gamyun.net'i doğru görüntüleyebilmek için tarayıcını güncellemelisin, güncelleyemiyorsan başka bir tarayıcıyı ücretsiz yükleyebilirsin.

BLOG

Bir anlamı olmalı...

14 Mayıs 2016, 22.22
A- A+

Yaşanılan herşeyin , burda olmanın ,konuştuğumuz her insan ve kelimenin bir anlamı olmalı. Olmalı ki bir şeye hizmet etmeli. Düşünüyorum şimdi Varlığımızın ya da yokluğumuzun anlamı nedir ? Her birimiz burada olmamakla yada olmakla bir anlam fade ediyor yahut birşeyleri değiştiriyor muyuz acaba ? Yoksa sanrısal dünyada bir sancıdan mı ibaret kalıyoruz ?
Herkes ama istisnasız herkes kendini diğerlerinden farklı sanıyor. "sanıyor" diyorum bak çünkü bu sadece bir sanrı. Ve bir çoğu da bu farkı ortaya koymaya derdinde hem kendini hem de karşısındakini ırpalayarak tüketiyor zamanını. Oysaki sadece umarsızca ve herkesi yok sayarak kendini varlığını diğerlerinin üzerinden isbatlamak ve var etmek çabasında olmadan buraya gelenler ne kadar mutlu. Çünkü aşmışlar ,çünkü kendilerini gerçekleştirmişler .Var olmak Varlıklarını hissetmek için burdaki o anlamsız güruha ihtiyaçları kalmamış. Hem kendilerini hem de onlara teğet geçen insanları mutlu kılıyorlar.
Hayatlarımıza hep onlar değer umarım....
Kuğ__

YORUMLAR

15 Mayıs 2016, 21.27
Bloğunuzdaki ''BİR ANLAMI OLMALI'' yazınızı okudum.Çok beğendim.Keşke dile getirdiğiniz bu ser_zenişleri insanlar anlayabilse.Öz eleştiri yapıp kendilerini sorgulayabilseler.Lakin herkesin algılayabileceğini sanmıyorum.Algılayanlar olsa bile çoğunun işine gelmez.Size sadece şunu söyleyebilirim.İNSAN OLMAK İÇİN O KADAR ÇOK SEBEBİMİZ VAR Kİ.YAZINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER...
Yorum yapabilmek için ÜYE GİRİŞİ yapmalısın