gamyun.net'i doğru görüntüleyebilmek için tarayıcını güncellemelisin, güncelleyemiyorsan başka bir tarayıcıyı ücretsiz yükleyebilirsin.

BLOG

Evliliğin böylesi..

12 Mayıs 2016, 15.08
A- A+
Merhaba arkadaşlar, 

Uzun aradan sonra size bir blog yazmaya karar verdim, okumayı seven arkadaşların ve evliliğe henüz adım atmamış ya da atmak üzere olanların hoşuna gidceğini düşünüyorum.

Hangimizin aşkları güllük, gülistanlık, huzurlu ve mutlu geçtiki.. Büyük sevenlerin sorunlarıda büyük olur..Bizimkide böyleydi işte..

2010 yılının nisan ayında tanışmıştık , ben bir firmada muhasebe müdürüydüm, oda muhasebe çalışanlarındandı.Patronum aradı ve dediki ; fırat yüklü bir ödeme var senin gitmeni istiyorum, ödemeyi al ve gel.
Çıktım yola malum firmaya gitmek için yaklaşık 2 saat firmayı aradım pendik civarlarında, öyle bir yere yapmışlarki bulunması çok zor, navigasyon bile bulamıyor siz düşünün :) içimden diyorum kahretsin nerden geldim buralara vs.. Sonra buldum ve içeri girdim, muhasebe odasına ilk girdiğim an halen gözlerimin önünde, onu gördüğüm ve " Evet benim evleneceğim kişi bu.. " dediğim anı halen hatırlıyorum.1-2 saniye fazla degil göz göze geldik ve artık herşey oturmuştu, kaderimi görüyordum önümde bir masada oturuyor, telaşlı olarak işlemler yapıyordu. Çekleri ve hasılatı alarak oradan ayrıldım, ruhum orada kalmıştı, gözlerinde..

Aradan 1-2 gün geçti, oraya tekrar gitmek için bahaneler bulmaya çalışıyorum, 1-2 uyduruk fatura vardı aldım ve tekrar gittim, içeri girdiğimde yengeniz yoktu. Hemen sordum hanım efendi nerede diye ? işten ayrıldı dediler.Allahım başıma kaynalar sular döküldü, bir sogukluk girdi ruhuma ve birdaha göremeyeceğim sandım.

Hemen bir kuru yazarak orada çalışan başka bir bayan'a dedim ki ; Hanım efendi 2 gün önce çek ve ödeme aldık bunlarda problem var çekler yanlış yazılmış kendisiyle iletişime geçmem lazım, numarasını alabilirmiyim ?

Cevap: " Şirket çalışanlarının numarlarını veremiyoruz " oldu..

1-2 saniye içerisinde ani bir hareketle " o zaman ben numaramı vereyim o arasın, acil bir durum " dedim ve " tamam o şekilde yönlendiririz " dedi.Şirketten ayrıldım ve araca bindim 15 dk sonra telefonum çalmaya başladı, heycanladım arayan başkasıda olabilirdi ama hissediyordum o arıyordu beni. Yutkunarak telefonu açtım..

.." fırat bey merhaba çeklerle ilgili problem varmış, şirketten aradılar "
ben: " merhaba işten ayrıldığınızı duydum, üzüldüm "
  " teşekkürler, sağlık olsun hayat devam ediyor..ne gibi bir problem vardı çeklerde?"
ben: " şöyle söyliyeyim, çekleri bahane ettim, işten ayrıldığınızı duyunca sizinle konuşmak için bahane uydurdum, yanlış anlamayın lütfen"
" nasıl yani, anlamadım birşey ( şaşkın ve gülerek )"
ben: " evet sadece sizinle konuşmak içindi, sizinle müsait bir zamanınızda görüşmek isterim, dilerseniz bizim firmamızdada mevcut iş alanları var oradada çalışabilisiniz eğer iş arıyorsanız ) diye olaya girdim ve teşekkürler biraz dinlenicem diyerek telefonu kapattı.

İçimde fırtınalar kopuyor, akşam eve gittim anneme face'den resmini gösterdim ve dedimki " anne gelinin bu beğendin mi ?"

Annem: " hadi len ordan bu başörtü reklamlarında oynayan kız dedi gördüm ben , kimi kandırıyorsun "
ben " yaw wallahi değil diorm alla alla.."
 
Annem: " olum maşallah çok güzel, inşallah olur " dedi

Günler geçti, aradan ortalam 1 hafta civarı.. Aramaya çekiniyorum, ters tepkide görebilirim buna sebebiyet vermemek adına çok dikkat ediyorum, en sonunda tekrar aradım, uzun uzun çaldı ve açan olmadı :(

Yıkılmıştım, istemiyor ve gördüğü halde telefonu açmıyor sandım. 1-2 dk geçtiki bir baktım arıyor, off allahım uçuyorum :) hemen açtım telefonu

ben " merhaba E.. hanım , nasılsınız rahatsız etmiyorum inşallah" diye söze girdim
"merhaba teşekkürler, yok hayır müsait degildim açamadım k.bakmayın, siz nasılsınız " dedi

içimden dedim " olm fırat tamamdır bu işte , söyle kurtul.." 

ben " çok şükür bende iyim, iş bulabildiniz umarım zor durumda kalmamışsınızdır." 
 " halen tatildeyim, çalışmamak daha iyi gibi ( gülerek )
ben " aynen ya yat dinlen ne çalışması, e.. hanım size birşey söylemek istiyorum "
" dinliyorum"
ben " bilmiyorum belki bir sevdiğiniz, yada ciddi düşündüğünüz biri vardır ama ben olmadığını hissettiğim için söylüyorum, bir gün müsait zamanınızda yemek yemek isterim sizinle, yüz yüze geldiğimizde söyleyeceklerim var"
 *yaa yemege gelmem çok zor, annem asla izin vermez, telefonda söyleyebilirsiniz"
ben " anladım ( üzgün bir ses tonuyla ) birşeyler ayarlayamayız mı 15 dk bile yeterli olur, keşke 16 dk'yı garanti edebilseniz benim için bu bile yeterli  ( Romatik bir ses tonuyla :) " dedim.
 :"( Gülümseyere ) umarım ayarlayabilirim ama söz vermiyorum " dedi.Ayrıntıya girmiyorum :D telefonu kapattığımızda abi ben bulutlarla iç içe girmiş durumdayım.:D

Neyse artık mesajlar, face eklemeler vs herşey hızlı ilerlemeye başladı. Aradan 15-20 gün geçti halen yemek yiyemedik ama mesajlaşma devam ediyor.Tekrar aradım ve sordum

ben : " ya bir 15 dk ayıramıyormusun bu kadarmı zamanın yok, tamam 5 dk olsun yeterli 2 çift lafım var yüz yüze söylemek istiyorum " dedim.
:" yeni bir işe başladım yarın( cumartesi) öğlen 13:30 gibi çıkıcam istersen 5 dk konuşabiliriz." dedi
ben: " tamamdır işyerinin adresini mesaj atarsın " deyip telefonu kapadım.

Hemen çalışmalara başlayarak hayatımın aşkını en güzel yere götürmeliydim, altunizadede boğazı gören bir restaurant'da 2 kişilik yer ayırtım, bulunduğumuz yer ile orası arasında zaten 25 dk yol mesafesi vardı ama her ihtimale karşı oradan yer ayırdım belki zamanı vardır diye.

Ertesi gün sabah 5'de kalkıp 4 rekat namaz kıldım ve duamı ettim, ( Allahım'a şükürler olsun ) ve saatler geçmek bilmedi, işyerine gidip kapının önünde beklemeye başladım.Yaklaşık 25-30 metre mesafe var kapıyla araç arasında, onu gördüm yürüyordu, birazda çekiniyordu, sonuçta ilk kez telefonda konuşup 1 kere yüz yüze gelmiş birisinin arabasıydı bunu anlıyordum ve arabaya bindi, onun tedirginliğini üzerinden atması için istersen arabayı park edip taksiylede gidebiliriz dedim, sonra ben arabayı buradan alırım. Ama kabul etmedi, sanırım güvendi ve tedirginliği gitti.

ben:" zamanın var ise bir restaurant'da yer ayırdım gidelim mi ?" dedim
 :" nerede burası dedi ?"
ben:" altunizadede " mest cafe/restaurant" dedim
 :" çok uzak , nasıl geri dönücez 2 saat vaktim var " dedi
ben:" neee 2 saatt mi( sanki milyonları önüme sermişlercesine ) sen merak etme, 2 saatte ben seni bağdata yetiştiririm, ailenden arayan olursa hemen çıkarız, giderken ararlarsa döneriz problem degil" dedim
:" tamam ozaman " dedi..

yolda giderken , sağımda oturan ve eşim olacağını hissettiğim kişiye dönüp bakamıyorum bile utancımdan, çekiniyorum kelimeler boğazıma düğümleniyordu. Nihayetinde mekana geldik , tam inicektiki arabadan bekle dedim, aracın torpito kısmında senin için birşey var.. Açtı ve 20 adet kırmızı gülü gördü, ilk günki gibi tekrar gözlerime baktı 2-3 saniye, teşekkür etti ve indi.Kafamda ortalama 1 aydır ne diyeceğimi az çok planlamıştım.Oturur oturmaz yemekleri söyledik ve yemekler gelmeden olaya girdim.

ben:" bakın ben (o zaman 26 ) yaşındayım ve zaman geçirip, insanların kalbini kırıcak durumlarda bulunmaktan haz duymam. Sizinle niyetim ciddi, ailemle paylaştım ve olumlu bir cevap aldım, eğer böyle bir düşünceniz var ise, hemen bugün ailenizle görüşün ve ondan sonra bir birimizi tanımaya başlayalım, seni zor durumda bırakmam istemem, ailenden habersiz, gizli saklı işler bize yakışmaz.Eğer Allah izin verirse niyetim budur, bunu söylemek için sana çok ısrar ettim yemek olayını k.bakma" dedim

Kız şaşkın, gözlerinden anlıyorum, biraz durdu o ara yemek geldi allahdan yoksa cevap direkt hayırda olabilirdi :))

Yemek yerken dediki,

:" çok hızlı oldu bu, böyle birşeyi beklemiyordum açıkcası" dedi 

ben:" dedim gibi eğer düşünürseniz, hızlı karar vermenize gerek yok, cevabınız olumsuzda olabilir, size söz veriyorum asla birdaha rahtsız etmem, benimde bir kız kardeşim var ve onada bunların yapılmasını istemem, sizin içinde aynı düşüncedeyim." dedim, derinden girdim olaya ben kelime yapmayı severim, onunda hoşuna gittiğini anladım :)))

:" peki ben size haber vericem" dedi..

arkadaşlar emin olun bunlar masaya oturur oturmaz konuştuğum kelimeler, sonrasında yemekle beraber nerelisin , ne iş yaparsın, ev olayları, kiramı vs. bunlara girmiyorum, görgüsüzlük olmasın :))

yengenizi eve bıraktıkdan sonra, akşam saat 6 gibi telefon çaldı arayan oydu ve dediki ;
:" annem seni görmek istiyor.."
ben :" (şaşırmış, telaşlı, sanki 2 banka soymuşum karar kara düşünüyorum) nee dedim harbimi, ciddimisin ?"
:" evet dedi, annemle paylaştım ve seni görmek istiyor.."

neyse valideninde yanına gittim, kendimi tanıtım. Niyetimi aynen onada anlatım, hayırlısıysa olur dedi ama oğlum sana açık konuşayım dedi,

valide;" bizde doğulu (kürt) tarafına fazla kız vermiyorlar.. Bu çok zor olucak dedi eğer nasip yazılmışsa, çok savaşman gerekicek" dedi.
ben:" benim sevdiğim kişi eğer beni isterse ben savaşmakdan asla vazgeçmem ama tek taraflıda asla kimseyle münakaşaya girmem " dedim.

onlarla ayrıldıkdan sonra, eşimle baya konuştuk, hayaller kurmaya başladık. aradan 15-20 gün geçti, annesi gelip benim ailemle tanıştı.Ama bir nokta unutuldu.!! Kızın babasının dünyadan haberi yok, sadece annesine göre hareket ediyoruz.Bunu duyunca biraz sinirlendim ve eşime dedimki ;
ben:" siz bizle dalgamı geçiyorsunuz, ben sana baban ve annenle konuş bilsinler ona göre hayal kuralım , işlerimizi ona göre ayarlayalım demedim mi ????"
:"ya korktuk söyleyemedik, izin vermiycek biliyorum." dedi

daha sonra benim hatunun annesiyle görüşerek, bu olayı anlattım, bugün giderek hemen eşinize bunu iletin, çocuk oyuncağı değil, birşeyler rayına oturmaya başladı, evinizde eşinize söylememişsiniz bu çok yanlış dedim.Velasılkelam oda sölemiş ve tabiki asla olmaz, hayatta vermem, ölürümde vermem demiş.

Benim hatun beni aradı, gözler yaş, ağlıyor, dayak yemiş, herşey var.. Ertesi gün babasının dükkanını buldum ve direkt içeri girdim.!
ben:" s.aleykum, kemal yakar sizmisiniz " dedim
."evet dedi, siz kimsiniz ?"
ben:" dün dövdüğünüz, sövdüğünüz, hakeret ettiğiniz kızınız ile ciddi düşünen kişiyim" dedim

adam biraz duraksadı ve bana buradan çekip gitmemi söyledi, bende ona 5 dk konuşup gidicem belki buna tahamül edebilirsiniz dedim.Sonuç olarak medeni insanlarız , konuşarak çözebilmeliyiz diye ilettim.Beni oturtturdu sandalyeye 1 çay söyledi ve seni dinliyorum dedi.

ben:" bakın , ben 26 yaşında, şu işte çalışan, şu üniversiteyi okumuş biriym, siz hakkımda ne düşünüyorsunuz bilmiyorum ama saygı duyuyorum. İnsanlara ön yargıyla yaklaşmayın, kürdüz diye ölelim mi ? yoksa aslımızımı inkar edelim ? ben kimseye birşey vaad etmem, kızınız ile ciddi olarak bir yuva kurmayı ailemle paylaştım, olumlu gördüler ve tanışmak istiyorlar. Bundan öncesinde sizden rıca ediyorum beni araştırın, adresim burada yazıyor deyip daha önce hazırladıgım kağıdı, adımı soy adımı, t.c numaramı bile yazdım.Gelin mahallemde oturduğum çevrede fıratı sorun kimdir, necidir, kumarı, alkolü, sıgarası varmı, boş mu gezer sorumsuz mudur, sorun eğer birşey duyarsanız, dersiniz ki ulan fırat sen alkol içiyosun, kumar oynuyorsun, hertürlü ayak var ben sana kızımı vermiyorum deyin. Şunuda unutmayın, ben zaten böyle birisi olsam asla burada karşınıza çıkmazdım. Benim içim rahat, araştırın sonra karar verin rıca ediyorum." dedim..

." Tamam dedi, seni araştırıcam, tek birşey duyarsam kızımı rahatsız etmiyceksin" dedi
ben:" eğer edersem en adi şeref yoksunuyum" dedim.

aradan 15 gün felan geçti, hatuna ulaşamıyorum, ses yok seda yok, evlerinin oraya gidiorm camlar kapılar kapalı, memleketine götürmüşler buradan uzaklaşsın diye.Çıldırdım ne sözler verildi ama tek hamle yapılmadı.Tekrar babasının yanına gittim, içeri girdim ve dedim ki,
ben:" bana söz verdiniz ama sözünüzü yerine getirmediniz, ben kızınızı seviyorum, nereye götürürsen götür, arabaya binip onun olduğu şehre gitmem sadece saatlerimi alır, bu şekilde hiç bir yere varamazsınız" dedim

:" ben kürtlere kız vermiyorum kardeşim " dedi

ben:" vermezsen, bende kaçırırım dedim ( sinirli birşekilde )"
:" kaçırmazsan adam değilsin , hadi kaçırda göreyim, sülalenizi keserim" dedi..

Gülerek ayrıldım ve hatunun aramasını bekledim, eninde sonunda arayacaktı beni..1 hafta daha geçti uyku haram herşey hüsran, sabrettim bekledim.Birgün aradı ve dediki geri geldik, telefon komşunun dedi, konuşamıyorum.Napıcaz bilmiyorum dedi

ben:" sana tek birşey sorucam, birdahada kesip atıcam bu olayı dedim, senin üzülmene gönlüm el vermiyor. Benimle gelirmisin ? seni almaya gelsem benimle herşeye varmısın ? şunun sana sözünü veriyorum, normal şekilde evlenebilseydik yaoacaklarımız vardı, hayallerimiz vardı. Eğer fırat bunları sana yine  yapmazsa, yüzü gülmesin" dedim

:" seninle gelicem " dedi.

ben:" senin camın önüne gece 1 hat ve telefon bırakıcam onu al ve sadece geceleri aç dikkatli ol " dedim

Hemen bir plan yaptım ve abimle olayı hazırladık, hatun 2 katta oturuyordu, öncelikle telefon ve hattı camın önüne tırmanarak bıraktım.2 gün konuştuk gizlice ve plan yaptık, en uygun zamanı bekliyorduk, kapılar kapalı ve kitliydi, anahtarı alıyorları yanlarına, tek çare ya camdan alıcaktım yada, balkondan.! Düşündüm ve annemin merdiveni geldi aklıma normal merdivenlere göre çok büyüktü ve uzundu, hatuna mesaj atarak bu gece hazır ol balkondan alıcam seni, kendine hiç birşey hazırlama, kimseyle bu durumu paylaşma sabırlı ol diye mesaj attım.

Abim ben ve dayıoğluyla yağmurlu bir akşam anemden merdiveni alarak yola çıktık, merdiven o kadar büyük ki , abim ön camdan sarkmış tutuyor dayı oğluda arka camdan.:)))

Neyse olay mahaline vardık gece 00:40 civarı en uygun zamanı bekliyoruz, hatun mesaj atıyor daha yatmadılar diye, yağmur şarıl şarıl yağıyor.Gece 02:30 biz halen bekliyoruz, gece :04:00 biz halenj bekliyoruz. Artık hatuna dedimki mesajla, kızım beni oyalıyormuısun gelmiyorsan gelmiyorum de, ne diye uğraştırıyorsun dedim. Sana 5 dk müsade balkonun önüne geliyorum dedim çıktın çıktın yoksa gidiyorum ve asla birdaha bana ulaşamazsın.!

Dayı oluna dedimki arabayı çalıştır, farları kapat, arabanın yönünü kaçış güzargahına göre çevir beklemede kal.Abimi aldım ve evin oraya doğru gece 04:15'de yürümeye başladık.Deli gibi yağmur yağıyor, balkona geldik ve beklemeye başladık, kafamı yukarı kaldırdım ve balkona çıktığını gördüm abim hemen merdiveni uzattı, ve yemin ediyorum balkon kirişiyle 1 cm kadar kurtardı merdiven dim dik duruyordu, abim merdivene sarıldı ve ben yukarı çıktım hatunu aldım ve aşağı indik.

Abime dedimki merdiveni at, bırak merdiveni..

Abim:" olum manyakmısın annem bizi gebertir lan tut tut " dedi

neyse olayların hızlı gelişti anlarda bi yandan merdiveni aldık hatunuda aldık arabaya bindik, abime atalım diorm merdiveni yarın gelir alırsın diorm yok diyor, inat etmiş..Neyse evin oraya gittik gece saat: 04:30 annemler bekliyorlar kapnın oraya geldik ve annem camdan çıkarak şu soruyu sordu;

annem:" merdiveni getirdiniz mi ?" 

abimle suratımıza baktık, ula anne önce bi hatunu sor aldınız mı diye, kadın bizden o kadar eminki direkt merdiveni soruyor:))))))

Sabah babası uyanıyor işe gitmek için ve kızın evde olmadığını görüyor tabi olayı anlıyor ve hemen babamı arıyor, " kızımı hemen getirin , yoksa kan gövdeyi götürür.." diye, babamda kardeşim zorlamı kaçırdık, kızın seviyordu sen vermedin, gel alabiliyorsan al adresimiz belli.. diye savunuyor kendini :)

Bize beyazla gelen beyazla gider..Saygılar :)

ve 3 yıllı tamamladık evliliğimizde, çok mutluyuz.1 çocugumuz var ellerinizden öper :)) burada kayıpederinde has damadıyım rahat olun , en fazla 2 yıl küs kaldı sonra barıştı.

Okuyanlara teşekkürler aşk herşeye kadir..Çok şükür..

Saygılarımla

YORUMLAR

12 Mayıs 2016, 18.44
Ah şu ön yargılar.. Aynı ülkede yaşıyorsak niye bu ayrım anlayamıyorum... Umarım sizin o kayınpederdeki yumuşama bizim babamızda da olur. Zira ablama hasretimden öleceğim resmen.. :(  Allah mutluluğunuzu daim etsin.. :)
13 Mayıs 2016, 12.22
Eğer enişteniz ablanızın yüzünü kara çıkarmazsa , kızının iyi oldugunu gören baba hertürlü yumuşacaktır.
14 Mayıs 2016, 02.37
süper bir paylaşım,tebrik ederim sizi,Allah mutluluunuzu daim etsin..
14 Mayıs 2016, 04.20
Harika bir anlatım.Tebrik ederim.Merdivene çok güldüm.Bu satırları yazarken hala gülüyorum.Keşke gündüz okumuş olsam da kahkahalarla gülebilseydim.Annenizde kendimi buldum. Sanırım yerinde olsam benimde ilk veya ikinci soracağım şey merdiven olurdu ahahhaaa :)))
Allah mutluluğunuza mutluluk katsın,çocuğunuzu sizlere bağışlasın!
Paylaşım için çok teşekkürler.
                                                                                                      Sevgiyle kalın..
14 Mayıs 2016, 13.28
Teşekkürler, seviyorsanız eğer sakın vazgeçmeyin, zamanla herşey rayına oturuyor, o üzülücekmiş bu yıpranıcakmışa bakmayacaksınız.Bazen bildiğin yol en iyi yoldur.
14 Mayıs 2016, 13.36
ALLAH BIR  YASTIKTA  KOCATSIN INSS,  HARIKA ZEVKLE OKUDUM TUTTUĞUNU KOPARTAN MERT DELIKANLIYMISSINIZ BELLI; BENIM DAMATTA COK SAVASTI KIZI ALDI HELAL SIZLERE:))))))))
15 Mayıs 2016, 00.04
Güzel görüşleriniz için teşekkürler :) ya eskide kalan insanlara birşey anlatmak çok zor, benim kayınpeder'de öyleydi ama neyseki düzeldi, doğru yolu buldu :)))
15 Mayıs 2016, 19.13
Okurken insanın sıkılmayacağı gerçekten gülümseten bir yaşamınız olmuş. Umarım mutluluğunuz daim olur...
16 Mayıs 2016, 01.08
Güzel bir paylaşım.Zevkle okudum.Allah mutluluğunuzu daim etsin sevgiyle kalın..
16 Mayıs 2016, 09.17
Güzel görüşleriniz için teşekkürler, cümlemizin mutluluğu daim olur inş..
19 Eylül 2016, 08.00
Allah mutluluğunuzu daim etsin
07 Aralık 2016, 23.53
Hanımköylü Fırat :)
Arada damar nasihatlar var yakaladım bak.
Rabbim daim etsin mutluluğunuzu.
Yorum yapabilmek için ÜYE GİRİŞİ yapmalısın