gamyun.net'i doğru görüntüleyebilmek için tarayıcını güncellemelisin, güncelleyemiyorsan başka bir tarayıcıyı ücretsiz yükleyebilirsin.

BLOG

Chrome'dan Oyunlara Giremiyor musun?

25 Nisan 2015, 23.59
A- A+

Evet, biliyoruz giremiyorsun. Chrome’da oyunlarımızı oynamak istediğinde şu an “Eklenti Desteklenmiyor” uyarısı alıyor olabilirsin. Bu gavur icadı Chrome, ne yazık ki artık java’nın çalışmasını engelliyor, o sebeple özel bir izin vermek gerekiyor. Tabi bu durum sadece chrome kullananları etkiliyor. Eğer "Chrome’dan girmeye mecbur muyum ben ya, girerim firefox’dan, safari’den, internet exoplorer’dan” dersen, böyle saçma sapan ayarlarla uğraşmak zorunda kalmayıp direk o browserlardan oynayabilirsin.

Ama yok ben takıntılıyım arkadaş, ille de Chrome diyorsan, tamam seni mi kıracağım diyerek, nasıl gireceğini şimdi tarif edeceğim.

Öncelikle adres satırına şunu yazmalısın; chrome://flags/#enable-npapi
Bunu yazıp enter’a bastığında, chrome’un ayarlarıyla ilgili bir liste gelecek. Orada “NPAPI’yı Etkinleştir” (Oo papi pappii, papi çülooo şarkısı aklıma geldi ☺ https://www.youtube.com/watch?v=kVsYckNXYqM) başlığını göreceksin. “Etkinleştir” e tıklayacaksın ve sonrasında chrome’u tamamen kapatıp, yeniden açtığında, artık o PAPPİ PAPPİ özelliği aktif olmuş olacak ve oyunlarımıza girebileceksin. Aşağıda adım adım ekran görüntüleriyle görebileceğin halini de ekliyorum, oradan bakabilirsin.

Hazır blog’a el atmışken, son zamanlarda sık sorulan sorulara da hızlıca cevap vereyim

Soru: Fıstıklı oyunlarda puan da verilse ya, verilmeyecek mi?
Cevap: Verilmeyecek, çünkü fıstıklı ve puanlı oyunlar farklı kategoride 2 oyun türü, o yüzden kesinlikle puan verilmeyecek.

Soru: Turnuva salonları açılmayacak mı? Ödüle çeviremediğimiz turnuva hakları ne olacak?
Cevap: Teee 20 gün önce duyurusunu yaptık, dedik ki 1 Nisan’dan itibaren artık turnuva hakkı satmayacağız, 15 Nisan’da da turnuva salonları tamamen kapanacak. O yüzden ödülleriniz varsa ödüle çevirin, sonra; “Ama ben ödülümü almamıştım :((((“ derseniz, yapacak bir şey yok dedik. Bazılarınız dinlememiş, aynen yazdığım gibi diyorlar ama artık geçti. Turnuva salonları kapandı ve mazide kaldı, artık açılmayacak.

Soru: Online süreden filan fıstık veriyordunuz, galiba vermiyorsunuz, o fıstıkları kim alıyor, sen mi alıyorsun?
Cevap: Hayır ben de almıyorum ama tespit doğru, artık online süreden dolayı fıstık vermiyoruz. Onun yerine, fıstıklı oyun salonlarına girdiğinizde, eğer fıstığınız 350’den az ise günde 1 defa olmak şartıyla, fıstığınızı 350’ye tamamlıyoruz ve o yöntemle fıstık vermiş oluyoruz. Ancak diyelim ki salonlara girdiniz fıstığınız 2000’di. Oynadınız ve kaybettiniz, 200 fıstığınız kaldı. O fıstığı 350’ye tamamlamıyoruz. Siteye ilk girdiğinizde eğer fıstığınız 350’nin altındaysa veriyoruz, üstündeyse, sonradan fıstık vermiyoruz.

Soru: Java ile sorun yaşıyoruz ne olacak böyle?
Cevap: Yaşanan sorunları farkındayız ve elimizden geldiğince çözüm üretmeye çalışıyoruz. Ancak gün geçtikçe java’ya destek azalıyor, mevcut teknolojiler tarafından. O sebeple biz de aylardır,  oyunları Java’dan kurtaracak bir çalışma içerisindeyiz ve yakın zamanda bazı oyunlarda, yeni oyun ekranlarıyla karşılaşacaksınız. Bir süre sonra da tüm oyunlarda javadan kurtulacak ve yeni oyun ekranlarımızda oyunları oynayacaksınız.

Soru: Android noooldu?
Cevap: Volkan Konak’tan geliyor; “Dertliyim Kederliyim, her nedense ağlarım…” Valla çalışıyoruz, billa çalışıyoruz, inanmazsanız Cebren’in üzerine yemin ederim; Cebren’in eli kırılsın ki, bilgisayarı bozulsun ki, yapıyoruz ama o kadar çok ayrıntı var ki biraz uzun sürüyor. Yaz ayları içinde ilk uygulamamıza kavuşacağız, ondan sonrada tüm oyunlar için tek tek çıkartacağız ama biraz zaman gerekiyor işte.

YORUMLAR

16 Nisan 2015, 16.03

Maşallah ne çok seveni var Cebren kardeşimizin :) Dualar yağmur gibi :)

Çalışmalarınızda başarılar.

16 Nisan 2015, 16.10
valla ben hiçbir ayar yapmadan çok rahat oynayabiliyorum. Onu açamayanlar düşünsün.
16 Nisan 2015, 16.16
bende zaten NPAPI diye bir ayarda yok WebGL'nin altında
16 Nisan 2015, 18.28
FACENİN OYUN DAVETİNDEN VERDİĞİ 250 FISTIK VE TURNUVA HAK ÇEKİLİŞİ İÇİN  BÜTÜN GÜN TIKLIYODUKK BİTİNCE BOŞLUKTA KALDIK YENİ Bİ  UĞRAŞ LAZIM))
16 Nisan 2015, 19.11
ayarlamayı yaptım yinede calışmıyor  
16 Nisan 2015, 19.48
gmsnn teşekkür ederim. Hayır dua'larım seninle..
16 Nisan 2015, 20.36
3 saattir uğraşıyorum hala giremedim bulamadım  kafayı yedim delirdim valla bak
16 Nisan 2015, 22.03
hala turnuva salonları devam ediyor nasıl oluyor hani bitmişti ve neden kaldırıldiki anlamış değilim
16 Nisan 2015, 22.57
yeni java güncellemesi çıkmış. Onu yüklemediyseniz ondan çalışmıyor olabilir.
16 Nisan 2015, 23.14
Tüm ayarları resimdeki gibi yapmama rağmen yine olmuyor. Hiçbir etkisi olmadı sorun başka nerede olabilir.. 
16 Nisan 2015, 23.37
3 saattir uğraşıyorum hala giremedim bulamadım  kafayı yedim delirdim valla bak
17 Nisan 2015, 00.14
ayarlamalar yapıldı ama henüz hala giriş yapamıyorum
17 Nisan 2015, 11.29
gamyuna hiç bir yerden giremiyorum. Allah bildiği gibi yapsın bu javayı icat edini bizi mağdur edeni. 
17 Nisan 2015, 11.51
Yıllardır crome kullanıyorum papim etkin değil ama hiç sorunla karşılaşmadım. İlginç bir durum
17 Nisan 2015, 11.58
Eğer chrome'u güncelleyip 42. versiyonu kullanmıyorsanız, zaten java eklentisinin çalışmasını engellemez. Problem yaşamayanlar (şimdilik) o yüzden yaşamıyor, ama güncelleyince bu değişikliği yapmak zorunda kalacaksınz.
17 Nisan 2015, 12.34
Demek ki salona girmeden sorunla karşılaşmadım dememek gerekiyormuş, bende giremedim :)  
Sorun yaşayan arkadaşlar için gmsnn yazdım ama buraya da yazayım. chrome://flags/#enable-npapi girdikten sonra ve npapi'yi etkinleştirdikten sonra chrome://flags/#enable-npapi  sayfasının en altında yapılan değişiklerin kaydedilmesi için yeniden başlat butonu çıkıyor. O butona tıklayarak yeniden başlat yapınız.
Benim gibi cromeyi kapatarak manuel olarak yeniden başlatmayınız.

 http://i.hizliresim.com/vEzPYD.png
17 Nisan 2015, 12.37
Bak yaaa!.."Sonunu düşünen kahraman olamaz" demiş büyük düşünürün biri ama aksini savunanların sayısı da az değil.Nereden girdim ben bu Polatgiller şeyine? Şuradan: Eğer sevgili Cebren'imizin bilgisayarı bozulsa, hele hele Allah korusun eline bir şey olsa, bu Gamyun ahalisinin hayırsız, yaramaz veletleriyle ne yapacağınızı düşünemiyorum bile. Hem zaten ne diye ben düşünecekmişim ki, siz düşünün.:) Adı bile yeter O'nun.Naçizane "AMAN DİYİM!" uyarısı için girdim bloga. Yoksaaa benim şu yukarıdaki Çince Japonca falanlara kafam basmaz. Chrome, mhrome, papi mapi benim neyime? Allah'tan ben Chrome'dan oyunlara girebiliyorum. Nasılını izah edemem ama giriyorum işte. Garip kuşun Chrome'unu Allah yapıyor sanırım.:) Yoksaaa şu, iştahını frenleyemeyip kafasını yiyerek deliren arkadaştan beter olurdum.:)"Ailede çocukların, Gamyun'da Cebren'in üzerine yemin edilmez." özlü sözüyle sonlandırıyorum.:)Eğlenceli klavuzluk için teşekkürler.Sevgiler.
17 Nisan 2015, 15.05
Ben hiçbir ayar yapmadan oynayabiliyorum.Gidemeyenler var.Yani sorun chromedada olabilir.Javadada olabilir.Kullanıcıdan kaynaklı da olabilir.
17 Nisan 2015, 15.37
bu ne biçim iş gamyunsuz kaldık bugun yaww
17 Nisan 2015, 18.21
valla bunalıma girdik nasıl birşeyse bu yapamadık olmuyo buna bi care bulsanız iyi olur 2 gündür oyun oynayaıyoz
Yorum yapabilmek için ÜYE GİRİŞİ yapmalısın