gamyun.net'i doğru görüntüleyebilmek için tarayıcını güncellemelisin, güncelleyemiyorsan başka bir tarayıcıyı ücretsiz yükleyebilirsin.

BLOG

Patiliköyden selam var !

11 Ağustos 2016, 11.58
A- A+


    Yazanlara ayrı bir sempatim vardır, olumlu,olumsuz bir şekilde ifade ederler kendilerini . Düşündüklerini yazmak medeni cesaret ister , bu yüzdende saygı duyarım çoğuna. 
Düşündüklerimi konuşarak anlatmak ne kadar olağan ise,  yazıya dökmekte  bir o kadar zor ve heyecan vericidir benim için.
Bu benim ilk blog yazım olacak,sizlerden şimdiden özür dilemek isterim , yapabileceğim  yanlışlıklardan 
dolayı..
             Gelelim patili köye ! 
            Evet çok heyecanlıyım çünkü patili köydeki bir günlük yaşantımı anlatacağım sizlere.

              Hani vardır ya insanlar yaşadıkları bazı şeylerden anormal zevk alırlar, örneğin denizin derinliklerine dalmak gibi veya  gökyüzünden  atlayıp havada bir süre kalmak  gibi, işte patili köye her gidişimde  bu heyecanı yaşarım ben. Saat sabahın sekizi Ankara'nın ücra köşelerinden imrahor vadisine gelirim, ormanlık bölgedir burası yaklaşık beş yüz ,altı yüz kadar can dostlarımız  karşılar bizleri arabadan iner inmez boynumuza sarılırlar sanki bir sevgili edasıyla,sanki bir annenin yavrusuna kavuştuğu gibi. Evet oradaki duygular inanın anlatılmaz, yaşanır.
İlk işimiz yaklaşık yüze yakın su kapları vardır  hemen onları değiştiririz,çeşme olmadığı için tankerden kovalara doldurup ormanın derinliklerine taşırız.Arkasından mıntıka ve yuva temizliği ve tabiki mamalama zamanı gelir. Büyük varillerde kazanlarda makarnalar, kemikler vs. kaynamaya başlar heyecanla beklerler, şu yemeğimiz biran önce hazır olsa diye.Öncelikle minik patilere süt ve hazır mama hazırlanır, ardındanda diğerlerine. Bu arada yüreği güzel insanlarda gelmeye başlar,çay zamanı gelmiştir. Orada içtiğim  çayın ve kahvenin tadını başka bir yerde bulamadım zaten. :) Birden  canlarda bir panik havası başlar nedeni bellidir.Yakın zamanda patili köyde evlenip dünya evine girmiş  Volkan ve Canan  bu iki yüreği güzel insan belirir karşımızda.Asıl bu iki kardeşimizdir onların annesi,babası her şeyi. Hayatlarını koymuşlardır ortaya ,bu canların yaşam savaşına destek vermek için,evlatlarıdır onlar bu iki muhteşem insanın..Volkan hemen tıbbi desteğe başlar ilaçlar,iğneler, vitaminler, tabi bizlerde sevip, okşayıp sevgimizi vermeye başlarız onları başka ne isterler ki zaten.Canan gelir yanımıza yüzü asık üzgün bir şekilde, abi yaa!
yine bırakmışlar üç,beş dostumuzu ormana.  Hemen anlaşılır yeni oldukları, gözleri korku içinde gözümüzün içine bakıp yalvarırcasına beni buralardan götürürmüsün der gibi.Oysa onları ölüme terk edip gidiyor hain yaratıklar, bunu da bildiklerinden eminiz .Bu arada saatler ilerlemiştir ve ayrılık zamanı gelmiştir. Onlar gözlerimizin içine bakarak derler ki, tüm insanlara  bizim için selam söylermisiniz diye. Evet işte onların selamını getirdim sizlere .Sağlıkla kalın yüreği güzel insanlar !

YORUMLAR

13 Ağustos 2016, 04.44
 Benden de Patiköy'e selam o vakit. Onlar, bu dünyanın en masumları. İnsandandan gayrı bir canlının kalp atışını hissetmek, ona muhabbet beslemek herkese nasip edilmiş bir durum değil. Aşağıdaki gibi sevimlinin sevimlisi bir patiliyi herkes sever tabii de, her türünü sevebilmek, yardım edebilmek de herkese bahşedilen bir erdem değil. Hep diyorum; insanlardan çok seviyorum ben hayvanları. Giderek de bu fikrimde sabitleşiyorum.

13 Ağustos 2016, 04.49


Çıkmıyor mu nedir foto, bir daha yollayayım dedim.
14 Ağustos 2016, 01.29
CeZbE , ilk ve son blog yazımda, ilk yorumcu olarak bana verdiğiniz destek için size teşekkür ederim.Dahada önemlisi, o güzel kalbinizin derinliklerinden gelen sevginizi ve selamınızı can dostlarımıza en içten gelen hassasiyetimle ileteceğim. Ayrıca,yorumlarımla birlikte, sizin yazılarınızı hep takip edeceğim.Sevgiyle kalın ! :)

Size gerçek çiçek vermek isterdim :(  /  :)
14 Ağustos 2016, 04.31
   Çiçek dediğinizin hepsi kıymetli Kalsaydın, teşekkür ederim :) Ayrıca, büyük konuşmamak gerek; neden son blog olacakmış? O hiç belli olmaz :) Şu yaramazın fotosunu bir türlü ekleyemedim ben. Yavru daha, afacanlık yapıyor, ele avuca sığamadı :) Son bir deneme daha yapayım.


14 Ağustos 2016, 04.47


Ağlamak üzereyim, illa da ekleyeceğim bu fotoyu :)
16 Ağustos 2016, 13.15
Marenin size uyguladığı o doyumsuz sevgi gösterisini bizde Pamuk,Şans ve Bıcırıkla yaşıyoruz.
En az bir on dakika esas duruşta beklemek zorunda kalıyoruz bu üç hanımefendinin karşısında.
Tester ediyorlar bizi,sanki parfüm beğeniyorlar.:) 
Elbette selamınızı ileteceğim bizim patilere.
Bırakın deli hatta, zır deli desinler çokta tın ! hiç kaale bile almıyoruz biz.
Ayrıca teşekkür ederim iltifatınız için,asıl siz kocaman yüreklisiniz,bu özel hissiyat zaten hemen algılanabiliyor. Bizlerden de kasabanızdaki tüm can dostlarına selam olsun ,sağlıkla kalın.
Mareyede ayrı bir selam.:)
Yorum yapabilmek için ÜYE GİRİŞİ yapmalısın