bir halin var...
19 Eylül 2013, 12.29
Güzel yorumlarınız için teşekkür ederim herkese ayrı ayrı. Blue sana bir parantez açıyorum ben de sana çok teşekkür ederim düşüncelerin ve fikirlerin için. Keşke fırsat olsa da dertleşebilsek. Fırtınayı durdurmak kolay yeter ki kendinden ödün verme :). Mebrur kitap okumayı severim evet ama hayatta zaten canlı bir kitap değil mi? Buna gaza gelmek demek doğru olmaz. Maymun gözünü açtı demek daha doğru olur. :))))
13 Haziran 2018, 08.41
emeğinize sağlık güzel yazı olmuş
Yorum yapabilmek için ÜYE GİRİŞİ yapmalısın