gamyun.net'i doğru görüntüleyebilmek için tarayıcını güncellemelisin, güncelleyemiyorsan başka bir tarayıcıyı ücretsiz yükleyebilirsin.

BLOG

Saçı Uzun Geldiii 'anımmm :)

08 Mart 2016, 12.42
A- A+

E saçı uzun geldiyse, haliyle aklı da kısa olan teşrif etmiş bulunuyor, yani ben :) Bu "saçı uzun, aklı kısa" tespitini hangi kıt akıllı yapmış acaba? Hadi ağzı olan konuşuyor tamam da, niye böyle yerleşmiş dilimize, niye hala ağzı olanın konuştuğu konuşuluyor? Yoksa bu tespit doğru mu, saç uzarken beyin hücreleri mi ölüyor??? Nedir abi olay!!


Bir de "eksik etek" var. Bu daha da fena; kıt akıldaki sapkınlığın izdüşümü. Yani aklını o derece bozmuş tamam olan eteğiyle :) Sanırsın tepesinde kafa yerine Bereket Heykelini taşıyor muhterem. Tövbee tövbeeee!! Neyse, konumuz saç-sakal, karıştırmayalım şimdi eteği-meteği :)


Bu dünyada; insanlar, hayvanlar ve bitkiler yaşar, bir de 4.cins... Bu canlılara, yukarıdaki kadına yönelik hakaret içeren söylem sahipleri örnektir misal. Bu türdekiler Homo Sapienslerden hallicedirler ama  bir türlü evrilemezler, gelişemez, yetişemezler. 21. yüzyılda "çağdışılığın dibine acep nasıl vururum"un ince telaşındadırlar. Mümkün olsa da; kendi benzerleriyle beraber bu dünyadan taaaaaaa uzaklarda bir gezegende yaşasalardır :) Ahhh ahhh mümkünsüzdür tabii. Onlarla bir şekilde karşılaşır, bazen muhatap olmaz es geçer, bazen de hödüklüklerine tepkisiz kalamayız biz saçı uzun aklı kısalar(!)


Tabii ben kendime yakıştırmam; benim gibi "insan" olan erkek cinsine "sakalı uzun, beyni mantar" demeyi. Ama işte dediğim gibi "insan olma" vasfıdır benim bu tasarrufta bulunmamı önleyen. Lakin, örneklenen familya için gayet de yakışık alır bence "sakalı uzun, beyni mantar" tanımlaması.


Şimdi bu yazıyı okuyan İNSAN bana hak verecek, tariflediğim canlı türü de ya bön bön bakacak ya da sinirlenecektir haliyle, antrparantez;  bön bön bakan ehven-i şerdir :) Ehh ne yapalım, saç uzun malum, bu kadar yazabildim, anlatabildiğim kadar artık... :(

YORUMLAR

10 Mart 2016, 01.16
CeZbE hanım sizi ve simyağı arkadaşımızı yazılarınızda kadınların toplumumuzda maruz kaldığı çirkinlikleri,haksızlıkları çok güzel bir şekilde gözler önüne sermiş olmanızdan dolayı AYAKTA ALKIŞLIYORUM..
Güzel yüreklerinize,ellerinize sağlık..       Sevgiler
10 Mart 2016, 08.30
Aklın uzunluğu kısalığı önemli değil önemli olan işlevidir ...!! Kullanmayı bilmediğin akıl uzun olmuş neye yarar kısa olmuş neye yarar .:))
12 Mart 2016, 00.12
 Bir düzeltme; Homo sapiens bugünkü modern insanı tanımlar ondan biraz hallicesi  dersek eğer
 kınadığımız güruhu onore etmiş oluruz..(bir tık üst versiyon  Homo sapiens sapiens)

12 Mart 2016, 01.44
     Canan, Yankı; teşekkürler yorumlarınız için.

     Bir erkek yorumcu bekliyordum Turuncugemi, iyi ki geldiniz yorum yaptınız. Biz kadınlar elbette benzer yorumlar yapıp hemfikir olacağız, bu yüzden sizin kınama yorumunuzu daha çok önemsiyorum. Son zamanlarda kadınla alakalı yazılan blog ve yorumlar içinde, iki satır bile olsa sizin yazdıklarınız daha samimi ve sahici geldi bana. Bu yüzden size özel bir teşekkür etmek isterim.

     Kadınlar Günü için yazılar yazmış erkek arkadaşlar, kamu spotu tadını sevmesem de sağolsunlar, iyi niyetlerinden eminim. İki şuurlu blog var konuyla alakalı, şuur harici olandan hiç söz etmek istemiyorum, "eli öpülecekler sağa, öpülmeyecekler sola" diyerek kadınların haklarını gözetmek akıl işi değil çünkü...

      Ben bu münasebetsiz blogu, yazıda söz ettiğim münasebetsizliğe bu ortamda tanık olduğum için yazdım. Blog insanları yazıları takip ettikleri gibi yorumları da takip ederler.  Hadi herkes takip etmiyor diyelim ama bir er kişinin de gözüne değmedi mi benim gördüğüm rezalet acaba? Hiç mi görmediniz, okumadınız da, iki laf kelam etme, eleştirme  gereği duymadınız? Sonra paragraf paragraf blog yaz "kadın kadın" diye, neye yarar beyler?
12 Mart 2016, 16.10
Sevgili Cezbe yine harika bir konuya değinmişsin.Yazı tümüyle çok güzel ama ben en çok ,yeni tanımlamana bayıldım..10 numara bir deyim kazandık ve bu günden itibaren kullanmaya çalışacağım,hiç olmazsa aile sohbetlerde ...
!!!sakalı uzun beyni mantar(sote)...))))
13 Mart 2016, 10.55
Güzel bir yazı olmuş emeğinize yüreğinize sağlık saygılar.
14 Mart 2016, 15.24
gerçeğe yakın,kadınların büyük çoğunluğu saçı uzun.aklı saçının üstüne taşan başımın tacı:)
14 Mart 2016, 21.08
Cezbecim, benim saçımda uzun :)) bu gülüş bir yorumdu.
15 Mart 2016, 00.22
     Fly; taslak olma haline gönderme yapmıştım. Fiziksel evrimini tamamlamış insanın, fikri manada taslak halinde kalmış olmasına yani... Elbette bu durumun "hallice" diye ifade edilmesi tartışılabilir ve bence de "hallice" ifadesi bile fazla gelir anlattığım türe,  sadece fiziksel manada aynılığın bir şey ifade etmediği düşünüldüğünde.

      Aman diyeyim Sevgili Perperika, sakın sakın yumurtladığım tanımı tedavüle sokmayın. Bir de bakmışsınız yerleşik hale gelmiş ve ileride de biri benim için "hangi kıt akıllı bu lafı etmiş" diye bir blog yazılmış :) Kıt akıllılığın erkeği-kadını olmaz malum, aklını fikre dönüştüremeyen insanımsılardılardır onlar, kadın veya erkek...

      Hayat432; teşekkürler size de...

      Curuks; gayet güzel tespitte bulunmuşsunuz. Sizinle aynı fikirdeyim. Erkek cinsini, kadın cinsinden daha çok sevdiğimi de parantez içinde söyleyeyim. Kadın veya erkek kimliğini önde tutmayıp, tek bir başlıkta insan  olan ve diğerlerine de insan gözüyle bakan herkes benim de başımın tacıdır.

       Tekrar teşekkürler yorumlarınız için. Tatlı tatlı tartışıp sohbet etmek isterdim uzuuun uzuun ama malum ışık hızıyla değişen gündem hepimizde ne konuşacak, ne de eğlenecek hal bırakmıyor. Gülerken ağlamaya başlayan, ağlarken bir anda kahkaha atan insanlar olduk. "Türk insanı kafası' denen bir kafa modeli var artık. Ne kadar saçmalasak yeri var.
20 Mart 2016, 10.24
Saçı uzun aklı kısa derken buradaki sacı uzun bayan oluyo bayanlara itafta bulunuluyo yani:)
22 Mayıs 2016, 02.24
eskiler sölemiş bunu saçı uzundan kasıt da sadece bayanlar uzunda kısada olsa saçı bütün bayanlar dahil sölenme sebebiyse evin erkeği bayana fikrini söleme fırsatı vermek istemedğinden kısa aklınla bana akılmı veriyon gibisine elinin hamuruyla erkek işine karışmada  yakın anlama gelen deyimlermizden yine bayanlara sölenmiş ama günümüzde erkekler yapıyo ekmeği dolaysıyla hamuruda şartlar değişti elinin hamuruynan işime karışma hakkı doğdu bayanlarında :) erkeklerde artık saç uzatyo akıllarmızın kısaldğından olablir  saçla akıl ters orantıda ilerledğine göre
Yorum yapabilmek için ÜYE GİRİŞİ yapmalısın