gamyun.net'i doğru görüntüleyebilmek için tarayıcını güncellemelisin, güncelleyemiyorsan başka bir tarayıcıyı ücretsiz yükleyebilirsin.

BLOG

UNUTMAK

16 Mayıs 2016, 15.57
A- A+

Ne gariptir, ne değişmendir insan.Nadirdir insanda sürekliliği görmek hatta biraz da imkansızdır.
Yaslar tutar ,hüzün giysileri giyer ,tüm çiçekler solar yüzünde, karakışlara gebedir artık herşey sanırsın ki hep böyle olacaktır.Sanırsınki yaz hiç gelmeyecek çiçekler açmayacak hep bir yağmur yüklü bulutlar sağınada kalacaksın .
Ama hiçde öyle değildir, hem de hiç. Çok değil bir kaç zaman sonra sıyrılır tüm hüzün giysilerinden çıkar o kaybolduğunu sandığı dehlizlerden,güneş dokunur tenine ve tüm keder esbabları bir beden büyük gelir ruhuna.
Çünkü "UNUTMAK" denen eylem vûku bulmuştur artık. İnsana yaratıcı tarafından bahşedilen en güzel hediyedir "unutmak".
Bir şekilde ruhlarımızın savrulduğu şu alemde bizi ayakta tutan ve devam etmemizi sağlayan tek şeydir "UNUTMAK"
Kuğ__
30.06.2010

YORUMLAR

16 Mayıs 2016, 23.24
Hayal kırıklıklarımızı ve üzüntülerimizi aslında hiç unutmuyoruz.Bir yandan hayat devam ediyor gerçeğini kabullenmeye çalışırken , bir yandanda unutmak ümidiyle yeni bir sayfa açmaya hazırlanıyoruz.Fakat zihnimizden tamamen silip atmak hiç kolay değil.Bir nokta kadarda kalsa , bizi rahatsız edeceği kesin.Keşke bombardımana tutup yok edebilsek.Unutabilenlere ''helal olsun''demek düşer bana.
18 Mayıs 2016, 07.54
Güzel yazmıssınız.Ama ben buna unutmak değil alışmak diyorum....Çaresizlikten alışıyorsunuz..İnançlarınızdan destek alıyorsunuz. Peki ya.Sevgiliden ayrılmak.Bu bir çok  acıların yanında ne hafif kalıyor oysa..Ama yaşarken başka derdiniz yoksa en büyük derdiniz  oluyor..Ben yaşadığımhiç bir acımı unutmak istemem..zira unutursam o acıda yaşanan hatalarımıda unutmuş olurum..ya da karşımdaki kişilerin hatalarını..ve sürekli tekrar olur aynı hatalar aynı sonuçlar..m. akif ersoyun şiirinde ki gibi..
Tarihi tekerrür diye tarif ediyorlar
Hiç ibret alınsaydı tekerrürmü ederdi?
18 Mayıs 2016, 16.54
Ne güzel söylemişsiniz Gizem hanım bir nevi alışmak değil mi. Şahsen bende hiç bir acımı unutmak istemem.
Yorum yapabilmek için ÜYE GİRİŞİ yapmalısın