gamyun.net'i doğru görüntüleyebilmek için tarayıcını güncellemelisin, güncelleyemiyorsan başka bir tarayıcıyı ücretsiz yükleyebilirsin.

BLOG

Gaza Geldim De Yazdım...

09 Ocak 2017, 16.45
A- A+

İnsan, Kendinde Olanı Arar..
Evet, Kesinlikle Bazı Dostlarımın Beni Gaza Getirmesi İle Yazmaya Başladım..

Yoksa Ben Ne Anlarım Blog Yazmaktan...

Sen Var Yaa Off Ne Blog Yazarsın.. Dedi QOBRA ..

Sen Bir Blog Yazsan Gamyun Sallanır Be.. Dedi Sat_Agraha..

Sen, Bu Dünyaya Blog Yazmak İçin Gelmişsin Dedi.. , Deli_Dahi..

Bloglara Fısıldayan Adamsın Sen Yaz .. Dedi , SemRa..

Senin Neyin Eksik Blog Yazanlardan .. Dedi Hilal..

İşte Böyle Doldurdular Beni.. Salıverdiler Buraya..

Biliyorum, Kıs Kıs da Gülüyorlardır , Sazan Gibi Atladı Demişlerdir ..

Daha Düne Kadar Okumazdım Bile Blog yazılarını..

     Ben, Sanıyordum ki , Yemek Tarifleri Veriliyor, Gamyun'daki Komik Anılar Anlatılıyor, Eski Sevgililere Atarlı Giderli Sözler Yollanıyor Gibi..

Değilmiş..

Öyle Ciddiye Alınacak Yazılar Var ki..

            Edebiyattan Dem Vurup, Siyasete Uzanan Eleştirisel Yazılar..İç Dünyasında Yaşayıp , Yazıya Dökülen Duygusal Paylaşımlar..

Zihinsel Manupülasyonlar... Fikirsel Flörtler..

Aman Tanrım !! Dedim..

Ben de Böyle Yazıyorum,Kendimi Bir Yazar  Sanıyorum...

       Okumaya Başladım; Hakikaten Emek Harcanmış,Kafa Yorulmuş, Öğretici,Düşündürücü,Bir Taraftan Alıp Nirvana'ya Götürürken, Öte Yandan Tutup Yerin Dibine Sokulan Muhteşem Yazılar..

Saygı Duymak Gerektiğini Farkettim Haliyle..

                           Blogların Amacının , Sosyal Statü Ve Saygınlığa Ulaşmak Ve Ulaşılan Yerde , '' Ulaşılamaz '' Olmak Sanıyordum..

Kazın Ayağı Öyle Değilmiş Ağa..

İnsanlara Bir Şeyleri Hatırlatmakmış.. Düşündürmek Ve Duygulandırmakmış..

       Yani Yazanlar, Bencillik Peşinde Değil, Bencillikten Sıyrılmayı Hedefleyenlere Işık Olmak İsteyenlermiş..

Yazıları Okuyup Kafamda Bir Şeyleri Aydınlatmaya Çalışırken, İşte O Beynimde Ve Ruhumda Facia Yaşatan Durumu da Görüyordum..

Yorumlar..

Aman Allah'ım.. !!

Elinde Mızrak, Ok, Kılıç, Mancınık,Gürz , Çekiç, Balta Ne Varsa Yazana Saldıranlar..

Yazılardaki Manayı Farklı Algılayıp, Sanki Küfür Ediyormuş Sanrısı İle Tepki Gösterenler..

Kendisini , Dünyanın En İyi Eleştirmeni Sanıp ,Akıllara Durgunluk Veren Cümleler İle Yazanı Küçük Düşürmeye Çalışanlar..

 Acımasızca Eleştiriler Yapıp, Dikkat Çekmek İsteyenler..

Buyurun Siz de Yazın ..

Ne Acayip  İşler Bunlar Yahu..

 
                İnsanların, Masumca, Kimseyi Kırmadan, İncitmeden, Kah Güldüren, Kah Ağlatan, Kah Duygulandıran, Kah Düşündüren, Emek Harcanmış Yazılarına Bir Blogtan Anlarmış Gibi Yorum Yapanlar, Neyin Peşindesiniz..?

Gülün Dikeni İle Uğraşmayın Ağalar, Paşalar..

Sonra Siz Yazarsınız, Bumerang Gibi Gelir Sizi Vurur..
Haa, Ben Demiyorum Yorum Yapmayın, Eleştirmeyin ...

Yorum da Yapın, Eleştirin de..

Mamafih, Emek Sarfeden İnsanların Yazılarına,Olumsuz Cümleler Yazmayın..

Emin Olun, Blog Yazmak , Yazıp Paylaşmak İsteyen O Kadar Çok Kişi Var ki..

Sırf Bu Yorumlardaki , Saçma Sapan, Manasız, İlgisiz,Sözler Yüzünden Yazmıyorlar..

İnsanlara, Kendilerini İfade Edebilme Şansı Tanıyın..
Haydi Ben, Gaza Gelip Yazıyorum..

Haydi Ben Dolduruşa Gelip Yazıyorum..

Haydi Ben, Blog Nasıl Yazılır Onu da Bilmiyorum..

    Fakat, Emek Harcayıp, Bizlere Bir Şeyleri Öğreten ve Hatırlatanlara , Blog Yazanlara Saygı Duyun..

Bu Arada Beni Gaza Getirip, Böyle Blog Yazdıran Dostlarıma da Selam Olsun..

Not ; Yukarıda Yazılanların Tamamı Hayal Ürünü Ve Kurgu Değildir..

YORUMLAR

09 Ocak 2017, 19.25
En dogru karardı senin  deyiminle seni gaza getirmemiz sevgili dosttum. Hem yazmış hem yorum yapmış hem eleştirmiş hemde gerçekleri haykırmışsın en dogal halinle.. Sanırım senin yazılarını bu derece sevme nedenimiz ( en azından kendi adıma) bir dogallıgın içinde kim ne der kaygılarından uzak yazıyor olman. Sen hep yaz sevgili dosttum hep yaz kaleminde ki akıcılıkla...
09 Ocak 2017, 19.38
                      'Edebiyat-i yutan   adam :)
Aziz  Dostum.  Ne  iyi  ettik de   sana gaz  vermışız. arabaya    benzin  bulup da  gaza  basamayan ayaklarımız barı   sazana   gaz verıp  bi  işe  yarayalım   dedik  Fenamı ettık :))Azız  dostum  yine  her  zaman ki gibi   döktürdün süper,  döktür  muazzez   döktür.Sen  bakma  benim   kardeşime  abisine  toz  kondurtmaz haylaz , yazmaya  devam  et Gerçi kimse   okumaz seni  ama  olsun   ben  okurum   seni :) ne de olsa   harcanmış  bir  emek  var   değilmi  yanı   10  dakka lık   iş  değil    blog  yazmak  hehehe   o(*-*)o  keyifle  okudum   haz   aldım, Devamını  getır  1-2-3-4-5-  seri  halin de   hadı  kolay  gelsin iyi   yazmalar   dostum ,  not : Gaz  verenimiz  yok ki yazsak  :))                           Yüreğı güzel  insan   paylaşım için   teşekkürler  hayalı  değil   gerçek ten :)
                                                   

 
09 Ocak 2017, 22.27
Sana da selam olsun güzel insan.

Hem zamanlama hem de yer açısından tam oturmuş bir blog bu.
Keşke kırpılmak zorunda kalınmamış orijinal halinde yayımlansaydı -ki çok iyiydi bence- , daha adil olurdu fikrimce... Bir yerde, pervasızca savrulmuş tahrik varsa tahrik edilenin de kendi üslubunca yanıt hakkı vardır, olmalıdır. (Bu kısım, muhataplarıyla birlikte, her türlü kahrımızı çekip özveriyle çalışan sevgili blog editörlerime de gitsin.)

Burada 50 kere yazdık neredeyse; burası edebiyat sitesi değil, oyun ve eğlence yeri dedik. Blog demek, edebi yazmak değil dedik. Blog dediğin aklından ne geçiyorsa onu samimi dille paylaşmak demektir dedik. (benim için öyle) Ayrıca, yazım işi, keyiftir, kişiye hastır, tarzdır, isteğe, tercihe bağlıdır yalnızca.
İster yemek tarifi paylaşırım, istersem o gün başımdan geçen minik bir şeyi paylaşırım, istersem iç dünyamı paylaşırım vs. vs. Onaylama yeri sadece yazan olarak benim. Yayımlamaya yetkili de sadece blog yönetimi.

Gamyun ana sayfası, blogların sıra kapmaca oynadığı yer değildir, kapasite sınırlıdır. Kimse kimseden ne zaman yazacağı konusunda icazet alacak değildir. Gamyun yönetimi de "Hoop! Sen hele bekle bakalım." diyerek sıralama takip etmek ve bu zahmete katlanmak zorunda değildir dedik dedik dedik...

E burası böyleyse ve de ben burayı tercih ettiysem bu şartları kabul etmişimdir; şikayetlenmek, sitem etmek, sızlanıp durmak ve hatta daha öteye geçip hırsla, kibirle göz döndürüp "kalite dersi" vermeye kalkışmak  da, severek yazılmış satırları küçümsemek de, başka kişi beğenilerini  pervasızca, hakaretle eleştirmek de haddimiz değildir. Yazı içinde kalite, okuyana göredir. Gerisi deve ile hendek arasında geçendir...

Beğenirim beğenmem; "yorum" adı altında bana da söz hakkı verildiyse içimden geleni yazarım ya da yazmam.Kafama uyana teşekkür de ederim paylaşıldığı  için, genellikle beğenmediklerime de sessiz kalmayı da tercih ederim kalp kırılmasın diye, sonuçta emek var, heves var...

Dost saydığın için ve de okuduğumda iyi geleni paylaştığın için teşekkürler.
Hep yaz sen, hep gaz bizden.:)  Ama bir daha silme gaza gelip.:)
Sevgiler
10 Ocak 2017, 03.43
Kaleminiz sağlam Safsazan. Sizin anlattığınız konular, sanal vs. benim çok ilgimi çekmiyor. Ama benim ilgimi çekmiyor olması, herkesin de ilgisini çekmeyecek anlamı taşımıyor haliyle :) Yine de ben, sağlam kalemi olan insanlardan daha zengin içerikler bekliyorum. Beklenti yani, talep değil, keyfiniz bilir elbette :)


Diğer mevzulara hafiften girersek; herkesin özgürce ne isterse istesin yazması gerektiğini savunuyorsanız, abuk-subuk yorumculara da laf edemezsiniz. E o da özgür değil mi ama! Bu arka arkaya blog eklemek konusunda da şunu söylemek istiyorum: Ben kendi adıma bakarım blog eklerken; henüz eklenmiş bloglar varsa beklerim. Hani okunsun onlar da, diye. Bu söylediğimi burada sürekli blog yazmayan biri anlayamaz da, yazı yazmaya devam eden insanlar anlar. Okunmamak üzere yazı eklemediğimize göre, yönetimin de bu konuda herhangi bir önlemi olmadığına göre, birbirimizi anlamamızda fayda görüyorum. Bu benim fikrim elbette, benim benimsediğim bir yöntem, kimse tabi olmak zorunda değil. Her şeyin özgür olduğu bir yerde, yazılı kuralları olmayan bir nezaketi öneriyor olmamı, özgürlük kısıtlayıcı, müdahaleci bir tutum olarak addetmemeli kimse.


Mecburi bir yorum oldu bu benim için. Bende büyük hayal kırıklığı yaratan yanılgılar silsilesine düşmeyesiniz diye yazdım. Çünkü ne ben sizi tanıyorum, ne de siz beni... Umarım yazmaya devam edersiniz, umarım bir okur olarak daha farklı konular işlemeniz noktasındaki iyi niyetli eleştirimi yanlış anlamazsınız.
10 Ocak 2017, 13.53
Saygıdeğer CeZbE ...

Yorumlarınız İçin Teşekkür Ederek Başlamak İstiyorum..

1..Kaleminiz sağlam Safsazan. Sizin anlattığınız konular, sanal vs. benim çok ilgimi çekmiyor. Ama benim ilgimi çekmiyor olması, herkesin de ilgisini çekmeyecek anlamı taşımıyor haliyle :) Yine de ben, sağlam kalemi olan insanlardan daha zengin içerikler bekliyorum. Beklenti yani, talep değil, keyfiniz bilir elbette :)

        Fıtraten, Yazmaktan Çok Okumayı Seven Birisiyim..Omzumda Taşıdığım Çantamda Hiç Kalem Taşımam Fakat Bir Kitap, Dergi, Gazete Muhakkak Vardır. 
Sanal Platformda , İnsanların İçinde Yaşadığı Hayata Dair Fikirlerimi Paylaşmayı Yeğliyorum ; Bununla Birlikte, Reel Hayatta da İnsanların İçinde Yaşattığı Hayatı Okumayı Severim..
      Bu Durumda , Sanaldayken, Sanalı Yazmak Sanırım Bana Daha Uygun Geliyor.Hababam Sınıfı'ndaki Repliği Severim; Güdük Necmi ; '' Hocam Lale Devri'nde Lahanayı Anlatmak Pek Doğru Değil Demişti :)

       Paylaşımlarımda 'İlgi Çekmek' Amacı Güttüğümü Pek Düşünmüyorum da,Bunun İçin de Zaten Bir Sebebim Yok :)

        İçerik Konusuna Gelince , Yazarken İçerik Şu Olsun Bu Olsun Diye de Gayret Sarfetmediğimi Söylemek İsterim..Epeyce Yorucu Zira...

         İnsanların Beklentileri Konusunda da Çok Tecrübeli Değilimdir. Dostlarımın Gaza Getirmesi İle Yazdığımı Yineleyeyim :)

2..Diğer mevzulara hafiften girersek; herkesin özgürce ne isterse istesin yazması gerektiğini savunuyorsanız, abuk-subuk yorumculara da laf edemezsiniz. E o da özgür değil mi ama! Bu arka arkaya blog eklemek konusunda da şunu söylemek istiyorum: Ben kendi adıma bakarım blog eklerken; henüz eklenmiş bloglar varsa beklerim. Hani okunsun onlar da, diye. Bu söylediğimi burada sürekli blog yazmayan biri anlayamaz da, yazı yazmaya devam eden insanlar anlar. Okunmamak üzere yazı eklemediğimize göre, yönetimin de bu konuda herhangi bir önlemi olmadığına göre, birbirimizi anlamamızda fayda görüyorum. Bu benim fikrim elbette, benim benimsediğim bir yöntem, kimse tabi olmak zorunda değil. Her şeyin özgür olduğu bir yerde, yazılı kuralları olmayan bir nezaketi öneriyor olmamı, özgürlük kısıtlayıcı, müdahaleci bir tutum olarak addetmemeli kimse.

Ben, Paylaşımımda , ''Özgürce '' Kelimesini Yazdığımı Göremedim. Zaten , Özgürce Yazmak Tabiri Burası İçin Çok Doğru Olmasa Gerekir. Kimler Burada Mahkum Ya da Mahpus ki , Özgürce Yazmak Gereksinimi Duysun ? :)

Özgürce Yazacağız Diye, Başkalarının Değerlerini Hiçe Sayacaksak, Gamyun'un Kurallarına Uymayacaksak , Ne Diye Yazacağız ki ? 

Abuk-Subuk Yorumculara da Laf Etmedim Esasında , Sadece Üslup Konusunda Fikrimi Söyledim. Zaten Yorum Yapanların Abuklukları Ve Subuklukları , Gamyun Editörlerinin Eleğinden Ve Süzgecinden Geçiyordur  :)

Ben, Arka Arkaya Blog Eklemek Konusunda da Bir Fikir Sunmadım.. İsteyen ,İstediği Kadar Blog Ekler, Okumak İsteyen de Okur. Ben, Yazdıklarımı Bir Süre Sonra Siliyorum Zaten. Tıpkı Öncekiler Gibi Ve Bunu da Sileceğim Gibi :)

Blog Yazmanın Sürekliliği Ya da Süreksizliği Olgusunu da Tam Anlayamıyorum. Blog Yazmakta Kısıntıların Olduğunu da Düşünmüyorum Böyle Bir Kural Varsa da Bilmiyorum.

Sürekli Blog Yazanlarla, Yazmayanlar Arasındaki Farkın Ne Olduğunu Anlamak İçin de Kafa Yormanın Mantığını da Kavrayacağımı Sanmıyorum :)
 
Paylaşımlarım Okunuyor mu, Okunmuyor mu Sorusunu Hiç Kafamda Sorgulamadım. Neden Sorgulayayım ki :)

Ben, Paylaşımı O An Yazıyorum, Düzeltme Dahi Yapmadan Yolluyorum..

Tabi Bu Paylaşım Hariç. Çünkü, Orjinali Böyle Değildi. Bazı Kelimelerin Kinayesi Ve Manasının Farklı Yorumlarının Olacağı Uyarısını Editör Bildirince, Bir Kaç Kelimeyi de Değiştirmek Ve Silmek Zorunda Kaldım . Demek ki Özgür Değilmiş :)

Hattızatında , Başlık Dahi Bu Değildi :)

3.. Mecburi bir yorum oldu bu benim için. Bende büyük hayal kırıklığı yaratan yanılgılar silsilesine düşmeyesiniz diye yazdım. Çünkü ne ben sizi tanıyorum, ne de siz beni... Umarım yazmaya devam edersiniz, umarım bir okur olarak daha farklı konular işlemeniz noktasındaki iyi niyetli eleştirimi yanlış anlamazsınız.


Mecburi Yorum Ne Demek Bilmiyorum İnanın. Yazımda Kişiselleştirilmiş Bir Atıfta Bulunmadığım İçin Alınganlık Yaratacak Sözlerle İnsanları Hedef Aldığımın da Farkında Değilim..

Ben, Gamyun'da Suküt-i Hayal'i Yaşayacağımı Pek Sanmıyorum :)  

Bu Hayal Kırıklıkları Silsilesi Nedir Onu da Bilmiyorum..Düşsem Ne Olacak Onu da Bilmiyorum :)

Yazmaya Devam Eder miyim ? 

Evet , Yine Beni Gaza Getirirseler Dostlarım Yazabilirim..

Şunu da Ekleyeyim ; Uzun Yıllardır Burada Yazanlara Saygı Duyuyorum. Onların Yanında Benim Esamem Dahi Okunsun İstemem..Haddimi Bilirim..

Farklı Konular İşlemeye Gelince ..

İlk Başlarda da Söylediğim Üzere ; Ben , Sanal Ve Gerçek Hayatı Birbirine Karıştırmayan ''Laik'' Biriyim :)

Sanaldayım, Sanal Yazmalıyım..Sanalda Gördüklerimi , Okuduklarımı Yazmalıyım :)

İyi Niyetiniz İçin Teşekkür Ederim..Yazımın Başında Bunu Belirtmiştim Esasında ; ' İnsan , Kendinde Olanı Arar '' .. Ben, İyi Niyete Sahip Olduğum Sürece Hep İyi Niyet Göreceğimdir :)

Bu da Blog Gibi mi Oldu Ne :)10 Ocak 2017, 14.23
sevgili dostum sayın Cezbe ile aranızda geçen yazışmayı okudugum da yazmış oldugun blogdaki ana fikri daha iyi anlamış oldum tatbiki ortaya dökülüşü gibiydi ana fikrin saygılar :)
10 Ocak 2017, 16.39
@sat_agraha sende gaza gelip yorum yaptın heralde.

Yahu sen ne zaman 50 kere dedin burası oyun ve eğlence yeri; insanlar istediğini yazabilir diye...

Ben senin "bu nasıl blog" diye alayvari tavırlarını veyahut hayıflanmanı çok okudum. 50 kere az önce tırnak içine aldığım yeri demişsindir.

"o halde göster" diyeceksin bulamayacağımı bile bile... Fakat sen dediğini çok iyi biliyorsun.
10 Ocak 2017, 19.42
Safsazan, güzel yazıyorsunuz yazmaya da devam edin bence, şu ortamda farklı bakışlara ihtiyaç var zira. Kendi adıma hep aynı tarzda şeyleri okumaktan da sıkıldığım bir dönemde yazılarınız beni mutlu etti.

İkinci konuya gelince, ağzımda tüy bitti diyeceğim, kaç kere söyledim bunu artık sayamıyorum. İsteyen istediği konuda yazar, aşk yazar niye aşk yazıyorsun denir, sanalı yazar, niye sanal denir, felsefeyle ilgili yazılır felsefe foşu denilir, kişisel gelişimle ilgili yazılır aman bu da ne bıktık bunları duymaktan denilir :)  aklından geçeni döker ama edebi değeri yok denir. Burada size köşe yazısı yazıyor muamelesi yapılmıyorsa, gamyun size fıstık bağlamadıysa, her tarz ve kalitede yazı olacaktır. Ama tabi keyifle okunan yazılar var, başlanıp okunamayanlar var bunun da takdiri artık okuyanların...

Ama takdir et dediysem de yerin dibine sok, orada bir güzel evir çevir de demedim. Eleştiri de varsa herzaman yapıcı olmasından yana oldum. Ama millet sağolsun hangimizin boyu, bacağı uzun davasına düştüğünden bu kalitede eleştiriyi bulmakta zorlandığım da bir platform burası...Klavye başında olmaktan kaynaklı olsa gerek saygıyı hemen kaybediveriyor bireyler.
Umudum birgün fikir alışverişi yapabileceğimiz bir platforma burayı dönüştürebilmek.

10 Ocak 2017, 20.22
"bu nasıl blog" asla ve asla benim ifadem olamaz, olmadı.
Emekle alay etmek de hem hayat hem de politik duruşumda yer alan şey değil.
50 kere dediklerimi 50 kere demişimdir. Ben gösterebilirim de gel-git akıllar için değmez çabaya.
Ispatlanılmayacak zırvalarla ortalığı karıştırma çabaları ne kadar acınası...
10 Ocak 2017, 21.00
Sen çok iyi oyuncusun..Ama oyunu kuralına göre oynamakta sanat ister..O yüzden takdir ediyorum seni..
16 Ocak 2017, 17.42


Keramet Sahibi Tavuk Hikayesi Vardı Çok Sevdiğim..

   Esasında Bir Yazı Yazıp Paylaşmak İstiyordum Lakin Aşırı Alınganlık Hissi Yaratacağından Buraya Yazmayı Daha Uygun Gördüm..

      Vakt-i Zamanında , Eski İstanbul'un Esnaflarının Bol Olduğu Bir Çarşıda Bir Esnafın Dükkanına Hırsız Girmiştir.

Esnaf Feryat Figan Kadıya Gider..

Kadı , Oldukça Zeki Ve Tecrübeli Bir Adamdır..

Esnaf Durumu Anlattıktan Sonra Kadı ; '' Bugün Dükkanına Kimler Girdi '' Diye Sorar..

Esnaf , 4 Kişinin İsmini Verir..

Kadı Derhal Getirin Der O kişileri..

Adamları Getirirler, Sıraya Dizerler..

            Kadı, Adamlara Dönüp ; '' Bakın Şimdi , Şu Yan Odada Karanlıkta Bir Tavuk Var, o Tavuk ki Kerametlidir. Sırayla İçeriye Gireceksiniz , Masanın Üstünde Duran Tavuğa Dokunacaksınız. Hırsız Kim İse Tavuk Bağırmaya Çağırmaya Başlayacaktır.O Zaman Hırsızı Bulduk Demektir '' Der..

Adamlar Sırayla İçeri Girer, Ama Tavuktan Ses Gelmez..

        Esnaf , Üzüntüyle Karışık Sinirlenip ; '' Ey Kadı Efendi Hani Tavuğun Kerameti, Bak Bulamadın Hırsızı'' Der..

Kadı, Sakalını Sıvazlayıp, Tebessüm Ederek ; '' Dur Hele Dur '' Der..

Adamlara Dönüp; '' Ellerinizi Açın '' Der..

      Adamlar , Şaşkınlık Ve Merak İçinde Ellerini Açtıklarında , 3 Adamın Avuçlarının İçi Siyah iken 1 Adamın da Avucu Tertemiz Olarak Görürler..

Herkes Şaşkınlıkla Bakar..

Kadı ; ' Şu Elleri Temiz Olanı Yakalayın, Hırsız O '' Der..

Nasıl ? Ama Nasıl Bildin Derler..

    Kadı ; '' O Tavukta Keramet Falan Yok. Ben, Sadece Tavuğun Üzerine Kömür Tozu Attım. Hırsız Olmayan Nasılsa Ben Hırsız değilim Diyerek Gönül Rahatlığı İle Tavuğa Dokunacaktı. Hırsız İse Nasılsa Kimse Görmüyor, Oda da Karanlık Ben de Dokunmayayım Der. Ve Böylelikle Kendisini Ele Vermiş Olur.. ''

Şimdi Konuyu Bağlayayım..

       Bazen Bloglarda Görüyorum. Hiç Yorum Yapmamış, Belki de Yorumu Okumamış Kişiler , Blog Yazanları Yukarıda Bahsettiğim Gibi Acımasızca Eleştiriyor Yine..

Sizlerin Elleri Yazıya  Bulaşmamış Ağalar..

Elleri Yazıya Bulaşmış Olanların Yorumları Bizler İçin Daha Önemli ve Anlamlı..

Haa Yorum Yapmayın mı Diyorum ?

Tabi ki Hayır..

Ve Yineliyorum..

Siz Böyle Yaptıkça, Blog Yazmak İsteyenler, Bana da mı Böyle Yaparlar Diyorlar..

Bir de Siz Yazın da Görelim :)

Saygılar..

19 Ocak 2017, 12.00
Sazan, devam derim ben.................yorumlarini da begendim...................
Yorum yapabilmek için ÜYE GİRİŞİ yapmalısın